ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | لیست آدرس آسایشگاه سالمندان شمال تهران


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با آدرس خانه سالمندان شمال تهران پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اگر به دنبال آدرس خانه سالمندان شمال تهران هستید، بهتر است قبل از تصمیم گیری علاوه بر مکان‌ قرارگیری آن‌ها، به امکانات، نحوه برخورد پرسنل، برنامه های روزانه و...  دقت کنید. سالمندی دوره بسیار سخت و حساسی است و به دلیل شرایط جسمی و روحی خاص زنان و مردان مسن، نگهداری از آنان در خانه کار راحتی نیست. از طرف دیگر سپردن والدین مسن به خانه سالمندان تصمیم بسیار سخت و پرچالشی است چرا که هم والدین و هم فرزندان به یکدیگر وابسته هستند و هیچ یک علاقه‌ای به جدایی ندارند، برخوردهای منفی اطرافیان این تصمیم گیری را سخت‌تر نیز می‌کند. در ادامه مقاله به بررسی کامل خانه سالمندان و مزایا و معایب آن می‌پردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

تماس با مشاور 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | دوره سالمندی و اهمیت آن

سالمندی یک دوره بسیار حساس در زندگی افراد است که طی آن توانایی فرد کاهش می‌یابد و در برابر بیماری‌های جسمی و روانی آسیب پذیرتر می‌شود. برای مثال سالمندان مبتلا به آلزایمر امکان مراقبت از خود را ندارند و مراقبان آن‌ها نیز دچار فشار روانی و مشکلات زیادی می‌شوند و ممکن است که نتوانند ارتباط عاطفی خوبی با آن‌ها برقرار کنند. ارتباط عاطفی با افراد سالمند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که فرد مسن مدت زیادی تنها بماند، دچار افسردگی می‌شود. به همین دلیل لازم است که برای سالمندان یک محیط امن و رضایت بخش فراهم شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه خانه سالمندان کلیک کنید.

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران

مرکز نگهداری سالمندان پرهام خیابان ولی عصر - نرسیده به پل پارک وی - کوچه تورج - پلاک ۲۰ مرکز نگهداری سالمندان صبا جردن - خیابان گل آذین - پلاک ۳۸ آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مرکز نگهداری سالمندان پارسایان سعادت آباد - میدان کاج - خیابان علامه طباطبائی - خیابان 18 متری شرقی - پلاک80 مرکز نگهداری سالمندان  شایستگان ازگل - ضلع شرقی میدان ازگل - پلاک۴۰ مرکز نگهداری سالمندان پرنیان شهرک غرب فار 4 - خیابان فلامک شمالی - خیابان دوم - پلاک7 آدرس خانه سالمندان شمال تهران |مرکز نگهداری سالمندان شفا ونک – ملاصدرا - اتوبان کردستان بعداز پل روگذر همت - خیابان شهید آقا علی‌خانی - پلاک 7 مرکز نگهداری سالمندان فرزانگان شهرک غرب فاز5 – خیابان سیمای تپ گذر بهمن - پلاک 1799 مرکز نگهداری سالمندان فرهیختگان بلوار میرداماد - نرسیده به میدان محسنی - خیابان حصاری یا رازان جنوبی - کوچه یکم - پلاک 2 مرکز نگهداری سالمندان کیمیا سعادت آباد - بالاتر از میدان کاج - کوچه عبقری - پلاک 15 مرکز نگهداری سالمندان مهر ورزان ولنجک - خیابان هفدهم - پلاک 28 مرکز نگهداری سالمندان مهرکیان بزرگراه صدر - خیابان قلندری شمالی - کوچه چهاردهم - پلاک10 آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مرکز نگهداری سالمندان نسیم خیابان آفریقا ـ خیابان بابک مرکزی ـ پلاک 8 مرکز نگهداری سالمندان نگین شهر محمودیه ـ خیابان تیرـ پلاک 36 مرکز نگهداری سالمندان نیکان پایین تر از نوبنیاد ـ بهارستان نهم ـ پلاک 8 مرکز نگهداری سالمندان هستی خیابان توانیر - خیابان نظامی گنجوی – خیابان خویشان آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مرکز نگهداری سالمندان یارین پاسداران، دروس، خیابان یارمحمدی، بن بست نامدار، پلاک ۵ مرکز نگهداری سالمندان آلفا طب سعادت آباد، میدان کاج، خیابان پنجم، پلاک ۶، واحد ۱۶ مرکز نگهداری سالمندان ایران مهر شهرک غرب، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی، خیابان دهم، فرعی فروردین، پلاک ۶ مرکز نگهداری سالمندان بزرگمهر تجریش ، خیابان زعفرانیه ، نبش مقدس اردبیلی کوچه الف پلاک ۴ مرکز نگهداری سالمندان آراد فرمانیه خیابان علیرضا بازدار(کامرانیه شمالی) پلاک ۲۳ مرکز نگهداری سالمندان كهریزك – ش. 12 خیابان شهید رجایی - میدان مدائن - ایستگاه بانك مرکز نگهداری سالمندان كهریزك – ش. 2 خیابان  ولی عصر - ابتدای پل امیربهادر - روبروی بانك ملی - شماره 915 مرکز نگهداری سالمندان 
كهریزك – ش. 1خیابان ولی عصر - نرسیده به میدان تجریش - باغ فردوس - كوچه ستاره - پلاک 1

نگهداری از سالمند در خانه سالمندان

در بسیاری از مواقع، شرایط جسمی سالمند به صورتی است که امکان مراقبت صحیح از او در خانه وجود ندارد و به همین دلیل سپردن او به خانه سالمندان، بهترین کار برای کمک به شرایط جسمی‌اش می‌باشد. اکثر افراد اطلاع دقیقی در مورد نگهداری صحیح از سالمندان ندارند و به همین دلیل نمی‌توانند مراقبت‌های ویژه مربوط به سالمند خود را انجام دهند. پس اگر شرایط نگهداری از سالمند در خانه را ندارید، او را به خانه سالمندان ببرید تا با خدمات شبانه روزی و مراقبت‌های موثر، سلامت جسمی‌شان بهبود یابد. 

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | معرفی خانه سالمندان

دلیل اصلی تاسیس خانه‌های سالمندان، افزایش سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد سالمند است. این مراکز زیر نظر سازمان بهزیستی می‌باشند و وظیفه دارند که شرایط و امکانات لازم برای زندگی ایده آل افراد سالمند را فراهم کنند. امکانات پزشکی و توانبخشی موجود در این مراکز، زمینه را برای بهبود سریع‌تر سالمندان فراهم می‌کند و آن‌ها می‌توانند هرچه سریع‌تر بهبود یابند و به خانه‌های خود بازگردند. 

برای آشنایی بیشتر در زمینه چالش های سالمندی کلیک کنید.

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | انواع خدمات در خانه سالمندان

اکثر آسایشگاه‌های سالمندان دارای امکانات رفاهی کافی و مجهزی هستند و کادر حرفه‌ای و آموزش دیده‌ای دارند که وظیفه‌شان رسیدگی به موقع، منظم و بی‌دغدغه به سالمندان است. از دیگر خدمات و امکانات آسایشگاه سالمندان، می‎توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان اقامت دائم و موقت
  • تغذیه صحیح و مناسب با سلامت فرد
  • خدمات پزشکی
  • خدمات پرستاری
  • خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی
  • خدمات تفریحی
  • کار درمانی و گفتاردرمانی
  • و ....


 

مزایای خانه سالمندان

در خانه سالمندان، پزشکان و متخصصان حرفه‌ای فعالیت می‌کنند که سالمندان را از نظر پزشکی نظر دارند و در صورت بروز مشکل، مداخله پزشکی می‌کنند. همچنین به دلیل مراقبت‌های پزشکی روزانه، از بروز بیماری‌های جدید در سالمندان جلوگیری می‌شود و هرچه زودتر سلامت خود را به دست می‌آورند. از طرف دیگر، افراد سالمند در این مراکز با سالمندان هم سن خود ارتباط برقرار می‌کنند و به این نحو، تنهایی و اوقات فراغت خود را پر می‌کنند. نگهداری از فرد سالمندی که شرایط جسمی خوبی ندارد، برای اطرافیان و برای خود فرد بسیار سخت است. افراد در خانه سالمندان تحت مراقبت پزشکی ویژه قرار می‌گیرند و با بهبود حال جسمی، به خانه و نزد فرزندان خود برمی‌گردند. 

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | معایب خانه سالمندان

به طور معمول، سالمندان به دلیل شرایط جسمی و روحی و کاهش استقلال شان، دچار افسردگی می‌شوند و در صورت رفتن به خانه سالمندان، از فرزندانشان دورتر شده و افسردگی شان شدیدتر می‌شود. زندگی در خانه سالمندان عادی و روتین است و باعث می‌شود که روحیه آن‌ها مختل شود. دلتنگی و دوری از فرزندان برای سالمندان مناسب نیست پس اگر قصد دارید که والدین خود را به خانه سالمندان بسپارید، حتما به دیدار آن‌ها بروید و اجازه ندهید که احساس دلتنگی کنند و این طور فکر کنند که شما آن‌ها را فراموش کرده‌اید. امید به زندگی و روحیه بالا از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در حال جسمی و روحی سالمندان است.

برای شناخت بیشتر در زمینه علائم افسردگی و درمان افسردگی کلیک کنید.

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | استانداردهای لازم برای خانه سالمندان

به طور کلی مراکز خصوصی نسبت به مراکز دولتی و خیریه‌ها از سطح استاندارد بالاتری برخوردار هستند و امکانات رفاهی بیشتری دارند. البته استاندارد کلی برای آسایشگاه سالمندان را بهزیستی مشخص می‌کند و همه مراکز باید این استانداردها را رعایت کنند. استانداردهای کلی در خانه سالمندان شامل موارد زیر می‌باشد.

_ کادر پزشکی و پرستاری حرفه‌ای
_ خدمات روان درمانی
_ داشتن برنامه‌های تفریحی در محیط آسایشگاه
_ شرایط محیطی تمیز و مناسب
_ داشتن آسانسور برای جابجایی سالمندان
و...

 

چگونه والدین سالمند را برای رفتن به خانه سالمندان قانع کنیم؟

برای اینکه فرد مسن در خانه سالمندان اذیت نشود، لازم است که حتما او را قانع کرده تا با رضایت خود به آن جا برود. با والد میانسال خود صحبت کنید و به ایشان اطمینان دهید که این کار به معنی بی‌علاقگی شما به او نیست و شما می‌خواهید که بهترین شرایط را برای مراقبت از او فراهم کنید تا هرچه سریع‌تر بهبود یابد و با سلامت بیشتری نزد شما برگردد. اگر او را بدون رضایت به خانه سالمندان بفرستید، شرایط بسیار سختی را برایش به وجود می‌آورید و ممکن است این تفکر در او به وجود بیاید که شما قدرنشناس و ناسپاس هستید. اگر هم به او قول دیدار مداوم را می‌دهید، حتما به وعده خود پایبند باشید و نگذارید احساس کند که فراموش شده است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه خانه سالمندان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*