ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اصول موفقیت | 13 اصل و قواعد جهانی موفقیت


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اصول موفقیت پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اصول موفقیت چیست؟ همه انسان‌ها، در زندگی به دنبال موفقیت هستند و تقریبا زمان زیادی را صرف تلاش برای رسیدن به موفقیت می‌کنند، ولی تنها برخی در این مسیر به کامیابی می‌رسند. سوال اساسی این است که این افراد موفق چه اصولی را برای رسیدن به موفقیت رعایت می‌کنند؟ تعریف واحدی در مورد موفقیت در زندگی وجود ندارد، ولی آنچه واضح است در مسیر رسیدن به آن، فراز و فرودهای فراوانی وجود دارد. شرط پشت سر گذاشتن سختی‌ها و مشکلات، داشتن آگاهی و دانش کافی در مورد شرایط لازم برای رسیدن به موفقیت است. در ادامه این مقاله به بررسی 13 اصول موفقیت و نقش آن در رسیدن به اهداف و رویا‌ها می‌پردازیم. برای کسب اطلاع بیشتر از مبانی موفقیت کلیک کنید.


گیف اصول موفقیت

اصول موفقیت | موفقیت چیست؟

موفقیت به معنی رشد و پیشرفت در تمام ابعد زندگی است. موفقیت در شغل، در سلامتی، در روابط اجتماعی، در عشق، آرامش و... را می‌توان از ابعاد مختلف موفقیت نامید. اما موفقیت در این ابعاد به آن معنا نیست که طبق کلیشه‌ها و تائید نظر دیگران پیش بروید. مهم ترین تعریف موفقیت این است که زندگی خود را در دست گرفته و با وجود تمام مشکلات به آن چیزی که هدف شماست برسید. در این مسیر باید هدف را به خوبی شناسایی کرده و با روش‌های صحیح و اصول موفقیت در جهت رسیدن به آن گام بردارید. برای شناخت بیشتر از موفقیت در زندگی کلیک کنید. 

ضرورت آشنایی با 13 اصول جهانی موفقیت

کسب آگاهی و دانش کافی، پیش زمینه موفقیت در هر کاری است. پس برای اینکه بتوانید استعدادهایتان را شکوفا کنید، باید با اصولی که تاثیر گذاری آن‌ها جهت کسب موفقیت در جهان تایید شده است، آشنا شوید. بهره گیری از تجارب دیگران و کسب دانش درباره روش زندگی افراد موفق به شما کمک می‌کند که از میانبرهای موجود استفاده کرده و هر چه سریعتر به پیشرفت و موفقیت برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر از اصول موفقیت و روش زندگی افراد موفق کلیک کنید. 

چرا تلاش برای موفقیت؟

13 اصول موفقیت در جهان برای زندگی چیست و چه تلاشی را می‌طلبد؟ در ابتدا باید با مفهوم موفقیت آشنا شوید. تلاش برای موفقیت به معنای تلاش برای كسب شادی و خوشبختی نیست؛ چرا که ابتدا شما باید خوشبختی را در درون خود بیابید تا به سوی موفقیت حركت كنید. در مسیر رسیدن به موفقیت به تدریج قوی می‌شوید، رشد می‌كنید و می‌آموزید که چگونه زندگی كنید.

طبق اصول موفقیت در جهان، در مسیر رسیدن به خواسته‌ها، باید اهداف خود را به گام‌های کوچکتر تقسیم کنید. هر کدام از این مراحل مشکلات، محدودیت‌ها و همچنین فرصت‌های رشدی خاصی را ایجاد می‌کند که چگونگی طی کردن این مسیر، تعیین کننده کامیابی یا عدم موفقیت است. البته در راه رسیدن به موفقیت نباید از دیگر جنبه‌های زندگی مانند شادی یا اوقات فراغت غافل شد، چرا که مدیریت استرس و داشتن آرامش درونی، این مسیر را برایتان زیباتر خواهد کرد.

13 اصول جهانی موفقیت چیست؟

در ادامه به اصول موفقیت در جهان اشاره می‌كنیم:

1- خود را برای شكست‌های احتمالی آماده كنید.
2- با افراد موفق نشست و برخواست داشته باشید و از اصول موفقیت آن‌ها آگاه شوید.
3- از تجربه افرادی كه قبل از شما این مسیر را طی كرده‌اند استفاده كنید.
4- در مورد مسیری كه طی می‌كنید اطلاعات کافی کسب نمایید.
5- در ابتدا با گام‌های کوچک شروع کنید تا ریسك شكست كم شود.
6- به تنهایی وارد مسیر موفقیت نشوید و از کمک اطرافیان استفاده كنید.
7- برآوردی از ریسک‌های احتمالی داشته باشید و میزان هزینه احتمالی را محاسبه کنید.
8- دست از تلاش بیهوده بردارید، به خود زمان بدهید و موقعیت‌های گذشته را تحلیل کنید تا به نقاط ضعف خود پی ببرید. 
9- از كمك مشاوران در زمینه اصول موفقیت و رسیدن به آن استفاده كنید.
10- اهداف خود را یادداشت كنید.
11- برنامه زمانی دقیق برای رسیدن به اهداف داشته باشید.
12- لوازم مورد نیاز مسیر را تهیه كنید.
13- به جای خودسرزنشی به خاطر اشتباهات، با خود مهربان باشید و روش‌تان را عوض كنید.

چگونه از 13 اصول جهانی موفقیت استفاده كنیم؟

این 13 اصول موفقیت در جهان را در هر زمینه‌ای می‌توانید به کار ببرید. پیش زمینه اجرای این 13 اصل، داشتن یک شخصیت قوی است. نظم، برنامه ریزی، عدم ترس از شكست و پشتکار در توانایی شما در پیشبرد اهدافتان تاثیر گذار است. برای آگاهی بیشتر از ترس از شكست کلیک کنید.

بزرگترین دشمن موفقیت سهل انگاری، تنبلی و ناامیدی است. ضرب المثلی كه می‌گوید كار امروز را به فردا نسپار گویای همین مطلب است. نظم و انسجام در اجرای برنامه از هر چیز دیگری مهم‌تر است. واگذار کردن کارها به فردا، موجب سست شدن اراده تان می‌شود و قوای شما را تحلیل می‌برد. در پیمودن مسیر موفقیت، بیش از همه چیز درد و رنج را تجربه خواهید كرد، پس ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید تا به موفقیت و آرامش درونی برسید. برای اطلاع بیشتر از آرامش درونی کلیک کنید. 

گام های لازم جهت رسیدن به موفقیت

موفقیت وقتی معنای واقعی را می‌یابد كه شما در شرایط نامساعد موفق به برداشتن موانع بصورت تدریجی شوید. برای شروع حركت در مسیر موفقیت می‌توانید از مراحل زیر شروع كنید:

1- جمع آوری اطلاعات زیاد در مورد خواسته و اصول موفقیت مورد نظر برای كاهش دادن ریسك شكست

2- ارزیابی ارزش اطلاعات برای كمك به شما در مسیر موفقیت

3- ارزیابی و محاسبه دقیق هزینه مادی و معنوی موفقیت

4- هدف گذاری و تهیه برنامه زمانی برای انجام مراحل مختلف كار (برای اطلاع بیشتر از هدف گذاری کلیک کنید.)

5- آماده شدن برای بدترین سناریوی ممكن در مورد شكست 

6- برداشتن اولین قدم برای شروع كار از اصول موفقیت است.

7- ارزیابی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه پیشرفت 

8- اصلاح مجدد برنامه بطور دقیق‌تر

9- شروع مجدد و...

نکته: همچنین شما می‌توانید با مطالعه کتاب‌هایی در زمینه موفقیت، آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. برای معرفی کتاب‌های روانشناسی موفقیت کلیک کنید.

اصول موفقیت كاربردی در عرصه های مختلف

اصول موفقیت كه قبلا توضیح دادیم، برای هر نوع موفقیت در كار، تحصیل و زندگی مشترك مفید است. با استفاده از این قوانین می‌توانید اخلاق موفقیت را در خود پرورش دهید. صبور بودن، هوشیاری نسبت به وضعیت حال، آینده و جمع آوری اطلاعات در كنار شجاعت روبرو شدن مکرر با شكست، عامل کلیدی برای رسیدن به موفقیت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تسریع پیشرفت در جهت رسیدن به موفقیت می‌توانید از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه اصول موفقیت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*