ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


یکی از عوامل تعیین کننده رضایت در رابطه زناشویی، تعداد دفعات و عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان است. رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی مشترک است و باعث ارضای نیاز جنسی و صمیمیت بین زوجین می‌شود. سازگاری جنسی مهارتی است که موجب توافق و تفاهم دو نفر در رابطه می‌شود. عدم تناسب در تعداد دفعات مطلوب رابطه جنسی، نقطه‌ای برای شروع مشکلات متعدد میان زن و شوهر می‌باشد. تاثیر شبکه‌های اجتماعی و نداشتن صداقت در این موضوع موجب شده تا زوجین دیدگاه‌های مبهم و غلطی درباره تعداد دفعات رابطه جنسی داشته باشند و در نتیجه با مشکل مواجه و شوند. با آگاهی از عملکرد جنسی طبیعی می‌توانید مشکلات خود در رابطه را بهبود بخشید. برای افزایش اطلاعات خود میتوانید مقاله مشاوره جنسی را مطالعه فرمایید.

تماس با مشاور

عملکرد جنسی طبیعی و نرمال

در طی یک رابطه جنسی طبیعی هر دو طرف به ارگاسم رسیده و از رابطه لذت می‌برند. چرخه پاسخ جنسی در مردان و زنان متفاوت است؛ آگاهی زن و مرد نسبت به این تفاوت‌ها صمیمیت جنسی را بیشتر کرده و احتمال به ارگاسم رسیدن را بیشتر می‌کند. ارضا در مردان نیز مانند زنان همیشه رخ نمی‌دهد. بنابراین هر دو جنس باید برای داشتن یک رابطه لذت بخش تلاش کنند. برای داشتن عملکرد جنسی طبیعی نیاز به تعامل و شناخت جنس مخالف می‌باشد. بنابراین مردان برای به اوج لذت رساندن زنان و زنان برای ارضای مردان باید از تکنیک‌های جنسی خاصی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه به اوج لذت رساندن زنان کلیک کنید.

اینفوگرافیک عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان

اینفوگرافیک عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان

تعداد رابطه جنسی طبیعی و نرمال چقدر است؟

با توجه به تفاوت انسان‌ها در میل جنسی، فیزیک، طبع و... نمی‌توان یک قانون کلی برای تعداد دفعات و عملکرد جنسی طبیعی تعریف کرد. اما با توجه به تحقیقات، زوج‌های شادتر در هفته سه تا چهار بار نزدیکی دارند. رابطه جنسی با فواصل زیاد برای زن و شوهرهایی که چند سال از ازدواج شان می‌گذرد، طبیعی است. برای کسب اطلاعات بیشتردر زمینه تعداد دفعات نزدیکی کلیک کنید.

برخی از زوجین هم اعلام کرده‌اند که بیشترین رضایت مندی را در حدود پنج بار در ماه داشته و این تعداد از عادات همیشگی آن‌ها به شمار می‌رود. به هرحال می‌توان گفت که زوج‌هایی که در هفته بیش از چهار بار رابطه جنسی داشته‌اند، شادتر از افرادی بودند که هفته ای یک بار نزدیکی می‌کردند. رابطه جنسی با در نظر گرفتن احساسات طرفین باعث ایجاد روابطی عمیق‌تر و حس خوشایندی در روابط نزدیک در زندگی می‌شود. با آگاهی از چرخه پاسخ جنسی می‌توانید این لذت را چند برابر کنید. برای اطلاع از چرخه پاسخ جنسی کلیک کنید.

برای بارداری چند بار باید رابطه جنسی صورت بگیرد؟

طبق عملکرد جنسی طبیعی، بهترین زمان نزدیکی برای باردار شدن در حوالی زمان تخمک گذاری است. با اطلاع از چرخه پریود به راحتی می‌توانید روز تخمک گذاری را مشخص کنید. از آن جا که اسپرم دو تا سه روز می‌تواند زنده بماند، مقاربت در 3 روز قبل و 3 روز بعد از روز تخمک گذاری بیشتری احتمال بارداری را دارد. برای بارداری در این بازه 6-7 روزه، یک شب در میان نزدیکی توصیه می‌شود؛ نیازی نیست هر شب نزدیکی داشته باشید.

این بازه زمانی به این دلیل است که زمان دقیق رها شدن تخمك در خانم‌ها مشخص نیست و به طول دوره قاعدگی آن‌ها بستگی دارد. تخمك گذاری در خانم‌ها معمولا 14 روز پیش از آغاز پریود بعدی انجام می‌شود. دقت كنید كه این زمان، بر خلاف باور عموم، دقیقا در وسط دوره ماهیانه آن‌ها قرار ندارد. اگر دوره شما 28 روزه باشد، آنگاه می‌توان گفت كه تخمك گذاری تقریبا در وسط دوره انجام می‌شود. اما اگر مثلا دوره شما 35 روزه باشد، تخمك گذاری در روز بیست و یكم انجام خواهد شد، نه روز هفدهم كه وسط دوره است. برای اطلاع بیشتر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

مدت زمان یک رابطه جنسی ایده آل و طبیعی

آن چه که یک رابطه جنسی را ایده آل می‌کند مدت زمان آن نیست؛ بلکه رابطه ای است که در حد نیاز و ارضای دو طرف باشد. قبل از برقرار رابطه جنسی هر دو طرف باید به نیازهای یکدیگر آگاه بوده و برای رفع آن‌ها تلاش کنند. صحبت‌ها، نوازشات و هم آغوشی‌ها همه بخشی از رابطه جنسی هستند. اگر تحریکات اولیه به خوبی انجام شوند، لذت جنسی بیشتر می‌شود. مردان نیز با طولانی‌تر شدن این بخش لذت بیشتری از دخول می‌برند. پس رضایت زناشویی در هر دو جنس بالا می‌رود.

اگر بخواهید دقیقا به مدت زمان ایده آل رابطه جنسی پی ببرید، باید بدانید این مدت برای هر زوجی متفاوت است. اما این به این معنی نیست که هر چه این زمان بیشتر باشد مطلوب‌تر است. عموما یک رابطه ایده آل از زمان شروع نوازش تا ارضای کامل 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد. اگر مورد اولین رابطه جنسی نگرانی هستید، توصیه می‌شود که مقاله اولین رابطه جنسی را مطالعه نمایید. 

عملکرد جنسی طبیعی | حد رابطه جنسی در دوران نامزدی و عقد

دوران نامزدی و عقد دورانی است که دختر و پسر به شناخت بیشتری از همدیگر برسند. وقتی بین دو نفر صیغه و عقد دائم جاری می‌شود آن دو نفر ‏شرعاً و عرفاً به هم تعهدات و وظایفی پیدا می‌کنند. این دوران طلایی باعث می‌شود که دختر و پسر بهتر یکدیگر را شناخته و با روحیات و خواسته‌های هم آشنا شوند.

اما از طرفی دوران عقد، یک دوره بسیار سخت برای زوجین جوان است. کنترل غرایز جنسی در دوران عقد موضوع را سخت‌تر می‌کند. برطرف کردن نیازهای جنسی و یا صبر کردن تا زمان جشن عروسی، زوج را با مسائل متفاوت مواجه می‌سازد. اولین اصل برای ایجاد رابطه جنسی در عقد رضایت هر دو طرف می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی در عقد کلیک کنید. 

عملکرد جنسی طبیعی در خانم ها

اکثر خانم‌ها در شرایط مختلف و هر سنی، مجرد یا متاهل اگر خود را با یک آقا مقایسه کنند به این نتیجه می‌رسند که میل جنسی شان نرمال نیست؛ چرا که میل جنسی در خانم‌ها یک حالت واکنشی دارد. یعنی اگر که یک خانوم مشغول تلویزیون دیدن و کتاب خواندن است فکرش به سمت مسائل جنسی نمی‌رود، ولی در آقایان این اتفاق می‌افتد.

خانم‌ها زمانی که در یک رابطه احساس امنیت و دوست داشته شدن بکنند و هیچ مهار روانی وجود نداشته باشد، میل جنسی‌شان برانگیخته می‌شود. اما میل جنسی آقایون حالت کنشی‌تر داشته و تقریبا به صورت مداوم وجود دارد.

زایمان، یائسگی و برخی عوامل تشدید کننده بی میلی جنسی می‌تواند باعث کاهش و از بین رفتن میل جنسی شود. در چنین شرایطی برای بازگرداندن و افزایش میل جنسی نیاز به مشاوره جنسی خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عوامل تشدید کننده بی میلی جنسی کلیک کنید. 

سخن آخر

رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در روابط میان زوجین دارد و در واقع می‌توان گفت که روابط زن و شوهر بر پایه آن شکل می‌گیرد. بسیاری از زوجین درک صحیحی از تفاوت‌های میان خود در رابطه جنسی ندارند و در نتیجه به دلایل بسیار ساده و طبیعی دچار مشکل می‎‌شوند. اگر در روابط جنسی خود با همسرتان به مشکل برخورده‌اید، بهتر است که از خدمات مشاوره جنسی بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*