ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

کتاب غلبه بر تنبلی | معرفی 11 کتاب برای شکست بی انگیزگی

کدام کتاب، کتاب غلبه بر تنبلی است؟ تنبلی عارضه ای که هریک از انسان ها در برهه ای از زمان گرفتار آن خواهند شد و کار زمانی پیچیده خواهد شد و شما جدا با مشکل روبه رو خواهید شد که در آن واحد که تعداد زیادی وظیفه و مسئولیت در طول روز دارید اما حوصله یا انرژی کافی برای انجام دادن کارهایتان را ندارید. فرقی نمی کند که تنبلی شما از چه نوعی باشد از شدت بیکاری باشد یا شدت افزایش مسئولیت ها، درادامه ی این مقاله با کتاب هایی آشنا خواهید شد که شما را در غلبه بر تنبلی یاری می کند.  

تماس با مشاور


کتاب غلبه بر تنبلی | قورباغه ی زشتت را قورت بده!

یکی از پرتکرارترین کتاب های تاریخ از برایان تریسی که درعین این که زبان بسیار ساده ای دارد و می تواند شما را جذب خود کند به شما خیلی ظریف یاد می دهد که علی رغم این که بعضی کارها در زندگی مثل یک غورباقه ی سبز زشت هستند اما دور انداختنی نیستند و شما به هرحال روزی باید با آن ها روبه رو شده و برایشان تلاشی صورت بدهید پس بهتر است که از همان ابتدا این غورباقه ی زشت را قورت دهید!
این که یک نفر مشکل تنبلی داشته باشد به خودی خود سخت است اما این که تنبلی او در رابطه با انجام مسئولیتی باشد که به آن هیچ علاقه ای ندارد از آن هم سختتر است و چه بهتر که شما منبعی الهام بخش داشته باشید تا شما را در گذر از این مرحله ی سخت و این مسئولیت مشکل یاری کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه درمان تنبلی کلیک کنید.
توصیه می کنیم مقاله غلبه بر اهمال کاری را نیز مطالعه کنید.  

اینفوگرافیک کتاب غلبه بر تنبلی

اینفوگرافیک کتاب غلبه بر تنبلی

تمومش کن! نوشته علیرضا حسن زاده گوگر

این کتاب از آثار وطنی بسیار خوب است که نویسنده در طول آن در تلاش است به شما برنامه ریزی کردن را یاد دهد تا بتوانید برای انجام کارهایتان بر اهمال گرایی فائق آمده و به کارهایتان برسید. علیرضا حسن زاده می گوید شما برای این که بتوانید تنبلی را کنار بگذارید باید سعی کنید ابتدا مسئولیت پذیری را در وجود خود فعال کنید. اولین قدم برای این کار این است که یاد بگیرید مسئولیت کارهایتان با خودتان است. نه کسانی که در گذشته در زندگی شما نقشی داشته اند نه وضعیت جامعه و نه هیچ چیز دیگر. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش مسئولیت پذیری کلیک کنید.
درست است که تاثیر تمام موارد گفته شده قابل انکار نیست اما به این شکل هم نیست که انسان با جبر مطلق به دنیا آمده باشد و هیچ قدرت اختیار و انتخابی از خود نداشته باشد.   کتاب غلبه بر تنبلی

غلبه بر اهمال کاری نوشته دنیل والتر

بعضی از افراد هستند که در سرشان پر از انگیزه است اما تمام انگیزه ها از تاریخ خاصی قرار است شروع شود که متاسفانه هیچ وقت این تاریخ نخواهد رسید! بارها شده است با خودتان گفته اید از شنبه رژیم غذایی و مصرف تغذیه سالم را شروع می کنم، به محضی که گرما تمام شود و پاییز از راه برسد باشگاه بدنسازی ثبت نام می کنم، امسال دیگر کلاس های کنکور را شروع می کنم، این برنامه هایی که گفته شد برنامه های بلندمدت بودند. گاهی برای یک برنامه ی کوتاه مثلا از امروز به مدت پنج دقیقه در هفته مطالعه کردن، درجا می زنید.
دنیل والتر سعی بر این دارد که به شما بگوید امروز تنها لحظه ی حقیقی زندگی شما است رچه از گذشته به آن فکر می کنید که گذشته است هرچه در آینده است که به آن هنوز نرسیده اید، پس بهتر است از این لحظه اکنون نهایت استفاده را کنید و از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. دنیل در سراسر این کتاب از لحن انگیزشی استفاده کرده است که شما را تشویق می کند که آن شنبه ای که سال هاست از راه نمی رسد را بیاورید.  

باشگاه 5 صبحی های معروف!

بعضی از افراد هستند که دوست دارند شب ها بیدار باشند کم و بیش به آدم های شب رو معروف هستند اما بعضی از افراد هستند که صبح های زود دوست دارند طلوع خورشید را ببیند آن بوی مطبوع اول صبح را حس کنند نان تازه گرفته و با صدای خود با هیاهو اهل منزل را بیدار کنند. احتمالا اگر از دسته ی دوم باشید که سحرخیز هستید و کامروا و به این کتاب نیازی ندارید شما هر آنچه لازم دارید با سحرخیزی به دست می آورید اما اگر از دسته ی اول هستید و روزهایتان صرف جبران کمبود خواب شبانه می شود قطعا به جز تنبلی مشکل کمبود زمان هم دارید و این خود شما را در یک دور باطل گرفتار می کند.
کتاب باشگاه پنج صبحی ها کتابی است که نویسنده اش شما را به سحرخیزی تشویق می کند. رابین شارما درچندین فصل با قواعد خاصی که یکی از آن ها طبق معمول اهمیت خواب شبانه و دیگری مدیریت زمان است در راه غلبه برتنهایی شما را یاری می کند کافی است روال زندگی خود را مدتی تغییر دهید. شاید این کار برایتان خیلی سخت باشد اما احتمالا پس از مدت زمان 60 روز سحرخیزی برای شما یک عادت خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تغییر رفتار کلیک کنید.  

بهانه ها را کنار بگذارید از برایان تریسی

برایان تریسی نویسنده ای است که اغلب کتاب هایش تلنگری به افراد زده و سعی دارد شما را با قسمت انگیزه وجودیتان درگیر کند. هر انسانی سائقی در وجود خود داشته که گاهی خاموش می شود خواندن کتاب های تریسی به شما کمک می کند تا سائق خود را فعال کنید و انگیزه برای شروع کارهایتان داشته باشید. برایان تریسی در این کتاب که فصل های متنوعی دارد که در هر فصل به یک جنبه ی زندگی انسان پرداخته که تاثیر مستقیمی بر انگیزه و هدفمندی و درنتیجه غلبه بر تنبلی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه راه های افزایش انگیزه کلیک کنید.  

قدرت عادت نوشته چارلز داهیک

چارلز داهیک معتقد است انسان در خیلی از رفتارهای روزمره درواقع درحال دنبال کردن عادت هایی است که در طول زمان در شخصیت او شکل گرفته است. بنابراین شیوه نویسنده در این کتاب این است که به مخاطب خود بگوید تنبلی نیز یک عادت منفی است که در طول زمان دروجود شما شکل گرفته است و برای این که بتوانید این عادت را از سر باز کنید و به سمت موفقیت گام بردارید بایستی به طور کلی عادت های روزانه ی خود را بشناسید و با دست کاری هریک از آن ها که لازم است بتوانید برتنبلی غلبه کنید.  

کتاب غلبه بر تنبلی | اثرمرکب از دارن هاردی

این هم یکی دیگر از کتاب هایی است که امروزه رایج شده است و دست به دست می چرخد و اسم آن یعنی اثر مرکب مداوم بر سر زبان جوان ها است. دارن هاردی می گوید اغلب افراد با اهداف و آرزوهای از پیش تعیین شده وارد زندگی می شوند اگر بخواهم نوشته ی او را کامل کنم باید بگویم هر انسانی با یک نام به دنیا می آید، کم کم علایق او روی دوشش گذاشته می شود حتی شباهت او را به دیگران نسبت می دهند و کم کم رشته ی مورد علاقه و مذهب او نیز به گردنش گذاشته خواهد شد.
یعنی مثل یک فایل می ماند که والدینشان از خام بودن این فایل تا سنین بیست سالگی حداقل بیست سالگی! آن را برنامه ریزی کرده اند و حتی اهداف آینده اش را نیز برنامه ریزی کرده اند. اعم از کیث ازدواج و سن بچه دار شدن، شهر محل سکونت و...
اما دارن هاردی می گوید این برنامه ریزی های از پیش تعیین این هنجارهای مقبول جامعه را بشکنید ببینید به چه چیزی علاقه دارید گاهی تنبلی ریشه در این دارد که شما اصلا آن چیزی که باید برایش تلاش کنید را دوست ندارید! نداشتن انگیزه دلیل بسیار مهمی برای تنبلی است. زمانی که زندگی خود را مجددا برنامه ریزی کردید حالا قدم دوم تلاش و فعالیت است این که صبح تا شب بنشینید بخوابید استراحت کنید فیلم ببینید و تفریح کنید شما را به قله موفقیت نمی برد. در این زمینه میتوانید از سخنان مشاور نیز بهره مند شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

رمان آبلوموف از ایوان آلکساندروویچ گنچاروف

شاید نام این کتاب را کمتر شنیده باشید چرا که وقتی صحبت از ایجاد انگیزش می شود اغلب همگان به دنبال مطالب روانشناسی می روند. هریک از علوم به نحوی می تواند افراد را در رسیدن به موفقیت یاری کند، ادبیات نیز یکی از این علوم است که با قلم زیبای نویسنده ای هم چون گنچاروف می تواند شما را به عالمی ببرد که بدون این که خودتان بدانید یا بخواهید آگاهانه عملکرد خود را تغییر دهید و دستورالعمل های خاص کتاب را پیاده کنید، ناگهان می بینید که همانند شخصیت اصلی داستان شده اید خودتان را در آینه ی شخصیت دیگران می بینید.
زمانی که انسان خودش را از زاویه مقابل می بیند خیلی چیزها در وجودش تغییر می کند که ریشه دار و عمیق است. کلمه آبلوموف به معنی نداشتن اراده و ضعف نفس است. داستان کتاب درمورد مردی به نام آبلوموف است که دوستان زیادی دارد مثل همه ی ما آدم ها، اما فقط یک دوست صمیمی و واقعی دارد که سعی می کند او را به زندگی برگرداند. آندره ایوانویچ شتولتس تلاش می‌کند که آبلوموف به زندگی اجتماعی برگردد و تمام عمر خود را در خانه تباه نکند. اما آبلوموف، خسته‌تر از آن است که تکانی به خود بدهد و به نوعی درگیر روزمرگی و بی تفاوتی شده است.  
 کتاب غلبه بر تنبلی

اندر مزایای تنبلی!! نوشته ال جینی

احتمالا تیتر این کتاب شما را یاد افعال معکوس می اندازد مگر تنبلی هم مزایایی دارد؟ احتمالا نویسنده به دنبال شوخ طبعی بوده است اما اجازه دهید ببینیم این کتاب درباره چه با شما صحبت می کند؟ اولین نکته ی حائز اهمیت دراین کتاب این است که این کتاب جلد دوم از مجموعه خرد و حکمت اثر ال جینی است. ال جینی در این کتاب به فلسفه ی کار و تلاش و تفریح و اوقات فراغت می پردازد. به مسائلی که هرروزه انسان ها با آن مواجه هستند شاید گاهی به آن بی توجه شوند آن هم به دلایل گیرکردن در گردباد روزمرگی.
احتمالا هرکسی هر از گاهی درگیر اندیشیدن به غایت و معنای زیستن، لذات دنیا، تنهایی درد مشترک همه ی انسان ها و عشق و دوستی شود. این کتاب درواقع یک کتاب با دیدگاه فلسفی است که انسان را گرفتار پرسش های ازلی ابدی انسانی و هم چنین تعمیق در خوشی ها و مشکلات و مصائب هرانسانی که دراین دنیا به نحوی گرفتار شده است می کند. درواقع ال جینی سعی دارد شما را به عمق ببرد با ریشه هایتان مواجه کند تا شما ببنیید دقیقا از زندگیتان چه می خواهید؟ وقتی همه چیز شفاف شود سائق وجودیتان فعال شده و تنبلی خودبه خود بار سفر می بندد و می رود.  

23 راه برای غلبه بر تنبلی اثر جی اسکات

حتما متوجه شده اید بخشی از کمک رسانی به بشر با علم روانشناسی است، بخشی فلسفه و بخشی از آن با ادبیات. بعضی از کتاب ها نیز رویکرد انگیزشی روانشناسی داشته و تکنیک محور هستند. این کتاب از همین نوع است که با تمرین های عملیاتی که دارد از شما می خواهد قدم به قدم با تنبلی خداحافظی کنید.  

پایان کابوس تنبلی اثر هادی کرمی

این کتاب درمورد فرصت هایی که هرکسی در طول زندگی می تواند داشته باشد صحبت می کند. این که شما فقط یک بار بیست ساله هستید از این یکبار که بگذرد دیگر هیچ وقت بیست ساله نیستید بیست و یک ساله می شوید سی ساله می شوید اما هیچ وقت به بیست سالگی برنمی گردید.
به همین دلیل است که کتاب هایی نظیر اگر بیست ساله بودم .... نگاشته شد تا کسانی که هنوز سنین بیست سالگی را تجربه نکردند بتوانند از تجربه افرادی که بیست سالگی را سوخت داده اند استفاده کنند تا این که خودشان بخواهند تجربه کنند و درراه کسب تجربه آسیب هایی را ببینند. البته عدد بیست در اینجا مثال است منظور این است که هادی کرمی می گوید شما هر زمان فرصت یک کار را دارید و از آن زمان که بگذرد هرچقدر تلاش کنید شاید به آن نتیجه ای که تمایل داشتید نرسید. پس بهتر است از فرصت های زندگی خود به موقع استفاده کنید.  

سخن پایانی در زمینه کتاب غلبه بر تنبلی

فرقی نمی کند شما در چه سنی باشید مغز شما در هرسنی نیاز به محرک برای رشد و یا عملکرد بهتر دارد. حتی اگر مخاطب این مقاله یک فرد هفتاد ساله هم باشد باز باید بگوییم درست است که در این سنین دیگر رشد و یادگیری به قدرت سنین جوانی نیست اما شما درست درهمین سن نیاز دارید که ماهیچه های مغز خود را به فعالیت و چالش وادار کنید تا از بیماری هایی نظیر دلریوم، دمانس و ... به طور کلی زوال عقل دوری کنید یا حداقل این پروسه را کندتر کنید.
پس فرقی نمی کند چه سنی دارید برای رشد، برای پیشرفت، چه مادی چه معنوی، چه جسمی، چه اجتماعی و ...شما نیازمند تلاش و خداحافظی با تنبلی برای همیشه هستید. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*