ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چه روابطی را باید ادامه دهیم؟

بسیاری از افراد در روابط خود نمی‌توانند تشخیص بدهند که ادامه رابطه به پیشرفت آنان منجر می‌شود یا برای آنان مشکلاتی را به همراه دارد. در واقع شما ممکن است در هر رابطه‌ای انرژی و زمان زیادی صرف کنید و اگر در راه نادرستی قرار بگیرید احتمال آسیب و صدمه روحی و جسمی برای شما وجود خواهد داشت در نتیجه لازم است از درستی آن اطمینان حاصل نمایید. با بررسی رفتار فرد مقابل و پاسخ به چند سوال درباره رابطه‌تان خواهید فهمید که چه روابطی را باید ادامه دهید. اما گاهی افراد در رابطه‌ای قرار می‌گیرند که نمی‌دانند باید رابطه را ادامه بدهند و یا آن را قطع کنند. برای آنکه شک و دودلی شما منجر به انتخاب اشتباه نشود لازم است موضوع را با یک متخصص و روانشناس در میان بگذارید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.


گیف چه روابطی را باید ادامه دهیم؟

رابطه شفا بخش چیست؟

رابطه شفا بخش در اصطلاح روانشناسی، به روابطی گفته می‌شود که یک ارتباط عمیق بین دو نفر (خواه پسر و دختر، دو رفیق یا روانشناس و مراجع) به خود افشایی برسد و در نهایت به سلامت، پیشرفت و بهبود هم کمک کنند. اما چند درصد از روابطی که شما درگیرش هستید از این نوع است؟ با خواندن موارد زیر، بررسی کنید که رابطه تان آیا ارزش ادامه دادن دارد؟

ادامه رابطه به پیشرفت شما کمک کند

رابطه باید شما و شریکتان را رشد دهد، به سمت اهداف و رویاهایتان هدایت کرده و شما را محدود نکند. اگر رابطه شما اینگونه است؛ رابطه سالمی است که ارزش ادامه دادن را دارد و شما قادر خواهید مانند دوستانی صمیمی در کنار یکدیگر، به هم کمک کنید.

برای آشنایی بیشتر در زمینه دوست صمیمی کلیک کنید.

ارزش‌های انسانی را ارتقا دهد

رابطه‌ای که در آن زرنگی، کلاهبرداری، دروغ، منفعت طلبی و خودخواهی وجود داشته باشد، نه تنها رابطه مریضی است، بلکه برای جامعه نیز مضر است. مخصوصا اگر این رابطه به ازدواج و تولید مثل بیانجامد. بنابراین رابطه‌ای ارزشِ ادامه دادن دارد که در آن به ارزش‌های انسانی مثل عدالت، حق طلبی، صداقت و خوش رفتاری بها داده شود.

ادامه رابطه آرامش و خوشحالی به همراه داشته باشد

رابطه‌ای که همواره در آن درگیر چالش و بحث‌های عمدتا بی هدف و بهانه جویانه باشید، رابطه شفابخشی نیست. رابطه‌ای که شما را آرام و خوشحال می‌کند، ارزش ادامه دادن، دارد. شما همواره در این رابطه‌ها احساس تحقیر شدن نخواهید کرد و این موضوع می‌تواند به بهداشت جسمی و روانی شما کمک کند.

برای شناخت بیشتر در زمینه تحقیر شدن در رابطه کلیک کنید.

تعهد وجود داشته باشد

تعهد یکی از اضلاع مثلث عشق ایده آل است. تعهد صرفا به منظور خیانت نکردن نیست، بلکه تعهد به رشد و تعالی خود و شریکتان منجر می‌شود. تعهد به اینکه اگر از خود گذشتگی یا لطفی می‌کنید، از ته دل و برای این رابطه انجام دهید و حتی نیاز به گفتن آن هم نداشته باشید.

در صورت ادامه رابطه صداقت وجود داشته باشد

صداقت، یکی از ارکان اصلی بقای هر رابطه است. صداقت به معنای گفتن همه چیز نیست، بلکه به معنای گفتن حقیقت در تمام مواردی است که به شریک تان مربوط می‌شود. برای مثال؛ اگر حوصله یا وقت بودن کنار شریک خود را ندارید، صادقانه به او بگویید و از او زمان دیگری بخواهید. این روابط، روابطی هستند که شما را به تعالی می‌رسانند.

پذیرش اشتباه و طلب بخشش رایج باشد

رابطه‌ای که دو طرف در آن اشتباهات خود را می‌پذیرند، بدون اینکه حس کنند غرور و اعتبار آن‌ها صدمه می‌بیند و بدون اینکه شریکشان، از این معذرت خواهی سوء استفاده کند، رابطه‌ای سالم، بالغ و رو به جلو دارند.

حمایت، احترام و گوش دادن وجود داشته باشد

رابطه‌ای ارزش ادامه دادن را دارد که دو طرف هم پیش خود و هم در مقابل دیگران، به هم احترام بگذارند. دو طرف از هم و از پیشرفت‌های شریکشان حمایت کنند و بتوانند به طور فعال به او گوش دهند.

چه رابطه ای با ارزش است؟

برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید و بفهمید چه رابطه‌ای ارزش ادامه دادن دارد، باید به چند سوال زیر پاسخ دهید.

دلتان درباره ادامه رابطه چه می‌گوید؟

هرکس ممکن است نظر متفاوتی در مورد رابطه و احساس شما داشته باشد اما خودتان بهترین فردی هستید که می‌تواند به این سوال پاسخ دهد. آیا فرد مقابلتان، کسی هست که شما می‌خواستید؟ آیا مطمئن هستید با نبودش جای خالی او احساس می‌شود؟ آیا او بهترین فردی هست که قرار بود با او آشنا شوید؟ تمام این سوالات یعنی یک جای این رابطه می‌لنگد. زمان به شما کمک می‌کند تا به این نتیجه برسید که فرد مقابل، واقعا کسی است که برای زندگی و آینده خود می‌خواهید یا نه. اگر پاسخ شما به این سوال نه می‌باشد بهتر است رابطه خود را تمام کنید. خواندن مقاله پایان دادن به رابطه می‌تواند در این راه به شما کمک کند.

رفتار‌های طرف مقابلتان برای ادامه رابطه مناسب است؟

آیا شریکتان فردی هست که بتوانید همه جا او را معرفی کنید؟ آیا شبیه شما هست؟ باید ببینید آیا رفتار طرف مقابلتان آن چیزی هست که بتوانید در همه شرایط بپذیرید. آیا ارتباط او با خانواده، همکاران و دوستان، توانایی مدیریت بحران و روحیه حامی بودن او مناسب هست؟

برای شناخت روابط نامناسب برای ازدواج کلیک کنید.

اولین درگیری خود را چگونه حل کردید؟

آیا زمانی که برای اولین بار با بحران در رابطه خود مواجه شدید، او فردی پخته بود؟ آیا میان دعوا می‌توانست خودش را کنترل و احترام شما را نگه دارد؟ اگر او فردی است که در دعوا‌ها، محترمانه، صبورانه و بدون تعصب، بحث می‌کند و توانایی پیدا کردن راه حل را دارد، گزینه قابل تاملی است.

رویا‌های مشترک دارید؟

ممکن است علاقه شما به هم بسیار شدید باشد، اما شما می‌خواهید در کشور خود زندگی کنید و شریکتان رویای مهاجرت را در سر می‌پروراند. تفاوت در اهداف آینده، مسئله ایست که یا باعث جدایی می‌شود یا رویاهای یکی از زوجین را می‌سوزاند و بر باد می‌دهد.

سوال آخر: آیا او کسی هست که بخواهید همیشه کنارش باشید؟

آینده خود را با شریک عاطفی خود تصور کنید، آیا او فردی هست که هر روز بخواهید با او هم صبحت شوید؟ همه حرف‌هایتان را به او بزنید، آیا حاضرید هر روز با دیدن چهره او از خواب بیدار شوید؟ مسئله مهم این است که اگر لحظه‌ای فکر کردید که نبودن شریکتان در زندگی شما، شما را آرام‌تر، خوشحال‌تر یا خوشبخت‌تر می‌کند، لحظه‌ای در پایان آن درنگ نکنید. اگر فکر می‌کنید در کنار او خوشحالید پس تلاش کنید. همچنین خواندن مقاله بهبود رابطه عاطفی نیز به این موضوع کمک خواهد کرد.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی چه کمکی می‌تواند در این زمینه کند؟

در واقع در این مرکز، مشاورانی برجسته و با دانش وجود دارند که با سال‌ها تجربه در این مسیر و کمک به افراد مختلف با شدت مشکلات گوناگون به حل مسائل آنان پرداخته‌اند. در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی شما خواهید توانست با در میان گذاشتن موضوع خود با مشاوره مربوطه بهترین راهکار را اتخاد کنید و در صورتی که دچار شک و تردید هستید به یقین برسید و درباره ادامه رابطه و یا قطع آن تصمیم گیری کنید. همچنین در این مرکز خدمات درمانی در زمینه های مختلف روانشناسی اعم از خانواده، ازدواج، اعتیاد، جنسی، کودک، مشاوره شغلی، تحصیلی و ... نیز ارائه می‌شود که شما خواهید توانست به حل مشکلات مختلف خود بپردازید. برای دریافت مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری کلیک کنید.

سوالات متداول

در رابطه‌ای با دوست خود قرار دارم اما تصمیم گرفتم که هرچه زودتر به این رابطه پایان دهم اما نمیدونم چگونه این کار را انجام دهم؟

در واقع اگر ادامه رابطه با آسیب جدی و روحی برای شما همراه است، هرچه بیشتر در این رابطه بمانید صدمه بیشتری می‌بینید. برای اینکار می‌توانید از کمک مشاور و روانشناس بهره ببرید. همچنین خواندن مقاله بهترین راه های تمام کردن دوستی می‌تواند به شما کمک بیشتری کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه عاطفی و مشاوره ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*