ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص اعصاب برای نعوظ فوری

تاثیر قرص اعصاب برای نعوظ در برخی از موارد منفی است. اختلال نعوظ شرایطی است که در آن آلت تناسلی مرد آمادگی لازم را برای برقراری رابطه جنسی ندارد. این ناتوانی بر اعتماد به نفس و رابطه جنسی افراد تاثیر منفی می گذارد. اختلال نعوظ علل متفاوتی دارد که یکی از آنها داروهای اعصاب و روان است. برخی از داروهای ضد افسردگی و ضد تشنج برای نعوظ مردان مشکل زا است. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه از مشاوره جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، وضعیتی است که در آن مرد نمی تواند نعوظ کافی برای داشتن رابطه جنسی داشته باشد. اختلال نعوظ گاه به گاه شایع است و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست. با این حال، اگر مشکلات مداومی برای نعوظ و حفظ آن دارید، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید.اختلال نعوظ می تواند منجر به استرس، کاهش اعتماد به نفس یا مشکلات رابطه شود. همچنین می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد.

اختلال نعوظ می تواند به دلیل مشکلات جسمی و روحی ایجاد شود. مشکلات فیزیکی ممکن است شامل گرفتگی عروق خونی باشد که بر جریان خون در سراسر بدن تأثیر می گذارد. دیابت؛ کلسترول بالا؛ و فشار خون بالا مسائل روانی ممکن است شامل استرس در محل کار باشد. سوء مصرف مواد مخدر و الکل، چاقی و برخی داروها نیز می توانند در ایجاد ناتوانی جنسی نقش داشته باشند.

 

عوارض قرص اعصاب برای نعوظ| داروهای افسردگی

بسیاری از داروها و داروهای تفریحی می توانند بر انگیختگی جنسی و عملکرد جنسی مردان تأثیر بگذارند. آنچه باعث مشکلات نعوظ در یک مرد می شود ممکن است بر مرد دیگری تأثیر نگذارد. اگر فکر می کنید که یک دارو بر عملکرد جنسی شما تأثیر منفی می گذارد، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. هرگز مصرف هیچ دارویی را بدون صحبت با ارائه دهنده خود قطع نکنید. اگر هنگام قطع یا تغییر آنها مراقب نباشید برخی از داروها ممکن است منجر به واکنش های تهدید کننده زندگی شوند.

در زیر فهرستی از برخی داروها و داروهایی که ممکن است باعث اختلال نعوظ (ED) در مردان شوند، آورده شده است. ممکن است داروهای دیگری غیر از داروهای موجود در این لیست وجود داشته باشد که می تواند باعث مشکلات نعوظ شود.

لیست داروهای مضر برای نعوظ

داروهای ضد افسردگی و سایر داروهای روانپزشکی:

 1. آمی تریپتیلین (Elavil)
 2. آموکساپین (آسندین)
 3. بوسپیرون (Buspar)
 4. کلردیازپوکساید (لیبریوم)
 5. کلرپرومازین (تورازین)
 6. کلومیپرامین (آنافرانیل)
 7. کلورازپات (ترانگزن)
 8. دزیپرامین (نورپرامین)
 9. دیازپام (والیوم)
 10. دوکسپین (Sinequan)
 11. فلوکستین (پروزاک)
 12. فلوفنازین (پرولیکسین)
 13. ایمی پرامین (توفرانیل)
 14. ایزوکاربوکسازید (مارپلان)
 15. لورازپام (آتیوان)
 16. مپروبامات (Equanil)
 17. مزوریدازین (سرنتیل)
 18. نورتریپتیلین (Pamelor)
 19. اگزازپام (سراکس)
 20. فنلزین (ناردیل)
 21. فنی توئین (دیلانتین)
 22. سرترالین (Zoloft)
 23. تیوریدازین (ملاریل)
 24. تیوتیکسن (Navane)
 25. ترانیل سیپرومین (پارنات)
 26. تری فلوپرازین (Stelazine)

اگرچه همه افراد دچار عوارض جانبی جنسی از داروهای ضد افسردگی نمی شوند، اما بسیاری از افراد این عوارض را دارند. محققان خاطرنشان کردند که بین 30 تا 60 درصد از افرادی که SSRI تجویز می‌کنند، برخی از اثرات منفی جنسی را تجربه می‌کنند. بنابراین به طور خلاصه، داروهای ضد افسردگی می توانند و اغلب باعث اختلال نعوظ می شوند. اگر یکی از این داروها را برای شما تجویز کرده‌اید و متوجه نعوظ ضعیف‌تر یا پاسخ جنسی ضعیف‌تر شده‌اید، به احتمال زیاد می‌تواند از عوارض جانبی درمان ضد افسردگی شما باشد.

 قرص برای نعوظ فوری

تاثیر منفی قرص اعصاب برای نعوظ | گاباپنتین

گاباپنتین یک داروی ضد تشنج است که برای درمان افراد مبتلا به صرع و همچنین بیماری هایی مانند سندرم پای بی قرار (RLS) استفاده می شود. به طور خاص، با تحریک ناقل عصبی گاما آمینوبوتیریک اسید  هیجان غیر طبیعی در مغز را کاهش می دهد.

گابا یک پیام رسان شیمیایی مهارکننده است که وقتی در سیستم عصبی مرکزی آزاد می شود، سیگنال های مغز را برای کاهش بیش فعالی مسدود می کند. همچنین ترشح ماده شیمیایی دیگری به نام سروتونین را فعال می کند که در تثبیت خلق و خو، احساس خوب بودن و شادی نقش دارد.

در نتیجه، فردی که گاباپنتین مصرف می کند ممکن است عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، خستگی، سردرد، سرگیجه و تاری دید و همچنین سرخوشی را تجربه کند. گاباپنتین همچنین دارای پتانسیل سوء استفاده و اعتیاد است. به دلیل تأثیر آن بر سیستم عصبی مرکزی، بسیاری از افراد از این دارو به دلیل آرام‌بخشی و مقدار کمی لذت‌بخشی که تولید می‌کند، سوء استفاده می‌کنند. این ممکن است شامل خرد کردن قرص ها، خرخر کردن آنها یا مصرف آنها با سایر مواد مخدر یا الکل باشد.

با این حال، استفاده نادرست از داروهای تجویزی به هر شکلی خطرناک است، زیرا خطر اعتیاد و مصرف بیش از حد را افزایش می دهد. اگر با عادت مشابهی دست و پنجه نرم می کنید، درمان اعتیاد به مواد مخدر با نسخه برای بهبودی فیزیکی توصیه می شود.

کاهش عوارض قرص اعصاب برای نعوظ | گاباپنتین

اگر پس از شروع درمان با گاباپنتین، اختلال نعوظ را تجربه کردید، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. ممکن است بتوانید اختلال نعوظ ناشی از گاباپنتین را با تنظیم دوز گاباپنتین خود، تغییر به نوع دیگری از داروهای صرع یا با استفاده از دارو برای درمان و مدیریت ED خود درمان کنید.

به یک ضد تشنج متفاوت مصرف کنید. اگر انجام این کار برای شما بی خطر است، ممکن است ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما توصیه کند که گاباپنتین را به داروی دیگری برای صرع تغییر دهید.همه داروهای ضد صرع باعث اختلال در عملکرد جنسی نمی شوند. برخی تحقیقات نشان می دهد که داروهای دیگر برای صرع، مانند اکسکاربازپین، داروی لاموتریژین یا لوتیراستام، ممکن است عملکرد جنسی را در افرادی که ED از گاباپنتین را تجربه می کنند، بهبود بخشد.

چندین دارو می توانند اختلال نعوظ را درمان کنند، از جمله سیلدنافیل ماده فعال در تادالافیل، واردنافیلو آوانافیل.این داروها که به عنوان مهارکننده های PDE5 شناخته می شوند، با افزایش جریان خون به اندام تناسلی مردان کار می کنند. استفاده از آنها قبل از رابطه جنسی آسان است و اثرات قابل اعتمادی را ارائه می دهد که می تواند چندین ساعت در یک زمان دوام داشته باشد. اگرچه در حال حاضر هیچ تداخل شناخته شده ای بین گاباپنتین و این داروها وجود ندارد، مهم است که قبل از استفاده از آنها با پزشک خود صحبت کنید.

 

چه داروهایی برای اختلال نعوظ وجود دارد؟

انواع مختلفی از داروهای مورد استفاده برای درمان ED وجود دارد. هر دارو متفاوت عمل می کند، اما همه آنها با تحریک جریان خون به آلت تناسلی، فعالیت جنسی را بهبود می بخشند. رایج ترین داروهای ED متعلق به گروهی است که به عنوان مهارکننده های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) شناخته می شود. آنها فعالیت آنزیمی خاصی را که منجر به ED می شود مسدود می کنند.

اگر شرایط سلامت خاصی دارید، ممکن است مصرف داروهای ED برای شما بی خطر نباشد. به عنوان مثال، اگر بیماری قلبی دارید، ممکن است قلب شما به اندازه کافی برای رابطه سالم نباشد.اطمینان حاصل کنید که به پزشک خود در مورد مشکلات اساسی سلامتی که ممکن است داشته باشید و داروهایی که مصرف می کنید اطلاع دهید. این اطلاعات می تواند به پزشک کمک کند تا تصمیم بگیرد کدام دارو برای شما بهترین است.

1-قرص اعصاب برای نعوظ | آلپروستادیل

آلپروستادیل به عنوان یک محلول تزریقی و به عنوان یک شیاف آلت تناسلی عرضه می شود. شما 5 تا 20 دقیقه قبل از رابطه جنسی، محلول را مستقیماً به آلت تناسلی خود تزریق خواهید کرد. در صورت نیاز می توانید تا سه بار در هفته از آن استفاده کنید. بین تزریقات باید حداقل 24 ساعت فاصله باشد. شیاف باید 5 تا 10 دقیقه قبل از رابطه جنسی تجویز شود. نباید بیش از دو بار در یک دوره 24 ساعته استفاده شود.عوارض جانبی رایج این دارو شامل درد در آلت تناسلی و بیضه ها و همچنین سوزش در مجرای ادرار است. کرم آلپروستادیل نیز در بازار یافت می شود.

2-آوانافیل

آوانافیل (Stendra) یک داروی خوراکی و یک مهارکننده PDE5 است. شما باید آن را حدود 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی مصرف کنید. بیش از یک بار در روز مصرف نکنید.اگر نیترات را برای درمان بیماری قلبی نیز مصرف می کنید، نباید از هیچ مهارکننده PDE5 استفاده کنید. نمونه هایی از نیترات ها عبارتند از ایزوسورباید مونونیترات (Monoket) و نیتروگلیسیرین (Nitrostat). مصرف نیترات با آوانافیل می تواند باعث کاهش شدید فشار خون و حتی مرگ شود.

3-سیلدنافیل و تادافیل

سیلدنافیل (ویاگرا) نیز یک مهارکننده PDE5 است. ویاگرا فقط به صورت قرص خوراکی در دسترس است. شما باید آن را فقط یک بار در روز، حدود 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف کنید. تادالافیل (سیالیس) یک داروی خوراکی است که جریان خون را در سراسر بدن شما افزایش می دهد. شما این مهار کننده PDE5 را حدود 30 دقیقه قبل از رابطه جنسی، حداکثر یک بار در روز مصرف می کنید. ممکن است تا 36 ساعت کار کند.

 قرص اعصاب برای نعوظ

 روش های دیگر درمان اختلال نعوظ

محققان در مورد استفاده از بسیاری از داروهای تقویت کننده مردان بدون نسخه هشدار می دهند. این داروها اغلب حاوی مواد فعال پنهانی هستند که روی برچسب آنها درج نمی شود و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی برای مردان با شرایط مختلف سلامت شود. تنها به همین دلیل، بسیاری از مردانی که با ED دست و پنجه نرم می کنند، می پرسند که درمان های جایگزین ED چیست، زیرا آنها به دنبال روش های درمانی مختلف هستند. در ادامه روش های دیگری برای درمان نعوظ ارائه می شود.

1-تستوسترون

تستوسترون هورمون جنسی اولیه در بدن مردان است. نقش های زیادی در سلامت کلی ایفا می کند. سطح تستوسترون به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. این تغییر می تواند منجر به ED و سایر مشکلات مانند خستگی، کاهش میل جنسی، کاهش تعداد اسپرم، افزایش وزن شود. پزشکان گاهی اوقات تستوسترون را برای درمان ED تجویز می کنند. در واقع، مهارکننده‌های PDE5 زمانی مؤثرتر هستند که در کنار درمان با تستوسترون در افراد مبتلا به کمبود تستوسترون استفاده شوند. اما این دارو با خطراتی همراه است.تستوسترون می تواند احتمال حمله قلبی یا سکته قلبی را افزایش دهد. به دلیل این خطرات، منبع مورد اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA) می‌گوید که فقط افرادی که به دلیل برخی مشکلات سلامتی تستوسترون پایینی دارند باید از تستوسترون استفاده کنند.

در صورت تجویز تستوسترون، پزشک شما را از نزدیک زیر نظر خواهد گرفت. آنها سطح تستوسترون را در بدن شما قبل و در طول درمان با این دارو آزمایش می کنند. اگر سطح تستوسترون شما بیش از حد بالا باشد، پزشک درمان شما را متوقف می کند یا دوز شما را کاهش می دهد.

2-تزریق

پریاپوس شات، همچنین به عنوان P-Shot شناخته می شود، از پلاسمای غنی از پلاکت از خون بیمار برای ایجاد تزریقی استفاده می کند که فاکتورهای رشد را جدا می کند. این فرمول حاوی مواد بیولوژیکی است و به آلت تناسلی بیمار تزریق می شود و جریان خون را تحریک می کند و باعث رشد بافت جدید می شود. عوارض جانبی این روش درمانی بسیار کم است زیرا P-Shot از بدن بیمار ایجاد می شود. پس از اتمام دوره درمان، برخی از مردان ارگاسم قوی تر، افزایش توانایی جنسی و نعوظ خود به خود را گزارش کرده اند.

3-پمپ های آلت تناسلی

استفاده از دستگاه خلاء برای درمان ED از دیرباز برای کشش بافت آلت تناسلی و ایجاد نعوظ مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال دستگاه‌های وکیوم آلت تناسلی را بزرگ‌تر نمی‌کنند. تحقیقات نشان داده است فقط 10 درصد از مصرف کنندگان اثرات مثبت طولانی مدت پس از استفاده از آن را گزارش داده اند. برای آشنایی با عوارض دستگاه وکیوم مردانه کلیک کنید.

4-قرص اعصاب برای نعوظ  | عمل جراحي

جراحی یکی از آخرین راه‌حل‌ها برای مردانی است که از ED رنج می‌برند، زیرا معمولاً زمان بهبودی طولانی‌تری دارد و خطر عفونت را به همراه دارد. قرار دادن پروتز آلت تناسلی ممکن است برای اصلاح شکل غیرطبیعی آلت تناسلی مفید باشد، در حالی که به کاربر توانایی برقراری رابطه جنسی نفوذی را نیز می دهد. مردان مبتلا به موارد شدید بیماری پیرونی کاندیدای این گزینه درمانی هستند.

5- رژیم غذایی سالم

غذاهایی که مصرف می کنید می توانند تأثیر زیادی بر احساس شما در اتاق خواب داشته باشند.تغذیه سالم به ویژه میوه ها و سبزیجات برای نعوظ و سطوح بهتر تستوسترون عالی هستند. هندوانه، کدو تلخ، و خیار، به ویژه، گزینه های مثالی برای گنجاندن در رژیم غذایی روزانه شما هستند، زیرا سرشار از اسید آمینه سیترولین هستند که به بهبود سلامت قلب و عروق و سلامت جنسی کمک می کند.سیترولین به آرژنین تبدیل می شود که جریان خون را به آلت تناسلی شما افزایش می دهد و در نتیجه نعوظ طولانی تر و سخت تر می شود.علاوه بر غذاهای ذکر شده در بالا، نمی توانید با امتحان کردن این غذاها برای بهبود عملکرد در اتاق خواب اشتباه کنید:

 • اسفناج
 • نارنجی
 • بلوبری
 • ماهی سالمون
 • سبزیجات سبز و برگدار مانند کلم پیچ
 • شکلات تلخ

یکی دیگر از قوانین سرانگشتی این است که از خوردن غذاهایی که به فشار خون بالا کمک می کنند، مانند نوشابه ها و غذاهای چرب خودداری کنید. فشار خون بالا و ED اغلب دست به دست هم می دهند، بنابراین اگر می خواهید زندگی روزانه خود را بهبود ببخشید، بهتر است مراقب آنچه می خورید باشید.

6-درمان روانی

اختلال نعوظ یک وضعیت چند عاملی است، به این معنی که می تواند به دلیل عوامل مختلفی بر بدن ما تأثیر بگذارد. بنابراین، هنگام برخورد با اختلال نعوظ، یک رویکرد یکپارچه ممکن است مفید باشد. ناتوانی روانی نوعی اختلال نعوظ است که به دلیل احساسات کنترل نشده بی کفایتی، شرم و اضطراب عملکرد رخ می دهد. این بیماری می تواند در کنار یک بیماری سلامتی موجود رشد کند یا به خودی خود رخ دهد.بهترین راه برای بهبود ED ناشی از روانشناختی، صحبت با یک درمانگر سلامت روان در مورد آن است.

 

قرص اعصاب برای نعوظ  | سخن آخر

قرص اعصاب برای نعوظ کاربرد درمانی ندارد. برخی از داروهای اعصاب تاثیر منفی بر نعوظ دارند که در مقاله حاضر بیان شد. هیچ کس ادعا نمی کند که راه بهبودی اختلال نعوظ آسان است.این کار مستلزم ساعت‌های طولانی، سفر به پزشکان و نظم و انضباط بی‌وقفه است، اما اگر قصد دارید دوباره زندگی جنسی خود را بازیابید، تمام تلاش‌ها ارزشش را به طلا خواهد داشت.اگر با اختلال نعوظ دست و پنجه نرم می کنید، با متخصصان پزشکی در مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی تماس بگیرید. رویکرد درمان هنر زندگی مورد منحصر به فرد شما را در مرکز تمرکز قرار می دهد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*