ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اختلاف مذهب


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اختلاف مذهبی در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اختلاف مذهبی در ازدواج از جمله عواملی است که تداوم زندگی مشترک را به خطر می‌اندازد. با این وجود بسیاری از افراد تفاوت مذهبی را نادیده گرفته و ازدواج می‌کنند. این زوجین در طول زندگی مشترک دچار مشکلاتی در زمینه‌های مختلف خواهند شد. موضوعات اعتقادی پیچیده‌تر از آن هستند که زن و شوهر بتوانند در مورد آن با هم مصالحه کنند. شخصی که دارای باورهای متضادی با شماست، در مقابل حوادث و رویدادهای مختلف راه حل‌ها و واکنش‌های متضادی از خود نشان می‌دهد. حتی گاه تعاریفی که او از خوب و بد دارد با شما در تعارض خواهد بود. مشاوره قبل از ازدواج تا حد زیادی می‌تواند به زوجین چشم اندازی از زندگی مشترک‌شان بدهد، به همین دلیل تست تفاهم ازدواج توسط روانشناس گرفته می‌شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه پیامدها و راه‌های مقابله با تفاوت‌های مذهبی در ازدواج با ما همراه باشید.
تماس با مشاور 

اهمیت رفع اختلاف مذهبی در ازدواج

ازدواج میان دختران و پسران با وجود اختلافات مذهبی بسیار فراگیر شده است. در این ازدواج‌ها طرفین تصور می‌کنند هیچ اختلافی نمی‌تواند مانع عشق بین آن‌ها شود و هر یک به خیال خود امید به تغییر همسر بعد از ازدواج دارند. طبق اصول روانشناسی شما هرگز نمی‌توانید کسی که چندین سال با اعتقادات خود بزرگ شده و با آن‌ها خو گرفته را تغییر دهید. زمانی که با وجود اختلافات مذهبی وارد زندگی مشترک شوید مشکلات خود را در قالب تربیت فرزندان، نوع پوشش، مراسم مذهبی و خیلی موارد دیگر نشان می‌دهند. برای کسب اطلاع بیشتر از تغییر همسر بعد از ازدواج کلیک کنید.

باید گفت که برخی اختلافات در ازدواج مثل اختلاف فرهنگی با تعامل و بعد از مدتی قابل تطبیق می‌باشد، اما تفاوت‌های عقیدتی شاید تا سال‌ها باعث دلخوری‌های ریشه‌ای میان زوجین شود. پس هرگز این گونه مسائل را در انتخاب همسر نادیده نگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه معیارهای انتخاب همسر کلیک کنید. 

اینفوگرافیک اختلاف مذهبی در ازدواج

 اینفوگرافیک اختلاف مذهبی در ازدواج

پیامدهای اختلاف مذهبی در ازدواج

اختلافات مذهبی در ازدواج پیامدها و مشکلاتی را به همراه دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

1. اختلافات اعتقادی در تربیت فرزندان مشکل ساز می شود

عقاید مذهبی والدین بر شکل گیری شخصیت فرزندان و تربیت آن‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد. باید قبل از ازدواج در مورد نحوه تربیت فرزندان گفتگو کنید وگرنه به مشکل بر می‌خورید. والدینی که با یکدیگر بر سر مسائل اعتقادی تفاهم ندارند باعث آشفتگی و دوگانگی فرزند خود می‌شوند. برای مثال اختلافات والدین بر سر نوع پوشش فرزندشان، ارتباط او با جنس مخالف، به جا آوردن نماز و روزه باعث می‌شود فرزند شما دچار سردرگمی شود و نتواند تصمیم بگیرد که باید حرف کدام یک از والدین را بپذیرد و به آن عمل کند. برای کسب اطلاع در زمینه تفاهم در زندگی مشترک کلیک کنید.

همچنین در صورت عمل به اعتقادات یکی از والدین، ممکن است با مخالفت و حتی پرخاش والد دیگر مواجه شود. در نهایت مجبور می‌شود برای رضایت هر دو والد در مقابل هر یک از آن‌ها حفظ ظاهر کند. در این حالت به احتمال زیاد دچار بی ثباتی شده و بر شکل گیری هویت و تصمیم گیری‌هایش در آینده اثرات مخربی می‌گذارد. برای آگاهی از اختلافات در ازدواج کلیک کنید.

بنابراین قبل از بچه دار شدن لازم است تا از یک مشاور در زمینۀ فرزندپروری و تربیت دینی کمک بگیرید. مشاور به شما کمک می‌

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*