ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مرده خواهی (نکروفیلیا) | نشانه ها، علل و درمان مرده خواهی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مرده خواهی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا تاکنون نام نکروفیلیا یا مرده خواهی را شنیده‌اید؟ رابطه‌ی جنسی با جسد می‌تواند از عجیب‌ترین چیزهایی باشد که به ذهن هر کسی خطور می‌کند. چطور ممکن است یک فرد دست به برقراری رابطه با یک جسد بزند؟ مرده خواهی می‌تواند علل پیچیده و مختلفی داشته باشد و در عین حال ممکن است علت اصلی آن مشخص نباشد. ولی مرده خواهان ویژگی‌های مشترکی دارند که از گذشته‌ی آن‌ها نشأت می‌گیرد و ویژگی‌های مشترک دیگری هم هستند که آن‌ها را دسته بندی‌های مختلفی از اختلالات جنسی قرار می‌دهد. شیوع و درمان این اختلال موضوع شک و تردید متخصصان روانشناسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر اختلالات جنسی کلیک کنید.

گیف مرده خواهی
 


 

مرده خواهی یا نکروفیلیا

مرده خواهی یا مرده بازی نام اختلالی است که در آن فرد با نوعی عمل غیر متعارف جنسی به دنبال دستیابی به ارضای جنسی است. این عمل غیر متعارف تماس جنسی با جسد مردگان است. این نوع از رابطه جنسی توسط متخصصان روانشناسی نوعی اختلال جنسی شدید روانی شناخته می‌شود و در دسته‌ی انحرافات جنسی قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انحرافات جنسی کلیک کنید.

برخی افراد مرده خواه به دیگر اختلالات جنسی نظیر کژکاری جنسی هم مبتلا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات کژکاری جنسی کلیک کنید.

 

علل مرده خواهی

علت گرایش مرده خواهان به برقراری رابطه با جسد این می‌باشد که آن‌ها علاقمند به برقراری رابطه جنسی با فردی هستند که مطمئنا آن‌ها را پس نمی‌زند و طرد نمی‌کند و در مقابلشان مقاومت از خود نشان نمی‌دهد. در واقع این مشکل ریشه در عزت نفس و اعتماد به نفس پایین آن‌ها دارد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله رابطه جنسی را مطالعه کنید.

علل دقیق این مسئله ریشه در کودکی فرد مرده خواه دارد و از آن جایی که این افراد مبتلا به بیماری‌های روانی دیگری هم هستند نیاز به بررسی عمیق کودکی شان می‌باشد. برخی متخصصان اعتقاد دارند فرد ترس زیادی از جسد یا مردن دارد و سعی می‌کند ترس خود را به یک تمایل تبدیل کند تا بر آن فائق آید. در هر صورت در گذشته‌ی افراد مرده خواه می‌توان سابقه‌ی مورد تحقیر قرار گرفتن، خشونت خانگی، مشکلات خانوادگی، طرد از جانب والدین و... را مشاهده کرد.

برخی اوقات فردی که مرده خواهی دارد و با اجساد رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کند، به این علت این کار را انجام می‌دهد که فرصتش برایش پیش آمده و یا اینکه راه دیگری برای ارضای نیاز‌های جنسی خود ندارد. البته این خود مسئله‌ای جدی است که فرد نتواند نیاز جنسی خود را از طرق سالم برطرف کند. حالت دیگری که فرد را به سمت برقراری رابطه با جسد سوق می‌دهد، میل و اشتیاق درونی برای این کار می‌باشد. در این حالت فرد ممکن است شغلی را انتخاب کند که به اجساد دسترسی داشته باشد و یا اینکه فعالانه به جستجوی جسد برآید و جسد را بدزدد یا هر عمل خلاف قانون دیگری را انجام دهد.

 

انواع نکروفیلیا

فرد مرده خواه ممکن است تمایل خود به برقراری رابطه با جسد را در انواع و اشکال مختلفی بروز دهد:

خیال پردازی: این تمایل ممکن است در حد یک فانتزی و تخیل جنسی باقی بماند و ممکن است فرد در حین روابط جنسی واقعی‌اش، طرف مقابل را به عنوان یک جسد تصور کند.

نکروفیلیا همراه با خودارضایی: ممکن است فرد با تخیل اینکه با یک جسد ارتباط جنسی دارد دست به خودارضایی زده و به تحریک جنسی برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خودارضایی کلیک کنید.

فتیشیسم: برخی از مرده خواهان مانند اختلال فتیشیسم عمل می‌کنند و ممکن است یک قسمت از بدن فرد مرده مانند انگشت یا آلت جنسی را جدا کنند و یا لباسی را از او به یادگار بر می‌دارند تا با آن مقاربت انجام دهند.

نکروفیلیا مداوم: برخی از افراد مرده خواه به شکل کلی ترجیحشان ارتباط جنسی با جسد است و به شکل مداوم این کار را می‌کنند و تمایلی به رابطه با فرد زنده ندارند.

مرده خواهی همراه با قتل: نوع خاصی از مرده خواهان دست به قتل زده و بعد از کشتن فرد مورد نظر اقدام به برقراری رابطه جنسی می‌کنند.

مرده خواهی به صورت لمسی: برخی از مرده خواهان رابطه‌ی جنسی را با جسد به شکل دخول انجام نمی‌دهند بلکه با لمس جسد و بازی کردن با آن، خودارضایی انجام می‌دهند.

نکروفیلیا فرصت طلبانه: همان طور که گفته شد تعدادی از افراد هم هستند که علاقمند به برقراری رابطه جنسی با جسد نیستند بلکه به علت فرصت پیش آمده، دست به چنین کاری می‌زنند.

مرده خواهی رومانتیک: برخی از مرده خواهان نیز تمایلی به رابطه جنسی با اجساد دیگر ندارند و تنها با شریک جنسی و همسر مرده‌ی خود رابطه جنسی برقرار می‌کنند و به گونه‌ای غیر منطقی و بیمار گونه به عشق خود پایبند هستند.

 

دسته‌بندی اختلال مرده خواهی مجرمانه

علاوه بر تقسیم‌بندی فوق، نکروفیلیا را به لحاظ جرم شناسی می‌توان در چهار گروه زیر تفکیک داد:

مرده خواهی تخریب‌گر: در این نوع اختلال فرد مبتلا دیگران را برای برقراری رابطه جنسی با آن‌ها به قتل می‌رساند و یا اندام جنسی آن‌ها را برای رسیدن به لذت جنسی جدا می‌کند.

نکروفیلیا نگهدارنده: در این نوع اختلال فرد به بدن اجسام آسیبی نمی‌رساند و تنها از آن‌ها استفاده جنسی می‌کند.

مرده خواهی سرد: فرد مبتلا پس از گذشت دو ساعت از مرگ و زمانی که جسد کاملا سرد شده‌است، اقدام به عمل جنسی با جسد می‌کند.

مرده خواهی گرم: فرد مرده خواه تمایل دارد تا بلافاصله بعد از مرگ فرد با او رابطه جنسی برقرار کند.

 

شیوع مرده خواهی

اختلال مرده خواهی یا نکروفیلیا جزء نادرترین اختلالات روانی می‌باشد و تعیین شیوع آن به شکل دقیق امکان پذیر نیست. بسیاری از افراد هستند که در مورد تمایل خود هیچ اقدامی نمی‌کنند بنابراین اختلالشان نمود بیرونی ندارد و همین امر تعیین شیوع را سخت می‌کند. بیشتر کسانی که مبتلا هستند مرد بوده و درصد خیلی کمی زن در این بین وجود دارد.

 

درمان اختلال نکروفیلیا

در مورد درمان این اختلال هیچ داده‌ی محکمی در دست نیست و نمی‌توان با قطعیت در مورد آن صحبت کرد. روانکاوی در جلسات مشاوره جنسی می‌تواند درمان پیشنهادی باشد ولی نمی‌توان مطمئن بود فرد مرده خواه مایل به دریافت درمان باشد یا خود را در طولانی مدت به آن متعهد کند، در چنین شرایطی درمان سخت‌تر خواهد بود.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*