ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره تلفنی وسواس | برخورد علمی با درمان وسواس

مشاوره تلفنی وسواس یکی از بهترین راهکارهای در دسترس افراد وسواسی است تا در سریع‌ترین زمان ممکن برای درمان وسواس اقدام نمایند. وسواس مسئله‌ای است که معمولاً  افراد کمتر به دنبال درمان آن می‌روند. افراد وسواسی از دور بسیار منظم، آینده‌نگر و پاکیزه به نظر می‌رسند در صورتی که انضباط و تمیزی افراطی و افکار بیمارگونه‌ی آن‌ها خود و اطرافیانشان را آزار می‌دهد. درمان وسواس به تنهایی و بدون کمک مشاور تلفنی یا حضوری دشوار و غیرممکن بنظر می‌آید. ابتدا لازم است که فرد بیماری خود را بپذیرد و قبول کند که نیاز به راهنمایی و درمان دارد. مشاوره تلفنی به افراد وسواسی و خانواده‌های آنان کمک می‌کند تا این بیماری‌ را ریشه‌کن کنند و افکار مزاحم را از بین ببرند. مشاوره وسواس می‌تواند فرد را به بهترین راهکار عملی متناسب با شخصیت خود برساند. 


گیف مشاوره تلفنی وسواس


مشاوره تلفنی وسواس : انواع وسواس را بشناسید

وسواس به معنای وسوسه و افکار آزاردهنده در مورد انجام امور و به ویژه تمیزی و پاکیزگی است. در این بیماری ترس‌های غیر منطقی فرد باعث می‌شود برخی رفتارها را در لحظه و مدام تکرار کند. شایع‌ترین نوع وسواس، وسواس شستشو و یا تمیزی و قرینه بودن چیزهاست‌. برای کسب اطلاع بیشتر از وسواس شستشو کلیک کنید. 

فرد وسواسی اغلب از بیماری خود آگاه است اما نمی‌تواند افکارش را کنترل کند. وسواس فکری عملی، وسواس جبری، وسواس تمیزی، وسواس بدریخت انگاری بدن، وسواس وارسی کردن، وسواس احتکار از انواع وسواس است که برای درمان هر کدام از آن‌ها جداگانه صحبت می‌شود. اگر نشانه‌های وسواس را در خود و یا نزدیکانتان مشاهده کردید بهتر است ابتدا از مشاوره تلفنی کمک بگیرید. در مشاوره تلفنی علت‌های بروز رفتار وسواسی، منشا روانی آن و همچنین نوع وسواس و درمان آن بررسی می‌شود. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه وسواس فکری عملی کلیک کنید. 

اینفوگرافیک مشاوره تلفنی وسواس

اینفوگرافیک مشاوره تلفنی وسواس

لزوم دریافت مشاوره وسواس

به همان میزان که وسواس به زندگی فرد آسیب می‌زند، ضرورت درمان آن نیز احساس می‌شود. وسواس اختلالی است که به فرد و اطرافیانش آسیب می‌زند. برای مثال فردی که به اختلال وسواس جبری مبتلاست مدام دیگران را مجبور می‌کند تا کارها را به بهترین نحو انجام دهند و در صورت بروز نقص‌های بسیار کوچک عصبانی می‌شود. فرد وسواسی وقت زیادی را هدر می‌دهد و از اولویت‌های زندگی‌اش جا می‌ماند، به همین دلایل لازم است تا به مشاور مراجعه کند. با توجه به پیشرفت وسائل ارتباطی، مشاوره تلفنی راهی آسان و نتیجه بخش در درمان وسواس شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان وسواس کلیک کنید. 

چرا مشاوره تلفنی وسواس واجب است

یکی از مزیت‌های مشاوره تلفنی این است که می‌توانید مشکل خود را بدون خجالت بیان کنید. در مشاوره تلفنی دیگر نگران قضاوت دیگران نخواهید بود. برخی از افراد در برابر قضاوت دیگران ضعف نشان می‌دهند و از آن فرار می‌کنند و ممکن است همه‌ی حقایق را در مورد مشکل خود بیان نکنند. در مشاوره تلفنی می‌توانید بدون نگرانی و بدون بیان اطلاعات شخصی مثل اسم و مشخصات مشکلتان را مطرح کنید و راهنمایی بگیرید.

مشاوره تلفنی به شما کمک می‌کند چیزهایی که حضوری نمی‌توانید بگویید را بدون نگرانی با فرد متخصص درمیان بگذارید. برای حل مشکل، ذکر تمام واقعیات لازم است. مشاوره تلفنی مقرون به صرفه است و مشکلات و هزینه‌های رفت و آمد را ندارد. همچنین لازم نیست مدت‌ها در نوبت قرار بگیرید. تنها با یک تماس می‌توانید از راهنمایی مشاورین متخصص بهره‌مند شوید.

مشاوره وسواس تلفنی چه کمکی می‌کند؟

مشاوره تلفنی کمک می‌کند ابتدا نشانه های وسواس را بشناسید تا بتوانید وسواس خود را به مرور از بین ببرید. مشاوره تلفنی شما را از اثرات وسواس آگاه کرده و راه‌کارهای مختلف درمان را مورد بررسی قرار می‌دهد. مشاوره وسواس داروهای احتمالی برای کاهش علائم وسواس را به شما معرفی می‌کند. برای کسب اطلاعات در زمینه نشانه های وسواس کلیک کنید. 

اولین قدم در درمان وسواس پذیرش آن است. اگر افراد وسواسی آگاه باشند که رفتارهای کلیشه‌ای و تکراری آنان باعث اذیت خود و دیگران می‌شود، درمان سریع‌تر صورت می‌گیرد. در مرحله‌ی بعدی مشاور انواع وسواس را برایتان مشخص کرده و نوع آن را در شما تشخیص می‌دهد. شما می‌توانید با مشاوره تلفنی از این بیماری و میزان اثرات مخرب آن در وجودتان باخبر شوید. 

مرکز مشاوره تلفنی هنر زندگی

مرکز مشاوره تلفنی هنر زندگی از مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه‌ی وسواس بهره‌مند است. درمان به صورت گام به گام و در عین حال بدون اتلاف وقت صورت می‌گیرد. موضوعاتی از قبیل پیشگیری از وسواس، درمان وسواس، درمان دارویی وسواس، وسواس اجباری، وسواس شستن، وسواس شمارش، وسواس بررسی و چک کردن، وسواس در اعتماد و اطمینان کردن به افراد و... تک به تک در مرکز مشاوره تلفنی هنر زندگی بررسی می‌شوند. شما می‌توانید با مشاوران مختلف در زمینه‌ی مشکل خود صحبت کنید.

سوالات متداول

_مشاوره تلفنی وسواس چه ضرورتی دارد؟

وسواس علاوه بر خود فرد، مشکلات زیادی را برای اطرافیان نیز به همراه دارد. به همین دلیل ضروری است که گامی برای درمان بردارید. با توجه به مشکلات مشاوره حضوری، می‌توانید از مشاوره تلفنی برای درمان وسواس بهره‌مند شوید. 

_آیا در مشاوره تلفنی وسواس امکان درمان به طور کامل وجود دارد؟

بله مشاوره تلفنی همان خدمات مشاوره حضوری را با کیفیت عالی به شما ارئه می‌دهد. در فرایند مشاوره تلفنی نیز پس از تشخیص نوع وسواس و ریشه‌یابی آن، فرایند درمان آغاز می‌شود. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*