ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مصرف پماد کلوتریمازول پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

مصرف پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ به چه صورت است؟ ترشح واژن پدیده ای طبیعی است و ناشی از مایع منتشر شده از غدد درون واژن و دهانه رحم می باشد. ترشحات واژن باعث خروج باکتری ها و سلوهای مرده از بدن می گردد و به پاکیزگی واژن کمک می کند. تا زمانی که ترشحات واژن به صورت طبیعی انجام بگیرد، مشکل خاصی وجود ندارد. رنگ طبیعی ترشحات واژن در محدوده ای از رنگ روشن و شیری قرار دارد و بوی آن نیز ملایم است؛ اما هنگامی که ترشحات واژن در محدوده رنگ زرد و سبز باشد این ترشحات غیرطبیعی و نشانه ای از یک مشکل بالینی است که باید مورد درمان قرار بگیرد. در اینجا در مورد این بیماری و درمان آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. همچنین می توانید اطلاعات تکمیلی در این زمینه را از طریق مشاوره جنسی دریافت نمایید.

تماس با مشاور

 

علل ترشحات سبز رنگ واژن

ترشحات سبز رنگ واژن می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. مهم ترین دلایل این بیماری در زیر به صورت خلاصه مورد بررسی قرار گرفته است.

1- انتقال از راه رابطه جنسی

الف. تریکومونیازیس: یکی از عفونت هایی است که از راه رابطــه جنسی منتقل می شود. این بیماری توسط تاژکداری به نام تک تارچه مهبل (تریکوموناس واژینالیس) به وجود می آید و مهم ترین عفونت ترشحات سبز رنگ واژن است.

ب. کلامیدیا: این بیماری نیز از راه رابطه جنسی منتقل می شود و فرآیندی مشابه تریکومونیازیس دارد.

ج. گونوره: یکی دیگر از بیماری های ناشی از رابطه جنسی آلوده است اما علائم آن خفیف تر از دو مورد قبلی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر بیماری های مقاربتی کلیک کنید.

2- پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | واژینوز باکتریال

واژینوز باکتریال همان گونه که از نام آن پیدا است در اثر بر هم خوردن تعادل باکتری های درون واژن بروز می کند. علل بروز واژینو باکتریال به نوع تغذیه بستگی دارد. اگر باکتری های مفید در بدن کم شود، احتمال ابتلا به این بیماری و عفـونت واژن بالاتر می رود. رابطه جنسی با افراد مختلف و سیگار کشیدن نیز در بروز این مشکل تاثیر دارند.

4-پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | ترشحات واژن سبز رنگ در دوران بارداری

ترشحات سبز رنگ واژن در طول دوران بارداری می تواند ناشی از مایع آمنیوتیک باشد. در هر صورت توجه داشته باشید که این مشکل طبیعی نیست و باید به آن رسیدگی شود. در هنگام بروز این مشکل حتما با پزشکان متخصص مشورت کنید، زیرا خوددرمانی به وسیله مصرف پماد و یا داروهای دیگر در این مقطع زمانی می تواند خطرناک باشد.

5-ترشحات واژن سبز رنگ در سنین پایین
 

هر چند که بروز ترشحات واژن در سنین پایین به دلیل نبود رابطه جنسی و عدم امکان انتقال عفونت از راه رابطه جنسی کمتر است؛ اما باید توجه داشت که قلیایی شدن واژن در بروز عفونت تاثیر گذار است. یکی از علل قلیایی شدن واژن شست و شوی بیش از حد واژن است که می تواند به پوست این ناحیه حساس آسیب برساند و فرد را در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دهد.

اینفوگرافیک پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ

اینفوگرافیک پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ
علائم ترشحات واژن سبز رنگ

افراد مبتلا به ترشحات واژن سبز رنگ، بسته به نوع مشکلاتی که در بالا مطرح گردید می توانند دامنه ای از علائم را به همراه داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

تغییر در رنگ ترشحات واژن: مهم ترین علامت همه بیماری های ترشحات واژن، تغییر در رنگ ترشحات واژن است که می تواند سبز یا زرد و در موارد کمی خاکستری باشد.

تغییر در بوی ترشحات واژن: نشانه دیگری که در بیماری های ترشحات واژن زیاد به چشم می خورد بوی آن است. اگر بوی مطبوع و ملایمی داشته باشد نشانه سلامت بدن است و بوی بــد واژن نشانه ای از بیماری است و معمولا تغذیه نامناسب دراین مورد تاثیر زیادی دارد. سایر علائم عبارتند از:


عوارض بلندمدت ترشحات واژن سبزرنگ

ترشحات واژن سبز رنگ به هیچ عنوان پدیده ای طبیعی و معمولی نیست و در صورت ابتلا حتما باید درمان انجام شود. اگر این بیماری مورد درمان قرار نگیرد، می تواند به رحم و تخمدان ها سرایت کند و باعث بیماری التهاب لگن شود. التهاب لگن در بلند مدت موجب آسیب به دستگاه تناسلی زنان و ناباروری می شود.

ترشح

قرص و پماد کلوتریمازول در درمان ترشحات سبز رنگ واژن

یکی از راه های درمان ترشحات سبز رنگ استفاده از داروهای مفید برای از بین بردن عفونت ها است. کلوتریمازول با توجه به آمارها یکی از بهترین راه های درمان عفونت های واژن است. این دارو هم به صورت قرص و هم به صورت پماد یا کرم در دسترس است.

از این دارو بیشتر برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شود. اما در عفونت های باکتریایی نیز کاربرد دارد. این دارو در کاهش ترشحات واژنی سبز رنگ، سوزش و خارش واژن تاثیرگذار است و مانع رشد عفونت های قارچی و باکتریایی در اندام تناسلی می گردد. برای کسب اطلاعات در خصوص درمان عفــونت قارچی واژن کلیک کنید.

1-انواع مختلف داروی کلوتریمازول

کلوتریمازول دارای انواع مختلفی است. کرم موضعی، کرم واژینال، قرص واژینال و محلول موضعی از انواع مختلف موجود در بازار این دارو است که دو نوع قرص واژینال و کرم واژینال بیشتر در دسترس و مورد استفاده می باشد. کرم واژینال در اطراف واژن استفاده می گردد. مانند انواع پمــاد برای خارش بیرون واژن در بارداری که مورد استفاده قرار می گیرد.

2-طریقه مصرف پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ

تا حد امکان سعی کنید مصرف هیچ دارویی را بدون مشورت پزشک شروع نکنید. زیرا ممکن است باعث بروز عوارض خاصی در شما گردد که حتی از مشکل کنونی شما دشوارتر باشد. اما اگر تمایل داشتید داروهای کلوتریمازول را به صورت خودسرانه مصرف کنید، حتما به دستورالعمل روی جلد آن دقت کنید. در صورت مصرف این دارو به صورت خودسرانه حتما دستورالعمل های روی جلد آن را رعایت کنید.

3-نکات مهم در مصرف پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ
 

_در هنگام استفاده از این پماد و بعد از مصرف آن دست های خود را با آب و صابون بشویید و هرگز با دست آغشته به کلوتریمازول چشمان خود را مالش ندهید زیرا برای چشم شما بسیار مضر است و در هنگام وقوع ناگهانی این موضوع با آب فراوان چشم خود را بشویید.

_دوز مصرفی این دارو متغیر است و بسته به میزان و دامنه عفونت می تواند متغیر باشد. این دارو معمولا به مدت دو هفته صبح و شب، حتی در دوران قاعدگی، قبل از خواب باید مورد استفاده قرار گیرد تا اثرگذاری خود را نشان دهد.

_مصرف این دارو را تا زمان از بین رفتن کامل علائم ادامه دهید. اگر در هنگام بهبودی مصرف آن را قطع کنید احتمال بازگشت عفونت وجود دارد.

_معمولاً حدود 7 روز درمان با کلوتریمازول برای بهبود عفونت های قارچی زمان می برد.
_کلوتریمازول را 2 یا 3 بار در روز به مدت حداقل 2 هفته روی ناحیه آلوده بمالید.
_بیش از 4 هفته از کرم، اسپری یا محلول کلوتریمازول استفاده نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید. عفونت های قارچی می توانند به کلوتریمازول مقاوم شوند و به درستی به درمان جواب ندهند.
_شایع ترین عارضه جانبی کلوتریمازول، تحریک پوست در ناحیه ای است که تحت درمان قرار داده اید.
_همیشه پس از درمان عفونت دست های خود را بشویید تا از گسترش آن جلوگیری کنید.

_اگر بعد از مصرف مداوم بعد از دو هفته هیچ گونه بهبودی در علائم مشاهده نشد حتما به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است مشکل شما ناشی از عامل دیگری باشد. برای کسب آگاهی در خصوص رعایت بهــداشت واژن کلیک کنید.

4-پماد کلوتریمازول واژینال با اپلیکاتور

اپلیکاتور ابزاری است لوله مانند که به وسیله آن می توان پماد را به درون واژن هدایت کرد. هنگام استفاده از پماد کلوتریمازول واژینال از این ابزار استفاده می گردد. بهتر است در هنگام مصرف به پشت دراز بکشید و زانوها را به داخل شکم خم کنید. پماد را وارد دستگاه اپلیکاتور کنید و سپس دستگاه اپلیکاتور را به آرامی وارد واژن کرده و محتویات آن را درون واژن تخلیه کنید.

5-عوارض احتمالی پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ

مصرف این پماد معمولا عوارض جانبی خاصی را برای مصرف کننده ایجاد نمی کند. اما در مواردی احتمال خارش واژن و یا دل درد وجود دارد که بهتر است در این مورد با پزشک مشورت کنید. در موارد معدودی احتمال بروز واکنش های آلرژیک از جمله سرگیجه و مشکلات تنفسی و تورم وجود دارد.

6-برقراری رابطه جنسی در طول درمان با پماد کلوتریمازول

کلوتریمازول معمولا به دلیل عفونت های قارچی مصرف می شود. این عفونت ها سرعت بالایی برای سرایت از فردی به فرد دیگر دارند، پس تا حدامکان در هنگام مصرف این دارو رابــطه جنسی نداشته باشید تا بیماری را به دیگران انتقال ندهید. به هر حال اگر قصد رابطه جنسی داشتید، سعی کنید بین زمان رابطه جنسی و مصرف پماد چند ساعت فاصله وجود داشته باشد تا پماد به صورت کامل جذب بدن شده باشد.

7-مصرف کلوتریمازول در طول بارداری

ترشحات واژن سبز رنگ همان طور که اشاره شد گاهی در طول دوران بارداری به وقوع می پیوندند. تا حد امکان از مصرف داروی کلوتریمازول در طول دوران بارداری خودداری کنید زیرا دارو می تواند وارد شیر مادر شود. اگر مجبور به استفاده از این ماده شدید حتما با پزشک مشورت کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه مصرف دارو در بارداری و مصرف دارو در شیردهی کلیک کنید.

برخی معتقدند استفاده از کلوتریمازول در دوران شیردهی اشکالی ندارد. خیلی بعید است که وارد شیر مادر شود. اما هنگام استفاده از کرم، اسپری یا محلول، مراقب باشید که نوزاد با نواحی از بدن شما که آغشته به کرم شده اند تماس پیدا نکند. پس از استفاده از آن و قبل از برداشتن نوزاد دست های خود را بشویید.

8-توصیه های عمومی در مصرف کلوتریمازول

لباس های زیر خود را به صورت روزانه عوض کنید.

از استفاده مشترک دارو با دیگران خودداری کنید.

سعی کنید دوزهای مصرفی را به طور مرتب پیگیری کنید و اگر یک دوز را فراموش کردید، هر وقت متوجه شدید حتما مصرف کنید.

در هنگام مصرف دارو تا حد امکان ناحیه مصرفی خشک باشد تا از پخش شدن عفونت در نواحی دیگر پیشگیری شود.

از پوشیدن لباس های تنگ و چسبناک در طول درمان خودداری کنید. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله اشــتباهات زنان در استفاده از لباس زیر را مطالعه فرمایید.

9-مقایسه پماد کلوتریمازول با دیگر داروها

پماد میکونازول واژینال نیز در درمان ترشحات واژن سبز رنگ اثرگذار است. از لحاظ میزان تاثیر، تفاوتی بین میکونازول و کلوتریمازول وجود ندارد. اما احتمال اینکه فرد مصرف کننده به میکونازول حساسیت پیدا کند بیش تر است و به همین دلیل کلوتریمازول داروی ترجیحی اکثر پزشکان می باشد.

اثر کلوتریمازول از قرص ها و داروهایی از قبیل نیستاتین بیش تر است. اما در مواردی که عفونت قارچی واژن شدید باشد و کلوتریمازول کارایی نداشته باشد، ممکن است پزشکان از کورتون های موضعی از قبیل فلوسینولون و تریامسیونولون برای کاهش التهاب و خارش استفاده کنند.

 

ترشح سبز رنگ

درمان های سنتی ترشحات واژن سبز رنگ

از دیرباز طب سنتی و درمان هاس سنتی طرفداران زیادی داشته است اما اخیرا اقبال و توجه به سمت این درمان ها بیش تر شده است و افراد بیش تری از این درمان ها استفاده می کنند. دلیل علاقه مندی افراد به این درمان ها این است که درمان های دارویی غالبا عوارض خاصی به همراه خود دارند در حالی که درمان های سنتی معمولا عوارض خاصی به دنبال ندارند.

1. پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | سرکه سیب

دارای خواص ضد قارچ و ضد باکتری مفیدی است. این ماده باعث از بین رفتن باکتری های بد در ناحیه واژن می شود. سعی کنید در هنگام حمام چند قاشق از این ماده را با آب حمام ترکیب کنید و مدتی در ترکیب آب با سرکه سیب بنشینید. این درمان برای از بین بردن عفونت های باکتریایی بسیار مفید است. برای مطالعه مقاله درمان خارش واژن خانگی کلیک کنید.

2. مصرف روزانه سیر

این ماده دارای خواص ضد قارچ و ضد باکتریایی است. اما در درمان عفونت های قارچی بسیار تاثیرگذار است. کافی است مقداری از آن را در ناحیه واژن خود قرار دهید تا تمام عفونت های قارچی را نابود کند.

3. روغن اسطوخودوس

این روغن می تواند باعث کاهش حساسیت و تحریک پذیری پوست شما در برابر میکروب ها شود و به این طریق مانع رشد عفونت ها در بدن می شود. کافی است مقداری از آن را به آب حمام خود اضافه کنید و بدن خود را با آن خیس کنید.

4. پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | شیر

حمام شیر یکی از بهترین کارهایی است که می تواند در بهبود عفونت های واژنی مفید باشد. در هر صورت شست و شوی ناحیه مبتلا به عفونت به وسیله شیر باعث بهبود می شود. این راهکار می تواند برای درمان عفــونت دوران بارداری نیز روش امن و مطمئنی باشد.

5. روغن درخت چای

این روغن نیز خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. روغن درخت چای از بهترین داروهای خانگی برای درمان ترشحات واژن محسوب می شود. ناحیه ی آلوده را به این روغن آغشته کنید تا میکروب ها و آلودگی ها را از بین ببرد.

 

مواد غذایی مفید برای درمان ترشحات واژن سبز رنگ

مواد غذایی دارای انواع ویتامین ها و پروتئین های مختلف هستند که می توانند به بهبود عفونت های موجود در بدن کمک کنند. این ویتامین ها به عنوان مکمل برای داروها و درمان دیگر بسیار مفید هستند و در بلندمدت سلامت عمومی بدن شما را در مقابل انواع بیماری جسمی و روانی تضمین می کنند. برای کسب اطلاعات در خصوص درمان واژینیت عفونی کلیک کنید.
در اینجا به مواد غذایی مفید برای درمان ترشحات واژن سبز رنگ می پردازیم.

1. پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | مصرف روزانه کلسیم

موز حاوی مقدار زیادی کلسیم است و می تواند به تعادل هورمونی افراد کمک کند. اگر به صورت روزانه از این میوه استفاده کنید احتمال ابتلا به عفونت های ترشحات واژن سبز رنگ کاهش پیدا می کند.

2. مصرف روزانه ویتامین C

ویتامین C باعث کاهش رادیکال های آزاد و مرگ سلولی می شود و به طور کلی به سلامت بدن کمک می کند. هچنین مصرف ویتامین C به سیستم ایمنی برای مبارزه با میکروب ها و باکتری ها کمک می کند و می تواند عفونت های واژن را از بین ببرد. برای مطالعه مقاله دمنوش گیاهی برای عفونت رحم کلیک کنید.

3. مصرف روزانه ویتامین E

ویتامین E باعث جلوگیری از خشکی و خارش پوست می شود و برای پیشگیری از ترشحات سبز رنگ واژن بسیار مفید است. این ویتامین در دانه های خوراکی، آجیل و بادام و همچنین در حبوبات وجود دارد. باید در نظر داشت که کمبود ویتامین و بی حسی دست و پا نیز از جمله مواردی است که علاوه بر مشکلات دستگاه تناسلی معمولا زنان را دچار مشکل می سازد.

4. پماد کلوتریمازول برای ترشح سبز رنگ | استفاده از ادویه جات

ادویه جات خاصیت های درمانی فراوانی دارند. این مواد باعث پیشگیری از بروز عفونت قارچی و باکتریایی در بدن می شوند. زردچوبه در این میان خاصیت بیش تری دارد. مصرف روزانه زردچوبه همراه با شیر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

مراقبت های مهم در درمان ترشحات واژن سبز رنگ

درمان ترشحات واژن سبز رنگ می تواند به جز داروهایی از قبیل کلوتریمازول جنبه های دیگری را نیز در برداشته باشد. این عفونت ها معمولا برای از بین رفتن نیاز به زمان و استفاده از روش های متعددی دارند که در ادامه سعی می کنیم به صورت مختصر آن ها را مطرح کنیم:

_نوار بهداشتی را به صورت مرتب عوض کنید.
_در هنگامی که عرق کرده اید حتما لباس زیر خود را عوض کنید تا از انتشار عفونت به نواحی دیگر جلوگیری شود.
_از مصرف کافئین و الکل اجتناب کنید زیرا موجب رشد باکتری های بد می شوند.
_در هنگام شستــن واژن دست خود را از جلو به عقب بکشید تا احتمال انتقال آلودگی ها و میکروب های مدفوع به واژن کاهش پیدا کند.
_از پوشیدن لباس های تنگ که موجب شدیدتر شدن عفونت می شود خودداری کنید. توجه داشته باشید که عفونت و باکتری ها گرما دوست هستند و پوشیدن لباس های تنگ موجب می شود ک فضای گرم تری برای رشد و انتشار داشته باشند. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله اشتباهات زنان در استفاده از لباس زیر را مطالعه فرمایید.

 

هشدار مصرف کلوتریمازول با داروهای گیاهی

استفاده از کرم، اسپری و محلول کلوتریمازول همراه با سایر داروها و مکمل های گیاهی باید با احتیاط و کسب آگاهی کافی انجام بگیرد. چرا که برخی از داروها می توانند بر نحوه عملکرد کلوتریمازول تأثیر بگذارند. آن ها همچنین می توانند احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهند. اگر از قطره گوش Sofradex استفاده می کنید، قبل از استفاده از کلوتریمازول به پزشک اطلاع دهید. از استفاده همزمان با کلوتریمازول در گوش خودداری کنید. مخلوط کردن کلوتریمازول با داروهای گیاهی و مکمل ها به نوبه خود می توانند در روند درمان هر یک به طور جداگانه تداخل ایجاد کنند.

اطلاعات کافی برای بیان اینکه آیا داروهای مکمل، داروهای گیاهی برای مصرف با کلوتریمازول بی خطر هستند یا خیر وجود ندارد. آن ها مانند داروهای موجود در داروخانه ها و داروهای نسخه ای آزمایش نمی شوند. معمولاً برای تأثیری که روی سایر داروها دارند مورد بررسی کافی قرار نمی گیرند. در نتیجه حتی در صورت بروز علائم و عوارض مصرف شیوه های درمانی برای مدیریت و کنترل آن ها موجود نمی باشد. همین امر فرایند درمان را طولانی و هزینه بر می کند.

 

سخن آخر

عفونت های قارچی و باکتریایی منجربه ترشحات واژن سبز رنگ در خانم ها می شوند و زندگی آن ها و شریک جنسی شان را تحت تاثیر قرار می دهند. در این جا در مورد علل، علائم، عوارض و انواع داروها و درمان های مناسب برای این بیماری صحبت کردیم. اگر در صورت رعایت موارد فوق هنوز هم بیماری شما بهبودی پیدا نکرد نیاز است که حتما با متخصصین امر در این زمینه مشورت کنید. به هیچ وجه این مشکل را دست کم نگیرید. زیرا ممکن است تبدیل به بیماری التهاب لگن گردد و به اندام های تولید مثل آسیب های جدی وارد کند و متعاقب آن موجب اخــتلالات جنسی شود. بهتر است برای پیشگیری از این مشکلات جنسی ناشی از عارضها های جسمانی با متخصصان مشورت نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*