ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اهمیت مشاوره در زندگی | ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اهمیت مشاوره در زندگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اهمیت مشاوره روانشناسی در زندگی
چیست؟ چرا و چه زمانی باید به یک مشاور مراجعه کنیم؟ مشاوره اگر توسط متخصصین آموزش دیده در این امر صورت بگیرد می تواند تاثیر عمیقی بر افراد، خانواده ها و به طور کل سلامت جوامع داشته باشد. خدمات مشاوره به افراد کمک می کند تا در موقعیت های دشوار زندگی مانند مرگ عزیزان، طلاق، استرس شغلی، مواجه شدن با مشکلات روحی و... بتوانند بحران ها را مدیریت کنند و در بهترین مسیر حرکت کنند. اگر در مورد خدمات مشاوره و اهمیت آن در زندگی با سوال هایی رو به رو هستید ما در ادامه این بحث به توضیحات بیشتری در مورد ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی پرداخته ایم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تماس با مشاور


رشته های مشاوره و روانشناسی چه کمکی به ما می کنند؟

روانشناسی و مشاوره دو رشته مجزا هستند که در زمینه سلامت روان فعالیت می کنند. مشاوران معمولا در زمینه مشکلات رایج زندگی نظیر مسائل تحصیلی، کاری و ازدواج راهنمایی های علمی به افراد ارائه می دهند. روانشناسان علاوه بر خدمات مرتبط با مشاوره در مسائل عمیق تر و دشوارتری نیز وارد می شوند. درمان اختلالاتی نظیر افسردگی، اضطراب، کمک به بهبود مشکلات شخصیتی و انجام تست ها و ارزیابی های روانی از جمله خدمات روانشناسان هستند. شاخه هایی نظیر زوج درمانی، خانواده درمانی و درمانگران بالینی کودک از جمله روانشناسانی هستند که به طور تخصصی در حوزه های مذکور فعالیت می کنند. 

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ما با عنوان چرا باید به روانشناس مراجعه کنم را مطالعه کنید. 

 

اهمیت مشاوره در زندگی

همه افراد در برهه هایی از زندگی خود با مشکلات و بحران هایی رو به رو می شوند. این مشکلات می توانند ناشی از مسائل و استرس های محیطی و یا ناشی از بحران های درون روانی باشند. هنگام برخورد با مشکلاتی که فشار روانی زیادی به بار می آورند مغز درگیر پردازش هیجانات زیادی خواهد شد. این درگیری مانع از این می شود که فرد بتواند از تمام ظرفیت های مغز خود برای حل مشکلات استفاده کند. در این شرایط است که استفاده از خدمات مشاوره اهمیت پیدا می کنند.

مشاوران و روانشناسان می توانند در این موقعیت ها به کمک فرد بیایند. آن ها در ابتدا مدیریت هیجانی را آموزش می دهند، سپس با رویکردهای حل مسئله محور کمک می کنند که مراجع بتواند به ترتیب اولویت با مشکلات خود رو به رو شود و آن ها را حل و فصل کند. اگر این مشکلات بیشتر ناشی از تعارضات درون روانی و شخصیتی باشد درمانگر ارزیابی های روانی خود را آغاز می کند و با رسیدن به تشخیص درست در این باره تلاش خواهد کرد تا در طی جلسات روان درمانی متعدد به ارتقای سلامت روان فرد کمک کند. 

برای آگاهی بیشتر از جلسات روان درمانی کلیک کنید. 

 

اهمیت مشاوره در زندگی | دریافت مشاوره در مورد چه مسائلی اهمیت بیشتری دارد؟ 

درست است که در هر زمان و برای هر مشکلی می توانید به مشاوران مراجعه کنید و از آن ها کمک بگیرید، اما دریافت خدمات مشاوره در مورد برخی از مسائل و مشکلات ضروری تر است و حل آن ها حتما به خدمات حرفه ای نیاز دارد. در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. 

- امور مربوط به زندگی مشترک و خانواده شامل مسائلی همچون انتخاب همسر، زندگی زناشویی، اختلالات جنسی، عدم تفاهم، خیانت، طلاق و... ( برای مطالعه مقالات اختلالات جنسی و مشاوره ازدواج کلیک کنید).

- مسائل مربوط به اعتیاد شامل روش های ترک اعتیاد 

- مسائل مربوط به دوران کودکی شامل مواردی همچون پرخاشگری، بیش فعالی، مشکلات تحصیلی و...

- مواجه شدن با بحران ها و اختلالات روحی نظیر اضطراب، افسردگی، وسواس و...

- مواجه شدن با رویدادهای بسیار ناگوار زندگی نظیر بلایای طبیعی 

- قرار گرفتن تحت شرایط آسیب زا نظیر تجاوز و آزارهای جنسی 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اهمیت مشاوره در زندگی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*