ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

طولانی شدن رابطه جنسی | تکنیک‌های طولانی کردن رابطه جنسی

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روش‌های طولانی شدن رابطه جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

روش‌های طولانی شدن رابطه جنسی کدام‌اند؟ رابطه جنسی یک امر بسیار مهم در زندگی مشترک است چراکه تاثیر بسیار زیادی بر رابطه میان زوجین و زندگی زناشویی آنان می‌گذارد و تمام ابعاد زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. کمیت در رابطه جنسی بسیار مهم است و نباید در حدی باشد که تنها رفع نیاز کند. یک رابطه جنسی ایده آل، نیم ساعت تا یک ساعت زمان می‌خواهد. روش‌های متعددی برای طولانی‌تر شدن مدت زمان رابطه جنسی وجود دارد که البته بسیاری از آن‌ها به اشتباه رایج شده‌اند و باعث کاهش لذت جنسی می‌شوند. با به کارگیری برخی روش‌ها و تکنیک‌های مناسب و همچنین کمک گرفتن از یک فرد متخصص، می‌توان مدت زمان رابطه جنسی را به طور طبیعی افزایش داد. در ادامه مقاله به بررسی کامل طولانی شدن رابطه جنسی می‌پردازیم. می توانید در این زمینه از مشاوره جنسی نیز کمک بگیرید.

تماس با مشاور

اهمیت رابطه جنسی طولانی

رابطه جنسی یک امر بسیار لذت بخش است که به صورت مستقیم بر سلامت روح و روان و جسم افراد تاثیر می‌گذارد. هر چه کیفیت رابطه جنسی بالاتر باشد، نشاط و کیفیت رابطه عاطفی نیز افزایش می‌یابد. رابطه جنسی نباید کوتاه و در حد رفع نیاز باشد، چرا که لذت ناشی از آن تاثیرات بسیار زیادی بر روحیه زوجین و کیفیت زندگی مشترک دارد. طول رابطه جنسی با روش‌های متعددی افزایش می‌یابد. ممکن است برخی مواقع احساس کنید که حوصله رابطه طولانی مدت را ندارید، اما پس از پیش نوازی و تحریک شدن، میل جنسی هم به وجود خواهد آمد. یک رابطه جنسی با کیفیت به حداقل نیم ساعت زمان نیاز دارد. گاهی مشکل کوتاه‌مدت بودن رابطه جنسی به زودانزالی در مردان برمی‌گردد؛ در این زمینه می‌توانید به مقاله‌ی درمان زودانزالی مراجعه کنید.

مدت زمان متوسط ​​چقدر است؟

بر اساس نظرسنجی اعضای انجمن سکس درمانی و تحقیقات در سال 2005، رابطه جنسی واژینال معمولاً سه تا هفت دقیقه طول می کشد. بر اساس این نظرسنجی، رابطه جنسی واژینال که یک تا دو دقیقه طول می کشد "خیلی کوتاه" است. رابطه جنسی واژینال که 10 تا 30 دقیقه طول می کشد "بیش از حد طولانی" در نظر گرفته می شود. بنابراین رابطه جنسی واژینال چقدر باید طول بکشد؟ درمانگران جنسی که مورد بررسی قرار گرفتند می گویند که بین 7 تا 13 دقیقه "مطلوب" است.

اما این مساله در درجه اول به نحوه تعریف جنسی بستگی دارد. بیشتر مطالعات با این ماهیت بر اساس زمان تأخیر انزال داخل واژن (IELT) است. IELT به مدت زمانی اطلاق می شود که فرد در حین دخول واژینال انزال می کند. بسیاری از مردم پایان رابطه جنسی را زمانی می دانند که همه طرف های درگیر به اوج خود رسیده باشند. که می تواند از طریق لمس کردن، رابطه جنسی دهانی، رابطه جنسی واژینال، رابطه جنسی مقعدی یا ترکیبی از آن ها حاصل شود. اگر مقاربت تنها مؤلفه در تعریف شما از رابطه جنسی باشد، احتمالاً رابطه جنسی فقط چند دقیقه طول خواهد کشید.

همچنین شایان ذکر است که استفاده از IELT به عنوان پایه فرض می کند که مقاربت آلت تناسلی مردانه و واژن استاندارد است. می توان این ارقام را به مقاربت آلت تناسلی-مقعدی تعمیم داد، اما رابطه جنسی مقعدی و واژینال یکسان نیستند. تحقیقات بیشتری برای تعیین میانگین و مدت زمان مورد نظر برای این برخوردها مورد نیاز است.

اینفوگرافیک طولانی شدن رابطه جنسی

اینفوگرافیک طولانی شدن رابطه جنسی

روش های غلط برای بیشتر کردن زمان رابطه

برای افزایش مدت زمان رابطه جنسی، روش‌های متعددی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها اشتباه هستند. استفاده از این روش‌ها باعث می‌شود که با گذشت زمان، لذت جنسی کاهش یافته و رابطه جنسی بدون آن‌ها امکان پذیر نباشد. از انواع این روش‌ها می‌توان به روش‌هایی همچون داروهای خوراکی و موضعی دیر انزالی، کاندوم‌ها و اسپری‌های تاخیری و محصولات مشابه آن‌ها اشاره کرد. این روش‌ها باعث افزایش مدت زمان رابطه جنسی می‌شوند اما لذت رابطه را کاهش داده و وابستگی ایجاد می‌کنند. به طوری که پس از مدتی، رابطه جنسی بدون استفاده از آن‎‌ها امکان پذیر نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش زمان انزال در مردان کلیک کنید.

راه های طولانی شدن رابطه جنسی

روش‌های زیر به شما کمک می‌کنند که به طور طبیعی، رابطه جنسی طولانی‌تر و لذت بخش‌تری را تجربه کنید. این روش‌ها عبارتند از:

1 پیش نوازی و معاشقه

توصیه می‌شود که برای شروع رابطه جنسی عجله نداشته باشید. رابطه جنسی خود را برای زمانی بگذارید که وقت کافی داشته باشید. در رابطه جنسی آرامش داشته باشید و با صبر و حوصله به نوازش و معاشقه شریک جنسی خود بپردازید. پیش نوازی و عشق بازی با همسر باعث تحریک بیش تر دو طرف می‌شود و کیفیت رابطه را افزایش می‌دهد. برای شروع این طور فکر کنید که اصلا قصد برقراری رابطه جنسی ندارید و تنها می‌خواهید عشق بازی کنید. در این صورت فرصت بیشتری برای تحریک شدن دارید و می‌توانید طول مدت رابطه جنسی خود را افزایش دهید.

2 مکانی آرام و بدون استرس

توجه داشته باشید که یک رابطه لذت بخش و با کیفیت به یک مکان مناسب و آرام نیاز دارد. مطمئن باشید که مکان مورد نظر، یک حریم خصوصی برای شما باشد چرا که اگر احساس امنیت نداشته باشید، نمی‌توانید به خوبی از رابطه لذت ببرید و تنها به فکر انزال زودرس خواهید بود. در این شرایط مغز احساس ناامنی می‌کند و انزال و ارضای جنسی را تسریع می‌کند تا هر چه زودتر از آن مکان خارج شوید. پس به مکان رابطه جنسی‌تان توجه داشته باشید چرا که یک اصل مهم در کیفیت و طول مدت رابطه جنسی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین مکان برای رابطه زناشویی کلیک کنید.

3 تمرینات کگل

تمرینات کگل باعث تقویت عضلات لگن شده و موجب می‌شوند تا فرد کنترل بیش‌تری بر روی انزال خود داشته باشد. در واقع تمرینات کگل زمانی مفید هستند که ارضا شدن نزدیک است و قصد دارید آن را به تعویق بیاندازید. در صورت سلامت و قدرت عضلات لگن، مدت زمان معاشقه و رابطه جنسی افزایش می‌یابد و بهبود کیفیت رابطه جنسی حاصل می‌شود. برای آشنایی با روش انجام این تمرینات مقاله‌ی تمرینات کگل را مطالعه کنید.

4 تکنیک فشردن

این تکینک به این صورت است که مرد در حین رابطه جنسی و هنگامی که احساس می‌کند انزال نزدیک است، آلت تناسلی خود را خارج می‌کند و سر آن را فشار می‌دهد. این کار باعث یک احساس توقف در او می‌شود و کمک می‌کند که ارضا شدن خود را به تعویق بیندازد. وقتی احساس ارضا شدن از بین رفت، دوباره دخول کرده و به رابطه جنسی ادامه می‌دهد. این تکنیک را می‌توان تا جایی ادامه داد که هر دو طرف به اوج لذت جنسی برسند و آماده ارضا شدن باشند. برای کسب آگاهی در زمینه رضایت زناشویی کلیک کنید.

5. تکنیک شروع و توقف

قانونی وجود ندارد که بگوید رابطه جنسی باید بدون توقف ادامه داشته باشد. تکنیک شروع و توقف به این صورت است که پس از تحریک شدن و زمانی که احساس می‌کنید ارضا شدن نزدیک است، رابطه جنسی را متوقف می‌کنید. پس از مدتی، رابطه جنسی و تحریک را دوباره شروع کنید. این تکنیک باعث می‌شود که طول مدت رابطه جنسی افزایش یابد و ارضا شدن به تعویق بیفتد. برای اطلاع بیشتر در مورد روش استارت استاپ و تکنیک مسترز و جانسون جهت درمان زودانزالی و افزایش طول رابطه جنسی کلیک کنید.

6. تغییر پوزیشن

بهتر است که در طول رابطه جنسی، چندین بار مکث کرده و پوزیشن خود را تغییر دهید. این کار باعث افزایش جذابیت رابطه جنسی می‌شود و به طولانی‌تر شدن و افزایش کیفیت آن کمک می‌کند. توجه داشته باشید که برای افزایش کیفیت روابط زناشویی خود به آموزش نحوه‌ی صحیح رابطه جنسی نیاز دارید. پس در این موارد خجالت را کنار گذاشته و برای بهبود روابط زناشویی خود اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش نحوه‌ی صحیح رابطه جنسی کلیک کنید.

نکاتی درباره رابطه کیفیت رابطه جنسی با طولانی شدن سکس

کیفیت مقاربت جنسی امری ذهنی است و می تواند بین افراد و زوج ها بسیار متفاوت باشد که تنها با مدت زمان فعالیت جنسی تعیین نمی شود. در حالی که برخی از افراد ممکن است روابط جنسی طولانی مدت را با کیفیت بالاتر مرتبط کنند، برخی دیگر ممکن است عوامل دیگری مانند ارتباط عاطفی، صمیمیت، ارتباط و رضایت جنسی را در اولویت قرار دهند.

  • طولانی شدن رابطه جنسی، به ویژه تمرکز بر افزایش مدت زمان مقاربت، موضوعی است که اغلب در بحث در مورد عملکرد جنسی مطرح می شود. توجه به این نکته مهم است که تفاوت قابل توجهی در مدت زمان "طولانی" یا "ایده‌آل" رابطه جنسی وجود ندارد.
  • هنگام بحث در مورد رضایت و ترجیحات جنسی، اولویت دادن به ارتباطات باز و تفاهم بین شرکای جنسی بسیار مهم است. در مورد مدت زمان رابطه، افراد مختلف خواسته ها و نیازهای متفاوتی دارند. برخی ممکن است ملاقات های طولانی تر را ترجیح دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است جلسات کوتاه تر و متمرکز تر را رضایت بخش تر بدانند.
  • همچنین مهم است که بدانیم رضایت جنسی تحت تأثیر عوامل مختلفی فراتر از مدت زمان مقاربت است. عواملی مانند ارتباط عاطفی، پیش نوازی، تنوع، ارتباط و سازگاری کلی جنسی، همگی نقش مهمی در تعیین کیفیت تجارب جنسی دارند.
  • در حالی که جلسات جنسی کوتاه‌تر و متمرکزتر ممکن است محدودیت زمانی داشته باشند، راه‌های مختلفی وجود دارد که شریک‌ها می‌توانند رضایت و لذت متقابل را تضمین کنند. ارتباط باز و صادقانه برای درک خواسته ها، نیازها و مرزهای یکدیگر ضروری است. در مورد چیزهایی که هر دو از آنها لذت می برید و چیزهایی که برای شما لذت می آورد، آشکارا صحبت کنید. بحث در مورد ترجیحات، فانتزی ها، و آزمایش تکنیک های مختلف می تواند به بهترین استفاده از زمان محدود موجود کمک کند.
  • در نهایت، رابطه بین کیفیت آمیزش و طول مدت رابطه جنسی به ترجیحات و نیازهای افراد درگیر بستگی دارد. ارتباط باز و صادقانه، همراه با تمرکز بر لذت و رضایت متقابل، می تواند بدون در نظر گرفتن مدت زمان رابطه، به ایجاد یک تجربه جنسی رضایت بخش کمک کند.

تاثیر خدمات روانشناسی

در بسیاری از مواقع کیفیت پایین و کوتاه بودن زمان رابطه جنسی به مشکلات و نگرانی‌های روحی و روانی برمی‌گردد. با کمک روانشناس می‌توانید این مسائل را شناسایی کنید و با درمان و حل آن‌ها علاوه بر رابطه جنسی و زناشویی، افزایش کیفیت را در سایر جنبه‌های زندگی خود نیز مشاهده نمایید. همچنین روانشناس با ارائه راهکارهای اصولی و غیردارویی در افزایش طول مدت رابطه و کیفیت آن به شما کمک می‌کند. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمات شما هستند تا به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری‌تان کنند. برای آشنایی با مشاوره جنسی تلفنی کلیک کنید.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

با توجه به افزایش فشارهای روانی و استرس های روزمره، امروزه بسیاری از افراد نیاز دارند از خدمات روانشناسی استفاده کنند اما با توجه به به مشکلاتی هم چون کمبود وقت و یا مسائل اقتصادی ممکن است برخی از افراد چشم بر روی این نیاز خود ببندند و از دریافت مشاوره پشیمان شوند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید. برای کسب اطلاع در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.
در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات شما را یاری کنند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*