ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تست آنلاین اختلال شخصیت نمایشی به همراه تفسیر رایگان

اختلال شخصیت نمایشی از جمله اختلالات شخصیتی است که فرد مبتلا رفتارهای اغواگرایانه و شورانگیز دارد و با روش‌های مختلفی از جمله انجام تست ها قابل تشخیص است. در واقع با انجام تست شخصیت نمایشی می‌توانید در مورد خود یا هر یک از اطرافیان که احساس می‌کنید رگه‌هایی از این اختلال را داشته باشند، بینش بهتری دست پیدا خواهید کرد. با این حال توجه داشته باشید که تصمیم گیری راجع به وجود یک اختلال شخصیت در فرد، صرفا برعهده متخصص بالینی خواهد بود زیرا پرسشنامه‌ها تنها یکی از ملاک‌های لازم برای تشخیص گذاری اختلالات روانی هستند. ما در ادامه این مقاله سؤالاتی را در اختیار شما گذاشته‌ایم که می‌توانید به کمک آن‌ها به وجود یا عدم وجود این اختلال در خود دست یابید پس تا انتها با ما همراه باشید. برای اطلاع از سایر تست های شخصیت شناسی کلیک کنید.
تماس با مشاور


اختلال شخصیت نمایشی چیست؟

اختلال شخصیت نمایشی به نوعی از اختلالات شخصیت گفته می‌شود که فرد همواره در حال جلب توجه و نشان دادن خود است؛ به همین خاطر به این اختلال (نمایشی)، گفته می‌شود. این افراد چنان اغراق شده و به قصد جلب توجه رفتار می‌کنند که گویی بر روی صحنه مشغول اجرای یک نمایش هستند. از ویژگی‌های این افراد می‌توان به حساسیت درباره این که در مرکز توجه قرار دارند، اهمیت بیش از حد نظر دیگران راجع به آن‌ها و اغراق در مورد میزان صمیمیت در دوستی‌هایشان اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با اختلال شخصیت نمایشی کلیک کنید.

 

تست شخصیت نمایشی

برای انجام تست شخصیت نمایشی، هر یک از عبارات زیر را بخوانید و به آن‌ها با یکی از دو عبارت (موافق) یا (مخالف) پاسخ دهید.

1. وقتی در در جمعی حضور دارم که من در مرکز توجه همگان نیستم احساس خوبی ندارم.

موافقم     مخالفم

2. من به خوبی می‌توانم دیگران و بخصوص جنس مخالف را تحت تأثیر خودم قرار بدهم.

موافقم     مخالفم

3. احساس می‌کنم هیجاناتم به سرعت تغییر می‌کند؛ ممکن است لحظه‌ای بسیار عصبانی و لحظه دیگری غمگین باشم.

موافقم     مخالفم

4. از نظر من اشکالی ندارد که افراد توجه دیگران را با کمک گرفتن از جسم خود به دست بیاورند.

موافقم     مخالفم

5. من معمولاً در صحبت‌هایم جزئیات زیادی را بیان نمی‌کنم.

موافقم     مخالفم

6. در صحبت‌هایم با دیگران، هیجاناتم را بیش از آنچه واقعا احساس کرده‌ام، بیان می‌کنم.

موافقم     مخالفم

7. من معمولاً به سرعت تحت تاثیر محیط یا دیگران قرار می‌گیرم.

موافقم     مخالفم

8. گاهی برایم پیش آمده است که روابطم را، صمیمانه تر از آنچه هست برداشت کنم و به این خاطر از طرف دیگران تذکر گرفته‌ام.

موافقم     مخالفم

9. من برای ظاهرم اهمیت بالایی قائل هستم و برایم مهم است که از نظر دیگران خوب به نظر برسم.

موافقم     مخالفم

10. اینکه دیگران کارهایم را تایید کنند برای من اهمیت بالایی دارد و اگر مورد قبول همه نباشم آشفته می‌شوم.

موافقم     مخالفم

 

تفسیر تست شخصیت نمایشی

سوالاتی را که به آن‌ها با عبارت (مخالفم)، پاسخ داده‌اید نمره 1 و آنهایی را که با عبارت (موافقم)، پاسخ داده‌اید نمره ۲ بدهید. سپس نمرات به دست آمده را با یکدیگر جمع بزنید.

نمرات بین 10 تا 12

اگر نمره شما در این آزمون بین ۱۰ تا ۱۲ شده است به این معناست که شما نشانه‌های اختلال شخصیت نمایشی را ندارید و احتمال ابتلا به این اختلال در شما تقریباً صفر است.

نمرات بین 12 تا 15

نمرات ۱۲ تا ۱۵ نشان دهنده این است که رگه‌ها و نشانه‌هایی هرچند ناچیز از اختلال شخصیت نمایشی در شما وجود دارد. پیشنهاد می‌شود که نتیجه تست خود را با یک متخصص در میان بگذارید و از وی راجع به این مسئله مشورت بگیرید. اگرچه شما مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی نیستید با این حال برخی رگه‌های رفتاری که در شما وجود دارد می‌تواند تحت درمان قرار گرفته و در این صورت شما احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت.

نمرات بین 15 تا 18

افرادی که نمره آن‌ها در این آزمون بین ۱۵ تا ۱۸ شده است، به احتمال زیاد به این اختلال مبتلا هستند. توصیه می‌شود هرچه سریعتر با یک متخصص بهداشت روان، راجع به نتیجه تست خود صحبت کنید. در صورتی که شما مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی باشید می‌بایست برای درمان اقدام کنید.

برای اطلاع بیشتر درباره روند دریافت مشاوره اختلالات شخصیت کلیک کنید.

نمرات بین 18 تا 20

افرادی که نمره آن‌ها بین ۱۸ تا ۲۰ قرار دارد، به طور قطع مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی هستند و علائم بسیاری از این اختلال را نشان می‌دهند. با توجه به اینکه عامل زمان، در درمان اختلالات شخصیت اهمیت بسیاری دارد توصیه می‌شود در اولین فرصت برای انجام مشاوره، اقدام کنید.

 

مراجعه به متخصص

توجه داشته باشید که این سوالات نوعی ارزیابی کلی هستند و به طور قطع وضعیت روانشناختی شما را نشان نمی‌دهند. در این شرایط لازم است از یک روانشناس برای دریافت ارزیابی‌های دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر کمک بگیرید. ما در مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به صورت تلفنی به بررسی بیشتر میزان اختلالات شخصیتی از جمله اختلالات شخصیت نمایشی در خود بپردازید. همچنین می‌توانید با انجام دیگر تست‌های روانشناسی خودتان را در زمینه‌های مختلفی مورد سنجش قرار دهید.

برای آگاهی بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی و تست روانشناسی کلیک کنید.

 

سوالات متداول درباره تست شخصیت نمایشی

آیا می‌توان به نتایج این تست‌ها اعتماد کرد؟

این تست‌ها ویژگی‌های اختلال شخصیت نمایشی را مورد بررسی قرار می‌دهد در نتیجه، نتایج آن قابل قبول هستند. اما همانطور که پیشتر گفته شد برای تشخیص قطعی نظر متخصصان اولویت دارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه تست شخصیت نمایشی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*