ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پیش بینی کننده های ازدواج موفق


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پیش بینی کننده های ازدواج موفق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


پیش بینی کننده های ازدواج موفق شامل عواملی هستند که می توانند در تشکیل یک زندگی مشترک سالم و ایده آل بسیار موثر باشند. کیفیت روابط قبل از ازدواج یعنی نحوه ارتباط و برخورد در دوران نامزدی، پیش‌بینی کننده خوبی برای دوران زندگی مشترک و ازدواج موفق محسوب می‌شود. کسانی که در دوران شناخت پیش از ازدواج همدیگر را درک می‌کنند و انتظارات درست و واقع بینانه‌ای از زندگی و مسائل آن دارند، بهتر می‌توانند با تضادها کنار بیایند و بر سر ارزش‌های اخلاقی به توافق برسند و جایگاه برابری نسبت به هم داشته باشند. اما برای شناخت پیش بینی کننده های ازدواج موفق باید کمی دقت نظر، تجربه و آگاهی داشت. ممکن است بسیاری از افراد جامعه توانمندی در این زمینه ها نداشته باشند. در این صورت می توانند با بهره گیری از مشاوره متخصصان حوزه روانشناسی ازدواج و مشاوره خانواده به آگاهی و عملکرد درستی در این زمینه دست یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.
تماس با مشاور

نقش پیش بینی کننده های ازدواج موفق در زندگی مشترک

زندگی مشترک، مسیر پر پیچ و خمی است که زوجین با تعاون و همکاری یکدیگر در جهت رسیدن به هدف و مسیر خوشبحتی قدم برمی‌دارند. سختی های زندگی مشترک جزء لاینفک ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی است. همسرتان به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده زندگی رویایی و ایده آل برای شما باشد. پس لازم است پیش زمینه‌هایی در زوجین، برای رسیدن به ازدواج موفق باید وجود داشته باشد. 

 

اینفوگرافیک پیش بینی کننده های ازدواج موفق

 اینفوگرافیک پیش بینی کننده های ازدواج موفق

پیش بینی کننده های ازدواج موفق

برخی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق به شرح زیر هستند:

1- کسانی که انتظارات واقع بینانه ای از مشکلات زندگی مشترک دارند

زوج‌های موفق و خوشبخت، واقع بینانه وارد زندگی مشترک می‌شوند. آن‌ها درک درستی از زندگی واقعی، مصائب و مشکلات آن دارند و می‌دانند زندگی مشترک بدون مشکل نخواهد بود. زوج‌های موفق همچنین درک کرده‌اند که زندگی موفق در گروی تلاش هر دو نفرشان در راستای حل مشکلات است. بررسی کردن انگیزه‌های ازدواج، یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا به دیدی روشن در این زمینه دست یابید.

2- ازدواج موفق برای افرادی که خوب ارتباط برقرار می کنند

توانایی برقراری ارتباط و مــهارت گفتگو موثر و بیان خواسته‌هایشان را به شیوه درست می‌دانند و در جهت بهبود این مهارت گام برمی‌دارند و تلاش می‌کنند. توانایی برقراری ارتباط با دیگران یکی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق است که افراد با داشتن این ویژگی می‌توانند ازدواج موفقی داشته باشند.

3- ازدواج موفق با حل تعارض‌ها به شیوه درست و اصولی

پیش بینی کننده های ازدواج موفق

یکی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق، توانایی حل کردن اختلاف نظرها و مشکلات زوجین است. نکته‌ای که در مورد روابط مشترک وجود دارد، این است که امکان ندارد زوجین در همه مسائل هم نظر باشند، اما باید نحوه برخورد درست با اینگونه تعارض‌ها و مسائل را بدانند و آن را بیاموزند، تا در زندگی موفق و اثر بخش ظاهر شوند. تمرین برای حل این تعارض‌‌ها در دوران نامزدی، فرصت خوبی برای محک زدن خود و فراگیری مهارت حل تعارض‌هاست.

4- احساس خوبی درباره شخصیت همسر خود دارند

همسرتان می‌تواند بهترین دوست صمیمی شما باشد. دوست داشتن صادقانه و از صمیم قلب در دوران نامزدی می‌تواند راهنمای خوبی برای تن دادن به ازدواج باشد. پس از ازدواج نیز این احساسات قلبی و رفتار عاشقانه با همسر باید استمرار یابد. هرچه رابطه شما و همسرتان شبیه روابط بهترین دوست صمیمی باشد، روابط سالم، موفق و شادتری خواهید داشت. همیشه توجه داشته باشید که احساس خوب به همسر و شخصیت وی یکی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق است.

5- توافق در ارزش های اخلاقی و مذهبی از شروط ازدواج موفق 

داشتن باورها و نگرش‌های مشترک، باعث ایجاد صمیمیت بین زوجین و ارتباط بهتر بین شما و همسرتان می‌شود. ارزش‌های مشترک و داشتن توافق کلی بر سر آن‌ها موجب ایجاد روابط با ثبات و پایداری زندگی زناشویی خواهد شد. یکی از اختلافات اخلاقی و مذهبی شایع میان زوجین در نوع پوشش همسر است. معمولا در ابتدای ازدواج افراد برای جلب رضایت همسر نوع پوشش خود را مطابق سلیقه او تغییر می دهند. اما پس از مدتی دلزده شده و خواستار بازگشت به پوشش قبلی خود هستند. در چنین شرایطی ممکن است تضادهای اخلاقی و ارزشی میان زوجین شکل گیرد. بهتر آن است که قبل از ازدواج نسبت به ارزش های مذهبی و اعتقادی توافق حاصل شود.

6- در ازدواج موفق زوجین نقش برابری در روابط‌شان دارند

ازدواج باید بستری برای رشد توانمندی‌های دو طرف، شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های زوجین باشد. همسران موفق برای روابط خویشاوندی و دوستی‌های قدیمی همسرشان احترام قائل‌اند و همسر خود را به داشتن اینگونه روابط تشویق می‌کنند. چون باعث پر بار شدن زندگی همسرشان و نهایتا زندگی مشترک‌شان می‌شود. همسران شاد و موفق در همه موقعیت‌های زندگی، چه زمانی که با هم هستند یا درحین کار و شوخی، با حـمایت از همسر خود، رضایت و شادی را برای یکدیگر حاصل می‌کنند.

مشاوره پیش از ازدواج مکمل پیش بینی کننده های ازدواج موفق

مواردی که در تا اینجا ذکر کردیم نقش مهمی در پیش بینی ازدواج موفق دارند. مشکلی که بعد از ازدواج بسیاری از زوج‌ها با آن روبرو می‌شوند، عدم توجه به اهمیت صداقت در زندگی است. متاسفانه برخی از افراد قبل از ازدواج خود را بسیار موجه نشان می‌دهند. اما پس از آغاز زندگی مشترک، بسیاری از مشکلات و تعارضات تازه خود را نشان می‌دهند. حتی ممکن است شرایطی را تجربه کنید که انگار طرف مقابل خود را اصلا نمی‌شناسید. مشاوره قبل از ازدواج با بهره گیری از تست‌های روانشناختی و مصاحبه‌های جامع در مورد شناخت پیش از ازدواج به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بسیاری از سو تفاهم‌های بعدی که به دلیل عدم شناخت کافی پیش می‌آید، رفع شوند.

 

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

مشاوره به شما کمک می‌کند تا تمام جوانب ازدواج را به خوبی بررسی کنید و با آگاهی از پیش بینی کننده های ازدواج موفق‌، احتمال تجربه یک ازدواج و خانواده سالم را افزایش دهید. با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد مشغله‌های بسیار زیادی دارند و امکان شرکت در جلسات مشاوره حضوری برایشان مهیا نیست، مرکز مشاوره حامی هنر زندگی این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی در هر کجا که هستید با مشاوران و متخصصان تماس گرفته و در این زمینه با آنان مشورت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*