ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان زود انزالی | درمان قطعی انزالی زود رس


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روش‌های درمان زود انزالی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

روش‌های درمان زود انزالی چیست؟ چه زمانی می‌توانیم تشخیص زود انزالی بدهیم؟ زود انزالی یکی از مشکلات رایج در رابطه جنسی افراد است. برخی فکر می‌کنند دچار زود انزالی هستند و خودشان یا شریک شان از این موضوع شکایت می‌کنند. اما شاید فارغ از این‌که دچار چه اختلالی باشید، بخواهید مدت زمان مقاربت تان را افزایش دهید. برای این منظور داروهایی در بازار عرضه می‌شوند که با مصرف آن‌ها دچار عوارض ناخواسته و گاه اعتیاد می‌شوید. اما آیا با روش‌های غیردارویی جهت درمان انزال زودرس آشنا هستید؟ در ادامه به ارائه راهکارهایی برای به تعویق انداختن انزال و درمان زود انزالی پرداخته‌ایم که می‌توان از آن‌ها برای درمان دیگر اختلالات جنسی نیز استفاده کرد.
گیف


 

تشخیص و علت یابی قبل از درمان زود انزالی

اختلال انزال زود هنگام به انزالی گفته می‌شود که با کم ترین تحریک و در زمان بسیار کم قبل از شروع دخول یا حین دخول رخ می‌دهد. زمان معمول فعالیت جنسی حین دخول بین 2 تا 6 دقیقه می‌باشد. البته به علت تفاوت‌های فردی گسترده و ارتباط انزال با سایر عوامل، تعیین یک استاندارد دقیق سخت است. ولی برای تشخیص اختلال معمولا زمان یک دقیقه را به کار می‌برند. یکی دیگر از ملاک‌هایی که می‌توان برای تشخیص اختلال در نظر گرفت، عدم رضایت فرد و یا شریک جنسی‌اش از زمان ارضای وی می‌باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه زود انزالی کلیک کنید.

برای درمان اختلالات جنسی مانند زود انزالی، اگر علت یافت شود، درمان بهتر اتفاق می‌افتد. اما علت دقیق زود انزالی به طور کلی مشخص نیست. محققان شرایط و علل مختلفی را برای آن ذکر کرده‌اند. اضطراب مهم‌ترین علتی است که می‌توان به آن اشاره کرد. طبق مطالعات عوامل دیگری نظیرِ نبود رضایت زناشویی، اختلالات روانی، اختلالات خلقی، مشکلات جسمانی، و خود ارضایی در بروز زود انزالی نقش دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خود ارضایی پیشنهاد می کنیم مقاله ترک خود ارضایی را مطالعه کنید.

 زودانزالی

درمان دارویی زود انزالی

درمان دارویی زود انزالی شامل استفاده از داروهای ضدافسردگی می‌شود. این داروها می‌توانند انزال را به تاخیر انداخته و مدت زمان مقاربت را افزایش دهند. برای تجویز این گونه داروها باید به پزشک مربوطه مراجعه کرده و تحت نظارت وی مصرف کنید. بسیاری از افراد برای طولانی‌تر شدن رابطه به داروهایی چون متادون و ترامادول روی می‌آورند بدون آن که از اثرات اعتیادآور و وابستگی آن‌ها اطلاع داشته باشند. حتی گاهی موادی چون ماری جوانا، تریاک و کوکائین به این منظور استفاده می‌شوند که لذت جنسی را برای مدتی محدود بالا می‌برند اما بعد از مدتی مضرات آن‌ها نمود پیدا می‌کند. برای اطلاع بیشتر مقاله تاثیر مواد مخدر بر رابطه جنسی را مطالعه فرمایید.

یکی از پرمصرف‌ترین داروها به منظور افزایش زمان انزال قرص ترامادول است. این دارو برای مصارف پزشکی مجاز بوده و معمولا برای کاهش درد بعد از جراحی‌های سنگین تجویز می‌شود. اما بسیاری از افراد آن را جهت افزایش زمان انزال مصرف کرده و به دوستان شان توصیه می‌کنند. فارغ از این که ترامادول خاصیت اعتیادآوری شدید داشته و عوارض آن حتی در کمتر از چند ماه بروز پیدا می‌کنند.
برای اطلاع بیشتر درباره عوارض و روش‌های ترک ترامادول کلیک کنید.

درمان غیر دارویی زودانزالی

درمان زود انزالی بدون دارو

درمان‌های غیردارویی زود انزالی برای افزایش زمان انزال در مردان نتیجه بخش‌تر از روش‌های دارویی بوده است. شما روش‌های رایج را با نظر و تحت مشورت متخصص سکس تراپیست می‌توانید انجام دهید. این درمان‌ها شامل موارد زیر هستند. برای آگاهی بیشتر درباره تاثیر بوی بد در جذابیت جنسی کلیک کنید.

 

1- تکنیک مسترز و جانسون برای رفع زود انزالی

استفاده از تکنیک مسترز جانسون یکی از راه‌های موثر برای درمان زود انزالی است. در این روش مرد با بیرون کشیدن آلت تناسلی هنگامی که نزدیک به انزال است و فشار دادن کلاهک آلت، مقداری توقف و سپس ادامه دخول می‌تواند طول رابطه را بیشتر کند. این کار را می‌توان چندین بار طی رابطه انجام داد. برای کسب اطلاع بیشتر از تکنیک مسترز جانسون کلیک کنید.

 

2- عشق بازی در طول زمان معجزه درمان زود انزالی

معاشقه طولانی به مرد آموزش می‌دهد که چطور هیجاناتش را کنترل کند. زنان برای رسیدن به برانگیختگی جنسی نیاز به زمان طولانی‌تری دارند، اما مردان سریعا می‌توانند مراحل چرخه جنسی را طی کنند. بنابراین در یک معاشقه مرد یاد می‌گیرد چطور هیجاناتش را به تعویق بیندازد و عمل را آهسته پیش برده و زمان معاشقه خود را مدیریت کند. 

 

3- استفاده از کاندوم

یکی دیگر از روش‌های پیشگیری از انزال زودرس استفاده از کاندوم تاخیری می باشد. استفاده از کاندوم معمولی هم انزال را به تاخیر می‌اندازد. قرص‌های تاخیری به دلیل عوارض نامطلوب شان توصیه نمی‌شوند. برای اطلاع بیشتر درباره انواع و عوارض قرص های تاخیری کلیک کنید.

 

4- کاهش فاصله های زمانی بین دفعات رابطه جنسی


هنگامی که فرد مدت زیادی رابطه نداشته باشد یا بین روابطش فاصله زمانی می‌افتد، زمان انزالش کاهش پیدا می‌کند. بنابراین بین روابط جنسی‌تان فاصله‌های طولانی مدت نیندازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ماساژ جنسی کلیک کنید.

 

5- تمرینات کگل برای رفع زود انزالی


تمرینات کگل تمریناتی هستند که عضلات کف لگن را تقویت می‌کنند و با اینکار کنترل شما را روی انزال افزایش می‌دهند. برای کسب اطلاع بیش تر از نحوه اجرای تمرینات کگل کلیک کنید.

 

6- تقویت عضلات راهی برای درمان زود انزالی


برخی تمرینات ورزشی مانند شنا سوئدی هم باعث تقویت عضلات شده و کنترل فرد را بیشتر می‌کند. تمرینات دیگری هم وجود دارند ولی برای آن‌ها نیاز به مربی خواهید داشت تا با در نظر گرفتن شرایط خاص بدنی‌تان آن‌ها را به شما آموزش دهد.

 

7- تاثیر روش استارت استاپ بر زود انزالی


یک درمان مهم در درمان زود انزالی تمرین استارت استاپ می‌باشد. این تمرین در حین دخول انجام می‌شود. وقتی فرد در طی مقاربت، به احساس ارگاسم و انزال نزدیک می‌شود، دست از تحریک بر می‌دارد و برای چند ثانیه هیچ فعالیتی نمی‌کند. سپس دوباره از نو فعالیت خود را آغاز می‌کند. این کار را می‌توانید از 4 بار وارد کردن آلت تناسلی و سپس یک بار توقف شروع کنید تا نهایتا به ارگاسم برسید. در طی زمان و رابطه‌های بعدی عدد را بیشتر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استارت استاپ کلیک کنید.

 

8- خارج کردن ذهن از رابطه برای رفع زود انزالی


گاهی اوقات با نزدیک شدن به انزال می‌توانید به مسائل کاری و غیرجنسی فکر کنید. یعنی در واقع حواس خود را از عمل جنسی که در حال انجامش هستید، پرت کنید. این کار موجب به تاخیر افتادن انزال و مانع از زود انزالی می‌شود.

 

9-اسپری و ژل های تاخیری


ژل ها و اسپری های تاخیری با بی حس کردن اعصاب آلت تناسلی بر درمان زود انزالی تاثیر می گذارند. بی حسی این ناحیه باعث می شود که آلت تناسلی تحریک کم تری را احساس کند و در نتیجه زود انزال به تعویق بیفتد.

 

10-استفاده از داروهای طبیعی


دارو های طبیعی گیاهان دارویی هستند که خاصیت آرامش بخشی دارند. در صورتی که زود انزالی ناشی از تشویش و نگرانی و استرس باشد، در این شرایط استفاده از داروها و گیاهانی طبیعی آرامش بخش می تواند برای درمان تا حد بسیار زیادی موثر باشد.

 

11-استفاده از تکنیک های روانشناختی


همان طور که گفته شد استرس و اضطراب از دلایل اصلی و عمده زود انزالی و به طور کلی مشکلات جنسی هستند. در صورتی که دلیل مشکل شما این مسائل باشد، لازم است که راهی برای کسب آرامش خود پیدا کنید. تکنیک های روانشناختی در این زمینه بسیار موثر و نتیجه بخش هستند. مدیتیشن، یوگا، تنفس عمیق و به طور کلی هر تکنیک آرام سازی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

12-استفاده از پوزیشن های مناسب


پوزیشن ها تاثیر بسیار زیاد و موثری در درمان زود انزالی ایفا می کنند. پوزیشنی که تحریک کم تری برای شما داشته باشد می تواند زود انزالی را درمان کند. پوزیشن های جنسی که کم تر باعث تحریک می شوند به شرح زیر هستند:

1_پوزیشن ایستاده: در این روش شما می توانید ایستاده با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید و یا حتی در صورت داشتن توان بدنی، همسر خود را نیز در آغوش بگیرید. در این شرایط بیش تر انرژی بدن معطوف فعالیت های دیگر می شود و فشار و تحریک کم تری به آلت تنسلی و نقاط حساس وارد می شود. این روش هم احساس صمیمت شما و همسرتان را افزایش داده و هم انزال را به تاخیر می اندازد. برای کسب اطلاع در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

2_خوابیده به پشت: در این پوزیشن شما به پشت دراز می کشید و همسرتان بر روی شما قرار گرفته و کنترل رابطه جنسی را در دست می گیرد. در این پوزیشن باید تمام بدن خود را آرام و رها کنید تا فشار و تحریک کم تری اعمال شود. در صورت نیاز به کنترل رابطه جنسی می توانید دست های خود را بر باسن همسرتان گذاشته و با اعمال فشار کمی سرعت و میزان تحریک را تنظیم نمایید.

توجه داشته باشید که استفاده از برخی پوزیشن ها در رابطه جنسی مثل پوزیشن میسیونری که زن به پشت دراز کشیده و مرد در رو قرار می گیرد، می تواند تحریک بالایی ایجاد کند و در نتیجه انزال سریع تر اتفاق می افتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش زمان انزال در مردان کلیک کنید.

 

13_فشار کم تر در رابطه جنسی


به طور معمول مردان علاقه دارند که رابطه جنسی سریع و عمیقی داشته باشند؛ اما این نوع رابطه باعث تحریک بسیار زیاد و در نتیجه انزال زودرس می شود. لازم است که در طول رابطه با سرعت آرامی پیش بروید و ضربه های خود را آرام و کند کنید. این نوع برقراری رابطه علاوه بر افزایش لذت برای همسرتان، زودانزالی شما را نیز کاهش می دهد.

فراموش نکنید با استفاده از این تکنیک‌ها و روش‌های افزایش زمان انزال در مردان می‌توانید تا حدودی زمان انزال یا مشکل خود را مدیریت کنید ولی در موارد شدیدتر، ممکن است برای درمان زود انزالی نیاز به مشاوره جنسی داشته باشید. برای اطلاع از انواع روش‌های درمان اختلالات جنسی کلیک کنید. 

 

تاثیر خدمات روانشناسی بر درمان زود انزالی
 

توجه داشته باشید که اختلال زود انزالی تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر مشکلات و فشار های روانی است. درمانی های دارویی معمولا عوارض و پیامدهایی را با خود به همراه دارند اما با استفاده از درمان های غیر دارویی و روانشناختی می توانید درمان قطعی داشته باشید و هیچ گونه عارضه و پیامدی را هم تجربه نکنید.

 

دلایل ابتلا به زود انزالی

بیش از پرداختن به دلایل مشخص ابتلا به زودانزالی باید توجه داشت که هر فردی با توجه به شرایط زمینه ای موجود در زندگی از تنش ها و استرس های محیطی و کاری گرفته تا زمینه های فیزیولوژیکی ممکن است گاهی اوقات به ابن اختلال مبتلا شود و سپس با رفع مسایل زمینه ای اختلال نیز بهبود می یابد.

اما چنانچه زودانزالی به یک مساله دائمی بدل شود نیاز به بررسی دقیق تر و مداخلات تخصصی پزشکی خواهد داشت.‌ تعدادی از دلایل ابتلا به زودانزالی به شرح زیر می باشد:

دلایل هورمونی

ازدیاد و یا کمبود هورمون ها عوارض مخصوص خود را در بدن به جای می گذارند. در اختلال زودانزالی فرد با کمبود هورمون شیمیایی سروتونین مواجه می شود.

مردانی که مقادیر کمی از سروتونین را در نورون های عصبی خود حمل می کنند با احتمالا بیشتری به اختلال زودانزالی دچار می شوند.

دلایل جسمانی

وجود برخی بیماری های زمینه ای در بروز عارضه زودانزالی نقش دارند. دیابت، ام اس، اختلال تیروئید و مشکلات پروستات از آن جمله بیماری هایی است که فرد را مستعد ابتلا به زودانزالی می کند.

دلایل روانی

پر واضح است که مسائل مرتبط با سلامت روان با فراوانی بالایی نقش مهمی در مختل کردن عملکردهای بدن بازی می کند. اختلالات رایجی مانند استرس و افسردگی، احساس گناه و شرم از بدن و ویژگی های ظاهری آن، احساس عدم توانایی و کفایت برای مدیریت زندگی که به تخریب اعتماد به نفس منجر می شود، مشکلات مربوط به رابطه و غیره عملکرد جنسی فرد را تحت تاثیر قرار داده و در برخی افراد به زودانزالی منتهی می شود.

مسایل ژنتیکی و افزایش سن

طبق یافته های محققان عامل ژنتیکی مسئول سی درصد از زودانزالی هایی است که افراد تجربه می کنند. عامل موثر دیگر سن و سال فرد می باشد. اگرچه سن فرد را نمی توان به عنوان یکی از عوامل اصلی در نظر گرفت اما یک عامل تاثیرگذار محسوب می شود. برای مردانی که سنین جوانی را پشت سر گذاشته و وارد دوران میانسالی می شوند نعوظ به شکل سابق رخ نمی دهد و طول رابطه جنسی به تبع آن کاهش می یابد.

انتقال دهنده های عصبی

از عوامل دیگر اثرگذار بر عارضه اختلالات عملکرد می توان به اتتقال دهنده یا نوروترنسمیترهای مغزی و عصبی اشاره کرد که وظیفه مهم منتقل کردن پیام در بین نورون هارا بر عهده دارند. هرگونه اختلالی در اریال و دریافت این پیام ها به بروز اختلال در عملکرد از جمله عملکرد انزال منتهی می شود.

 

تفاوت زود انزالی با عدم نعوظ در مردان

مرحله نعوظ پیش از انزال روی می دهد‌. مردانی که با اختلال زودانزالی درگیر هستند مشکلی با مرحله نعوظ ندارند. به عبارتی آلت به طور کامل به نعوظ می رسد اما در مرحله بعدی هنگام آمیزش به انزال بیش از موعد ختم می شود. مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند اساسا به تحریک کامل آلت نمی رسند و قادر به شروع رابطه جنسی نیستند.

 

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی
 

کلینک حامی هنر زندگی با گردآورری کادری مجرب و متخصص این امکان را برای مشا مهیا کرده تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی یا حضوری از خدمات مشاوره این مرکز استفاده نمایید. متخصصان و مشاوران در خدمت شما هستند تا با ارئه بهترین خدمات روانشناسی، در جهت حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

 

سوالات متداول

من خیلی زود ارضاء میشم و هیچ حسی دیگه‌ای برای رابطه زناشوییی مجدد ندارم. چکار کنم؟
انزال زودرس در 70 تا 80 درصد موارد درمان موثر دارد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، مردها بلافاصله نمی‌توانند رابطه زناشویی مجدد برقرار کنند و این مساله امری غیرطبیعی نیست.

_برای نزدیكی با همسرم مشكل دارم و حین رابطه زناشویی آمادگی خود را از دست داده و دچار زود انزالی می‌شوم. چکاری باید انجام دهم؟
اختلال در حفظ و نگهداری نعوظ و انزال زودرس دو مشکل مطرح شده در این سوال هستند. لازم است علل آن‌ها با بررسی و تشخیص یک فرد متخصص بر طرف شوند. اما گاه با تغییر روش این مشکل درمان می شود. می توانید در این زمینه مقاله آموزش سکس صحیح را مطالعه کنید.

_آیا داروهای تاخیری برای درمان زودانزالی عوارضی هم دارند؟
بله داروهای تاخیری نیز مانند سایر دارو ها عوارض و مشکلاتی را با خود به همراه خواهند داشت. برای تجویز بهترین دارو لازم است با یک فرد متخصص مشورت نمایید و یا از تکنیک های روانشناختی استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه داروهای ضدافسردگی کلیک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*