ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دلایل خیانت مردان | علت خیانت در مردان مشخص شد


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با دلایل خیانت مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


دلایل خیانت مردان چیست؟ علت خیانت مردان لزوما به معنای عدم علاقه به همسرشان نیست؛ بلکه می‌تواند نشانه‌ای از عدم رضایت از وضعیت کنونی و شرایط زندگی مشترک باشد. در واقع اکثر مردان برای تجربه کردن مجدد صمیمیت در روابط فردی و جنسی، به روابط فرازناشویی روی می‌آورند. برخی از مردان نمی‌دانند که چطور مشکلات موجود در رابطه‌شان را برطرف کنند پس در صدد برطرف کردن کمبودهای عاطفی و جنسی خود با زنی دیگر هستند. مشاوره خیانت به شما کمک می‌کند تا بهترین برخورد و تصمیم را در برابر خیانت مردان اتخاذ نمایید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خیانت کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

 

مشکلات جنسی از دلایل تاثیر گذار بر خیانت مردان

برطرف شدن نیازهای جنسی، از عواملی است که بر کیفیت رابــطه زناشویی و تداوم آن، تأثیر به سزایی دارد. ارضا نشدن نیازهای جنسی در مردان، باعث می‌شود که در خارج از خانه به دنبال برطرف کردن نیاز خود باشند. طبیعی است که پس از گذشت چند سال از زندگی مشترک شور و نشاط اولیه در رابطه جنسی از بین می‌رود. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر یکنواختی رابطه اشاره می‌کنیم؛

_لذت طلبی و تنوع طلبی جنسی در مردان

_داشتن روابط متعدد قبل از ازدواج، عادی شدن ارتباط با جنس مخالف و مقايـسه همسر با دیگران و زن هايی كه قبلاً با آن‌ها ارتباط داشته است.

_كم شدن رابطه جنسی به دليل بيماری یا بارداری همسر، تولد فرزند، قهر و دعواهای طولانی مدت

_بیش فعالی جنسی مردان و ناتوانی پاسخگويی همسر از علت خیانت مردان است

_كيفيت پایین رابطه به دليل کمبود میل جنسی در زنان،  شرم داشتن و ديد منفي او به رابطه، يكنواخـت شدن رابطه و عدم تنوع در سکس، لذت نبردن از رابطه جنسي با همسر، تحقـق نيافتن انتظارات جنسی.

_عقده‌های جنسی در مردان؛ برخی از مردان تمایل دارند بدانند که چقدر از نظر سایر زنان جذابند و به دنبال اثبات جذابيت، مردانگی و جوان بودن خود هستند.

اینفوگرافیک دلایل خیانت مردان

خیانت مردان

مشکلات عاطفی و ارتباطی از دیگر دلایل تاثیر گذار بر خیانت مردان

علت خیانت مردان همیشه به خاطر گرایش جنسی به شخص دیگر نیست. شاید تعجب کنید که تقریبا نیمی از مردان علت آن را بی توجهی و رفتار نامناسب همسرانشان ذکر می‌کنند. در چنین موقعیتی بعضی مردان به جای گفت وگو با همسرشان یا کمک گرفتن از یک مشاور برای حل مشکلات، به خیانت روی می‌آورند. برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص خیانت مردان کلیک کنید.
برخی از عوامل و مشکلات در رابطه عبارتند از:

 • عدم ابراز محبت به شوهر و بی توجهی به نيازهای اساسی مردان. اولویت نخست زندگی شما باید همسرتان باشد رسیدگی بیش از اندازه به فرزندان و عدم توجه به همسر یا وقت گذراندن بیش از اندازه با دوستان، مرد را از محیط خانواده دور می‌کند.
 • بی توجهی به رابطه مدتی بعد از ازدواج، عدم توجه به جذابیت ظاهری، آرايش نكردن و نداشتن پوشش مناسب و جذاب در خانه
 • اختلاف در عقايد و باورها
 • نداشتن اعتماد به شوهر و میل شدید برای كنترل کردن او
 • رفتار نامناسب زن با شوهر خود، بد دهنی، غر زدن های مداوم و عدم رعایت اصول درست صحبت با همسر
 • مشاجره و درگيری، تعارض‌های شدید و حل نشدنی بین زن و شوهر، قهر طولانی با همسر
 • از بين رفتن عشق و علاقه با گذشت زمان
 • تحقیر شدن در رابطه و مقايسه کردن شوهر خود با مردهای ديگر یا تمسخر او نزد ديگران
 • داشتن مسئولیت زیاد و بی توجهی زوجین به تفریح و لذت‌های زندگی
 • فقدان صمیمیت بین زوجین
 • خشم و انتقام جویی در برخی از مردان به خیانت منجر می‌شود. ممکن است همسرش قبلا به او خیانت کرده باشد یا به هر دلیلی از دست او عصبانی باشد و به گونه ای رفتار می‌کند که او از خیانت باخبر شود.
 • جلب توجه همسر به منظور نگه داشتن یا بازگرداندن زن به زندگی

 

اشتباهات زنان از جمله علت ها و دلایل خیانت مردان

هر چند که خیانت به هر دلیلی که اتفاق بیوفتد هیچ توجیهی نمی‌پذیرد و امری ناشایست است، اما برخی از رفتارهای اشتباه زنان در زندگی مشترک زمینه را برای خیانت مردانشان فراهم می‌کند. با آگاهی از این اشتباهات و سعی در اصلاح آن‌ها می‌توانید به منظور پیشگیری از خیانت همسر اقدامات موثری انجام دهید. برخی از اشتباهات زنان که منجر به بروز خیانت می‌شود شامل موارد زیر می‌شود:

1. زنانی که بیش از حد به خانواده پدری خود می‌پردازند

از دلایل خیانت مردان وابستگی زن به خانواده پدری‌اش است؛ این مسئله به شکل‌های مختلف بروز پیدا می‌کند و مردان را از توجه همسرشان محروم می‌سازد. اغلب مردان دوست دارند اولین اولویت زندگی همسرشان باشند. زنانی که تمامی مسائل را ابتدا با خانواده خود مطرح می‌کنند و بیشتر آن‌ها را از همسر خود پنهان می‌کنند موجب دلسردی همسر خود می‌شوند.

برخی از زنان بعد از ازدواج، مانند دوران مجردی عمل می‌کنند و با بی توجهی به شوهر خود همیشه اتفاقات مهم زندگی را ابتدا با مادر و پدر خود مطرح می‌کنند و بعد به همسر خود می‌گوید. در این شرایط مردان احساس بی‌مهری می‌کنند و در صورتی که روحیه پایینی داشته‌باشند، احتمال خیانت در آن‌ها بالا می‌رود.

2. زنانی که رفتارهای تحکم‌آمیز و تحقیر آمیز دارند

زمانی که زن مدیریت خانواده را بر عهده بگیرد، مدام امر و نهی کند و رفتار تحکم‌آمیز داشته‌باشد، فاصله عاطفی بین زوجین و تمایل مرد به خیانت افزایش می‌یابد. در این شرایط برای مردان این گونه به نظر می‌رسد که با مدیر و رئیس خود زندگی می‌کنند، نه همسری که زمانی عاشق او بوده‌اند. رفتارهای تحکم‌آمیز زنان این موضوع را القا می‌کند که قصد کنترل و محدود کردن همسر خود را دارند. این امر در نهایت منجر به بی‌تفاوتی مردان نسبت به رابطه و زندگی مشترک می‌شود.

3. زنانی که زمان زیادی را صرف فرزندان و یا دوستان خود می‌کنند

برخی از خانم‌ها مدام در حال گردش و تفریح با دوستان خود هستند و یا تمام وقت خود را برای رسیدگی به فرزندان می‌کنند بدون این که در این زمینه از همسر خود دریافت حمایت و همکاری کنند. در بسیاری موارد اجازه دخالت را به همسرشان نمی‌دهند و تمام توجه خود را به فرزندان معطوف می‌کنند. باید در نظر داشت که رابطه با دوستان بعد از ازدواج آداب و اصولی دارد که باید رعایت شود. بی‌توجهی به همسر باعث می‌شود احساس بی‌ارزشی کند و گمان کند که قدر او را نمی‌دانید؛ همین عامل می‌تواند زمینه ساز سردی و جدایی زوجین شود.

4. زنانی که اغلب همسر خود را سرزنش می‌کنند

اغلب مردان دوست دارند در نظر شریک زندگی خود بهترین باشند و مقتدر؛ زمانی که مدام همسر خود را سرزنش کنید و تنها بر عیب‌های او توجه نشان دهید، اقتدار و غرور مردانه او را از بین می‌برید و ناخواسته او را تبدیل به شخصیتی پرخاشگر و پر از نقص تبدیل می‌کنید؛ اعتماد به نفس خود در رابطه با شما را از دست می‌دهد. مسلما هیچ انسانی کامل نیست و خود شما نیز ممکن است اشتباهات زیادی در زندگی خود داشته‌باشید؛ بنابراین بهتر است به جای سرزنش کردن مداوم، با تقویت احساسات مثبت در خود و همسرتان، خوبی‌های همسرتان را به یاد بیاورید و سعی کنید آن‌ها را در او تقویت کنید.

5. زنانی که مدام به هسر خود شک دارند

شک و تردید بی مورد و عدم اعتماد به همسر از مهم‌ترین دلایل بروز خیانت در مردان است. برخی از زنان مدام به دلیل ترس از طرد شدن با مشاهده کوچک‌ترین مسائل شک می‌کنند و رفتارهای تردید آمیز از خود بروز می‌دهند. مانند چک کردن گوشی همسر، تهمت زدن به او و گشتن وسایل و لباس‌ها. شک و تردید و بی‌اعتمادی شما جلوی خیانت همسرتان را نمی‌گیرد. بلکه به واسطه‌ی رفتارهای افراطی خود زمینه را برای بروز خیانت فراهم می‌کنید.

چرا که در این شرایط ممکن است برای مردان چنین باوری ایجاد شود که هر کاری می‌کند همسرش به او شک می‌کند. بنابراین فرقی نمی‌کند که به رابطه پایبند باشد و یا به سراغ شخص دیگری برود. شک و تردید به تدریج رابطه شما را تخریب می‌کند؛ زمانی که مرد رفتارهای کنترل گر و محدود کننده‌ی همسر شــکاک خود را مشاهده می‌کند تمام سعی خود را به کار می‌گیرد تا از این شرایط رهایی یابد و در صورتی که دچار ضعف روحیه باشد به جای بهره‌مندی از مشاوره و کمک دیگران به سمت خیانت و بی‌وفایی گرایش پیدا می‌کند.


دلایل خیانت مردان | ویژگی‌های فردی موثر

1_عزت نفس پایین در مرد که ممکن است به دلیل یک تجربه تلخ در او ایجاد شده باشد و بخواهد این کمبود را با خیانت جبران کند.

2_برون گرایی بالا در مرد و داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی در ارتباط با جنس مخالف 

3_زنانی که بیش از حد به مادیات زندگی اهمیت می‌دهند و از همسر خود غافل می‌مانند ممکن است زمینه را برای بروز خیانت در همسرشان ایجاد کنند.

4_وابستگی به همسر به صورت افراطی. به گونه‌ای که مرد گمان کند همسرش تحت هیچ شرایطی او را ترک نخواهد کرد.

5_استقلال زیاد زن باعث می‌شود مردان فکر کنند نمی‌توانند از زن خود حمایت کنند و همسرش نیازی به او ندارد. در واقع مردان با حمایت از همسر خود احساس مهم و خاص بودن می‌کنند.

6_ایثارگری بیش از حد در زن و نادیده گرفتن نشانه های خیانت مردان.

7_مردی که به بلوغ عاطفی و فکری نرسیده است نمی‌تواند فردی متعهد در رابطه باشد چنین مردی درک نمی‌کند که خیانت منجر به آسیب دیدن شریک زندگی‌اش می‌شود.

8_ناکامی در نیازها و آسیب‌های دوران کودکی مانند بی توجهی پدر و مادر، سوء استفاده عاطفی، جسمی یا کودک آزاری جنسی باعث می‌شوند که فرد در دوران بزرگسالی دچار مشکلاتی در ایجاد صمیمیت در روابط خود با همسرش شود و نتواند تمام و کمال به کسی متعهد بماند.

9_ازدواج اجباری یا سخت گیری بیش از حد خانواده در مسائل مذهبی

10_اعتیاد به مواد مخدر

ابتلا به اختلالات شخصیت

اختلالات شخصیت کلاستر B مانند خودشیفتگی بالا در مرد یا داشتن شخصیت نمایشی. مردان خودشیفته در روابط خود به هیچ کس جز خود اهمیت نمی‌دهند و احساسات و تعهد در رابطه برایشان بی‌ارزش است. زمانی که احساس کنند خصوصیت خودشیفتگی آن‌ها در رابطه تقویت نمی‌شود و از جانب همسر مورد تعریف و تمجید قرار نمی‌گیرند، خود را وارد رابطه‌ای دیگر می‌کنند تا دوباره منبع توجه و خودشیفتگی خود را بیابند.

مردان مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی از بی‌توجهی همسر خود بیم دارند و هر کاری می‌کنند تا مورد توجه دیگران قرار بگیرند؛ به همین دلیل وارد رابطه با فرد سوم می‌شوند و خیانت می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با شخصیت نمایشی کلیک کنید.

احساس بی‌ارزشی در مردان

احساس ناامنی مرد درباره خودش؛ یعنی خود را انسان ارزشمندی نمی‌داند در واقع خودش را بد قیافه، بد هیکل، پیر یا بی پول می‌بیند. در چنین شرایطی که منجر به اختلال بدریخت انگاری بدن می شود، ممکن است برای اینکه به طور موقت احساس خوبی نسبت به خودش پیدا کند حتی برای یک مدت کوتاه، وارد رابطه با نفر سوم و روابط فرا زناشویی شود. برای اطلاع از روابط فرازناشویی کلیک کنید.

 

تاثیر جامعه در بروز دلایل خیانت مردان

با توجه به وجود بافت مذهبی و مرد سالاری در جامعه ایرانی، و مجاز دانستن چند همسری، برخی از مردان حق خود می‌دانند که با چند نفر ارتباط داشته باشند و مشکلی هم از سوی جامعه متوجه آن‌ها نمی‌شود.
عواملی در جامعه نیز این پدیده را برای مردان تسهیل می‌کند که عبارتند از:

_امكان صيغه كردن و ازدواج موقت

_سازش همسر بعد از افشای رابطه

_چشم پوشی جامعه و قوانین حاکم در خصوص بی وفايی مردان

 

راه کشف خیانت مردان

با این که علائم خیانت در مردان متفاوت است. اما در صورت شک به خیانت همسر می توانید به علائمی که به تدریج در او پیدا می شود دقت بیشتری داشته باشید که شامل موارد زیر می گردد:

_ همسرتان به ظاهرش بیش از قبل اهمیت می دهد: اگر همسر شما اخیرا به پوشش خود اهمیت می دهد می تواند نشانه ای از خیانت باشد. مردی که در محل کار یا جمع های فامیلی متفاوت از بیرون به خود می رسد، رگه هایی از خیانت را در همسرش برانگیخته می کند.

_ استفاده زیاد از موبایل و رایانه: همسرتان اخیرا از گوشی یا رایانه زیاد استفاده می کند یا رمز موبایل و رایانه را تغییر داده و قبلا هم این قدر در اینترنت نبوده، نشانه ای از خیانت است. البته اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی به خودی خود یک مشکل رفتاری تلقی می شود و نیاز به اصلاح رفتار دارد.

_ غیر قابل دسترس شدن:  مرد مثل همیشه به تماس های همسرش اهمیت نمی دهد. او هر دفعه ممکن است بهانه ای بیاورد که سرم شلوغ بود یا جلسه مهم داشتم یا شارژ نداشتم و... که تشخیص درست و غلط بودن به عهده زن است.

_کم یا زیاد شدن رابطه جنسی: تعداد دفعات نزدیکی مرد با زنش متفاوت شده است. برخی اوقات ممکن است مرد برای پنهان کاری رابطه زیادی هم برقرار کند .

_رفتار خصمانه با همسر: موضوعاتی که قبلا برای مرد مهم نبوده، او را اذیت می کند. به دنبال بهانه ای برای مخالفت با همسرش می گردد. اگر مردی قبلا این گونه نبوده می تواند نشانه خیانت باشد.

_هزینه های زیاد: اگر همسرتان قبلا از پس هزینه ها برمی آمد و الان بدون هیچ بدهی حساب بانکی او خالی شده از نشانه های خیانت است. خیانت هزینه زیادی دارد و مرد بعد از مدتی کم می آورد و دچار استرس مالی می شود.

_کم رنگ شدن صمیمیت عاطفی: اگر مرد شما به طور ناگهانی و بدون هیچ توضیحی از شما فاصله می گیرد، می تواند نشان دهنده این باشد که توجه او به فرد دیگری معطوف شده است.دلایل خیانت مردان | واکنش مردها به آشکار شدن خیانت

برخی مردها بعد از خیانت احساس عذاب وجدانی ندارند. آن ها دنبال راه هایی برای توجیه رفتارشان می گردند. برخی توجیهات آنان شامل موارد زیر می شود:

_ این خانم ها دوستان اجتماعی من هستند و فقط باهاشون صحبت کردم.

_مردها همین اند. از نظر فیزیولوژیکی نیاز به زن دارند.

_ جرم که نکردم، این همه جنایت تو دنیاست.

_اگه زنم منو از نظر جنسی راضی می کرد، این کارو نمی کردم.

_به خاطر شرایط کاری پر استرسم مجبور شدم.

_ اگه زنم چاق نبود دنبال زن دیگه نمی رفتم.

_دو تا پیام دادن و چت کردن که نمی شه اسمشو خیانت گذاشت.

از لحاظ روان کاوی آن ها از مکانیسم دفاعی انکار استفاده می کنند تا انگیزه های خود را پنهان کنند. هر چند خودشان دلیل را منطقی جلوه می دهند. برای آگاهی بیشتر در خصوص مکانیسم ها دفاعی کلیک کنید.

تأثير ماهواره و فيلم هاي مستهجن بر خیانت مردان 

استفاده نادرست از ماهواره‌ها و وسایل ارتباط جمعی یا دیدن فیلم‌های مستهجن و پورنوگرافی می‌تواند تاثیر منفی بر زندگی داشته باشد. مردان با دیدن این دسته از تصاویر و فیلم‌ها به احتمال بیشتری همسران خود را با بازیگران پورنوگرافی مقایسه می‌کنند. از طرفی مردان را تحریک به داشتن روابط متعدد می‌کنند. برای جلوگیری از خیانت ناشی از انواع اختلالات جنسی لازم است زوجین در این زمینه آموزش ببینند و روابط جنسی خود را بهبود ببخشند.

 

سایر عوامل تاثیر گذار بر خیانت مردان

علاوه بر موارد ذکر شده عواملی چون نوع شغل، و دوستان مجرد احتمال خیانت را بالا می‌برند. معمولا مردان دارای وجهه اجتماعی بالا زنان بیشتری را به سمت خود جذب می‌کنند. و یا برخی از مشاغل مانند ملوانی و خلبانی که در بیشتر روزهای هفته رابطه عاطفی از راه دور با همسرشان دارند، برای برآورده کردن نیازهای جنسی خود به رابطه خارج زناشویی روی می‌آورند. برخی مردان نیز تحت فشار دوستان مجرد خود یا ترغیب دوستانی که خود به همسرشان خیانت می‌کنند قرار می‌گیرند که زمینه ساز داشتن رابطه خارج از ازدواج و خیانت می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه عاطفی از راه دور کلیک کنید.

 

زندگی مشترک بعد از خیانت

مهم ترین کاری که مرد بعد از خیانت برای دوام زندگی می تواند بکند، پذیرش خیانت است. آن ها زمانی می توانند برای رضایت و جلب اعتماد همسر بعد از خیانت اقدام کنند که به اشتباهات خود اعتراف کنند و سعی در جبران آن داشته باشند. همسر آسیب دیده به دلیل عدم اعتماد احساس طرد شدن می کند. او حتی ممکن است دچار مشکلات روحی و روانی زیادی شود. در این موارد بهتر است مرد مسئولیت این اتفاق را به عهده بگیرد و درصدد بازسازی و بهبود روابط عاطفی برآید.

گاهی بهتر است زوجین مدتی از هم جدا بمانند تا مهارت کنترل احساسات خود را بدست آورند. ذکر این نکته مهم است که احیای دوباره زندگی کار آسانی نیست و مرد باید تلاش بیش تری از قبل به خرج دهد. مردان باید بدانند که خیانت و طلاق آن ها در وضعیت سلامتی و اقتصادی شان مداخله می کند.

سخن آخر

با توجه به دلایل متعدد خیانت مردان به زنان، برای جلوگیری از چنین پدیده ای علاوه بر اقدامات لازم از طرف همسران خود مردان نیز باید برای داشتن یک خانواده سالم و برقراری آرامش نیز قدم بردارند. مشاوره خانواده برای حل تعارضات در روابط زناشویی راهکارهای موثری می توانند ارائه نمایند. مشاوران حامی هنر زندگی می توانند در این زمینه یاریگر شما باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

 

دلایل خیانت مردان | سؤالات متداول

راه‌های کشف خیانت مردان چیست؟

خیانت مردان اغلب نشانه‌هایی دارد؛ عدم تمایل برای رابطه جنسی و یا تنها ماندن با همسر می‌تواند یکی از این نشانه‌ها باشد. تغییر رفتارهای همسر مانند محبت بیش از حد به خاطر ترس از لو رفتن و یا بی‌توجهی زیاد برخلاف گذشته از نشانه‌های خیانت مردان است.

آیا مردان بعد از خیانت پشیمان می‌شوند؟

در این زمینه نتیجه و پاسخ قطعی وجود ندارد اما بیشتر مردان پس از خیانت به همسر خود به دلیل آسیب‌هایی که این مسئله ایجاد می‌کند، پشیمان می‌شوند. تلاش بسیار زیاد برای مخفی کردن روابط فرازناشویی و در نهایت آشکار شدن حقیقت و دعواها و کشمکش‌های بسیار، همچنین احساس عداب وجدان باعث پشیمانی مردان می‌شود.

چرا تحقیر مرد از سمت زن احتمال خیانت را افزایش می دهد؟

مردها به لحاظ فطری دوست دارند از سمت زن مورد ستایش و قدردانی قرار بگیرند. در صورتی که این نیاز آن ها نادیده گرفته شود، احتمال دارد توجهشان به سمت بقیه زن ها جلب شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*