ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

کانال مشاوره قبل از ازدواج


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با کانال مشاوره قبل از ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


کانال مشاوره قبل از ازدواج پل ارتباطی میان کارشناسان روانشناسی در حوزه خانواده و ازدواج و کسانی است که نیازمند مشاوره های روانشناسی هستند اما فرصت کافی برای مراجعه حضوری ندارند. این رسانه مجازی می تواند ضمن اطلاع رسانی و ارتقاء دانش روانشناختی جامعه، راه های ساده ای برای مشاوره و روان درمانی در اختیار عموم مردم قرار دهد. فعالیت همزمان چندین کارشناس و پاسخگویی به سوالات و دغدغه های ذهنی افراد و ارائه راه حل های تخصصی اتفاق خوبی است که می تواند راه موثری در تامین سلامت روان افراد و سلامت اجتماعی باشد. ازدواج همیشه یک تصمیم پر چالش در زندگی انسان محسوب می شود. اما امروزه این موضوع به دلیل بار مالی سنگین و مسائل حسی و عاطفی حساسیت بیشتری یافته است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند در پیشگیری از اشتباهات افراد در امر ازدواج بسیار موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید.


گیف

 

جايگاه كانال مشاوره قبل از ازدواج در ميان ايرانيان

فضاهای مجازی بوي‍ژه تلگرام محبوبيت و جايگاه خاصی در ميان ايرانيان دارد كه بدليل سادگی كار با آن و پر مخاطب بودن آن، بر محبوبیت آن افزوده است. فضای مجازی می تواند موقعیت مناسبی برای افرادی كه نيازمند مشاوره ارزان و معتبر می باشند ایجاد نماید تا به راحتی به كارشناسان حوزه سلامت روان و خانواده دسترسی داشته باشند. حالت ایده آل این است که چندين كارشناس در يك كانال مشاوره روانشناسی حضور داشته باشند و افراد بتوانند از مشاوره سريع چندين كارشناس و يا حتی مشورت كمسيونی مشاوران استفاده كند. استفاده از كمسيون مشاوران امري است كه در فضای حقيقی با سختی بيشتری ميسر ميشود. اما در سالهای اخير و يا حتی يكسال اخير اين نوع درمان و مشاوره رايجتر شده است.

مراجعين ابتدا به اين كانالهای مشاوره قبل از ازدواج مراجعه و اطلاعات وسيع و البته درستی را در مورد ازدواج بصورت فيلم، متن، كتاب الكترونيكی و... دريافت ميكنند. همچنين بصورت خصوصی با مشاوران ارتباط داده و مورد مشاوره قرار ميگيرند. بدليل ارزان بودن و ساده بودن اين روش كاری برای همه مردم، اين كانالها گسترش بيشتری يافته و مردم بيشتری به آنها اعتماد دارند. بيشتر اين مشاوره ها به مشاوره های حضوری ختم ميشود؛ ولی با اين تفاوت كه مشاور دارای يك اطلاعات اوليه و ديد اوليه نسبت به مراجع می باشد. در اين حالت مراحل مشاوره فردی با سرعت بیشتری پیش رفته و هزينه كمتری برای فرد دارد و جلسات كمتر و نتيجه سريعتر حاصل می شود. 

 

اینفوگرافیگ کانال مشاوره قبل از ازدواج

 اینفوگرافیگ کانال مشاوره قبل از ازدواج

مزايای استفاده از کانال مشاوره قبل از ازدواج در ميان ايرانيان

از جمله مزايای استفاده از فضاهای مجازی ميتوان به موارد ذيل بويژه برای كانال مشاوره قبل از ازدواج اشاره كرد.
1- دسترسی آسان افراد به متخصصين روانشناسی و علوم تربيتی
2- صرفه جويی در وقت و هزينه مراجعين در مشاوره حضوری و مجازی
3- امكان مشاوره خصوصی و كمسيونی از مشاورين در كانال مشاوره
4- امكان پرداختن تخصصی به مورد مشاوره قبل از ازدواج از جمله مشاوره تخصصی در خصوص اختلافات در ازدواج و ...
5- بالارفتن كيفيت مراجعات حضوری با داشتن اطلاعات مراجعه مجازی در كانال مشاوره
6- امكان ارتباط دائمی و مستمر مشاور با مراجع از طريق كانال تا حصول نتيجه
7- امكان صحبت در مورد مسائلی كه عنوان كردن آن با مشاور بصورت حضوری مشكل است.
مزايای فوق در مورد مراكزی معتبر است كه دارای مجوز معتبر از سازمانهای ذيصلاح می باشند. بنابراين افراد بايد در خصوص اعتبار كانال كه مجوزهای خود را در كانال برای مشاهده عموم قرار داده است اطمينان حاصل كنند. برای آگاهی در خصوص راهنمای انتخاب بهترین مرکز مشاوره و روانشناس کلیک کنید.

 

روش استفاده از کانال مشاوره قبل از ازدواج

کانال مشاوره قبل از ازدواج

چنانچه اشاره شد قدم اول بايد اطمينان از اعتبار موسسه و مشاورين حاصل شود و مجوزهای آنها مشاهده و بررسی شود. در مرحله بعد با مراجعه به كانال و استفاده از مشاوره ها، در مورد كيفيت آن، خود مراجع قضاوت خواهد كرد. بدیهی است که آگاهی از ویژگی های یک روانشناس خوب می تواند در صحت این قضاوت تاثیر گذار باشد.
در صورت تمايل، مشخصات فرد بعنوان مراجع در بانك اطلاعاتی فرد ذخيره و بدون هيچ هزينه ای بطور دوره ای مورد ارزيابی مشاورين قرار ميگيرد. استفاده از نوبت مشاوره حضوری نيز برای افرادی كه قبلا به كانال مراجعه ميكنند با آسانی بيشتری ميسر است.

در ضمن مشاوره های اين نوع هم توسط مشاوران آقا و هم خانم و هم بصورت مشاوره های كمسيونی متشكل از چند تفر قابل انجام است. بهترين روش استفاده از اين كانالهای مشاوره قبل از ازدواج یك تا 3 جلسه مشاوره از كانال و سپس درخواست مشاوره حضوری همراه با مشاوره در كانال است.
اين سيستم درمان و مشاوره همراه با بيمار ناميده ميشود. باید در نظر داشت که در خصوص تفاوت مشاوره و روان درمانی باید قائل به تفکیک بود که در این سیستم در کنار یکدیگر انجام خواهد شد. مراجع ميتواند اطلاعات كاملي را همه روزه در خصوص سوالات خود و مشکلات خود از مشاور دريافت و در مراجعه حضوری جواب بگيرد. اين روش بسيار ساده و در عين حال ارزان است. اغلب مشكلات با 5 تا 10 جلسه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاين حل ميشود.

زندگی پرچالش امروز تنش های روانی بسیاری به همراه دارد. این تنش ها از همان ابتدای نوجوانی اوج می گیرد و تا کهنسالی ادامه دارد. اختلافات نوجوان با والدین، مشکلات زناشویی، اختلالات روانی ناشی از مسائل اجتماعی و موارد بسیار دیگر که همگی می توانند در تضعیف عملکرد ذهنی و روانی افراد تاثیر گذار باشند. به این ترتیب افراد نیازمند راهکارهای درمانی و پیشگیرانه هستند تا بتوانند تعادل روانی خود را حفظ کنند. به همین دلیل اهمیت مشاوره در زندگی بیش از گذشته احساس می شود.
مرکز مشاوره حامی هنر زندگی یکی از معتبرترین مراکز مشاوره روانشناسی در سطح کشور است که با ارائه انواع خدمات مشاوره روانشناسی سعی در سهولت انجام جلسات مشاوره دارد. افرادی که امکان مشاوره حضوری و یا ارتباط با کانال را نداشته باشند، می توانند با مشاوره تلفنی از خدمات روان درمانی مرکز بهره مند شوند.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*