ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اشتباهات در آشنایی قبل ازدواج | 10 اشتباه رایج قبل ازدواج


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اشتباهات در آشنایی قبل از ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


دوران آشنایی قبل از ازدواج دارای مزایای زیادی است که به شناخت فرد مقابل کمک می‌کند ولی برخی اشتباهات در دوستی می‌تواند در مراحل بعد از ازدواج برایتان مشکل ساز شود. چه بسا افرادی که به دلیل غفلت و ناآگاهی از رویاهای خود، ازدواج‌شان به کابوسی دردناک تبدیل شده و طلاق در همان ماه‌های ابتدایی گریبان گیرشان شده است. اگر در ایام اولیه آشنایی و دوستی خود با شخصی هستید، توصیه می‌شود حتما برای ادامه رابطه خود و رسیدن به یک شناخت پیش از ازدواج، تنها به دانسته‌های خود اکتفا نکرده و برای مشورت از دانسته‌های یک مشاوره ازدواج نیز بهره مند شوید. در کنار آن سعی کنید به بررسی همه جوانب بپردازید و با تصمیم گیری از روی عقل و منطق در راستای یک زندگی بهتر تلاش کنید. در ادامه به اشتباهات در دوستی های پیش از ازدواج اشاره کرده‌ایم پس همراه ما باشید.

گیف اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج

اشتباهات رایج در آشنایی قبل از ازدواج

دوستی های قبل ازدواج در صورتی که با اطلاع خانواده‌ها و با هدف شناخت بیشتر باشد فواید بسیار زیادی خواهد داشت. با این حال برخی از افراد از این زمان طلایی برای شناخت و انتخاب همسر آینده خود به خوبی بهره نمی‌گیرند و ممکن است دچار اشتباهاتی شوند. در ادامه 11 اشتباه رایج که اکثر افراد در زمان آشنایی مرتکب می‌شوند بررسی می‌کنیم.

برای آگاهی بیشتر در زمینه دوستی های قبل از ازدواج کلیک کنید.

اینفوگرافیک اشتباهات در آشنایی قبل از ازدواج

اینفوگرافیک اشتباهات در آشنایی قبل ازدواج


1- آغاز رابطه رومانتیک پیش از شناخت کافی

یکی از اشتباهات بزرگ در زمان دوستی و قبل از جدی شدن رابطه، عدم شناخت کافی از طرف مقابل است. شروع رابطه عاشقانه بدون شناخت کافی، فرصت کشف بسیاری از مسائل مهم برای انتخاب شریک زندگی‌تان را از شما می‌گیرد. در واقع چون می‌ترسید که ارتباط عاشقانه‌تان با مشکل مواجه شود، خودتان را گول می‌زنید. پس زمانی که بدون شناخت کافی، احساسات‌تان درگیر شود، شنیدن فریادهای عقل سخت خواهد شد. برای شناخت بیشتر در زمینه شروع رابطه عاشقانه کلیک کنید.

2- نادیده گرفتن نشانه های هشداردهنده مشکلات بالقوه

یکی دیگر از اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج چشم پوشی آگاهانه یا نا آگاهانه از اشتباهات طرف مقابل می‌باشد. از اشتباهات دوستی های قبل از ازدواج می‌توان به کم اهمیت جلوه دادن مسائل مهم، توجیه کردن اشتباهات طرف مقابل یا منطقی جلوه دادن کارهای او و انکار وجود مشکلات اشاره کرد. به طور مثال هنگامی که فرد اعتیاد دارد با خود می‌گوییم که اشکالی ندارد به خاطر فشار کاری زیادی که تحمل می‌کند مواد مصرف می‌کند و بعد از ازدواج در کنار من آن را کنار خواهد گذاشت! با مطالعه مقاله ازدواج با معتاد اطلاعات شما در این زمینه افزایش میابد.

3- چشم پوشی از باورها و ارزش های خود

وقتی می‌خواهید با کسی ازدواج کنید باید بتوانید به راحتی و بدون نگرانی باورها، نگرش‌ها و عقاید خود را با او در میان بگذارید. اما آگاهی از اینکه برخی از ارزش‌ها و نگرش‌هایتان با فرد مقابل همخوانی ندارد، ممکن است باعث شود که برای رسیدن به او عقاید خود را رها کنید. شاید برای مدت کوتاهی بتوانید از هویت واقعی خودتان چشم بپوشانید؛ ولی در درازمدت به خود واقعی‌تان بازمی‌گردید و اینجاست که بحث و جدل‌ها آغاز می‌شود. البته تفاوت در ارزش‌ها به خودی خود مشکل آفرین نیست، دردسر زمانی شروع می‌شود که به باورها و ارزش‌های یکدیگر احترام نگذارید. برای کسب اطلاع در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.

4- دست برداشتن از علایق و فعالیت های خود

سازش‌های عجولانه‌ای که گاهی در مورد فعالیت‌ها و علایق فرد رخ می‌دهد، یکی دیگر از اشتباهات دوستی قبل از ازدواج است. به عنوان مثال ممکن است از شغل خود بیرون بیایید و زنی خانه دار شوید یا از رفت و آمد با دوستان خودتان دست بکشید. هر شخصی علایق منحصر به خودش را دارد که بخشی از وجود اوست پس دست کشیدن از خواسته‌ها در طولانی مدت از لحاظ روانی آسیب رسان می‌باشد.
ده اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

5- تسلیم نیازهای جنسی شدن

تلاش برای ارضای نیاز جنسی یکی از انگیزه‌های آشنایی‌های قبل از ازدواج می‌باشد، در صورتی که انگیزه های ازدواج به خوبی مدیریت نشود، ممکن است به ازدواجی اشتباه ختم شود. در واقع برخی از افراد به دلیل برطرف کردن نیاز جنسی خود به سرعت به سمت ازدواج حرکت می‌کنند؛ پس اگر نتوانید خود را از جاذبه جنسی رها کنید، احتمال این که در دام یک ازدواج ناموفق بیافتید، زیاد است. رابطه جنسی قبل از ازدواج دارای ابعاد مختلفی است که هر کسی باید قبل از انجام آن به تمام جوانب آن بیاندیشد. برای اطلاع بیشتر در زمینه رابطه جنسی قبل از ازدواج کلیک کنید.

6- نادیده گرفتن شک و تردیدهای خود

بسیاری از افراد شک‌ها و تردیدهایشان را نسبت به ازدواج نادیده گرفته و با همین دودلی رابطه را ادامه می‌دهند. بی توجهی به احساسات درونی و تردیدهایتان مسلما اشتباه است. پس تا زمانی که شک و تردید خود را برطرف نکرده‌اید نباید ازدواج کنید. بهتر است به رابطه خودتان زمان بدهید تا بتوانید به شناخت بهتری از فرد مقابل خود برسید. برای اطلاع بیشتر در زمینه شناخت پیش از ازدواج کلیک کنید.

7- امید به تغییر همسر از اشتباهات رایج در آشنایی قبل ازدواج

یکی از اشتباهات رایج در دوران دوستی، باور به تغییر همسر بعد از ازدواج است. این افراد به قدرت عشق، توجه و تلاش‌شان اعتماد کرده و بر این باورند که می‌توانند همسرشان را در زندگی مشترک تغییر دهند. ولی باید بدانید که شما نمی‌توانید هیچ کس را به غیر از خودتان تغییر دهید مگر اینکه طرف مقابل‌تان نیز خواهان تغییر باشد. برای شناخت بیشتر در زمینه تغییر همسر بعد از ازدواج کلیک کنید.

8- باور به این که بعد از ازدواج مشکلات و اختلاف نظرها کم می شود

برخی از افراد گمان می‌کنند که مسائل و مشکلاتی که در دوران آشنایی داشتند بعد از ازدواج به خودی خود رفع خواهند شد اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که بعد از ازدواج تمامی مشکلاتی که در زمان آشنایی و دوستی قبل از ازدواج وجود داشت نه تنها باقی می‌مانند بلکه ممکن است بسیار شدیدتر نیز خود را نشان دهند چون قبل از ازدواج معمولا افراد از مسائل و مشکلات چشم پوشی می‌کنند تا به معشوق خود برسند ولی بعد از ازدواج تمام آن مشکلات شدت پیدا می‌کنند.
ده اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

9- طولانی شدن زمان دوستی از اشتباهات در آشنایی قبل از ازدواج

در فرآیند آشنایی و دوستی‌های قبل از ازدواج افراد در تلاش‌اند تا تنها نکات و جنبه‌های مثبت خود را بیان کنند و وجوه مثبت خود را نمایش دهند. اما بعد از ازدواج زمانی که چهرۀ واقعی فرد و جنبه‌های منفی او آشکار شود، ممکن است دچار یک ناباوری شوید و تمام تصوراتی که از او در ذهنتان ساخته بودید به یکباره نابود می‌شود. مسلما تجربه سختی است که با ناامیدی فراگیر همراه است. همچنین هنگامی که این دوستی‌ها طولانی می‌شوند افراد انگیزه‌های خود را برای ازدواج از دست بدهند. برای آشنایی بیشتر در زمینه انگیزه ازدواج کلیک کنید.

10- بازگویی خاطرات معشوق سابق از بدترین اشتباهات در آشنایی قبل از ازدواج

زمانی که با فردی آشنا می‌شوید لزومی ندارد که با جزئیات روابط گذشته خود را تعریف کنید یا افراد قبلی را با او مقایسه کنید. این عمل در دراز مدت به ضرر شما تمام خواهد شد چون با این کار احساس ناامنی را به فرد مقابل خود تزریق می‌کنید و حتی ممکن است به سوءظن‌های بعدی او دامن بزند.
ده اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

11. سوالات مورد نیاز خود را نمی‌پرسیم

بسیاری از افراد احساس می‌کنند که سوال پرسیدن می‌تواند باعث مشکلاتی شود. توجه کنید شما قرار است که ازدواج کرده و با همسرتان چندین سال زیر یک سقف زندگی کنید پس چرا به اندازه خرید یک کفش هم از فرد مقابل سوال نمی‌کنید؟ 

سوال کردن یکی از بهترین راه‌های شناخت همسر است اما متاسفانه افراد از روی عشقی که میان آنان شکل گرفته هراس دارند که سوال آنان رابطه را خراب کند و یا جوابی بشنوند که دوست ندارند. در کنار این مسائل افراد می‌ترسند که سوالاتی نیز متقابلا از آنان پرسیده شود که مجبور به دروغ گفتن و یا طفره رفتن باشند. همچنین بسیاری اصلا نمی‌دانند که چه جیزی را باید بپرسند که به آنان پیشهاد می‌کنیم مقاله سوالات آشنایی قبل از ازدواج را مطالعه نمایند.

کلام آخر درباره اشتباهات در آشنایی قبل ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج می‌تواند بسیار مفید باشد و شما را برای ساختن یک زندگی پایدار مطمئن سازد. با این حال اشتباهاتی که در این دوران انجام می‌شود نه تنها به شما کمک نمی‌کند بلکه می‌تواند بسیار آسیب زا باشد. لازم است که برای داشتن رفتاری صحیح و انتخاب به دور از احساس از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوره قبل از ازدواج در هر مرحله از رابطه به شما کمک می‌کند تا بتوانید رابطه تان را از جوانب دیگر نیز بررسی کرده و هر آن چه را که برای آینده زندگی مشترک تان لازم است، محیا کنید.
ما نیز به نوبه خود در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی شرایطی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید از منزل و به صورت تلفنی با ما در ارتباط باشید. همچنین با برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه ازدواج به شما کمک خواهیم کرد تا دست به بهترین انتخاب بزنید.

ده اشتباه در زمان دوستی و آشنایی قبل از ازدواج

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

با توجه به افزایش فشارهای روانی و استرس های روزمره، امروزه بسیاری از افراد نیاز دارند از خدمات روانشناسی استفاده کنند اما با توجه به به مشکلاتی هم چون کمبود وقت و یا مسائل اقتصادی ممکن است برخی از افراد چشم بر روی این نیاز خود ببندند و از دریافت مشاوره پشیمان شوند . مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید.
در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر و دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول درباره اشتباهات در آشنایی قبل ازدواج

آیا امکان تغییر دادن همسر بعد از ازدواج وجود دارد؟ 

متاسفانه بسیاری تصور می‌کنند که می‌توانند همسر خود را بعد از ازدواج تغییر دهند در صورتی که اگر شما در مسائل پایه‌ای زندگی مانند اعتقادات با یکدیگر مشکل داشته باشید نمی‌توانید پس از ازدواج این رفتارها را تغییر دهید. هر فردی در صورتی که خود خواهان تغییرات باشد می‌تواند به مرور زمان دیدگاه و نگرش خود را عوض کند.

در صورتی که در دوران آشنایی رابطه جنسی داشته باشیم چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد؟ 

در واقع مهم ترین پیامد منفی آن وابستگی بیش از حد است که باعث می‌شود شما دیگر به صورت منطقی نتوانید تصمیم بگیرید و احساسات شما در مقابل همه مسائل ایستادگی می‌کند و هنگامی که وارد زندگی مشترک شدید مشکلات نمایان شده و حتی می‌تواند منجربه طلاق زوجین شود. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*