ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تشخیص خیانت همسر | راههای دريافتن خیانت همسر (زن و مرد)


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تشخیص خیانت همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تشخیص خیانت همسر به چه صورت است؟ در بعضی از روابط زناشویی ممکن است یکی از زوجین با خیانت همسر روبرو شود. علائم و نشانه‌های هشدار دهنده‌ای در روابط زناشویی وجود دارد که از احتمال وقوع خیانت خبر می‌دهند. افراد با داشتن آگاهی از این علایم و تشخیص خیانت همسر و با اقدام به موقع می‌توانند از وقوع خیانت جلوگیری کنند. متاسفانه افراد به جای دریافت مشاوره خیانت از افراد متخصص، در همان زمان ابتدایی که به نشانه‌ها و علائم خیانت پی می‌برند، از افرادی که رابطه عاطفی نزدیکی با آنان دارند کمک می‌گیرند و تحت تاثیر مشاوره این افراد دست به کار‌هایی می‌زنند که شرایط را پیچیده‌تر می‌کند. اگر به موقع بهد مسئله خیانت رسیدگی نشود، شرایط بسیار بحرانی می‌شود که در این شرایط حل مسئله نیاز به انرژی، زمان و متحمل شدن پیامد‌های شدیدتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خیانت کلیک کنید. 
 تماس با مشاور

چگونه خیانت همسر را تشخیص دهیم؟

خیانت همسر در هر برهه‌ای از زمان ممکن است رخ دهد با این حال معمول است که پس از گذشت چندین سال از زندگی نمود بیشتری پیدا می‌کند. درگیر شدن بیش از اندازه در مسائل شخصی و شغلی، غرق شدن زوجین در دنیای خود یا نقش پدری و مادری، نداشتن تفریحات با یکدیگر، مراقبت نکردن زوجین از رابطه عاشقانه خود، فضای متشنج در خانه و... از عواملی هستند که در بروز این معضل نقش دارند.

از نشانه‌های خیانت در افراد می‌توان به سردی در روابط، مخفی کاری و دروغ گفتن، بروز بیماری‌های مقاربتی که قبلا وجود نداشته‌، تغییرات بارز رفتاری مانند ابراز خشم بدون دلیل منطقی یا بر عکس مهربان شدن ناگهانی برای جبران احساس گناهی که به او دست داده اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله‌های نشانه‌های خیانت در مردان و نشانه‌های خیانت زنان را مطالعه فرمایید. 

 

اینفوگرافیک تشخیص خیانت همسر

اینفوگرافیک تشخیص خیانت همسر

تشخیص خیانت همسر در افرادی که در پنهان کردن رفتار خود ماهر هستند

اگر همسرتان مدام به شما دروغ می‌گوید امکان خیانت وجود دارد. البته لازم به ذکر است که هر دروغی را نمی‌توان به عنوان آغاز خیانت تلقی کرد. از جمله نشانه‌های مهم در تشخیص خیانت همسر که زنگ خطر را به صدا در می‌آورد، می‌توان به مواردی همچون دروغ و بهانه جویی برای دیر آمدن به خانه، پاسخ ندادن به تلفن، اعلام حضور در جلسه‌های پیاپی، مسافرت‌های مداوم کاری، خوشحالی‌های مکرر بی دلیل، بی میلی در روابط جنسی و زناشویی، بی تفاوتی در صحبت کردن با همسر یا فرزندان، بی میلی برای شرکت کردن در مهمانی‌ها، ترجیح دادن برای وقت گذاشتن در محیط بیرون از خانه، کسلی و بی حوصله بودن در برابر همسر و فرزندان، لذت نبردن از سرگرمی‌ها یا تفریحات گذشته و... اشاره داشت. برای کسب اطلاعات در زمینه فرازناشویی کلیک کنید.

 

رفتار‌های که معمولا بعد از خیانت از همسران دیده می‌شود

گاهی اوقات افرادی که به همسر خود خیانت می‌کنند، برای از بین بردن احساس گناه خود به رفتارهای جبرانی بدون مناسبت خاص روی می‌آورند. به عنوان مثال شاید متوجه شده باشید که همسرتان قبل از این به ندرت برای شما هدیه یا حتی یک شاخه گل می‌خرید؛ اما در حال حاضر مدام شما را با هدایای مادی و معنوی سوپرایز می‌کند. حتی ممکن است محدودیت‌هایی که قبلا برایتان ایجاد می‌کرد اکنون بسیار کمرنگ شده باشد. به عنوان مثال شما بسیار علاقمند به رفتن به دور همی‌های دوستانه هستید، که قبل از این به شما اجازه رفتن به این مهمانی‌ها از جانب همسرتان داده نمی‌شد ولی الان از حضور شما در این مکان‌ها استقبال می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خیانت کلیک کنید.

این تغییر رفتار‌های ناگهانی در همسرتان می‌توانند دلیلی برای بی تفاوتی او نسبت به شما و شروع روابط فرازناشویی باشد. البته باز هم لازم به ذکر است که هر بی تفاوتی نمی‌تواند به معنای خیانت برداشت شود. بعضی از همسران خیانت کار، سوء رفتارهای بسیار فاحشی دارند و به راحتی متوجه می‌شوید که در حال خیانت به شما هستند و هیچ تمایلی به همسر و بچه‌هایشان ندارند. همسر شما در این زمان به دنبال به دست آوردن لذت‌های جدیدی در رابطه جنسی، عشق، زندگی، فضای خانه و شورش علیه محدودیت‌ها و مرز‌هایی است که برای او در خانه خلق شده است. برای از بین بردن خیانت، شناخت دلایل آن کمک بزرگی به حل شدن موضوع خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلایل خیانت همسر کلیک کنید.

 

تشخیص خیانت همسر | اما هر همسری خیانت کار نیست!

اگر همسر شما دیر وقت به منزل بر می‌گردد، ساعاتی در روز تلفن همراهش خاموش است یا جواب تماس شما را نمی‌دهد دلیل بر خیانت او نیست. تنها با شنیدن مکالمات یا دیدن رفتار‌های مشکوک نمی‌توانید همسرتان را متهم به خیانت کنید. در این شرایط شاید با این پرسش مواجه شوید که گوشی همسرم را چک کنم یا نه؟ با چک کردن گوشی همسرتان حریم خصوصی او را زیر پا می‌گذارید. گاهی اوقات نگرانی در مورد خیانت همسر بی مورد است چرا که بعضی از افراد بخصوص مردان دوست دارند که هویت شغلی و اجتماعی مستقلی داشته باشند و روی پای خودشان باشند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های کاری که دارند را از همسرشان مخفی نگه دارند. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه گوشی همسرم را چک کنم یا نه؟ کلیک کنید.

 

اگر مطمئن هستید که همسرتان در حال خیانت به شماست باید چیکار کنید؟

اگر شک و ظن شما به مرحله‌ای رسیده که اطمینان خاطر دارید همسرتان به شما خیانت می‌کند، می‌توانید در زمانی مناسب که هر دو در آمادگی روحی مناسبی هستید، نگرانی خود را با حفظ آرامش، با همسرتان در میان بگذارید. باید مشخص شود که مشکل از کجا نشات گرفته و آن را ریشه یابی کنید. در واقع باید معین شود که این فاصله بین شما و همسرتان از چه زمانی آغاز شده و اینکه آیا او همچنان می‌خواهد رابطه فرازناشویی خود را حفظ کند یا نه. 

آنچه در معضل خیانت اهمیت دارد، این است که سهم هر یک از زوجین در خیانت مشخص شده و چاره ای برای آن اندیشیده شود. لازم است این مطالب بین زن و مرد حل و فصل شوند؛ اما از آنجایی که زوجین در این موقعیت بحرانی نمی‌توانند آرامش خود را حفظ کنند ممکن است صحبت کردن، ته تنها راهگشا باشد بلکه باعث فعال شدن آتشفشان خاموش شود! در این شرایط مشاوره روانشناسی تخصصی امکان بررسی و تحلیل موقعیت را فراهم می‌کند تا زوجین بتوانند به صورت منطقی تصمیم گیری کرده و راه حلی پیدا کنند. برای کسب اطلاع در زمینه شک به خیانت همسر کلیک کنید.

 

تشخیص خیانت همسر | مشاوره خیانت حضوری و تلفنی 

در صورتی که با خیانت همسر خود مواجه شوید، لازم است هر چه زودتر راهکاری برای حل مشکل پیدا کنید. چرا که سکوت در این مورد می‌تواند باعث انباشته شدن خشم و فوران ناگهانی آن شود؛ در این شرایط کنترل همه چیز از دست شما خارج می‌شود. مشاوره خیانت حضوری شرایطی را فراهم می‌کند تا با همسر خود در جلسات شرکت کرده و بتوانید در مورد مشکلات بین خود در حضور فردی متخصص صحبت کنید و مورد راهنمایی قرار بگیرید. برای کسب اطلاع در زمینه درمان خیانت کلیک کنید. 

برای بسیاری از افراد صحبت کردن با یک فرد متخصص در مورد خیانت همسر و شرایطی که در آن قرار دارد به صورت حضوری بسیار مشکل است و از طرف دیگر گرفتن وقت مشاوره حضوری، خود نیز یک سیکل زمانبر دارد که شاید با گذشت همین زمان مشکل شما پیچیده‌تر گردد. به همین دلیل شما می‌توانید از مشاوره خیانت تلفنی استفاده نمایید. 

 

سخن آخر

خیانت معضلی است که می‌تواند زندگی تمام اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد و مشکلات زیادی را ایجاد کند. معمولا افراد پس از تشخیص خیانت همسر خود دچار شوک و ناراحتی بسیار زیادی می‌شوند به طوری که تصمیم‌های آنان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما تصمیم گیری در این شرایط کار درستی نیست و مسائل را پیچیده‌تر خواهد کرد. به همین دلیل ضروری است که قبل هر اقدامی با یک روانشناس مشورت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*