ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تعداد دفعات نزدیکی به طور طبیعی چقدر است؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تعداد دفعات نزدیکی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

میزان و تعداد دفعات نزدیکی دغدغه‌ای است که از طرف بسیاری از زوجین مطح می‌شود. مخصوصا زنانی که خود یا همسرشان طبع سرد دارند و پایین بودن تعداد رابطه برایشان نگران کننده می‌شود. تعداد رابطه جنسی اول از همه به توافق، تمایل و نیاز طرفین بستگی دارد. عدم توافق در تعداد دفعات نزدیکی، یکی از عوامل شروع دلخوری‌ها و مشکلات زناشویی است. اما گاهی دیدگاه غلط درباره تعداد دفعات نزدیکی طبیعی به عنوان محرکی برای افزایش دفعات آن عمل می‌کند. معمولا مردان برای رضایت همسر در این شرایط، از داروها و مکمل‌ها استفاده می‌کنند در حالی که روش‌های بسیار موثرتری نیز در این زمینه وجود دارد. با اطلاع از تعداد دفعات طبیعی نزدیکی، دید زوجین به رابطه جنسی تغییر کرده و می‌توانند بهتر به مسائل زناشویی خود بپردازند. مقاله مشاوره جنسی نیز میتواند مطالب مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهد.

تماس با مشاور

میانگین تعداد دفعات نزدیکی چند بار است؟

در طول سال ها، مطالعات مختلف سعی کرده اند به این سوال قدیمی پاسخ دهند که زوج ها چند بار رابطه جنسی دارند و چه میزان از آن طبیعی است. در حالی که یافته‌های تحقیقات متفاوت است، بیشتر مطالعات نشان می‌دهند که یک فرد بالغ آمریکایی به طور متوسط ​​50 تا 70 بار در سال رابطه جنسی دارد که تقریباً یک تا دو بار در هفته می شود. با این حال، عوامل مختلفی مانند سن و وضعیت تأهل، احتمالاً در میزان فراوانی جنسی «طبیعی» برای افراد عادی نقش دارند.

میانگین تعداد دفعات نزدیکی چند بار است؟

تعداد نزدیکی در هفته یا ماه، چیزی نیست که بتوان آن را به طور مشخص بیان کرد. اما بر اساس تحقیقات، یک میانگین طبیعی برای تعداد رابطه در سال وجود دارد. بر این اساس، در سن 18 تا 29 سالگی، میانگین نزدیکی حدود 112 بار در سال، یعنی 2 بار در هفته است. در سن 30 تا 39 سالگی، 86 بار در سال یعنی حدودا ماهی 6-7 بار و در سن 40 تا 49 سالگی، به میزان 69 بار در سال (یعنی نصف جوانان 18تا 29 سال) می‌رسد. بنابراین عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان در سنین و نژادهای مختلف، تفاوت دارد. هم چنین ممکن است عواملی هم چون افسردگی نیز بر تعداد دفعات نزدیکی تاثیر بگذارد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه علائم افسردگی کلیک کنید.

این میانگین ممکن است در سه دوره به خصوص تغییر کند. معمولا در اوایل ازدواج، تعداد دفعات نزدیکی افزایش پیدا می‌کند. هم چنین در دوره بارداری و بعد از زایمان اغلب از میزان رابطه جنسی کاسته شده و این مسئله موضوع نگران کننده‌ای نیست. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه عملکرد جنسی طبیعی کلیک کنید.

اینفوگرافیک تعداد دفعات نزدیکی به طور طبیعی

اینفوگرافیک تعداد دفعات نزدیکی به طور طبیعی

چه عواملی در کاهش تعداد دفعات نزدیکی موثر است؟

عوامل مختلفی می‌تواند روی کاهش تعداد دفعات نزدیکی تاثیر بگذارد. افزایش سن همراه با افزایش تعهدات خانوادگی، مشکلات، دغدغه‌های شغلی و مالی و ناراحتی‌های جسمی از مهم‌ترین دلایل کاهش تعداد رابطه جنسی بین زن و شوهر است. تغییرات مهم و تغییر در سبک زندگی، مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی یا اختلالات اضطرابی نیز در کاهش تعداد دفعات نزدیکی اهمیت دارد. برای اطلاع از اختلالات اضطرابی کلیک کنید.

سن و فراوانی رابطه جنسی

یکی از عواملی که ارتباط نزدیکی با فراوانی تعداد دفعات سکس دارد، سن است. داده‌ها نشان می‌دهد که افراد جوان بیشتر از افراد مسن‌تر تمایل به داشتن رابطه جنسی دارند، با تفاوت زیادی در فراوانی جنسی بین جوان‌ترین و مسن‌ترین جمعیت. افراد 18 تا 39 ساله بیشترین رابطه جنسی را دارند. با داده های نظرسنجی عمومی اجتماعی نشان می دهد که افراد 18 تا 29 ساله به طور متوسط ​​بیش از 78 بار در سال رابطه جنسی دارند. افراد 30 تا 39 ساله تقریباً شبیه به هم هستند و به طور متوسط ​​کمتر از 78 بار عمل جنسی در سال انجام می دهند. در مقایسه انجام شده افراد در گروه های سنی بالاتر گزارش دادند که کمتر رابطه جنسی دارند. افراد 50 تا 59 ساله به طور متوسط ​​38 بار در سال رابطه جنسی داشتند، در حالی که افراد 60 ساله به طور متوسط ​​25 بار در سال رابطه جنسی داشته اند.

علاوه بر سن، عوامل دیگری که به نظر می‌رسد بر تعداد دفعات رابطه جنسی افراد تأثیر می‌گذارند، مکان و سبک زندگی افراد است. تعلق به بخشی از منطقه یک شهر یا کشور و شکل شغل پاره وقت یا تمام وقت بودن آن نیز تاثیرگذار است.

چند بار نزدیکی در طول هفته طبیعی است؟

چند بار نزدیکی در طول هفته طبیعی است؟

همان طور که گفته شد، تعداد 2 تا 3 بار در هفته برای زوجین زیر 30 سال و تعداد 1 تا 2 بار در هفته برای زوجین 30 تا 39 سال، میزان طبیعی تعداد دفعات نزدیکی است.

نکته مهم این است که رابطه جنسی مثل دارو نیست که سر ساعت و وقت معینی انجام شود. سالم‌ترین تعداد رابطه جنسی بین زن و شوهر، زمانی است که هر دو میل و انرژی کافی برای برقراری رابطه را داشته باشند و از نزدیکی لذت ببرند. این تعداد می‌تواند بسیار متغیر باشد. به عنوان مثال زوجی در یک هفته 10 بار رابطه دارند اما پس از این هفته، ممکن است تا 1 ماه رابطه جنسی نداشته باشند. بنابراین، هیچ چهارچوبی وجود ندارد که بر اساس آن بهتر یا بدتر بودن تعداد دفعات نزدیکی و بی میلی جنسی تعیین شود. این خود زوجین هستند که بر اساس میزان نیاز و توانایی و شرایط خود، تصمیم می‌گیرند که چه زمانی رابطه داشته باشند. کم بودن تعداد دفعات نزدیکی در یک دوره کوتاه دلیل بر میلی جنسی نیست. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه بی میلی جنسی کلیک کنید.

کمتر از چه میزان رابطه خطرناک است؟

اگر تعداد دفعات نزدیکی در سال به زیر 10 بار، یعنی کمتر از ماهی یک بار کاهش یابد، می‌تواند نگران کننده باشد. با اینکه حتی نداشتن رابطه جنسی نیز در برخی از موارد نمی‌تواند علتی برای مشکل بنیادی باشد، اما تحقیقات نشان داده که با کم شدن رابطه جنسی، روابط بیشتر به سمت خیانت، خشم و طلاق کشیده می‌شود. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم که زوج‌ها حداقل یک بار در هفته یا دو هفته یک بار رابطه جنسی داشته باشند. مطالعه مقاله افزایش کیفیت رابطه جنسی میتواند در این زمینه کمک کننده باشد.

مسئله دیگر نیز این است که اگر در اکثر موارد یکی از زوجین تمایل داشته باشد و دیگری نداشته باشد، حتما باید به یک مشاوره جنسی مراجعه شده تا این مشکل بر طرف گردد. عدم تمایل یکی از طرفین، می‌تواند مشکلات روحی و روانی متعددی برای فرد مقابل به همراه داشته باشد. گرم بودن یک طرف و سرد بودن طرف مقابل، مسئله ایست که باید پیش از ازدواج و به کمک مشاوره ازدواج حل و فصل شود تا در طول ازدواج، مشکل حادی پیش نیاید. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره ازدواج کلیک کنید.

بیشتر از چه میزان رابطه جنسی غیر معمول است؟

بیشتر از چه میزان رابطه جنسی غیر معمول است؟

معمولا، میزان بالای رابطه جنسی جای نگرانی ندارد؛ مخصوصا اگر هر دو طرف رابطه، تمایل و نیاز داشته باشند و از رابطه جنسی در دفعات زیاد لذت ببرند. اما تعادل در هر چیزی ضروری است، حتی اگر همیشه لذت بخش باشد. تعداد دفعات نزدیکی زیاد می‌تواند نشانگر بیش فعالی و اعتیاد جنسی باشد و مشکلاتی را برای بدن ایجاد کند. اگر همسر یا خود شما دچار بیش فعالی جنسی هستید و نمی‌توانید تمایل خود به رابطه را (مخصوصا با وجود مخالفت همسر) کنترل کنید، لازم است که به روانشناس مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض رابطه جنسی زیاد کلیک کنید.

مشکلات عدم تفاهم جنسی

رابطه جنسی یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر رضایت زناشویی است. پیامدهای عدم تفاهم جنسی تنها محدود به رضایت از رابطه جنسی نشده و می‌تواند تمام جنبه های ارتباطی زن و شوهر را تحت شعاع قرار دهد. دو نفر باید بتوانند به عنوان همسر به اشتراکاتی در رابطه جنسی برسند تا توانایی رفع نیازهای جنسی یکدیگر را پیدا کنند. برای رسیدن به یک درک مشترک و تفاهم نسبی در زمینه مسائل جنسی باید هر دو طرف نسبت به جنس مخالف و خصوصا همسر خود شناخت نسبی پیدا کنند. مشاوره جنسی در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد.

درک و تفاهم جنسی به دانش، آگاهی و درک جنبه های مختلف تمایلات جنسی انسان از جمله آناتومی جنسی، فیزیولوژی، رفتارها، تمایلات و ارتباطات جنسی و حتی غیر جنسی اشاره دارد. شامل درک تمایلات جنسی خود و همچنین تمایل به یادگیری و کشف نیازها و تمایلات جنسی شریک زندگی خود است. از سوی دیگر، عدم درک جنسی به شناخت و درک محدود یا ناکافی از مسائل جنسی اشاره دارد. می تواند به روش های مختلفی مانند تصورات غلط در مورد آناتومی جنسی، دانش محدود در مورد لذت و تکنیک های جنسی، مهارت های ارتباطی ضعیف در مورد نیازها و تمایلات جنسی یا عدم آگاهی در مورد اهمیت صمیمیت جنسی در یک رابطه ظاهر شود.

اثرات فقدان درک جنسی می تواند در یک رابطه متاهل یا متعهد قابل توجه باشد. در ادامه برخی از تأثیرات احتمالی آورده شده است:

  1. تاثیر بر مسائل ارتباطی: درک جنسی نقش مهمی در ارتباط موثر در مورد نیازها، تمایلات و مرزهای جنسی ایفا می کند. بدون درک کامل از تمایلات جنسی خود و توانایی بیان آن، زوج ها ممکن است برای برقراری ارتباط آشکار و صادقانه در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی خود دچار مشکل شوند. می تواند منجر به ناامیدی، سوء تفاهم و عدم رضایت در جنبه جنسی رابطه شود.
  2. انتظارات ناهماهنگ: وقتی شرکای جنسی سطوح متفاوتی از درک جنسی دارند، ممکن است در مورد فراوانی، ترجیحات یا تکنیک های جنسی، انتظارات ناهماهنگی هم داشته باشند. می تواند منجر به احساس نارضایتی، ناامیدی و رنجش شود زیرا ممکن است یک یا هر دو شریک احساس کنند نیازهای آن ها برآورده نشده است.
  3. کاهش صمیمیت و ارتباط: صمیمیت جنسی جزء مهم بسیاری از روابط عاشقانه است. عدم درک جنسی منجر به کاهش حس صمیمیت و ارتباط بین شرکا خواهد شد. همچنین ممکن است منجر به کاهش رضایت جنسی، فاصله عاطفی و ضعیف شدن پیوند در رابطه بشود.

تعداد دفعات نزدیکی | سخن آخر

رابطه جنسی در زندگی زناشویی بسیار مهم است و کیفیت آن بر تمام ابعاد زندگی مشترک تاثیر می‌گذارد. تعداد دفعات نزدیکی از مسائلی است که برای زوجین بسیار چالش برانگیز است چرا که میزان مشخصی برای آن نمی‌توان تعیین کرد. اگر فکر می‌کنید که تعداد دفعات رابطه جنسی بسیار کم یا بسیار زیاد است، از مشاوره کمک بگیرید. روانشناس شرایط شما را بررسی کرده و در صورت لازم راهکارهایی در این زمیه به شما ارائه می‌دهد. همچنین مطالعه مقاله نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج می تواند مفید باشد.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

با توجه به افزایش فشارهای روانی و استرس های روزمره، امروزه بسیاری از افراد نیاز دارند از خدمات روانشناسی استفاده کنند. مسائل جنسی بخش بسیار مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهند و اما با توجه به به مشکلاتی هم چون کمبود وقت و یا مسائل اقتصادی ممکن است برخی از افراد چشم بر روی این نیاز خود ببندند و از دریافت مشاوره پشیمان شوند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید. برای آگاهی از انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.
در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول

_تعداد دفعات نزدیکی طبیعی چقدر است؟

معیار و اندازه دقیقی برای این مساله وجود ندارد و تعداد دفعات نزدیکی با توجه به سن و ویژگی های زوجین می تواند متفاوت باشد. اما به طور کل برای افراد 18 تا 30 ساله دوبار رابطه در هفته طبیعی می باشد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*