ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نقطه فرنولوم در مردان | کنترل ارگاسم و انزال زودرس با شناخت فرنولوم

نقطه فرنولوم در مردان چیست؟ روابط جنسی نقش زیادی در کیفیت زندگی زناشویی دارد. خیلی از مشکلات بین فردی زوجین به مسائل جنسی مربوط می شود. بنابراین آگاهی و داشتن اطلاعات کافی از مسائل جنسی و نقاط حساس بدن زن و مرد می تواند تا حد زیادی زمینه رضایت زن و مرد را فراهم کند. یکی از عواملی که در ارگاسم و لذت جنسی مردان نقش زیادی دارد نقطه حساس فرنولوم است که شاید برخی افراد از آن اطلاع زیادی نداشته باشند. این قسمت باعث ارگاسمی متفاوت در مرد و زن می شود. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی راهنمایی بخواهید.

تماس با مشاور

 

فرنولوم چیست؟

فرنولوم یا لگام، نواری الاستیک از پوست آلت تناسلی مرد در بخش ختنه گاه است که که پوست آلت را به سر آلت تناسلی متصل می نماید. به عبارتی فرنولوم مانند حرف V انگلیسی در بخش پایین و زیرین کلاهک آلت تناسلی وجود دارد و بخشی از آن بعد از ختنه کردن هم باقیمانده و بسیار عصبی است و می تواند منبع لذت و تحریک جنسی باشد. در دستگاه تناسلی زنان هم چنین بافتی در قسمت پایین کلیتوریس است که آن را به بالای لب های فرج متصل می نماید.

کار اصلی بافت فرنولوم متصل کردن دو قسمت متحرک به یکدیگر است. به شکلی که مانع حرکت آن ها نشده و امکات تغییر مکان را به آن دو بدهد. مانند موقعی که آلت تناسلی مردان نعوظ پیدا می کند و با وجود بزرگ شدن رابطه بین حشفه و پوست آلت را حفظ می کند. فرنولوم در طول فعالیت جنسی اهداف مختلفی را انجام می دهد. این به تثبیت موقعیت پوست ختنه‌گاه (در صورت وجود) کمک می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا بر روی گلدان به جلو و عقب حرکت کند. در طول برانگیختگی جنسی و تحریک آلت تناسلی، فرنولوم می تواند به احساسات لذت بخشی که مردان تجربه می کنند کمک کند.

شایان ذکر است که فرنولوم از نظر اندازه و حساسیت در بین افراد متفاوت است. برخی از مردان ممکن است فرنولوم بزرگ یا برجسته تری داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای فرنولوم کمتر مشخص باشند. علاوه بر این، برخی از مردان ممکن است تحریک مستقیم فرنولوم را لذت بخش بدانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است آن را بیش از حد حساس یا حتی ناراحت کننده بدانند.

مهم است که به یاد داشته باشید که ترجیحات و حساسیت های فردی در مورد لذت جنسی می تواند بسیار متفاوت باشد. ارتباط و کاوش سلایق جنسی با شریک، در عین احترام به مرزها و سطوح راحتی یکدیگر، می تواند به تعیین اینکه چه نوع تحریک و لمسی برای یک فرد لذت بخش است، کمک کند.

مراحل رفتار جنسی

رفتار جنسی سالم می‌تواند به شدت تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار گیرد. در رابطه با تحریک همسر افراد چرخه پاسخ جنسی شان چهار مرحله را نشان می دهد :

  • مرحله اول: برانگیختگی جنسی، تنش عضلانی و جریان خون در اطراف اندام های جنسی افزایش می یابد.
  • مرحله دوم: فلات، زمانی روی می دهد که انگیختگی در حد بالا باشد.
  • مرحله سوم: اوج لذت جنسی یا ارگاسم با تنفس سریع و یک رشته انقباض های موزون عضلات لگن آغاز می‌شود و با تجربه لذت احساسی که از آزاد شدن تنش عضلانی و تورم خون پایان می یابد.
  • مرحله چهارم: مرحله فرونشینی است. فرونشینی در مردان کم دوام است و سریعاً به مرحله قبل برانگیختگی برمی‌گردد. در زنان فرونشینی می تواند به مدت طولانی تری ادامه یابد. اگر تحریک جنسی ادامه یابد، فرونشینی می تواند با چند بار لذت جنسی ادامه یابد. اگر تحریک جنسی متوقف شود، فرونشینی در زنان مانند مردان به مرحله پیش برانگیختگی بر می گردد. از همین ویژگی می توان برای تجربه ارگاسم چندگانه در زنان بهره برد. برای آشنایی کامل با چرخه پاسخ جنسی کلیک کنید.

تعریف ارگاسم

ارگاسم اوج لذت جنسی حین یک چرخه واکنش جنسی است. با آزاد شدن فشار جنسی که معمولاً لذتی بی اندازه است و همچنین انقباضات ناحیه تناسلی بدن شناخته می شود. ارگاسم همچنین با افزایش ضربان قلب و تنفس، فشارخون و اسپاسم های احتمالی در پایین تنه همراه می گردد. درجه ارگاسم می تواند بر حسب وضعیت جسمی و فکری فرد تفاوت داشته باشد. همیشه نه اما اکثر اوقات ارگاسم و انزال در یک زمان اتفاق می‌افتند. برای آشنایی با راه های کنترل ارگاسم کلیک کنید.
ارگاسم خشک می‌تواند غیر عمدی رخ بدهد. یک عضله کف لگن که خوب تمرین داده شده باشد، می تواند بدون انزال به ارگاسم دست یابد. این عضله به صورت افقی از استخوان لگن تا استخوان دنبالچه ادامه دارد و نشیمنگاهی راحت برای لگن ایجاد کرده است. این عضله جریان ادرار و همچنین انقباضات غیر ارادی حین ارگاسم را کنترل می‌کند و هم مردها و هم زنان می توانند با منقبض کردن ارادی عضلات کف لگن در تمرینات کگل میان تنه خود را قوی سازند. تقویت این عضله در بهبود انزال، انزال زودرس و همچنین ارگاسم بدون انزال بسیار موثر هست.

ارگاسم چندگانه

ارگاسم چندگانه به معنای تجربه چندین ارگاسم در نیم یا یک دقیقه است که کاملا پشت سر هم اتفاق می‌افتد. نباید تصور کرد که ارگاسم چندگانه پدیده ای خاص است بلکه یک مرحله ارضا کننده و لذت بخش است که توأم با کاهش تنش بوده و در هر فردی می‌تواند رخ دهد. البته این تجربه می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
به طور کلی مردان نمی توانند مانند زنان ارگاسم چندگانه را تجربه کنند چرا که وقتی یک مرد به مرحله ارگاسم می رسد ممکن است تا چند دقیقه و یا حتی چند ساعت نسبت به برقراری رابطه جنسی مجدد بی علاقه باشد که این ویژگی خود خلاف تعریف ارگاسم چندگانه است در حالی که اگر زن یکبار به مرحله ارگاسم برسد مرد می‌تواند با ادامه دادن به تحریک ناحیه جنسی، مجددا او را به ارگاسم برساند. برای آشنایی با مراحل ارگاسم زنان کلیک کنید.

نقطه فرنولوم در مردان

فرنولوم در آلت تناسلی مردان پایه های عصبی زیادی دارد. دقیقاً مانند پایانه های عصبی در فرنولوم کلیتوریس زنان. این پایانه های عصبی خیلی حساس هستند و تحریک آن ها به تنهایی هم تجربه ارگاسم را فراهم می کند و البته تجربه ارگاسمی متفاوت با آنچه که قبلاً داشته اند. فرنولوم یکی از حساس ترین نقاط تحریک پذیر در بدن مردان است. تحریک دهانی و یا لمس و نوازش این ناحیه لذت بسیاری برای همسر به دنبال خواهد داشت و در آمادگی برای رابطه جنسی موثر است.

بهتر است نقش خود را بر روی فرنولوم متمرکز کرده و تا رسیدن به ارگاسم آن را به آرامی ماساژ دهید. شما می توانید برای این کار از انگشتان خود کمک بگیرید. با نعوظ آلت تناسلی و بزرگ شدن آن فرنولوم کشیده و حساس تر می شود و بهتر می توانید آن را لمس کنید. به این نکته توجه داشته باشید که ارگاسم فرنولوم زمان بیشتری می خواهد و ممکن است بیشتر طول بکشد.
می توانید از روغن یا روان کننده ها هم برای ماساژ فرنولوم استفاده کنید. شریک جنسی شما هرچه بیشتر تحریک شود فشار بیشتری هم به عضلات لگن خود وارد می کند. تحریک فرنولوم مانند کلیتوریس بسیار هیجان انگیز است. تحریک مردان از طریق فرنولوم باعث ارگاسم زودتر می شود و همچنین ارگاسمی که تا به حال تجربه نکرده اند را به دست می آورند.

نقطه فرنولوم در مردان و انزال زودرس

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که مردان با آن مواجه هستند مسئله زود انزالی است که تا حد زیادی روابط جنسی را تحت شعاع قرار می دهد. انزال زودرس باعث کاهش اعتماد به نفس برای مردان در حین رابطه جنسی می گردد. فرنولوم به عنوان حساس ترین ناحیه بدن مردان، می تواند با اولین تماس بدنی و جنسی به هر شکلی که باشد با تحریک نقطه شروع رابطج جنسی باشد. به همین دلیل این ناحیه را به عنوان ماشه رابطه های جنسی می دانند.

یکی از راه‌ها برای درمان زود انزالی این است که اجازه تماس مستقیم به این ناحیه داده نشود. برای تاخیر در انزال بهتر است ناحیه فرنولوم را با بی حس کننده هایی مثل لیدوکائین بی حس کنید. هر چند نیازی به بی حس کردن سایر نواحی آلت تناسلی مخصوص سر آلت تناسلی نیست. با این کار شما هم لذت جنسی را تجربه خواهید کرد و هم می توانید آن را به تاخیر بیندازید و بی حسی و سنگینی آلت تناسلی که غالباً حس بدی را به آقایان می دهد دیگر ناراحت کننده نخواهد بود. خیلی از مردان آشنایی کمی با فرنولوم خود به عنوان یکی از نقاط تحریک پذیر آقایان دارند. برای تحریک ناحیه فرنولوم می‌توانید با یک دست آلت تناسلی مرد را محکم بگیرید و زبان را در این نواحی با سرعت بچرخانید و آن را تکان دهید. با این کار همسر احساس فوق العاده ای را تجربه خواهد کرد.

نقطه فرنولوم در مردان

خطرات و عوارض احتمالی مرتبط با فرنولوم

به طور کلی، فرنولوم یک بخش طبیعی و عملکردی آناتومی مردانه است و به طور معمول هیچ مشکل مهمی ایجاد نمی کند. با این حال، در برخی موارد ممکن است خطرات یا عوارض بالقوه مرتبط با فرنولوم وجود داشته باشد. می تواند شامل موارد زیر باشد:

: Frenulum breve

به شرایطی اطلاق می‌شود که در آن فرنولوم کوتاه‌تر یا سفت‌تر از حد معمول است که لمس آن باعث ناراحتی یا درد در هنگام فعالیت جنسی یا نعوظ می شود. در برخی موارد ممکن است منجر به وضعیتی به نام فیموز مربوط به frenulum breve شود که جمع شدن پوست ختنه‌گاه را محدود می‌کند. جراحی مانند فرنولوپلاستی یا ختنه برای کاهش علائم ضروری می شود.

پارگی فرنولوم یا آسیب

در طول فعالیت جنسی شدید یا ضربه زدن، فرنولوم می تواند پاره شده یا آسیب ببیند. اغلب به عنوان پارگی فرنولوم یا آسیب رشته بانجو شناخته می شود. پارگی فرنولوم باعث درد، خونریزی و ناراحتی خواهد شد. با این حال آن ها به طور کلی با گذشت زمان و مراقبت مناسب خود به خود بهبود می یابند. در موارد شدید، ممکن است نیاز به مداخله پزشکی باشد.

عفونت

مانند هر قسمت دیگر بدن، فرنولوم می تواند مستعد عفونت باشد. بهداشت ضعیف، عفونت های مقاربتی (STIs) یا سایر عوامل در ایجاد عفونت نقش خواهند داشت. علائم ممکن است شامل قرمزی، تورم، درد، ترشح یا تب باشد. اگر مشکوک به عفونت باشید، مهم است که برای تشخیص و درمان مناسب به دنبال مراقبت های پزشکی بروید.

نقاط تحریک آمیز بدن مردان

علاوه برنقطه فرنولوم، نقاط حساس بسیاری در بدن آقایان وجود دارد که صرفاً به آلت تناسلی و بیضه ها و گوش ختم نمی شود. بهتر است این نقاط حساس را در بدن مردان بشناسید تا بتوانید ارگاسم لذت بخشی را برای آن ها ایجاد کنید. نکته مهم این است که علاوه بر این که مردم باید نقاط حساس بدن زنان را بشناسند، زنان هم نیاز است آگاهی درستی از نقاط تحریک پذیری بدن مردان داشته باشند. تحریک کردن مردان فقط به نقاط جنسی او مربوط نمی شود بلکه دیگر نقاط بدنش هم می‌تواند نسبت به لمس، لرزش و فشار بسیار حساس شوند.
این نقاط که به آن ها نقاط تحریک پذیری مردان گفته می‌شود پایانه های عصبی زیادی را دارد و می تواند به افزایش کیفیت رابطه جنسی شما کمک کند. شما می توانید با شناسایی نقاط حساس بدن مردان که فراتر از ناحیه جنسی است، تحریک و لذت بیشتر ایجاد کنید. شما با در نظر گرفتن این موارد می توانید بیشترین تاثیر را روی شریک زندگی داشته باشید. نقاط تحریک پذیر بدن مردان موارد زیر را در بر می گیرد:

1-نقطه جی

اینکه نقطه جی فقط در بدن زنان وجود دارد تصور کاملا اشتباهی می باشد. خیلی از ما ممکن است ندانیم که بدن مردانه مانند زنان نقطه جی دارد. نقطه جی مردان پروستات آن ها را در بر می گیرد که یک غده کوچک به اندازه گردو می باشد و اندازه سه چهارم یک انگشت در داخل مقعدی قرار دارد. اگر می خواهید همسر تحریک زیادی را تجربه کند این ناحیه را آرام ماساژ دهید. هنگامی که ماساژ را آغاز می کنید، واکنش های همسر را به دقت زیر نظر بگیرید چرا که همین واکنش ها به شما کمک می کند تا بفهمید آیا او این کار را دوست دارد یا خیر. برای کسب آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آموزش سکس پیشنهاد می شود.

شما می توانید از انگشتان هم برای این کار استفاده کنید. چرا که برخی مردان حرکات شدیدتری را دوست دارد اما برخی ها حرکات آرام را ترجیح می دهند. شاید در اوایل رابطه راحت نباشید که این کار را انجام دهید اما بهتر است تابوهای خود را بشکنید و بدانید که این نقطه قدرتمند می تواند باعث یک ارگاسم فوق العاده در شریک جنسی شود.

2-نقطه فرنولوم در مردان | نقطه پی

نقطه پی بین مقعد و آلت تناسلی مرد قرار دارد و پایانه های عصبی زیادی را دارد که پروستات می رسند. پوزیشن قرار گرفتن زن در بالا بهترین حالت می باشد زیرا در این حالت به بین پاهای همسر دسترسی خواهند داشت. زن باید زمانی که در مرحله دخول است به کمک انگشت اشاره اش بین مقعد و بیضه مرد را فشار دهد. این کار لازم است به آرامی انجام شود و گرنه ممکن است خراش ایجاد کند. برای آشنایی با بهترین پوزیشن های سکس کلیک کنید.

3-انگشتان

دست ها و انگشت های همسر نقاط مهمی برای تحریک هستند. شما می توانید با خراشیدن نوک انگشت همسر و فشار دادن کف دست او تحریک را شروع کنید. استفاده از دهان برای این کار می تواند هیجان زیادی را در او به وجود بیاورد. ارتباط چشمی را در این لحظات حفظ کنید. با این کار علاوه بر این که یک مرحله پیشنوازی را برای همسر فراهم می کنید فانتزی زیبایی را هم در ذهن او می سازید. پیشنهاد می شود آموزش پیشنوازی قبل از رابطه را از دست ندهید.

4-نقطه فرنولوم در مردان | گردن و زیر بغل

اطراف گردن زن و مرد پایانه های عصبی زیادی دارد که می تواند باعث تحریک فوق العاده شود. برای تحریک این ناحیه می توانید از ماساژ، لمس کردن و بوسیدن استفاده کنید. جالب است بدانید که زیر بغل یکی از نقاط تحریک پذیر برای آقایان است که مخصوصا برای ماساژ جنسی بسیار مهم می باشد. وقتی که به طور مولایم زیربغل همسر را ماساژ می دهید لذت زیادی را برای او ایجاد می کنید. می توانید به این کار تنوع دهید و هر بار با لمس زیر بغل آن را تا شکم او هم ادامه دهید.

5-داخل ران و پاها

ران پا به علت اینکه به اندام تناسلی مردان نزدیک است نقطه مناسبی برای تحریک محسوب می‌شود. بنابراین زمانی که انگشت را در این ناحیه حرکت می دهید در حال تحریک او هستید. دست را در اطراف ران پای همسر حرکت دهید و حتی می توانید او را قلقلک بدهید. نگاه کردن به چشمان او را در حین انجام این کار فراموش نکنید.
پاها هم یکی دیگر از نقاط حساس بدن مردان می باشد که پایانه های عصبی زیادی دارد. می توانید کمی روغن روی دست بریزید و بعد به آرامی پاهای همسر را ماساژ دهید. اگر می خواهید این کار را با دهان انجام دهید رعایت نکات بهداشتی نیز ضروری است. برای پی بردن به دیگر فوائد ماساژ کلیک کنید.

6-نقطه فرنولوم در مردان | پشت زانو

پشت زانو یکی از نقاط حساس و تحریک پذیر بدن مردان است. پوست حساس و نرم این ناحیه دلیل آن می باشد. نواحی کم موی بدن و قسمت هایی که مو ندارند کشش جنسی بالاتری دارند. با تحریک آرام پشت زانوی همسر و حرکت دایره ای دستان، او را دعوت به آغاز رابطه جنسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عشق بازی کلیک کنید.

7-بیضه ها

منبع اصلی ساخت اسپرم برای باروری مردان این ناحیه می باشد، بنابراین در میل جنسی آنان بسیار اثر گذار است. اهمیت بیضه ها به این دلیل است که بیشترین میزان تحریک پذیری را دارند. پایانه های عصبی فراوان در این ناحیه آن را به منطقه فوق‌العاده حساس تبدیل کرده است. هنوز مشخص نیست که چه نوع تحریکی برای ناحیه بیضه ها مناسب است اما این مورد برای هر مردی متفاوت می باشد. لذا بهتر است از همسر خود در این مورد نظرخواهی کنید که چگونه لمسی در این ناحیه را دوست دارد. برای به اوج لذت رساندن زنان کلیک کنید.

8-نوک سینه ها

میزان تحریک پذیری نوک سینه ها برای هر مردی متفاوت است. گاهی بعضی از مردان با وجود حساسیت زیاد این ناحیه تمایلی به لمس و ماساژ آن ندارند و ترجیح می دهند همسر تمرکزش را روی نقاط دیگر بگذارد. بنابراین توصیه می شود قبل از تحریک این نواحی علاقه جنسی همسر خود را بدانید.

نقطه فرنولوم در مردان | سخن آخر

رضایت جنسی از مسائل مهم در زندگی می باشد. برای رسیدن به این امر شناخت بدن زن و مرد و نقاط حساس آنان ضروری است. کلیشه ها و تابو های جنسیتی گاهی مانع دستیابی به آگاهی در این زمینه می‌شود. بنابر این توصیه می شود اگر رضایت جنسی از رابطه با همسر ندارید، در اسرع وقت به مشاوران و زوج درمانگران مراجعه کنید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*