ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص برای درمان دیرانزالی زنان | عوامل تأثیر گذار و روش های درمان

به طور کلی می توان گفت داروی مشخص و قرص برای درمان دیرانزالی زنان تایید نشده است. رابطه جنسی نقش اساسی در زندگی زناشویی ایفا می کند و مسئله در این زمینه باعث کاهش رضایت زوجین می‌گردد. یکی از اختلالات جنسی دیر انزالی یا زود انزالی میباشد که در زنان و مردان رایج است. اختلالات انزال دلایل متفاوتی دارد می‌تواند سبب بروز مشکلات روحی و روانی در افراد شود. بنابراین اهمیت به این موضوع برای ارتقای کیفیت زندگی زناشویی لازم است. در مقاله امروز به موضوع قرص برای درمان دیر انزالی زنان می‌پردازیم. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه از مشاوره جنسی کمک بگیرید.

تماس با مشاور


چه عواملی باعث اختلال در ارگاسم می شوند؟

عوامل مختلفی می توانند باعث اختلال در ارگاسم شوند. این مسئله ممکن است حتی در مواردی که برانگیختگی جنسی وجود دارد و تحریک جنسی است ایجاد شود. موقعی که این حالت در نهایت اتفاق می‌افتد به عنوان اختلال عملکرد ارگاسم شناخته می‌شود که دیر انزالی در زن ها یکی از مهمترین انواع اختلالات محسوب می شود. ارگاسم نوعی احساس تحریک شدید موقع تحریک جنسی می باشد. ارگاسم در افراد از نظر شدت، مدت و فراوانی متفاوت است. ارگاسم با تحریک جنسی امکان دارد اتفاق بیفتد ولی گاهی اوقات تحریک بیشتری نیاز است و احتمال دارد که به دیر انزالی در زن ها منجر شود. عواملی که باعث اختلال در ارگاسم زنان می شوند شامل موارد زیر هستند:

1-شرایط پزشکی

بیماری های مختلفی در زن ها مانند دیابت ، بیماری عروقی ، بیماری اسکلروز متعدد، آسیب نخاعی و بعضی شرایط لگن امکان دارد که در نهایت توانایی زنان را برای رسیدن به ارگاسم دچار اختلال می‌کند. همچنین مشکلات آرتریت و تیروئید و بیماری آسم هم احتمالاً در کنار این بیماری ها سبب اختلال در عملکرد ارگاسم می گردد.

2-قرص برای درمان دیرانزالی زنان | داروها

بعضی از داروهای ضد افسردگی به ویژه مهارکننده‌های بازنشست مجدد سروتونین، ضد دردها و داروهای مصرف شده برای سرطان، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی می توانند عوارض جانبی از نظر عملکرد جنسی به وجود بیاورد که در نهایت باعث دیر انزالی شود. بنابراین توصیه می شود قبل از مصرف هر دارویی از عوارض آن اطلاع پیدا کنید و در صورت مشاهده نشانه هایی از آن با مشورت پزشک از مصرف آن بکاهید. همچنین از مصرف خودسرانه هرگونه دارو هم پرهیز کنید.

3-بی تجربگی جنسی

بعضی از خانم ها نمی دانند که چه نوع تحریکی به انزال آنها کمک می کند یا ممکن است که از صحبت با شریک جنسی خود در این مورد بپرهیزند. وجود شرم و حیا و برخی تابوهای اجتماعی باعث می شود که زن ها از صحبت کردن در مورد لذت های جنسی خود با همسرشان اجتناب کنند و همین عوامل می‌تواند باعث اختلالاتی در در عملکرد جنسی طبیعی آنها شود. در این موارد بهتر است که زن ها خجالت را کنار بگذارند و خیلی راحت با همسر خود در مورد اینکه چه نوع تحریک برای آنان بهتر است و چه چیزهایی قبل از رابطه جنسی دوست دارند، صحبت کنند.

4-احساس گناه در مورد رابطه جنسی

زن هایی که به دلیل برخی اعتقادات مذهبی و تعصبات فکر می‌کنند نباید از رابطه جنسی لذت ببرند آن را با احساس گناه اشتباه می‌گیرند. سایر اختلالات جنسی شوند. این عوامل می‌تواند در کاهش رضایت زناشویی با همسرشان نقش مهمی ایفا کند. نیاز است که در این موارد با مشاوران و روانشناسان موضوع را در میان بگذارند و در مورد احساسات خود صحبت کنند.

5-اضطراب و افسردگی

زنانی که از رابطه جنسی آن چنان نگران هستند که نمی تواند آرامش خود را حفظ کنند تا به ارگاسم برسند قطعاً دچار اختلالاتی در عملکرد خواهند شد. آنها ممکن است آن قدر بر روی رویدادهای منفی متمرکز شوند که نتوانند در لحظه حال باشند و از رابطه لذت ببرند. برای بعضی زن ها ضعیف بودن بدن منجر به اضطراب می شود. برخی دیگر هستند احتمال دارد از دست دادن خود کنترلی در هنگام ارگاسم برایشان ترسناک باشد و تمام این ترس ها و نگرانی ها باعث دیر انزالی در آن ها می شود. بنابراین اگر مشکل افسردگی و اضطراب دارید پیشنهاد می‌شود به روانشناس و مشاور در اسرع وقت مراجعه کنید چرا که این اختلالات در رابطه جنسی شما اثر گذار خواهد بود.

6-مسائل مربوط به رابطه

کسانی که دچار اختلالاتی در روابط میان فردی با همسرشان هستند و درگیری‌هایی با او دارند در زمینه جنسی هم دچار مشکلاتی خواهند شد. این مشکلات ناشی از مسائل بین فردی، عصبانیت، بی اعتمادی به همسر و یا عدم توانایی در برقراری رابطه با او باعث دیر انزالی در زن ها می شود. روش هایی که بین آن ها مهارت گفت و گو وجود ندارد و نمی توان نیازها و خواسته های خودشان را راحت به هم بگویند، در رابطه جنسی هم رضایتی نخواهند داشت. لذا در این زمینه توصیه می‌شود به زوج درمانگر مراجعه کنید. برای آشنایی با اختلالات جنسی کلیک کنید.

7-بدرفتاری های گذشته

زنان که از نظر جسمی روانی و یا جنسی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و یا در کودکی مسائلی را در این زمینه تجربه کرده‌اند اغلب هنگامی که ازدواج می کنند و می خواهند رابطه جنسی داشته باشند، با مشکلات ارگاسم روبه‌رو خواهند شد. تجربه های تلخ گذشته و خاطره‌ای که از سوء استفاده جنسی داشته‌اند ،تمام این موارد در کنار عوامل جسمی و روحی روانی باعث دیر انزالی در آنها می‌گردد. برای این افراد در کنار درمان مشکلات جنسی مراجعه به روانکاو و روانشناس در اولویت است.
انواع دیرانزالی

انواع دیرانزالی

دیر انزالی که غالباً باعث تنش روانی و فشار برای فرد و همسرش می شود، می‌توان بر اساس شرایط و حالات مختلف آن به انواع مختلف زیر تقسیم کرد:
 1. انزال اصلاً رخ نمی دهد: این نوع دیرانزالی بیشترین حس ضعف و ناکامی را برای زن به همراه دارد و تحت هیچ شرایطی نمی تواند لذت جنسی دست پیدا کند.
 2. انزال دیر رخ می‌دهد: این نوع از دیرانزالی بیشترین تنش روانی را برای افراد ایجاد می‌کند و خارج از زمان نرمال اتفاق می افتد و باعث ایجاد حس افسردگی و خستگی در او می گردد.
 3. انزال در شرایط خاص: در این حالت با رابطه جنسی دست پیدا نمی‌کند و حتماً باید از روش‌هایی مانند رابطه دهانی، خود ارضایی و یا تحریک دستی به اوج لذت جنسی و انزال برسد.
 4. انزال بدون رابطه جنسی: این نوع انزال در به اوج لذت رساندن زنان و به انزال دست یابد اما این رخداد به تنهایی و به صورت خود ارضایی اتفاق می‌افتد. افراد مبتلا به این نوع دیرانزالی با رابطه جنسی نمی توانند به آن برسد که همین امر باعث ایجاد سرخوردگی و ضعف روحی- روانی در آن ها می شود.
 

علت دیر انزالی در زنان

دیر انزالی زن ها می تواند به دلایل متنوع باشد. غالباً این دلایل به علت عوامل روحی و روانی می باشند اگر چه شرایط جسمی و فیزیکی هم تاثیرات بسیاری بر آن دارند. رایج‌ترین این دلایل شامل موارد زیر می شوند:
 • وجود مشکلاتی در رابطه جنسی
 • مشکلات روانی مانند اضطراب و استرس
 • احساس شرم یا انواع ترس
 • مصرف مواد مخدر
 • خود ارضایی های متعدد
 • عدم دانش کافی در مورد رابطه جنسی و نوع تحریک
 • برخی بیماری های زمینه ای
 

عوارض دیرانزالی زنان

مشکلات روابط جنسی نه تنها باعث کاهش نارضایتی در بین زوجین می‌شود بلکه صدمات روحی و روانی زیادی هم بر افراد وارد می‌کند. اگر اختلالات انزال و اضطراب عملکرد جنسی به موقع درمان و کنترل شوند آسیب ها و پیامدهای منفی برای فرد به همراه دارند:
 • از بین رفتن اعتماد بنفس: قسمتی از اعتماد به نفس افراد در رابطه جنسی مربوط به کیفیت آن می شود. زنانی که نمی توانند رابطه جنسی مناسب با همسر خود داشته باشند و یا دچار دیر انزالی و زودانزالی می شوند در نهایت حس اعتماد به نفس خود را در این زمینه از دست می دهند. اگر آنها بتوانند به موقع درمان شوند می‌توانند دوباره حس خوبی به رابطه پیدا کنند.
 • افسردگی: طبیعتا کسی که نمی تواند رابطه مطلوبی با شریک خود برقرار کند، به مرور دچار افسردگی می گردد. این نوع افسردگی خود باعث می شود بازهم در حین رابطه زناشویی دچار مشکلات شوند.
 • خستگی و فرسودگی جنسی: دیر انزالی یا زود انزالی زن یا مرد باعث فرسودگی جنسی برای خود و هم همسرش می شود.
 • بی میلی جنسی: کسی که نمی تواند به رضایت جنسی دست یابد و شریک خود را راضی نگه دارد کم کم ممکن است در ذهنش به این نتیجه برسد که توانایی جنسی به اندازه کافی ندارد و در نتیجه حس مثبتش را به رابطه جنسی از دست می دهد و دچار بی میلی جنسی می شود.
 • درد های ناشی از عدم رسیدن به ارگاسم: این عوامل به علت اختلالات عملکرد جنسی و دیر یا زود انزالی می باشد. با درمان به موقع این عوامل می‌توان به رابطه جنسی مطلوب رسید و از بروز این عوامل پیشگیری کرد.
 

تشخیص و ارزیابی دیر انزالی زنان

پزشکان برای درمان زنان اول معاینه پزشکی و فیزیکی را انجام می دهند تا هرگونه علت آن را بررسی کند. اگر زنی مشکل جسمی نداشته باشد پس احتمالاً دلایل دیر انصاری در مسائل روحی و روانی می باشد. پزشکان می دانند هر گونه روش یا بیماری که مسیر سیستم عصبی را به دستگاه تناسلی زنان دچار اختلال می کند مانند آسیب نخاعی، اسکلروز متعدد، دیابت شدید و غیره، تمام این موارد می‌توانند منجر به مشکلاتی در انزال و ارگاسم شوند. کاهش احساس آلت تناسلی هم ممکن است دلیلی برای دیر انزالی زنان باشد. امروزه می توان چنین تغییراتی در حساسیت به لمس، لرزش و دما را با دقت اندازه گیری کرد. یکی دیگر از ابزارهای ارزیابی برای سکس تراپیست ها امتحان وضعیت جنسی میباشد. امتحان وضعیت جنسی یک آزمایش یا پرسشنامه نمی باشد بلکه یک مصاحبه تشخیصی است که به بررسی تمام زمینه های عملکرد جنسی فرد در کنار تجربه های گذشته بالقوه او می پردازد. متخصصین با توصیف نگرش ها و تجارب جنسی فعلی به رد دلایل جسمی کمک می‌کند و به شناسایی دلایل اولیه و یا حفظ کننده مشکلات جنسی مانند دیر انزالی در زن ها می پردازند. برای آشنایی با سکس تراپی و سکس تراپیست کلیک کنید. یکی از راه‌های تشخیص آنها این است که شما باید آخرین تجربه خود را از رابطه جنسی برایشان توصیف کنید. این سوال مهمی است که برای تسریع در روند تشخیص اهمیت دارد. خیلی از افراد ممکن است به علت شرم و حیا از همکاری با متخصص خودداری کنند اما با پاسخ دادن به سوالات در مورد رفتارها و نگرش های جنسی اختلالات عملکرد زودتر بررسی می‌شود و راههای برای درمان ارائه می گردد.  
قرص برای درمان دیرانزالی زنان

دارو و قرص برای درمان دیرانزالی زنان

راه های مختلفی برای درمان دیر انزالی در زن ها وجود دارد. ممکن است زنانی که دیر انزالی را تجربه می کنند به علت عارضه جانبی برخی داروها ایا دلایل جسمی و روحی روانی باشد که در این زمینه بهتر است هم به پزشک مراجعه کند و هم درمانهای روانشناسی را شروع‌ کنند. برای درمان می توان از راه های مختلفی مانند داروهای جایگزین و هورمونی هم استفاده کرد. درمان دیر انزالی در زن ها به علت آن وابسته است. احتمال دارد لازم باشد که هرگونه بیماری اساسی را در ابتدا درمان کنند. رایج ترین درمان ها شامل موارد زیر می شوند:

1-قرص برای درمان دیرانزالی زنان

هنگامی که زنی از نظر جسمی و عاطفی از خودش مراقبت می کند رابطه جنسی بهتری را تجربه می کند تا زمانی که در این شرایط نیست. دیر انزالی زن ها می تواند به دلایل مختلفی باشد مانند استفاده از بعضی از داروها یا مواد مخدر و احساس شرم و ترس.

بعضی از داروها هم مانند داروهای ضد افسردگی و قرص های ضد اضطراب و فشار خون می تواند بر عملکرد جنسی زنان تاثیر بگذارند و سبب کاهش میل جنسی در آنها شود. گاهی هم مشکل به شریک جنسی زن برمیگردد. ممکن است مرد دچار زود انزالی باشد. در کل یکی از قرص هایی که توصیه می شود قرص سیپروهپتادین برای زن ها قبل از رابطه جنسی است که اشتها آور است. هر چند حتما نیاز است که از مصرف خودسرانه هرگونه دارو پرهیز شود و حتماً قبل از آن مشاوره از پزشک و روانشناس گرفته شود.

2-قرص برای درمان دیرانزالی زنان | هورمون درمانی

در بعضی موارد احتمال دارد از هورمون درمانی استروژن برای درمان دیر انزالی زنان استفاده شود. در صورتی که دیرانزالی در کنار یائسگی باشد برخی پزشکان هورمون درمانی را در این موارد تجویز می کنند. استروژن برای افزایش حساسیت به افزایش میل جنسی یا میزان گردش خون به دستگاه تناسلی نقش چشمگیری دارد. درمان با هورمون استروژن شامل قرص یا استفاده از ژل در دستگاه تناسلی می باشد. تستوسترون درمانی هم انتخاب دیگری برای درمان دیر انزالی زنان به حساب می‌آید. با این حال سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا آن را برای درمان اختلالات عملکرد ارگاسمی در زن ها تایید نکرده است.

3-قرص برای درمان دیرانزالی زنان | مکمل ها

بعضی از محصولات بدون نسخه و مکمل های غذایی احتمال دارد به زنان مبتلا به اختلال عمل کرده ارگاسمی کمک زیادی کند. روغن های برانگیخته کننده مانند زسترا باعث گرم شدن کلیتوریس می‌شود و تحریک آن را بالا می برد. این روغنها همچنین ممکن است برای استفاده در هنگام رابطه جنسی و خود ارضایی هم مناسب باشد. هرچند باید توجه داشته باشید پیش از مصرف آن با پزشک مشورت کنید چرا که مصرف این داروها می تواند سبب ایجاد حساسیت آلرژی و یا تداخل دارویی گردد. اگر پزشکی متوجه شود که به علت مصرف دارو است می تواند آن را تعدیل کند و یا داروی دیگری جایگزین نماید.

4-قرص برای درمان دیرانزالی زنان | زوج درمانی

زوج درمانی یکی از انتخاب های رایج برای درمان دیر انزالی و سایر مشکلات جنسی محسوب می شود. یک مشاور با تجربه به شما و همسرتان کمک می کند تا هر گونه مشکلات بین فردی یا اختلاف نظر یا درگیری که ممکن است در رابطه جنسی شما تاثیر گذار باشد راه حل کنید. این مسائل می‌تواند به روابط میان فردی شما و یا مشکلات روابط زناشویی در اتاق خواب ارتباط داشته باشد. که درمان های فردی هم در کنار زوج درمانی به کار گرفته شوند. چرا که برخی عوامل فردی و مشکلات روحی روانی باعث تاخیر در ارگاسم می شود. درمان می‌تواند شامل صحبت کردن در مورد ارزش های جنسی و رابطه شما با شریکتان و تمرین های اختصاصی در منزل باشد که همه آنها مربوط به نحوه برقراری رابطه جنسی شما با همسرتان است. برای آشنایی با درمان گیاهی دیر انزالی کلیک کنید.  

قرص برای درمان دیرانزالی زنان | سخن آخر

دیرانزالی در زن ها ممکن است به دلایل متعددی داشته باشد. این گونه مشکلات جنسی باعث کاهش رضایت جنسی و در نهایت نارضایتی زوجین می شود. درکنار دلایل جسمانی و فیزیکی، مسائل روحی روانی بخش گسترده‌ای از علت اختلالات جنسی را تشکیل می دهد. بنابراین اگر شما هم مشکلی در این زمینه دارید می توانید آن را با مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی در میان بگذارید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*