ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خواص منیزیم برای پوست | معجزه ای به نام منیزیم

خواص منیزیم برای پوست را دست کم نگیرید. فواید منیزیم در بدن بسیار زیاد است، از کاهش خطر بیماری قلبی، تنظیم فشار خون و قند خون، کاهش دردهای قاعدگی تا بهبود سلامت استخوان ها و پیشگیری از میگرن. منیزیم ماده ی معدنی ضروری است که در بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی در بدن نقش دارد. همچنین چهارمین ماده معدنی رایج موجود در سلول ها پس از کلسیم، پتاسیم و فسفر است. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تغذیه کلیک کنید.  

تماس با مشاور

ضرورت استفاده از منیزیم برای بدن

منیزیم یک ماده معدنی حیاتی است. برای عملکرد صحیح بدن شما ضروری است. بدن شما نمی تواند به تنهایی منیزیم بسازد، بنابراین برای مقادیر مناسب به منابع خارجی وابسته است. در حالت ایده آل، همه ما مقدار زیادی منیزیم را از طریق غذا دریافت می کنیم. اما متأسفانه، بیش از حد فلزات سنگین به دلیل آلودگی خاک و کمبود مواد معدنی به دلیل فرسایش خاک به این معنی است که غذای ما مانند گذشته غنی از منیزیم نیست.

1-کمبود منیزیم و خستگی

بسیاری از مردم اکنون به منیزیم خوراکی یا موضعی روی می آورند تا مطمئن شوند که سطح مناسبی از منیزیم را حفظ می کنند. متأسفانه طبق آخرین آمار، 80 درصد افراد دچار کمبود منیزیم هستند. منیزیم به عنوان چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن شما، در بیش از 600 واکنش مختلف در بدن شما نقش دارد. برای عملکرد بیولوژیکی و سلامت مطلوب بسیار مهم است. منیزیم یک ماده معدنی است که توسط هر اندام بدن، به ویژه قلب، ماهیچه ها و کلیه ها استفاده می شود. اگر از خستگی مزمن یا ضعف بی دلیل، ریتم غیر طبیعی قلب یا حتی اسپاسم عضلانی رنج می برید، سطوح پایین منیزیم می تواند مقصر باشد.

2-منیزیم برای باردای سالم

سطوح بهینه منیزیم به ویژه در حمایت از زنان برای داشتن یک بارداری سالم و شیردهی موفق برای نوزادشان مهم است. گزارش شده است که وقتی بیماران دیابتی به طور مداوم آزمایش می کنند، منیزیم از طیف نرمال فشار خون همراه با سطح قند خون سالم پشتیبانی می کند. گزارش شده است که منیزیم یک آرام‌کننده طبیعی است که به تنظیم عملکرد عصب و ماهیچه کمک می‌کند. منیزیم عملکردهای مهم بسیاری در بدن دارد.
پزشکان هنوز از نقش کلی آن در شکل گیری بیماری و عملکردهای حیاتی بدن مطمئن نیستند، اما علم به سرعت در حال پیشرفت است. منیزیم به حمایت از سطوح طبیعی فشار خون، استخوان‌های قوی و ثابت نگه داشتن ریتم قلب کمک می‌کند. بدن شما بدون منیزیم نمی‌تواند به درستی عمل کند، زیرا این چیزی است که به عنوان "ماکرومینرال" شناخته می‌شود. تقریباً نیمی از جمعیت کشورهای غربی اگر در آزمایشگاه آزمایش شوند، سطح کمبود منیزیم را نشان می‌دهند.

3-منیزیم و سلامت پوست

بنابراین، خارج از نقش مهم آشکاری که منیزیم در سلامت کلی شما ایفا می کند، چگونه همه اینها به این موضوع مرتبط است که آیا منیزیم می تواند به بهبود پوست شما کمک کند؟ و به طور خاص چگونه منیزیم به روزاسه، آکنه و سلامت کلی پوست کمک می کند؟ خوب این دقیقاً مشخص نیست، اما منیزیم از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد، التهاب محافظت می کند، و برای آنزیم هایی که گردش سلولی و ترمیم را تنظیم می کنند، ضروری است.
بسیاری از مردم  از آن به صورت موضعی برای درمان آکنه و استفاده می کنند.همچنین منیزیم می‌تواند به پوست قرمز، شدیدا خشک و خارش کمک کند. محققان معتقدند منیزیم خواص جذب ماهرانه ای دارد و به عنوان یک مرطوب کننده کارآمد عمل می کند که پوست را هیدراته و انعطاف پذیر نگه می دارد.در این رابطه مقاله روتین مراقبت از پوست برای نوجوانان پیشنهاد می شود.  
خواص منیزیم برای پوست

میزان منیزیم مورد نیاز روزانه

منیزیم برای حفظ سلامتی ضروری است. بزرگسالانی که کمتر از مقدار توصیه شده منیزیم مصرف می کنند، احتمال بیشتری دارد که نشانگرهای التهابی بالا داشته باشند. التهاب با شرایط سلامتی مانند بیماری قلبی، دیابت یا قند خون و برخی سرطان ها مرتبط است. به همین دلیل است که مصرف مکمل روزانه می تواند مهم باشد. این امکان وجود دارد که مقادیر کافی از این ماده معدنی را از رژیم غذایی خود دریافت کنید. با این حال، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند در صورت کمبود، مکمل مصرف کنند تا اینکه برای تامین نیازهای خود از طریق غذا تلاش کنند.
به زنان 31 تا 50 ساله توصیه می شود روزانه 320 میلی گرم منیزیم دریافت کنند. مردان 31 تا 50 ساله 420 میلی گرم خواهند بود. اشکال مکمل خوراکی این است که می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند مدفوع شل شود. ممکن است لازم باشد با دوز آن بازی کنید تا زمانی که بهترین نتیجه را برای بدنتان پیدا کنید.  

خواص منیزیم برای پوست

پاسخ این است که بله، منیزیم می تواند به بهبود پوست شما کمک کند، اما شاید مستقیماً به شکلی که شما فکر می کنید نباشد. در حالی که خیساندن در حمام نمک اپسوم که منیزیم خالص است عالی و آرامش بخش است، اما درمان همه چیز نیست. برای اینکه منیزیم از بدن شما و همچنین پوست شما حمایت کند، باید روزانه مکمل های بدن خود را مصرف کنید. وقتی بدن شما مقادیر مناسبی از ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز خود را داشته باشد، پوست شما می تواند با درخشندگی شفاف و بدون لک بدرخشد.
بسیاری از مشکلات پوستی مانند آکنه یا اگزما می توانند نتیجه استرس یا عدم تعادل در بدن باشند. تنظیم سطح منیزیم محل خوبی برای شروع کنترل این مشکلات مزاحم است.  علاوه بر این، دکتر هنک لیرز، دکترا می گوید منیزیم "سلامت پوست و غشاهای مخاطی را بهبود می بخشد." برای منیزم خواص بسیاری است اما کمتر کسی است که می داند منیزیم چه خواصی برای پوست دارد از جمله:

1-خواص منیزیم برای پوست | ضد چروک

منیزیم برای آنزیم هایی که سنتز و ترمیم DNA را کنترل می کنند مورد نیاز است. بدون مقادیر کافی منیزیم، پوست مستعد آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و التهاب است. طبق یک مطالعه، سلول‌های پوستی که بدون سطح منیزیم کافی رشد کرده‌اند، دو برابر بیشتر در معرض آسیب رادیکال‌های آزاد هستند.

2-خواص منیزیم برای پوست | ضد آلرژی

اغلب اگزما نشانه کمبود منیزیم است. هنگامی که سطح منیزیم در بدن شما کم است، شروع به تولید هیستامین می کند، یک ماده شیمیایی که خارش پوست و لکه های قرمز ایجاد می کند که ناشی از تورم رگ های خونی و نشت مایع به بافت ها و پوست است. علاوه بر این، کمبود منیزیم باعث کاهش سطح اسیدهای چرب روی پوست می شود. این کار رطوبت و خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش می دهد و شرایط مناسبی را برای التهاب و خشکی ایجاد می کند. ویتامین E نیز برای خشکی پوست مفید است.

3-خواص منیزیم برای پوست | کاهش جوش ها

طبق مطالعه ای که در سال 2007 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، منیزیم به کاهش التهاب ناشی از مقدار اضافی پروتئین واکنش دهنده C و E-selectin کمک می کند. E-selectin زمانی ایجاد می شود که پوست آسیب دیده باشد، به عنوان مثال، آسیب ناشی از باکتری های عامل آکنه که به پوست حمله می کنند. مقدار بیش از حد E-selectin منجر به التهاب آکنه می شود. با این حال، منیزیم به کاهش اثرات E-selectin کمک می کند و از التهاب جلوگیری می کند.  

آیا شکل موضعی منیزیم وجود دارد؟

روغن منیزیم یک راه ایده آل برای استفاده مستقیم از مواد معدنی در جایی است که به آن نیاز دارید. این محصول از مخلوطی از تکه های کلرید منیزیم و آب ساخته شده است. وقتی این دو ماده با هم ترکیب می شوند، آنچه ایجاد می شود در واقع یک مایع است، نه روغن. از آن به عنوان روغن یاد می شود زیرا مایع حاصل از آن حالت روغنی دارد، اما در واقع روغن نیست. روغن منیزیم خالص را می توان مستقیماً روی پوست مالیده یا از یک بطری اسپری روی پوست اسپری کرد.
دکتر پاتریشیا وکسلر بیان می‌کند که «بسیاری از مردم در نهایت از [منیزیم] به صورت موضعی برای درمان آکنه و آکنه روزاسه استفاده می‌کنند.» اگرچه این موضوع حکایتی است، اما مطمئناً ارزش امتحان کردن دارد، به‌ویژه با مزایای ضدالتهابی منیزیم موضعی.

مقایسه مصرف موضعی در مقابل مصرف خوراکی منیزیم

با مصرف انواع غذاهای غنی از منیزیم می توانید منیزیم دریافت کنید. با این حال، مطالعات نشان می دهد که اکثر شهروندان ایالات متحده رژیم های غذایی با کمبود منیزیم دارند، به طوری که از هر پنج نفر یک نفر کمتر از نیمی از مقدار توصیه شده روزانه منیزیم را دریافت می کند. مصرف خوراکی مکمل‌های منیزیم، بسته به نوع مکمل منیزیمی که مصرف می‌کنید، تحت تأثیر عوامل متعددی در معده شما قرار می‌گیرد. در این رابطه مطالعه مقاله بیماری های پوستی کودکان پیشنهاد می شود.
به علاوه، منیزیم خوراکی می تواند به عنوان یک ملین ملایم عمل کند، بنابراین توانایی جذب منیزیم از طریق دستگاه گوارش به دلیل کاهش زمان انتقال آن محدود می شود. به همین دلیل، استفاده موضعی از منیزیم یکی از بهترین راه ها برای دریافت منیزیم است. مولکول منیزیم به اندازه‌ای کوچک است که از منافذ پوست شما عبور کند و در جریان خون شما قرار گیرد. همچنین، کاربرد موضعی به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی در مورد هضم، اسهال یا بلعیدن قرص‌ها، مقدار منیزیم دریافتی روزانه را به حداکثر برسانید. منیزیم موضعی به ویژه به عنوان مسکن موثر است و می تواند مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده اعمال شود.  
خواص منیزیم برای پوست

انواع فرآورده های خانگی منیزیم

بهترین راه برای استفاده از منیزیم برای بهبود سلامت کلی پوست چیست؟ یک راه ساده برای بهبود سلامت پوست شما این است که "سعی کنید روغن منیزیم را به لوسیون پوست مورد علاقه خود اضافه کنید. برخی افراد هنگام استفاده از روغن منیزیم در لوسیون نتایج مطلوب (و تحریک کمتر پوست) را گزارش می دهند." شخصاً این کاری است که من در سال گذشته انجام داده ام و پوستم شگفت انگیز به نظر می رسد. منیزیم به حالت های مختلف در دسترس افراد قرار می گیرد از جمله:

1-روغن منیزیم DIY

عناصر: 1/2 فنجان تکه های کلرید منیزیم، 1/2 فنجان آب مقطر، یک کاسه شیشه ای، یک بطری اسپری شیشه ای.  آب مقطر را بجوشانید.تکه های کلرید منیزیم را در یک کاسه شیشه ای بریزید و سپس آب جوش را روی آن بریزید. خوب مخلوط کنید تا کاملا حل شود. بگذارید کاملا خنک شود و در بطری اسپری نگهداری کنید. می توانید آن را حداقل به مدت شش ماه در دمای اتاق نگهداری کنید. می توانید روی شکم، پاها و بازوها اسپری کنید. می توانید آن را روی پوست بگذارید یا بعد از 20 تا 30 دقیقه بشویید.

2-کرم بدن منیزیم

عناصر: 1/2 فنجان روغن منیزیم (از دستور فوق)1/2 فنجان روغن آووکادو یا روغن بادام (اگر لوسیون سفت‌تری می‌خواهید از روغن نارگیل استفاده کنید)1/2 فنجان خمیر شی تصفیه نشده، 2 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل، 4-6 قطره از هر اسانس
روی حرارت ملایم، در یک قابلمه، موم زنبور عسل و کره شی را با هم ذوب کنید، سپس روغن آووکادو (یا روغن بادام و نارگیل) را اضافه کنید. مخلوط را به مخلوط کن اضافه کنید و روغن منیزیم را به مخلوط کن اضافه کنید. مطمئن شوید که روغن‌ها و روغن منیزیم گرم‌تر از دمای اتاق باشند، بنابراین امولسیون تشکیل نمی‌دهند. ابتدا مخلوط کن را روشن کنید و سپس آن را زیاد کنید تا مواد خوب مخلوط شوند.
لوسیون را در یک ظرف شیشه ای بریزید. این مدت 3 تا 6 ماه ادامه دارد. می توانید این کرم بدن منیزیمی را روی پاهای خود بمالید تا از گرفتگی های بدن جلوگیری کرده و آن را تسکین دهید، از آن به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید، مقدار کمی از آن را در قاعده جمجمه و پشت گردن مالیده تا سردرد تنشی را کاهش دهید، آن را روی بدن خود بمالید. معده برای خواب عمیق تر، ماساژ برای شل کردن عضلات آسیب دیده یا دردناک، جلوگیری از چین و چروک، کاهش حساسیت های پوستی و کاهش جوش ها.  

کلام آخر

باتوجه به آنچه در طول مقاله خوانده اید اگر همه ی روتین های مراقبت از پوست را رعایت می کنید اما همچنان درحال جوش زدن، یا پوست آسیب دیده هستید بهتر است به دکتر پوست مراجعه کرده و وضعیت منیزیم بدن خود را نیز چک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*