ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

افکار مثبت برای رسیدن به هدف | رسیدن به خواسته ها با داشتن طرز فکر مثبت

افکار مثبت برای رسیدن به هدف کدامند؟ مسیر رسیدن به موفقیت مسیر پر پیچ و خم است که شاید امروزه کمی دشوار به نظر برسد. برای رسیدن به موفقیت مهارت های زیادی نیاز است. موفقیت به تنهایی با تلاش زیاد به دست نمی آید بلکه در کنار آن واجب است که فرد انگیزه و ذهن مثبتی داشته باشد تا بتواند اعتماد به نفس لازم را به دست بیاورد و با هیجان به سمت موفقیت گام بردارد. در کنار افکار مثبت که روحیه و اراده انسان را تقویت می کنند افکار منفی می توانند مانع رسیدن به اهداف شوند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

تماس با مشاور


تاثیر افکار در زندگی انسان

دنیایی را که شما در آن زندگی می کنید با کمک افکارتان می‌سازید. به این ترتیب به هر آنچه که فکر کنید باور دارید. هر آنچه را که باور کنید تبدیل به واقعیت می شود. هر آنچه را که واقعیت است اساس آرزو ها ترس ها و انتخاب هایتان می شود و هر آنچه را که انتخاب می‌کنید زندگیتان را می‌سازد. اگر چه چیزی بیش از شلیک موقت نورون ها در مغز نیستند ولی شما برخی از افکار منفی را به قدری جدی می گیرید که می توانند شما را بترساند. افکار منفی و مثبت شما این قدرت را دارند که به شما انرژی و انگیزه دهند یا شما را زمین گیر کند و جنگ به راه بیندازند. در واقع همه شما در واقع نقاش هایی هستند که به ذهنشان اجازه می دهد برای نقاشی رنگ و روغن زندگی شان از رنگ ‌های زمینه‌ها و شکل استفاده کند. انسان ها برنامه نویس هایی هستند که از افکارشان انواع سیستم ها و پیامدهای خاص خودش را می سازند. گاهی بعضی از افکار انسان ها کمک می کند به آرامش فوری دست یابند. بنابراین مهم است که بدانید چه افکاری دارید و آنها چه محتوایی را در بر می گیرند. بری افکار با محتوای منفی می توانند زمینه شکست و توقف را در زندگی ایجاد کنند و بعضی افکار مثبت به انسان روحیه و انرژی می دهند و راه موفقیت را برایش هموارتر می کند.

تاثیر افکار مثبت

مثبت اندیشی تاثیرات مهمی بر روی زندگی انسان و حتی سلامت جسمانی افراد دارد. این را بدانید که ذهن انسان قدرت بالایی دارد و می تواند خیلی از امور غیرممکن را ممکن سازد. تحقیقات نشان می‌دهد که باورها و تفکر هر فردی در زندگی آینده او را می سازد. این به این معناست که افکار مثبت می‌تواند زمینه اتفاقات مثبت را در زندگی رقم بزند. کسانی که مثبت اندیش هستند آرامش و اطمینان خاطر بیشتری در زندگی دارند تمرکز بیشتر و بهتری بر روی موفقیت و اهداف شان دارند و می توانند فکر و اعضای بدنشان را برای رویدادهای خوشایند بسیج کنند. علاوه بر این افراد اضطراب استرس و افسردگی را مانند افراد منفی اندیش تجربه نخواهند کرد. بنابراین اگر شما افکار منفی دارید بهتر است که آنها را متوقف سازید. چشم‌ها را بسته و به آرامی به سمت ابروها حرکت دهید و دم و بازدم عمیق انجام دهید. در ذهن خود بگویید که این افکار کاملاً پوچ هستند و به زودی از بین خواهند رفت. اینکه دنیا مکانی مناسب برای انسان ها بستگی به خود آنها دارد و هر گامی در این جهت حقیقتی است که همه انسان‌ها به صورت مستقیم از آن بهره‌مند خواهند شد. بنابراین به جای داشتن افکار منفی و مخرب بهتر است با افکار مثبت و سازنده بیاندیشید.
افکار مثبت برای رسیدن به هدف

افکار مثبت برای رسیدن به هدف

برخی از افکار و باورهای مثبت که به شما برای دستیابی به اهدافتان کمک می کنند شامل موارد زیر می شوند:

1-یک شبه به عرش رسیدن

همه شما در جامعه ای با این طرز تفکر بزرگ شده اید که باید همه چیز را با سرعت به دست آورید. به همین علت گاهی فراموش می کنید که نیاز است برای رسیدن به شغل یا سایر اهداف تان صبوری به خرج دهید و منتظر زمان باشید. البته شاید با خود فکر کنید اینکه آرزوی را داشته باشید اما به این زودی‌ها نتوانید به آن برسید مایوس آور باشد. این امر درست است اما همین که منتظر باشید تا به هدفتان برسید خود در مسیر بودن منجر به عشق ورزی برای چیزی می شود که به دنبال آن هستید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مبانی موفقیت کلیک کنید. اگر شما همچنان مصمم به تلاش خودتان ادامه دهید و برای تان مهم نباشد که چقدر طول بکشد و در نهایت به آنچه که می خواهید می رسید. شاید لازم باشد برای چیزی که خواستار آن هستید خیلی از تمایلات خود را کنار بگذارید ولی بالاخره وقتی به هدفتان می‌رسید احساس ارزشمندی وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد. این اجازه را به خودتان ندهید که با طولانی شدن زمان افکار منفی به سراغتان بیاید و ناامید شوید. زمان در هر صورت سپری می شود مهم این است که از آن به بهترین نحو استفاده کنید.

2-افکار مثبت برای رسیدن به هدف |پذیرفته نشدن

انسانها همیشه ترس از کمبود و کاهش تایید شدن از سمت دیگران دارند. روزانه انسان های بی شماری با شک و تردید وارد فضای کاری پزشکی و مانند آن می شوند. این افراد بیشتر از آنکه مثبت اندیش باشند و به هدف هایشان فکر کنند به مواردی می‌اندیشند که احتمال دارد مطابق میل آنها نباشد. درست است که هنگامی که جواب رد می شنوید حالتان بد می شود اما همین می‌تواند چیزی را در وجود شما بیدار کند. جواب نه شنیدن از یک شرکت به این معنی نیست که شما توانایی و شایستگی کار کردن در آنجا را ندارید. شاید بهتر باشد تا دوباره تلاش کنید و به جای اینکه به این موضوع با دید منفی نگاه کنید و نشخوار ذهنی داشته باشید، به آن مانند یک چالش بنگرید. نیاز اضطراری این گونه مواقع به زندگینامه افراد موفق نگاهی بیندازید و بدانید کسانی که کارهای بزرگی در این دنیا کردند ابتدا در موارد متعددی از سوی دیگران رد شدند و برخی از آنها مانند والت دیزنی از دفتر روزنامه اخراج شدند. پس شما هم می‌توانید با هر بار زمین خوردن این بار محکم تر از قبل بلند شوید.

3-بیشتر بودن صلاحیت

انسان توانایی های بیشماری دارد و به گفته حضرت علی دنیای بزرگ در درون انسان وجود دارد. در هر یک از انسانها توانایی ها و استعدادهای بالقوه بی‌شماری وجود دارد که برای جوانه زدن آنها نیاز است دست به کار شوند. هر انسانی می تواند جهان را تغییر دهد. چرا که انسان با مهارت های گوناگونی که دارد می تواند هر آنچه را که می خواهد به دست آورد. برخی افراد با شخصیت شان، بعضی ها با یک تفکر خلاق برخی دیگر با انگیزه موفقیت می‌توانند اتفاقات مهمی را رقم بزنند. هر روز به خودتان یادآوری کنید که هدف شما در زندگی چه چیزی است و شما به این جهان آمده اید تا بهترین خود را به نمایش بگذارید.
مثبت اندیشی

4-افکار مثبت برای رسیدن به هدف |کشف شدن فرصت ها

کسانی که تمام تلاششان را می کنند تا بهترین خود را به جهان عرضه کنند و از استعدادهایشان نهایت استفاده را بکند شادترین افراد محسوب می شوند. شاید برخی افراد با خود اینگونه بیندیشند که اگر زمان شان را برای یادگیری یک حرفه یا دانش سپری کنند و مدت های طولانی از آن را برای تحصیل در یک رشته خاص بگذرانند هنگامی که وارد بازار کار می‌شوند دیگر فرصت های کارآموزی و شغلی اشباع می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کشف علایق واقعی کلیک کنید. این تفکر از اساس اشتباه است چرا که انسان در دنیایی رو به پیشرفت زندگی می کند و هر روز هر شغلی در حال رشد در همه زمینه ها است. بنابراین همیشه فرصت های جدید وجود دارند. این شما هستید که می توانید با انتخاب آنها زمینه های جدیدی را در جامعه ایجاد کنید. فرصت ها همیشه هستند فقط باید بگردید و آنها را پیدا کنید. حتی شما میتوانید خودتان با ارتقای دانش و توانمندی های تان فرصت های شغلی جدید خلق کنید.

5-ریسک کردن و نبود مانع برای پیشرفت

نیاز است که انسان برای پیش بردن اهداف برخی اوقات خطر ریز کردن را بپذیرد و با اعتماد به نفس گام بردارد. ریسک کردن تقریباً نگرانی به همراه دارد چرا که سبب ایجاد ترس و دلهره می شود. البته این به این معنا نیست که شما بدون تفکر عاقلانه و از روی خود سری ریسک کنید. فقط بهتر است این را بدانید که گاهی نیاز است شما برای رسیدن به موفقیت از منطقه امن و آرامش تان خارج شوید و مرزها را جابجا کنید. اما تا زمانی که بخواهید در منطقه تعریف شده و امن تان باشید هرگز رشد و پیشرفتی اتفاق نمی‌افتد. بنابراین زندگی خود را از روزمرگی خارج کنید و دنبال کشف ناشناخته‌ها باشید و همان کارهایی را که از آن ترس دارید انجام دهید. به عنوان مثال در شرکتی بزرگ و معتبر وارد مصاحبه شغلی شوید نهایتش این است که رد می شوید. شما نمی توانید تمام مردم را در زندگی خود کنترل کنید بلکه تنها می توانید زندگی خود را مدیریت کنید و برای اهداف تان مبارزه کنید حتی کارهایی که دیگران الزاماً باید انجام دهند ولی انجام نمی دهند. این را بدانید که اگر فردی برای رسیدن به هدف های تان شما را ناامید کرد تنها مقصر خودتان هستید. پس دیگران و شرایط بیرونی نمی‌توانند مانع موفقیت شما شوند. تنها کسی که می‌تواند همه محدودیت ها را کنار بزند و به مسیر ادامه دهد خودتان هستید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اصول موفقیت کلیک کنید.

6-دادن پاداش به خود و تشکر از حامیان خود

گاهی در راهی که قدم بر می دارید لازم است یک مسیر انحرافی برای خودتان بگذارید و از آن لذت ببرید. هنگامی که اهداف بزرگی را برای خودتان در نظر گرفته اید در کنار آن هدف های کوچکتری را هم تعیین کنید. مثلاً شما می توانید هنگامی که برای یک آزمون استخدامی مهم درس می خوانید برای هر مطلب مهمی که به اتمام رسانده اید به خودتان پاداش کوچکی دهید. زمانی هم که تمام دروس مورد انتظارتان را مطالعه کرده اید می توانید هدیه ای بهتر برای خودتان بخرید. قدردانی و مهربان بودن با خود، در مسیر موفقیت به شما انرژی و انگیزه زیادی می دهد و شما را برای ادامه حرکت در مسیر مصمم تر می کند. اگر در اطرافیانتان افرادی هستند که به شما انگیزه و نیرو می‌دهند و در هر صورتی به شما و توانایی های تان ایمان دارند خوش شانسی هستید. شاید خیلی از انسان های موفق کسانی را نداشتند که از آنان حمایت کنند و در شکست ها و پیروزی ها همراهشان باشند. اما اگر شما افرادی را دارید که هنگام زمین خوردن ها و شکست ها به شما روحیه می دهند و ناامیدی های شما را از بین می برند می توانید از آنها قدردانی کنید. شاید هم شما تنهایی به موفقیت رسیده باشید اما هرگز کسانی مانند والدین دوستان و معلمان و همکارانتان را که در کنارتان بوده اند فراموش نکنید.

7-تبدیل رویاها به واقعیت و کنار گذاشتن عبارت"نمیتوانم"

هنگامی که نیمی از مسیر را با رویا و افکار مثبت طی می کنید بقیه راه را باید عملی کنید. انسانهایی که صاحب رویا و آرزو هستند یعنی هدفی ندارند و به موفقیتی هم خود به خود نخواهند رسید. آنها دیگر برای هیچ چیزی در زندگی تلاش نمی کنند و به هیچ چیزی هم نخواهند رسید. در مقابل کسانی که با تحمل شکست ها و طرد شدن ها همچنان هدف و آرزویی دارند بسیار جلوتر از کسانی هستند که تلاش نمی کنند. این را به خودتان یادآوری کنید که اگر به اهدافتان نزدیک می‌شوید به این دلیل است که شجاعت آن را داشته اید تا موفقیت تان را در ذهنتان تجسم کنید. کلمه نمی توانم فقط یک کلمه محسوب نمی‌شود بلکه پشت آن عزت نفس پایین و اعتماد به نفس کم شما را نشان می دهد. هنگامی که شما فکر می‌کنید شایستگی رسیدن به فلان موفقیت را ندارید یا نمی توانید آن را انجام دهید در واقع صرفاً خودتان را محدود کرده اید و راه دستیابی به موفقیت را از خودتان دور کردید و در نهایت همین اتفاق هم می‌افتد. همه انسان ها توانایی آن را دارند که بهترین ها برسند اگر که بتوانند گفتگوی درونی مثبتی با خود داشته باشند. شما نتیجه این افکار و گفتگوهای درونی را در محیط بیرونی تان خواهید دید.

8-توانایی برای انجام هرکاری و اهمیت علاقه

این را هر روز به خودتان یادآوری کنید که در حال نزدیک شدن به هدف های تان هستید. شما از توانایی و منابع لازم برای انجام هر کاری برخوردار هستید. بهتر است هر گونه فکر منفی را از ذهنتان بیرون بریزید و بدانید که انسان قوی هستید. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید به دست آورید فقط لازم است که به قدرت و شجاعت خودتان باور داشته باشید و افکار مثبت را در ذهن بپرورانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه به اهدافمان دست یابیم کلیک کنید. داشتن ایده صرف و تلاش کردن برای رسیدن به موفقیت کافی نیست بلکه شما به علاقه هم نیاز دارید. اگر کاری را که انجام می دهید به صرف اجبار است و به آن علاقه ای ندارید یا سراغ حرفه‌ای رفتید به دلیل درآمد بالا یا پرستیژ اجتماعی بدانید که به راحتی به موفقیت نمی رسید. علاقه مانند بنزین خود رو است و انگیزه لازم را برای رسیدن به اهداف تان فراهم می کند. اگر شما سرشار از انرژی مثبت باشید بر اساس قانون جذب می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید.  

سخن آخر درمورد افکار مثبت برای رسیدن به هدف

اصلا مهم نیست در چه سنی در چه شرایطی زندگی می کنید و اینکه تاکنون به چه هدفهایی رسیده و چه شکست‌های خورده اید آنچه اهمیت دارد این است که از این به بعد برای رسیدن به موفقیت به چه مهارت هایی نیاز دارید. در کنار تلاش، افکار مثبت و باور به توانایی ها نقش مهمی برای موفقیت دارند. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*