ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چرا از رنگ قرمز برای جذب مردان استفاده می کنند؟

آیا واقعا رنگ قرمز باعث تحریک جنسی در مردان می‌شود؟ حتما تا به حال متوجه شده‌اید که اغلب اوقات، زنان برای جذابیت و تحریک جنسی همسرشان از رنگ قرمز (مخصوصا در لباس‌های خواب) استفاده می‌کنند. روز عشق (ولنتاین) در سراسر جهان و کادوهای آن با رنگ قرمز تزئین می‌شود. عشق با نیروی جنسی در هم آمیخته است و رنگ قرمز گویا به نوعی این دو را به هم پیوند می‌دهد. شاید برای شما هم سوال باشد که چرا رنگ قرمز جذابیت جنسی می‌بخشد. در ادامه این مقاله به میزان اغواگری و تحریک کنندگی جنسی رنگ قرمز می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از مشاوره روابط عاطفی مشورت بگیرید.

تماس با مشاور

;

رنگ قرمز باعث جذابیت شما می‌شود؟

رنگ قرمز باعث جذابیت شما می‌شود؟

رنگ قرمز، به وضوح رنگ عشق، شور و داستان‌های عاشقانه است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چهره‌های قرمز، اندکی جذاب‌تر و از نظر جسمانی سالم‌تر هستند. همچنین صورتی یا قرمز بودن گونه‌ها نشان دهنده اکسیژن زیاد و عملکرد مناسب قلب است. طبق نظریه روانشناسی تکاملی ویژگی‌های جذاب فیزیکی، تصادفی نیستند و حتی جزء علایق شخصی نیز به حساب نمی‌آیند، بلکه افراد فقط به برنامه ژنتیکی خود احترام می‌گذارند که اغلب ناآگاهانه است. برای کسب اطلاعات در زمینه نشانه های تحریک مردان کلیک کنید.

به عنوان مثال ورزش و تمرین‌های هوازی می‌تواند سطح اکسیژن خون را افزایش دهد، پوست شما را قرمز‌تر یا صورتی‌تر کند و به نوعی سیگنال‌های تحریک جنسی را به طرف مقابل بدهد. مردان این سیگنال‌ها را بیشتر دریافت می‌کنند و بیشتر جذب رنگ قرمز می‌شوند همچنین تحریک جنسی در آن‌ها بیشتر است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله شناخت مردان را مطالعه کنید.

اینفوگرافیک رنگ قرمز برای جذب مردان

اینفوگرافیک رنگ قرمز برای جذب مردان

رنگ قرمز و تحریک جنسی | رنگ قرمز برای زنان

رنگ قرمز برای زنان

زنان در طی چرخه قاعدگی در روزهای تخمک گذاری سطح استروژن خونشان بالا می‌رود. بدین صورت رگ‌های خونی سطح پوست صورتشان منقبض شده و چهره‌شان به رنگ صورتی و قرمز در می‌آید. احتمالا مردان متوجه این تغییرات رنگ پوستی شریک جنسی‌شان نمی‌شوند، اما در ناخودآگاه‌شان همسرشان  زیباتر جلوه می‌کند. از دیدگاه روانشناسی تکاملی میل جنسی زوجین در این دوره به قصد بارور شدن بیشتر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چرخه قاعدگی کلیک کنید.

زنان از ده‌‌ها هزار سال پیش لب‌های خود را قرمز می‌کردند. در مطالعه‌ای مشخص شد زنان برای جذب مرد مورد علاقه خود بیشتر از رنگ قرمز در لباس و آرایششان استفاده می‌کردند. بر عکس زنانی که هیچ تمایلی به برقراری ارتباط نداشتند، به هیچ عنوان از رنگ قرمز استفاده نمی‌کردند. همچنین زمانی که خانم‌ها شاد هستند بیشتر احتمال دارد از لباس‌هایی با رنگ قرمز استفاده کنند. برای اطلاع بیشتر از روانشناسی رنگ ها کلیک کنید.

واکنش مردان به رنگ قرمز

واکنش مردان به رنگ قرمز

تحقیقات نشان داده که مردان، نسبت به رنگ‌های قرمز در ناحیه صورت حساس‌تر از لباس یا لوازم دیگر هستند. نکته جالب در مردان این است که آن‌ها به تاثیری که رنگ قرمز روی آن‌ها می‌گذارد آگاه نیستند و نمی‌دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. ممکن است رنگ مورد علاقه‌شان آبی، سبز و یا هر رنگ دیگری باشد، اما رنگ قرمز برای آن‌ها به صورت ناخودآگاه تحریک کننده‌ی قوای جنسی و حتی در مواردی قوای جسمانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر از تفاوت زن و مرد کلیک کنید.

رنگ قرمز برای مردان می‌تواند نشانه اعتماد به نفس نیز باشد و زنانی که رنگ قرمز را ترجیح می‌دهند، از نظر مردان، زنی با اعتماد نفس هستند. یک نکته جالب درباره مردان این است که آن دست مردانی که تمایل بیشتری به رنگ قرمز دارند، احتمال بالا بودن درآمد و موفقیتشان از نظر اجتماعی بیشتر است. همچنین گاه در روابط عاطفی بین دو نفر حضور شخص سومی که به اصطلاح قرمز پوش است منجر به بروز شکست عشقی و مشکلات در روابط می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از شکست عشقی کلیک کنید.

حتی اگر دقت کرده باشید، افرادی که از خجالت سرخ می‌شوند، سر خود را پایین می‌اندازند چون فکر می‌کنند نگاه همه را به سمت خود جذب کرده‌اند. اما اگر همین سرخی ناشی از فعالیت جسمانی باشد، فرد سر بالا و مفتخر از خود خواهد بود.

سؤالات متداول

تاثیر رنگ قرمز بر زنان چگونه است؟

خانم‌ها نیز زنان دیگری که قرمز می‌پوشند را جذاب‌تر و در عین حال تهدید کننده می‌پندارند. رنگ قرمز گاه منجر به بروز حسادت در خانم‌ها می‌شود. حسادتی که به طور ناخودآگاه آن‌ها را وادار می‌سازد تا همسر و یا شریک عاطفی خود را از خانم‌هایی که لباس‌های قرمز می‌پوشند دور کنند و بیشتر حواس خود را جمع کنند. علاوه بر این‌ها رنگ قرمز در بروز خشم و عصبانیت و افزایش تحریک پذیری برای زنان و مردان نقش دارد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*