ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دلایل ازدواج | چر


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با دلایل ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اغلب افراد نیازهای جنسی و فرزندآوری را مهم‌ترین دلایل ازدواج می‌دانند. اما این روزها شاهد بالا رفتن سن ازدواج و حتی گاهی عدم تمایل زوجین به والدگری هستیم. بالا رفتن سن ازدواج به هر دلیلی که باشد، آسیب‌های متعددی برای خود فرد و جامعه در پی دارد. اگر کمی درباره مقوله ازدواج مطالعه داشته باشید، متوجه می‌شوید که ازدواج فقط راهی برای برطرف کردن نیازهای جنسی نیست؛ بلکه دلایل و اهداف ازدواج معنای عمیق‌تری دارد. در این میان گروهی از افراد هستند که از ازدواج نکردن ترس دارند و همواره این سؤال برایشان وجود دارد که «اگر ازدواج نکنم چه می‌شود؟» به همین دلیل ممکن است دلایل منطقی ازدواج را نادیده بگیرند و بدون شناخت کافی تصمیمات عجولانه بگیرند. به همین خاطر لازم است از دلایل اصلی ازدواج آگاهی و شناخت کافی داشته‌باشید. همچنین میتوانید درباره این موضوع از مشاوره ازدواج نیز کمک بگیرید.

تماس با مشاور

 

تصمیم برای ازدواج کردن

تصمیم برای ازدواج یا نقل مکان به جایی مشترک با شریک زندگی یک تصمیم مهم و تاثیرگذار بر روزهای بعد از آن است، اما برای اکثر بزرگسالان متاهل و دارای زندگی مشترک، عشق و همراهی بر ملاحظات دیگری مانند میل به بچه دار شدن ، راحتی یا امور مالی برتری دارد. طبق مطالعات انجام گرفته برای اکثریت کسانی که متاهل هستند -به خصوص اگر قبل از ازدواج با همسر رابطه ای نداشته اند- تمایل به تعهد رسمی نیز عامل اصلی تصمیم برای ازدواج است. در میان بزرگسالان متاهلی که قبل از ازدواج با همسر خود زندگی می کردند و در زمان زندگی مشترک نامزد نبودند، حدود دو سوم می گویند که زندگی مشترک را گامی به سوی ازدواج می دانستند. 44 درصد از بزرگسالانی که در حال حاضر با شریک زندگی خود زندگی می کنند و زمانی که شروع به انجام این کار کردند نامزد نکرده بودند، می گویند که وقتی با هم زندگی می کردند به این موضوع فکر می کردند. حدود چهار نفر از هر ده نفری که نامزد نکرده اند می گویند که می خواهند روزی ازدواج کنند و 58 درصد از این گروه می گویند که به احتمال زیاد با شریک فعلی خود ازدواج خواهند کرد. وقتی از آن ها پرسیده می شود که چرا در حال حاضر با شریک خود نامزد یا ازدواج نکرده اند، بسیاری به دلایل مالی اشاره می کنند.

دلایل نادرست افراد برای ازدواج کردن

دلایل ازدواج در دختران و پسران متفاوت است. گاه این دلایل آن‌ها را به سمت ازدواجی ناموفق سوق می‌دهد. برای مثال برخی از افراد تنها بر اساس علاقه به طرف مقابل با او ازدواج می‌کنند. هر چند عشق و علاقه برای تداوم ازدواج لازم است اما نمی‌تواند دلیل محکمی برای شروع آن باشد. گروهی دیگر تنها به دلیل نیاز به تعهد و مسئولیت‌پذیری ازدواج می‌کنند. بسیاری افراد و به خصوص خانواده‌های آن‌ها را نوعی فرهنگ می‌دانند و در مورد آن احساس اجبار می‌کنند. برخی از دختران و پسران با شخصیت‌های وابسته ازدواج می‌کنند تا تنها فردی را داشته‌باشند تا از آن‌ها مراقبت کنند و همین که در ازدواج سایه همسر بالای سرشان باشد احساس امنیت می‌کنند. همچنین فرار از تنهایی یا رسیدن به منبع مالی نمی‌تواند دلایل خوبی برای ازدواج باشد. برخی از شایع ترین دلایل ازدواج شامل موارد زیر می شود:

_ازدواج به دلیل بالا رفتن سن

_راهی برای فرار از خانه پدری و مشکلات آن جا

_ازدواج به دلیل اجبار خانواده

_ازدواج به علت ترمیم شکست عشقی یا فراموشی عشق قبلی خود

_ازدواج به علت فرار از مشکلات مالی
برای کسب اطلاع درباره ازدواج موفق کلیک کنید.

اینفوگرافیک دلایل ازدواج

 اینفوگرافیک دلایل ازدواج


دلایل ازدواج | هماهنگ شدن با هستی و طبیعت

اولین دلیل و ساده‌ترین دلیلی که برای ازدواج وجود دارد، قانون طبیعت و هستی است. ازدواج از ابتدای آفرینش انسان، جزء قوانین جهان هستی بود. این قانون نه تنها برای انسان که برای تمام موجودات و جانوران صدق می‌کند. زوجیت و زوج بودن را می‌توانید حتی در مولکول‌ها و اتم‌ها هم مشاهده کنید. در نظام و قانون طبیعت برای کامیابی و دست یابی به حقیقت لازم است که خود را با قوانین هستی هماهنگ کنید. برای کسب اطلاع در زمینه هدف از زندگی کلیک کنید.

ازدواج راهی برای خوشبختی

بر اساس گزارشات احساس خوب خوشبختی و رضایت از زندگی در افرادی که ازدواج کرده‌اند بیشتر است. مطالعاتی که در مورد رضایت از زندگی و احساس خوشبختی در بیش از 17 کشور صورت گرفته، نشان می‌دهد افرادی که متأهل هستند نسبت به مجردها خوشبخت‌تر بوده و رضایت بیشتری از زندگی دارند. روانشناسان نیز ازدواج را مؤثر‌ترین و واقعی‌ترین پیوند انسانی می‌نامند و نقش آن را در ایجاد خوشبختی اساسی تلقی می‌کنند. برای کسب اطلاع در زمینه خوشبختی در زندگی مشترک کلیک کنید.

دلایل ازدواج | به دنبال آرامش و اطمینان

به دنبال آرامش و اطمینان

ازدواج باعث می‌شود رابطه‌تان را با کسی که به او عشق می‌ورزید، دائمی و همیشگی کنید. آرامش در رابطه وقتی به دست می‌آید که دیگر نگران از دست دادن معشوقتان نیستید. وجود آرامش و اطمینان به شما کمک می‌کند تا به راحتی احساسات خود را بروز دهید و محیطی آرام بخش برای خود تشکیل بدهید. البته به یاد داشته باشید که انگیزه های ازدواج در افراد باید گسترده‌تر باشند و تنها یک بعد را در نظر نگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*