ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

جملات امید دهنده به زندگی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با جملات امید دهنده به زندگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


جملات امید دهنده به زندگی چه تاثیری در ارتقای سلامت روان انسان دارند؟ آیا این جملات می‌توانند مسیر زندگی افراد را عوض کنند؟ تلاش برای برگرداندن امید به زندگی یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای عبور از شکست‌ها و ارتقای کیفیت زندگی است. بسیاری از مربیان زندگی و روانشناسان با استفاده از همین جملات امید دهنده مسیر زندگی خیلی از افراد را تغییر داده و برای رسیدن به زندگی رویایی به آنان کمک کرده‌ اند. شاید شما هم در زندگی‌تان افراد موفق و یا شادی را دیده‌اید که برای خود یک شعار امید بخش دارند. شما هم می‌توانید از این جملات برای از بین بردن ناامیدی‌ها استفاده کنید و حتی شاید روزی جملات امیدبخش شما مورد استفاده دیگران نیز قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات در زمینه روانشناسی کلیک کنید.

گیف جملات امید دهنده به زندگی
 

جملات امید دهنده چگونه در زندگی ما اثر می گذارند؟

روان شناسان درمان شناختی رفتاری، معتقدند که افکار انسان تعیین کنندۀ احساسات و رفتارهای او در برابر تمامی رویدادها و موقعیت‌های زندگی است. به این ترتیب زمانی که برداشت شما از رویدادهای اطرافتان تغییر می‌کند، احساسات متفاوتی را تجربه کرده و نحوه عکس العمل‌تان نیز در برابر آن رویداد تغییر خواهد کرد. برای کسب اطلاع بیشتر از درمان شناختی رفتاری و روان درمانی کلیک کنید.

به همین خاطر زمان قرار گرفتن در موقعیت‌های سخت، اگر بتوانید برداشت خود را از دنیا مورد بازنگری قرار دهید در حقیقت دنیای شما نیز تغییر خواهد کرد. برای کسب اطلاع بیشتر از خودشناسی کلیک کنید.

به همین خاطر در ادامه ما جملات امید دهنده به زندگی را مطرح کردیم تا با یادآوری و تکرار آن‌ها با خود بتوانید مثبت اندیشی و سلامت روان را جایگزین افکار منفی کرده و از این طریق احساسات مثبت‌تری تجربه نمایید. شما با تکرار این جملات برنامه موفقیت آمیزتری را نیز دنبال خواهید کرد. برای اطلاع بیشتر در زمینه مثبت اندیشی و درمان وجودی کلیک کنید.

 

30 جمله امید دهنده به زندگی

1. من نمی‌توانم جلوی فرا رسیدن شب را بگیرم اما می‌توانم از تاریکی برای کشف زیبایی‌ها استفاده کنم. تنها در تاریکی می‌توانم ستاره‌ها را ببینم.

2. منتظر نمی‌مانم تا اتفاق‌های خوب به سمتم بیایند. رویدادهای خوب را خودم رقم می‌زنم.

3. در عمیق‌ترین نقطه قلبم به دنبال دانه ای هستم تا زیباترین گل‌ها را به دیگران هدیه بدهم!

4. از گذشته خود درس می‌گیرم. در امروز زندگی می‌کنم و به فردای خود امیدوارم.

5. امید برای کسانی است که جرات می‌کنند تا رویاهای خود را به واقعیت بدل کنند، پس امیدواری به رویاها و تخیلاتم بستگی دارد.

6. برای سخت‌ترین اتفاق‌ها آماده‌ام، اما انتظار بهترین‌ها را دارم.

7. هرگز زندگی خودم را قضاوت نمی‌کنم. از طبیعت الهام می‌گیرم چرا که روشن‌ترین دقایق روز پس از گذر از تاریک‌ترین دقایق اتفاق می‌افتند.

8. بیش از آنکه آینده را حوادث پیرامونی ما رقم بزنند این اعتماد به نفس ماست که آن را می‌سازد.

9. این امید نیست که در زندگی من را رها می‌کند. این منم که تصمیم می‌گیرم آن را ترک کنم یا نه.

10. تغییر جهان در گرو تغییر تک تک افراد است، برای داشتن زندگی بهتر از از تغییر خودم شروع می‌کنم.

جملات امید دهنده به زندگی

11. مانند کسی که بدون استفاده از کلمات هم آواز می‌خواند، هیچ چیز متوقفم نمی‌کند. حتی وقتی همه چیز از بین می‌رود تنها امید در کنارم می‌ماند.

12. بهترین روزها، بهترین خاطرات و شیرین‌ترین احساسات آن‌هایی هستند که هنوز فرا نرسیده‌اند. به خاطر شکست‌های گذشته لذت چشیدن طعم آن‌ها را از دست نمی‌دهم.

13. همان طور که یک کشتی بر لنگری کوچک تکیه نمی‌کند زندگی نیز بر پایۀ امید اندک دوام نمی‌آورد.

14. وقتی در زندگی با شکست مواجه می‌شوم دو راه بیشتر پیش روی ندارم؛ یا اینکه بگذارم این شکست‌ها من را کنترل کنند و آینده مرا نیز از بین ببرند یا کنترل آن‌ها را به دست بگیرم و از آن‌ها به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنم.

15. در طول زندگی با هزاران پستی‌وبلندی مواجه خواهیم شد، زندگی سفری اکتشافی است که تنها مقصد آن مهم نیست. لحظاتی از زندگی در قعر دره‌های ناامیدی سپری می‌شوند اما لحظاتی هم در اوج قله وجود دارد. 

16. زندگی مجموعه‌ای از اشتباهات، آموزش‌ها، تحمل و رشد، تمرین صبر و تلاش مداوم است و اینگونه نتیجه می‌دهد. 

17. ظرفیت انسان برای پذیرش امید، شگفت‌انگیزترین حقیقت زندگی است. امید برای بشر یک مقصد واضح مشخص می‌کند و انرژی لازم را برای شروع کردن به او می‌دهد.

18. امیدتان را که از دست بدهید، گویی همه‌چیز را از دست داده‌اید. البته حتی زمانی که فکر می‌کنید همه چیز از دست رفته نیز همچنان امید وجود دارد.

19. شگفت‌انگیز است اما  یک فردای کوچک ولی امیدبخش، می‌تواند همه دیروزهای از دست رفته را جبران نماید.

 20. کاری برای انجام دادن، چیزی برای دوست داشتن و چیزی برای امیدوار بودن سه اصل ضروری برای داشتن یک زندگی شاد است.

جملات امید دهنده به زندگی

21. اگر چیزی را خواستی و به آن نرسیدی، به خداوند ایمان بیاور چراکه او همواره به دنبال بهترین چیزها برای توست.

22. در به روی کسی گشوده می‌شود که جسارت در زدن را داشته باشد. پس هرگز ناامید نشو و درهای زندگی را با جسارت به صدا در بیاور.

23. لحظه‌ای که تمام انسان‌ها از تلاش ناامید می‌شوند افراد موفق شروع به دویدن می‌کنند. 

24. مهربانی و لطوفت را نثار دیگران کنید چراکه یک حرف کوچک می‌تواند دریچه‌ای تازه برای یک انسان بگشاید. 

25. زندگی زیباست...امروز را به همراه خداوند قدم بردار و فردایت را به او بسپار...

26. در روشنی نمی‌توان ستاره‌ها را دید.. اما در زمان تاریکی و سختی ستاره‌ها شروع به درخشش می‌کنند. 

27. موفقیت با حرکت از یک شکست به سوی شکست دیکر حاصل می‌شود...

28. شب همیشه به پایان می‌رسد و در نهایت صبح جدید و زیبایی آغاز خواهد شد. 

29. شاید تمام گل‌های یک باغ چیده شوند اما آمدن بهاری دوباره هرگز متوقف نخواهد شد. 

30. امید و ایمان دو اصل اساسی زندگی هستند، پس مراقب باشید که هیچگاه این دو را رها نکنید. 

31. رویا و امید تاریخ انقضایی ندارد. پس هرگاه شکست خورید دوباره شروع به حرکت کنید. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه موفقیت در زندگی کلیک کنید.

 

سخن آخر 

تکرار دائمی این جملات امید دهنده بدون آن که بخواهید به آن‌ها عمل کنید و یا بدون تغییر سبک زندگی فایده‌ای ندارد. برای آن که بتوانید ناامیدی را به طور کامل از خودتان دور کنید، به شناسایی علل و موانع رسیدن به اهدافتان نیاز را دارید. برای این منظور ابتدا از خود شروع کنید و به یک خودشناسی برسید. سپس برای موفقیت در زندگی برنامه ریزی کرده و هدف را تعیین نمایید. اگر فکر می‌کنید چیزی در درون شما مانع حرکت‌تان می‌شود، از مشاوره روانشناسی برای رفع این موانع استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های به کارگیری جملات امید دهنده در زندگی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*