ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مخالفت خانواده پسر با ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مخالفت خانواده پسر با ازدواج امری است که بسیاری از زوجین با آن مواجه شده‌اند. ممکن است با شرایطی روبرو شوید که دختری را برای ازدواج می‌پسندید ولی خانواده با انتخاب شما مخالفت می‌کنند. در چنین شرایطی تنش‌هایی بین شما و خانواده‌تان ایجاد می‌شود. در اکثر مواقع دلیل اصلی مخالفت والدین، عدم اعتماد به انتخاب شماست و گمان می‌کنند انتخاب همسر باید توسط خودشان که با تجربه‌تر هستند صورت بگیرد. در صورتی که از انگیزه‌های ازدواج خود مطمئن هستید، بهترین راه حل این است که به صورت منطقی با خانواده خود صحبت کنید. مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند در انتخابی مطمئن به شما یاری رساند تا بتوانید به ازدواج موفق دست یابید و همچنین نگرانی خانواده‌تان را کاهش دهید.
تماس با مشاور

دلایل مخالفت خانواده پسر با ازدواج او

مخالفت خانواده‌ها با ازدواج پسرانشان چند دلیل اصلی دارد. والدین همیشه تصور می‌کنند که خودشان می‌توانند دختر بهتری برای فرزندشان انتخاب کنند و مصلحت فرزندشان را بهتر می‌دانند. پدر و مادر ها فکر می‌کنند که هنوز فرزندشان به بلوغ عاطفی و فکری کافی برای اینکه بتواند انتخاب مناسبی برای ازدواج داشته باشد نرسیده‌اند. برای کسب اطلاع در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.
مخالفت خانواده پسر با ازدواج او سه دلیل کلی دارد:

اینفوگرافیک مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن

 اینفوگرافیک مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن

۱- ناراضی بودن از دختر منتخب پسر

برخی خانواده‌ها اساسا با دختری که پسرشان انتخاب کرده مخالفند و گمان می‌کنند که خودشان باید برای او همسری انتخاب کنند. در حقیقت این خانواده‌ها تنها به مشورت دادن پسرشان و عدم تائید دختری که او برمی‌گزیند قانع نیستند و می خواهند مستقیما تصمیم گیرنده باشند. مشکل این است که خانواده‌ها به جای اینکه به دنبال همسری مناسب برای پسرشان باشند، به دنبال عروسی مناسب برای خود هستند که بتوانند به او افتخار نمایند. برای کسب اطلاعات در زمینه انگیزه های ازدواج کلیک کنید.

۲- هراس خانواده از جدایی و مستقل شدن فرزند از خانواده

این خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که پسرشان به دلایلی فعلا ازدواج نکنند. به عنوان مثال پسری که در خانواده‌اش نقش پدر و پشتیبان را ایفا می‌کند و به او وابستگی مالی دارند؛ اعضای خانواده نگرانند که این ازدواج منجر به از دست دادن تکیه گاهشان شود. یا پسری را فرض کنید که مادر وابستگی شدیدی به او دارد. همین امر سبب می‌شود که عروس را به عنوان یک رقیب ببیند. دلیل دیگری که بسیار در بین خانواده شایع است شک در توانایی پسر برای اداره کردن زندگی می‌باشد. در این موارد خانواده فکر می‌کنند که پسرشان به قدر کافی آگاه نیست و هنوز توانایی مالی اداره زندگی را ندارد. برای آگاهی از مدیریت خرج خانه کلیک کنید.

3- در نظر داشتن دختری در دوستان و اطرافیان

در بعضی از موارد خانواده، دختر دیگری را در آشنایان پسندیده‌اند به همین دلیل با انتخاب پسرشان مخالفت می‌کنند تا پسر راضی شود که به انتخاب آن‌ها تن دهد و با دختر منتخب‌شان ازدواج کند. برای کسب اطلاعات در زمینه معیارهای انتخاب همسر کلیک کنید.

اینفوگرافیک مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن
اینفوگرافیک مخالفت خانواده پسر با ازدواج و راه حل آن

نحوه مخالفت خانواده با ازدواج پسر

مخالفت خانواده پسر با ازدواج او، از قدیم ایام تاکنون نیز دیده می‌شود. در وهله اول اکثر خانواده‌ها مخالفت‌شان را نشان می‌دهند ولی با دیدن دختر مورد علاقه پسرشان، مخالفتشان را علنی نشان دهند و شروع به کارشکنی در روابط آن‌ها می‌کنند.در بعضی از مواقع والدین حرفی می‌زنند که پسر جوانشان را بر سر دو راهی قرار دهند. به عنوان مثال "مطمئنی بهتر از او را پیدا نمی‌کنی؟"  یا می‌گویند "خودت انتخاب کردی، اگه اتفاقی افتاد دیگه به ما ربطی ندارد" بدین ترتیب به طور غیر مستقیم نیز مخالف خودشان را با انتخاب او را ابراز می‌کنند. در شدیدترین حالت، امکان قطع رابطه و عدم حمایت مالی نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات در زمینه دخالت والدین در ازدواج کلیک کنید.

در مقابل مخالفت خانواده ها چه کار کنیم؟

نکته اصلی که در مورد مخالفت خانواده پسر با ازدواج او باید بدانید این است که هر مخالفتی از سوی خانواده‌ها به معنای داشتن سوء نیت نیست. همانطور که توضیح داده شد مشکل اصلی مخالفت خانواده پسر با ازدواج به دلیل عدم اطمینان خانواده‌ها به صلاحیت پسرشان برای انتخاب شخص مناسب است. به همین دلیل بهتر است تا معیارهای انتخاب همسر را برای خود و همسر آینده‌تان یکبار دیگر مرور کنید. داشتن ملاک و معیار اولین قدم برای دفاع از شخص مورد نظر است. نقش خانواده در ازدواج هم قبل از ازدواج و هم در سال‌های بعد از ازدواج همچنان اثر دارد، پس مخالفت‌ها را نادیده نگیرید. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه نقش خانواده در ازدواج کلیک کنید.

دوستی‌های قبل از ازدواج در شکل گیری رابطه عاطفی اهمیت بسیاری دارند، پس در چنین ازدواج‌هایی باید بیشتر برای انتخاب همسر دقت به خرج دهید. مخالفت و دخالت والدین در ازدواج در بسیاری از موارد پیش آید، پس به جای لجبازی بهتر است در مورد شخصی که برای ازدواج پسندیده‌اید با والدین خود مشورت کنید و آن‌ها را برای دیدن او ترغیب نمایید؛ چرا که دیده‌ها با شنیده‌ها بسیار متفاوت است. برای کسب اطلاعات در زمینه دوستی های قبل از ازدواج کلیک کنید.

تاثیر خدمات روانشناسی بر مخالفت خانواده پسر با ازدواج

مخالفت خانواده‌ها با ازدواج در برخی مواقع صحیح و در برخی مواقع اشتباه است که باید با بررسی دلیل مخالفت، گامی در جهت حل مشکل برداشت. در صورت مخالفت شدید خانواده، دریافت مشاوره رواشناسی می‌تواند راهکاری برای رهایی از شک و تردیدها همچنین کاهش اختلافات خانوادگی باشد. روانشناس به شما کمک می‌کند تا به بهترین نحو با خانواده خود برخورد کرده و رضایت و تمایل قلبی آنان را برای ازدواج به دست آورید. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه مشاوره روانشناسی یاری‌تان کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*