ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشکلات روابط زناشویی | از علل تا راه‌های حل مشکلات زناشویی

مشکلات روابط زناشویی مجموع تمام مسائلی است که در ارتباطات و کنش‌های بین زن و شوهر انجام می‌شود. روابط جنسی، مسائل مربوط به شغل و خانه داری، ارتباط با خانواده‌ها و دوستان، سلایق و علایق دو طرف و... همه و همه در حوزه روابط زناشویی قابل بررسی هستند. مشکل در هر قسمتی از زندگی، می‌تواند ریشه دار شده و به مرور زمان به زندگی آسیب برساند. در این شرایط نصیحت‌ها و راهنمایی‌های دیگران نیز اثر خود را از دست می‌دهد و حتی ممکن است این میانجیگری‌ها روابط زناشویی را بدتر کند. زوجین می‌توانند با صحبت در مورد مشکلات، راهکاری برای حل آن‌ها پیدا کنند. همچنین مشاوره  جنسی و آگاهی از دلایل مشکلات زناشویی در حل آن‌ها به شما کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک  کنید.

تماس با مشاور

مشکلات روابط زناشویی

حوزه مشکلات روابط زناشویی بسیار گسترده است و گاهی افراد به اشتباه، روابط زناشویی را فقط رابـطه جنسی تلقی می‌کنند. همانطور که گفته شد رابطه زناشویی، مجموع تمام جزئیات زندگی زن و شوهر است و هر کدام می‌تواند نقصی داشته باشد. این نواقص باید به سرعت برطرف شده تا روی دیگر جنبه‌های رابطه تاثیر نگذارد. در ادامه، اصلی ترین مسائل روابط زناشویی را بررسی می‌کنیم:

اینفوگرافیک مشکلات روابط زناشویی

اینفوگرافیک مشکلات روابط زناشویی

1. مشکلات روابط زناشویی در رابطه جنسی

اصلی ترین و مهم ترین دغدغه زوجین، اختلافات بر سر روابط جنسی با همسرشان است. بی میلی جنسی یکی از طرفین، درخواست زیاد همسر برای رابطه و نارضایتی از رابطه، شایع ترین مباحث در این زمینه هستند. لازم است که زن و شوهر درمورد خواسته‌ها و وظایف خود نسبت به همسرشان آگاه باشند و در جایی غیر از تختخواب، در این مورد بحث و تبادل نظر کنند. اگر نتوانستند با هم درباره تفاوت‌ها به توافقی برسند، حتما برای دریافت مشاوره جنسی اقدام کنند.

2. مشکلات روابط زناشویی پس از زایمان

در اکثر موارد، میل جنسی زنان بعد از زایمان کاهش می‌یابد و این مساله باعث نگرانی زن و شوهر می‌شود. در صورت ناآگاهی، ممکن است این مساله ساده و طبیعی به مشکلات جدی و پیچیده‌ای ختم شود. در حالی که این مساله موقتی است و پس از مدتی و با عادی شدن سطح هورمون‌ها، به حالت قبل بر می‌گردد. مشاوره جنسی در این شرایط بسیار تاثیر گذار است. برای مطالعه مقاله سرد مزاجی زنان بعد از زایمان کلیک کنید.

3. مشکلات مالی در روابط زناشویی

شکایت درباره این مسئله عمدتا از طرف زنان مطرح می‌شوند. بافت فرهنگی ما به نحوی است که وظیفه تامین هزینه‌های منزل به عهده شوهر است و اگر او در این زمینه ناتوان باشد و زن در تامین هزینه‌ها به او کمک نکند، فشار حاصل از این مسئله به کشمکش‌های فراوانی ختم می‌شود. در طرف دیگر این قضایا، خساست همسر نیز دغدغه بسیاری از خانم هاست. اینکه همسرشان دسترسی آن‌ها را به پول محدود کرده و نیازهای خانواده را با وجود داشتن پول، به خوبی برآورده نمی‌کند. توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر  در خصوص مدیریت مشکلات مالی در زندگی زناشویی کلیک کنید.

4. ارتباط و آشنایان

یکی دیگر از مشکلات روابط زناشویی، ارتباطات زن و شوهر و تاثیر مخرب آن‌ها روی زندگی زوجین است. خانواده‌های زن و شوهر، اصلی ترین نقش را در این اختلافات بازی می‌کنند و با دخالت‌هایشان می‌خواهند زندگی فرزندشان آنگونه شود که آن‌ها دوست داشته و یا می‌خواسته‌اند. زن و شوهر باید بدانند که خانواده مستقلی دارند و نسبت به زندگی زناشویی متعهد هستند. پس باید دخالت اطرافیان در زندگی زناشویی را محدود کرده و نصایح و راهنمایی‌های دیگران را تا حدی معقول بشنوند.

بسیاری از زوجین اظهار دارند که همسرشان او را در کنار خانواده خود فراموش کرده و از این مساله گله‌مند هستند. لازم است که زوجین درباره این مسئله با هم بحث و تبادل نظر داشته باشند، توقعات و انتظارات خود را بیان کنند و درصورت عدم نتیجه، به زوج درمانگر مراجعه نمایند. برای مطالعه مقاله