ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عبارات مخصوص افراد شاد | واگویه‌هایی که احساس نشاط می آفرینند


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عبارات مخصوص افراد شاد پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


عبارات مخصوص افراد شاد اغلب جمله هایی مثبت درباره توانایی هایشان است. کلمات قدرتمند هستند. آنچه شما می گویید می تواند زندگیتان را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد - نگرش، خلق و خو، انتخاب ها، عزت نفس و ... وقتی افراد به خود می گویند که می توانند توانایی های بالقوه خود را به کار گیرند و کارهای بزرگی را انجام دهند، ایمان به خود را افزایش می دهند و اعتماد به نفس خود را با باور و عمل به این کلمات تقویت می کنند. افراد شاد از قدرت کلمات و واگویه ها برای تقویت انرژی خود در طول روز استفاده می کنند. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه از مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید. 

تماس با مشاور

 

قدرت کلمات

هر آنچه در قلبمان داریم تعیین کننده کلماتی است که به زبان می آوریم. اگر ذهنمان را پر از افکار خوب و مثبت کنیم، حرف های خوب و مثبتی برای گفتن خواهیم داشت. اگر ذهن ما مملو از افکار ناخوشایند و منفی باشد، در نحوه صحبت منفی ما آشکار می شود. با سخنان خود انرژی می دهیم و با سخنان خود انگیزه را از بین می بریم. به عنوان مثال، از سوی دیگر، کسانی که به طور مداوم می شنوند که مشکلی در آنها وجود دارد، هرگز به اندازه کافی خوب نیستند، یا هرگز به اندازه زیادی نمی توانند آن کلمات را باور کنند و با آنها زندگی کنند. اغلب بزرگ‌ترین عاملی که باعث تفاوت‌ها در بسیاری از زندگی‌های ما می‌شود، کلماتی است که می‌شنویم و باور می‌کنیم و در گفتگو با خود از آن استفاده می کنیم. این به ما بستگی دارد که گفتار خود را از منفی نگری، انتقاد و قضاوت محافظت کنیم و به جای آن کلماتی را به زبان بیاوریم که تشویق، تقویت، آرامش و تقویت می کند.  

خودگویی چیست؟

حتی اگر شما آن را ندانید در حال حاضر در حال تمرین خودگویی هستید. خودگویی اساساً صدای درون شماست، صدایی در ذهن شما که چیزهایی را که لزوماً با صدای بلند نمی گویید می گوید. ما اغلب حتی متوجه نمی‌شویم که این تفسیر در پس‌زمینه در حال انجام است اما صحبت با خودمان می‌تواند تأثیر زیادی بر احساس ما در مورد اینکه چه کسی هستیم داشته باشد.
عبارات مخصوص افراد شاد

تفاوت بین خودگویی مثبت و منفی

خودگویی مثبت باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود و چیزهایی که در زندگیتان می گذرد داشته باشید. مثل این است که صدایی خوش بینانه در ذهن خود داشته باشید که همیشه جنبه مثبت به نظر می رسد. به عنوان مثال «من بهترین کاری را که می‌توانم انجام می‌دهم»، «می‌توانم کاملاً از این امتحان عبور کنم»، «در حال حاضر احساس خوبی ندارم، اما اوضاع می‌تواند بدتر باشد». این واگویه های مثبت به داشتن زندگی شادتر کمک می کند. خودگویی منفی و انتقاد از خود به شکل افراطی باعث می شود که نسبت به خود و چیزهایی که در حال وقوع است، احساس بدی داشته باشید. می‌تواند روی هر چیزی، حتی چیزهای خوب، ضربه بزند. مثال‌ها: «باید بهتر کار کنم»، «همه فکر می‌کنند من احمق هستم»، «همه چیز مزخرف است»، «هیچ‌وقت هیچ چیز بهتر نمی‌شود». خودگویی منفی افراد را بسیار بدبخت می کند و حتی می تواند بر بهبود آنها از مشکلات سلامت روان تأثیر بگذارد. اما مثبت بودن همیشه ممکن یا مفید نیست. بنابراین چگونه می توانید کاری کنید که خودگویی برای شما کار کند؟ چرا باید تمرین کنم؟  

خودگویی از نگاه روانشناسی

به طور کلی تصور می شود که خودگویی ترکیبی از باورها و تعصبات آگاهانه و ناخودآگاه است که ما در مورد خود و به طور کلی جهان داریم. زیگموند فروید برای اولین بار این ایده را ایجاد کرد که ما دارای سطوح فکری خودآگاه و ناخودآگاه هستیم. انسان دارای فرآیندهای شناختی ناخودآگاهی است که بر رفتارش تأثیر می گذارد، به گونه ای که ما متوجه نمی شویم.صحبت با خود می تواند مثبت یا منفی باشد – و توجه به چیزی که اغلب به سمت آن متمایل می شوید، می تواند به شما کمک کند تا تغییرات پیشگیرانه ای در نحوه برخورد با چالش های زندگی ایجاد کنید. برای آشنایی با قدرت افکار بر بدن کلیک کنید.

خودگویی منفی

الگوهای خودگویی ما اغلب منفی است - ما بر روی ایده های از پیش تعیین شده تمرکز می کنیم که «به اندازه کافی خوب نیستیم» یا «همیشه شکست خورده ایم» یا «نمی توانیم کاری را درست انجام دهیم». مغز ما برای به خاطر سپردن تجربیات منفی نسبت به تجربیات مثبت سخت کار کرده است، بنابراین زمان‌هایی را که به درستی آن را درست انجام نداده‌ایم بیشتر از زمان‌هایی که انجام می‌دهیم به یاد می‌آوریم. سپس این پیام ها را در ذهن خود تکرار می کنیم و به احساسات و افکار منفی دامن می زنیم .

خود گویی مثبت

همانطور که ممکن است حدس زده باشید خودگویی مثبت، تلنگر خودگویی منفی است. این درباره خودشیفتگی یا فریب دادن خودمان به فکر کردن به چیزهای نادرست نیست. این بیشتر در مورد نشان دادن دلسوزی به خود و درک آنچه هستید و آنچه را که از سر گذرانده اید است.خودگویی مثبت باعث می‌شود روایت درونی ما به ایده‌هایی مانند «دفعه بعد می‌توانم بهتر عمل کنم» یا «انتخاب می‌کنم از اشتباهاتم درس بگیرم نه اینکه از اشتباهاتم عقب نشینی کنم، تغییر می‌کند».  

اهمیت و فواید خودگفتاری مثبت

همانطور که این تحقیق نشان می دهد، خودگویی مثبت به دلایل مختلفی مهم است. از کمک به غلبه بر بدشکلی بدن تا عملکرد ورزشی بهتر و کاهش اضطراب و افسردگی، تا یادگیری موثرتر. خودگویی مثبت می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند.سه مزیت اضافی عبارتند از:

1. به کاهش استرس کمک می کند

تحقیقات نشان داده است که افرادی که تمایل بیشتری به تفکر خوش بینانه دارند، تمایل بیشتری به خودگویی مثبت دارند و در هنگام مواجهه با موقعیت ها و چالش های استرس زا از راهبردهای مقابله ای فعال تری استفاده می کنند. خودگویی مثبت به شما کمک می کند تا نحوه نگاه خود را به موقعیت های استرس زا اصلاح کنید و درک کنید که با بهترین توانایی خود به چالش ها برخورد خواهید کرد و نتیجه هر چه باشد، بهترین کار را انجام دادید. برخورد با این موقعیت‌ها با طرز فکر «من می‌توانم این کار را انجام دهم» به جای ذهنیت منفی «این خیلی سخت است»، راه‌های جدیدی را برای تفکر و حل مسئله باز می‌کند. برای آشنایی با روش های کاهش استرس کلیک کنید.

2. به افزایش اعتماد به نفس و انعطاف پذیری کمک می کند

نزدیک شدن به زندگی با رویکرد خودگویی مثبت می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. افرادی که امتیاز بالایی برای خوش بینی و عزت نفس مثبت دارند به احتمال زیاد به اهداف خود می رسند، نمرات خوبی کسب می کنند و به سرعت پس از جراحی بهبود می یابند. خودگویی مثبت منظم می تواند به شما کمک کند در مواجهه با دستیابی به اهداف خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید زیرا این باور را به خود القا می کنید که چیزهایی که می خواهید قابل دستیابی هستند و وقتی مشکلاتی پیش می آیند، راه حل هایی پیدا می کنید.

3. به ایجاد روابط بهتر کمک می کند

احتمالاً از احساس بودن در کنار کسی که مثبت است، اعتماد به نفس دارد و از شخصیت خود راضی است لذت خواهید برد. آنها اعتماد به نفس دارند و به اطرافیانشان منعکس می شود. محققان دریافتند که زوج‌هایی که خوش‌بین‌تر بودند سطوح بالاتری از همکاری و نتایج مثبت را ذکر کردند. افرادی که از خودگفتاری مثبت استفاده می کنند نیز بسیار قادرند ویژگی های مثبت اطرافیان خود را درک کنند. در این رابطه مطالعه مقاله چطور اعتماد به نفس همسرم را بالا ببرم پیشنهاد می شود.
تاثیر خودگویی مثبت

تاثیر خودگویی مثبت در افسردگی و استرس

آیا شواهدی وجود دارد که نشان دهد می تواند به اضطراب و افسردگی کمک کند؟ به نظر می رسد این تحقیق از این ایده حمایت می کند که خودگویی مثبت در واقع می تواند به اختلالاتی مانند اضطراب و افسردگی کمک کند. این عمدتاً به این دلیل است که خودگویی منفی به طور گسترده با اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب، عزت نفس پایین، پرخاشگری و اختلال استرس پس از سانحه مرتبط است. همچنین نشان داده شده است که تغییر خودگویی به مثبت می‌تواند نتایج واقعاً عالی را با جوانانی که مبتلا به اختلالات اضطرابی تشخیص داده‌اند، ایجاد کند.خودگویی مثبت می‌تواند به غلبه بر این اختلالات کمک کند با اصلاح سوگیری نسبت به افکار و باورهای منفی که ممکن است در مورد خود داشته باشیم. یکی از مزایای خودگویی مثبت این است که می تواند به شما کمک کند با ذهنیتی بازتر و خوش بینانه به چالش ها و موقعیت های استرس زا برخورد کنید.خودگویی مثبت این نیست که همه پاسخ ها را بدانید یا فکر کنید که شگفت انگیز هستید، بلکه صرفاً با بازنگری در نحوه نگاه کردن به مسائل، حذف سوگیری پس نگری منفی می توانید با مسائل کنار بیایید.  

عبارات مخصوص افراد شاد

اگر خودگویی مثبت به نظر شما چیز عجیبی است، ممکن است سخت باشد که بدانید از کجا شروع کنید از نظر عبارات و عبارات مثبت مؤثر. مهم است که بدانید خودگویی مثبت همه یکسان نخواهد بود، باید چند رویکرد متفاوت را امتحان کنید تا آنهایی را که در نهایت برای شما مفید هستند بیابید. در اینجا چند مورد برای شروع شما آورده شده است.

1-عبارات مخصوص افراد شاد | "متشکرم."

شکرگزاری به عظمت می انجامد. به معنای واقعی کلمه می‌تواند آنچه را که داریم به بیش از اندازه کافی، مشاغل را به شادی، هرج و مرج را به نظم، عدم اطمینان را به وضوح تبدیل کند و آرامش را به یک روز آشفته برگرداند. بهترین راه برای به حساب آوردن نعمت های شما این است که نعمت های خود را بشمارید. اعتراف به چیزهای خوبی که قبلاً در زندگی خود داشته ایدبسیار مهم است زیرا هر چیزی را که قدردانی کنید و برای آن سپاسگزاری کنید در زندگی شما قوی تر می شود. در این رابطه مطالعه مقاله چگونه شاد زندگی کنیم پیشنهاد می شود.

2-عبارات مخصوص افراد شاد | "امروز یک روز عالی خواهد بود."

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، لبخند بزنید، شما زنده هستید. احتمالات پیش روی شما بی نهایت اتفاقات خوب است. به این فکر کنید و بگذارید به شما الهام بخشد. یک زندگی خوب همین الان با یک انتخاب شروع می شود. اگر بخواهید روزی سرگرم کننده و انگشت کوب خواهد بود. عاقلانه انتخاب کن و در خوبی ها غرق شو. از مناظر و صداها لذت ببرید، ابرها را تماشا کنید به ستاره ها خیره شوید و خود را در حال رقصیدن در میان آنها تصور کنید. زندگی شما برای لبخند زدن، تخیل، کاوش، یادگیری، در آغوش گرفتن، به اشتراک گذاری، مراقبت، کمک و شفا است. انجام این کارها را انتخاب کنید. انتخاب کنید تا از هدیه ای که به شما داده شده نهایت استفاده را ببرید. هر روز صبح به گونه ای از خواب بیدار شوید که کمیته منفی گرایی که در پس ذهن شما باقی مانده است بگوید: "اوه چرت و پرت، نه یک روز شاد دیگر!" تظاهر به شاد بودن یکی از راه های افزایش شادی است.

3-عبارات مخصوص افراد شاد | "دوباره امتحان خواهم کرد."

شکست یا هر نتیجه دیگری را فراموش کنید. اگر چیزی را امتحان کنید - برای بهبود خود، حذف بدهی، کاهش وزن، ایجاد یک رابطه موثر، تبدیل جهان به مکانی بهتر و غیره - بدون توجه به نتیجه نهایی، قبلاً به چیزی درخشان دست یافته اید. تلاش همیشه کافی است. این رفتار شما می تواند برای داشتن خانواده شاد نیز مفید باشد. اگر همه چیز آنطور که انتظار داشتید پیش نمی‌رود، سرتان را بالا بگیرید و به این افتخار کنید که بهترین تلاشتان را کردید. سپس دوباره امتحان کنید. در نهایت، هر اشتباه چیز جدیدی در مورد هدف و خودتان به شما می آموزد. هیچ شکستی وجود ندارد، جز اینکه هرگز دوباره تلاش نکنید. همیشه این شجاعت ادامه دادن است که در پایان مهم است.

4-عبارات مخصوص افراد شاد | "من خوبم."

نحوه واکنش شما به تراژدی های کوچک زندگی همان چیزی است که شخصیت شما را شکل می دهد. مزخرف گاهی اتفاق می افتد، شما باید با آن کنار بیایید و ادامه دهید. از آن پنهان نشوید اگر رویاهای شما در جایی بیرون از دنیا هستند و در درونتان پنهان شده اید، تنها چیز جدیدی که در ذهن شما جمع می شود اضطراب و تلخی است. سرانجام آن اضطراب و تلخی شما را خواهد خورد و چیزی جز پوسته ای ناخوشایند از خود سابقتان باقی نمی گذارد. بنابر این با خود بگویید من خوبم! این به شما کمک میکند که شادی را باز یابید. حتی در بدترین شرایط عبارات مثبت بکار ببرید و برای بازآفرینی خود تلاش کنید. این روش به تربیت فرزندان شاد نیز می انجامد. آنهایی که زمین می خورند و بلند می شوند بسیار قوی تر از کسانی هستند که هرگز زمین نخورده اند. اغلب این عمیق‌ترین مشکلات است که به انسان‌ها قدرت می‌دهد تا به بالاترین و شادترین خود تبدیل شوند. آنهایی که در درازمدت برنده مسابقه می‌شوند معمولاً سریع‌ترین یا خوش‌شانس‌ترین نیستند، بلکه آن‌هایی هستند که بیشترین تحمل را داشته‌اند. احساس ترس را بخوانید و به هر حال آن را انجام دهید.

5- سایر عبارات مخصوص افراد شاد

  1. من این قدرت را دارم که نظرم را تغییر دهم.
  2. تلاش برای انجام این کار شجاعت می خواست و من به خودم افتخار می کنم که تلاش کردم.
  3. حتی اگر نتیجه ای که انتظارش را داشتم نبود، چیزهای زیادی درباره خودم یاد گرفتم.
  4. ممکن است هنوز راهی برای رفتن داشته باشم، اما به این افتخار می‌کنم که تاکنون چقدر پیشرفت کرده‌ام.
  5. من توانا و قوی هستم، می توانم از آن عبور کنم.
  6. فردا فرصتی است برای تلاش دوباره با درس های آموخته شده از امروز.
  7. تمام تلاشم را می کنم تا این کار را بسازم.
  8. من نمی توانم آنچه را که دیگران فکر می کنند، می گویند یا انجام می دهند کنترل کنم. من فقط می توانم خودم را کنترل کنم.
  9. این فرصتی است برای من که چیز جدیدی را امتحان کنم.
  10. من می توانم از این موقعیت درس بگیرم و به عنوان یک فرد رشد کنم.( در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوره روانشناسی تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*