ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پریودی در زمان بارداری | آیا در زمان بارداری امکان پریود شدن وجود دارد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پریودی در بارداری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


پریودی در بارداری یکی از عوامل ایجاد کننده استرس در زنان باردار است چرا که همانطور که می‌دانید یکی از نشانه‌های اصلی حاملگی متوقف شدن قاعدگی است. پس اگر از حاملگی خود اطمینان دارید، خونریزی شما نشانه پریود شدنتان نیست. اما برخی زنان ادعا می‌کنند که با وجود پریود بودن باردار هستند. از نظر پزشکان اگر به اندازه‌ای خونریزی کنید که پد بهداشتی یا تامپون پر شود، پس احتمالا باردار نیستید. ممکن است فرد در زمان بارداری به دلایل متفاوتی دچار خونریزی گردد. شوکه شدن و استرس زیاد نیز می‌تواند از عوامل این نوع خونریزی بشمار آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استرس در بارداری کلیک کنید.

شماره تماس مشاوره روانشناسی

آیا پریودی در زمان بارداری ممکن است؟

پس از بارداری بدن زن تخمک گذاری نمی‌کند پس قاعدگی اتفاق نمی‌افتد. اگرچه لکه بینی و خونریزی بسیار کم در دوران بارداری امکان بروز دارد، اما این به خاطر چرخه قاعدگی نیست. مطالعات اخیر نشان می‌دهد هنگامی که بدن زن شروع به تولید هورمون گنادوتروپین می‌کند پریودی او متوقف می‌شود. موضوعی به نام لکه بینی وجود دارد که به معنای خونریزی واژینال خفیف است. رنگ لکه خونی بین قرمز تا قهوه‌ای متغیر است. در هفته‌های اول بارداری، لکه بینی خفیف یک اتفاق رایج است. از هر پنج خانم باردار، یک نفر در سه ماهه اول بارداری لکه بینی پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بارداری کلیک کنید.

اینفوگرافیک پریودی در زمان بارداری

اینفوگرافیک پریودی در زمان بارداری

سقط جنین و خون ریزی در زمان بارداری

آیا پریودی در زمان بارداری ممکن است؟

پریودی در بارداری و خونریزی در ابتدای حاملگی امری رایج است که دلایل بسیاری می‌تواند داشته باشد. بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و به این امر توجه کنید که خونریزی می‌تواند تنها یکی از علائم سقط جنین باشد. نباید با تماشای هر خونریزی در بارداری ذهن خود را با تفکر به سقط جنین مغشوش کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سقط جنین کلیک کنید.

اگر اضطراب زیادی را متحمل می‌شوید بهتر است با کمی آرامش، تشخیص این موضوع را به پزشکان متخصص بسپارید. در صورتی که در آرام سازی خود، با مشکل روبرو هستید، بهتر است برای حفظ سلامت جنین از روش‌های خود آرام سازی با همراهی و کمک یک مشاور حضوری و یا تلفنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

دلیل خونریزی‌ها در بارداری چیست؟

خونریزی در طول سه ماهه اول شایع تر است. بعضی از این نشانه‌های خفیف را می‌توان به عنوان کاشت جفت در رحم دید. البته ممکن است تغییراتی در سلول‌های رحم زن در دوران بارداری باشد که ممکن است باعث خونریزی کم، به ویژه پس از داشتن رابطه جنسی شود. از دیگر علل پریودی در بارداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خونریزی سابکرونیک یا هماتوم سابکرونیک: سابکرونیک که باعث خونریزی بین دیواره رحم و جفت باردار ترفوبلاستیک می‌شود، مشکل بسیار نادری است که می‌تواند با ایجاد یک تومور با بافت جنینی غیر عادی، بارداری را شبیه سازی کند.

رابطه جنسی: در برخی موارد پزشکان به خاطر افزایش حساسیت بافت‌های واژن و گردن رحمی رابطه جنسی را توصیه نمی‌کنند، چون می‌تواند باعث زخم و پریودی در بارداری شود.

معاینه گردن رحم توسط پزشک: گاه معاینات پزشکی که در جهت بررسی هر گونه ناهنجاری در رحم صورت می‌گیرد، منجر به بروز خونریزی جزئی می‌شود.

پارگی رحم: پاره شدن رحم هنگام زایمان وضعیتی نادر است که خطرناک و اورژانسی بوده و منجر به خونریزی می‌شود. بروز این اتفاق در افرادی که قبلا زایمان و یا جراحی‌های رحمی داشته‌اند، بیشتر است.

زایمان زودرس: زایمان قبل از هفته سی و هفتم بارداری زایمان زودرس نامیده می‌شود. برخی از افراد قبل از زایمان زودرس دچار خونریزی و ترشحات می‌شوند. از علائم زایمان زودرس می‌توان به گرفتگی عضلات، کمر درد، حس فشار در واژن و تغییر در ترشحات اشاره کرد.

خونریزی‌های مرتبط با جفت

قطع جفت: قطع جفت وضعیتی است که در آن پیش از تولد نوزاد، جفت از رحم جدا می‌شود.

جفت سر راهی: این اتفاق مربوط به زمانی است که جفت در قسمت پایین دهانه‌ی رحم یا بسیار نزدیک دهانه قرار می‌گیرد و باعث بروز خونریزی می‌شود. در این شرایط جفت دهانه‌ی رحم را می‌پوشاند و گاه مانع از زایمان می‌شود.

از دیگر علل پریودی در بارداری می‌توان به عفونت، سقط جنین و بارداری خارج از رحم اشاره کرد که نیازمند اقدامات اورژانسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بارداری خارج از رحم کلیک کنید.

آیا پریودی در بارداری برای جنین خطرناک است؟

اغلب خونریزی‌ها در دوران بارداری بی‌خطر هستند، به‌طور معمول مشکلی برای سلامتی جنین ایجاد نمی‌کند. تجربه نشان داده است بسیاری از بارداری‌ها با وجود خونریزی اولیه، به‌طور عادی ادامه پیدا می‌کنند. اگر خونریزی در اثر سقط جنین باشد، با گرفتگی عضلات شکم همراه است و به مرور شدیدتر می‌شود. هنگام پریود شدن در بارداری، حتی اگر خونریزی متوقف شود، مراجعه به متخصص زنان برای بررسی علت ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خطرات بارداری کلیک کنید.

پریودی در بارداری | به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم و ظریفی در مورد رشد انسان وجود دارد که از گذشتگان در بین مادران دست به دست شده‌اند تا کودکان سالم تری به دنیا بیاورند. به طور مثال این روزها بدیهی به نظر می‌رسد که نگاه داشتن بدن در حالت آرامش و دور از اضطراب موجب رشد صحیح جنین در شکم مادر می‌گردد. فراموش نکنیم که ساختارهای اصلی مغز و بدن جنین در شکم مادر شکل می‌گیرد. حساس‌ترین حالت یک فرد در زمان جنینی و نوزادی است. صدمه‌های کوچک و سطحی می‌توانند تاثیرات مهم و اساسی بر زندگی کودک داشته باشند. بنابراین توصیه ما این است که در این زمان حساس و مهم که گنجینۀ زندگی خود را حمل می‌کنید، به مراقبت‌های دوران بارداری بیشتر توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله دوران بارداری را مطالعه کنید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*