ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

برگشت بعد از طلاق | رعایت نکاتی برای آشتی و بازگشت بعد از طلاق


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با برگشت بعد از طلاق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برگشت بعد از طلاق معمولا به ندرت اتفاق می‌افتد زیرا زخم‌هایی که افراد به یکدیگر در این دوران می‌زنند به زودی خوب نخواهد شد. با این حال افراد بعد از جدایی با فرد دیگری مجددا ازدواج می‌کنند و یا ترجیح می‌دهند مدتی طولانی را به تنهایی زندگی کنند. گاهی افراد تمایل دارند که دوباره به زندگی قبلی خود بازگردند و با فردی که طلاق گرفته‌اند دوباره ازدواج کنند. اگر شما جزء این دسته از افراد هستید ما در ادامه مقاله چند نکته ارزشمند را برایتان بازگو می‌کنیم که می‌تواند برای شما کمک کننده باشد. همچنین می توانید با مشاوران روانشناس و متخصصین امور خانواده و طلاق مشورت کرده و بهترین راهکارها را دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره طلاق کلیک کنید.

گیف بازگشت بعد از طلاق

 

;

برگشت بعد از طلاق

این پروسه می‌تواند برای مدت زمان زیادی طول بکشد و نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله بعد از طلاق دوباره همسرتان شما را بپذیرد. حتماً موضوع جدی باعث تصمیم برای طلاق و جدایی شما از همسرتان شده و باید برای التیام این زخم اقداماتی انجام دهید. اگر می‌خواهید در این مسیر موفق عمل کنید، لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اینفوگرافیک برگشت بعد از طلاق

 اینفوگرافیک برگشت بعد از طلاق

1.در نظر بگیرید که چرا در وهله اول طلاق گرفتید

شما باید به این نکته توجه کنید که در صورت آشتی ممکن است دوباره کارتان به طلاق بکشد یا خیر. به علت اصلی و عوامل طلاق خود فکر کنید. در واقع از شما می‌خواهیم که ریشه مشکلات روابط زناشویی خود را مشخص کنید و فکر کنید که آیا این مسئله می‌تواند دوباره برایتان مشکل ساز شود؟

مثلاً اگر جدایی شما به دلیل بی‌اعتمادی به همسرتان بوده لطفاً به این موضوع فکر کنید. همسر شما ممکن است قول دهد که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد، اما اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید به او اعتماد کنید، آشتی کردن ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد. باید آشتی را آهسته انجام دهید تا ببینید که آیا شما و همسرتان آینده‌ای در کنار هم دارید و یا گذشته به سادگی تکرار خواهد شد! برای مطالعه مقاله آشتی بعد از قهر کلیک کنید.

2.برگشت بعد از طلاق | بپرسید که آیا چیزی تغییر کرده است یا خیر

آشتی شما رابطه‌ای را که قبل از طلاق داشته‌اید، بازگردانی نخواهد کرد یا حداقل، این نباید هدف شما باشد. در مورد آشتی به عنوان شروع یک رابطه کاملاً جدید فکر کنید. از این گذشته، تلاش برای راهکارها فقط به همان مسائلی منتهی می‌شود که اولین بار به طلاق ختم شدند. در زمان بین طلاق و اکنون، به احتمال قوی در وجود شما و همسرتان تغییر رفتار رخ داده است. اگر همسرتان می‌گوید تغییر کرده است، به او فرصت دهید تا آن را ثابت کند.

3.شکایت‌های قدیمی را مطرح نکنید

اگر به دنبال آشتی و برگشت با همسر خود هستید، بهتر است با پاک کردن گذشته، شکایت‌های قدیمی را مطرح نکنید. در این صورت فقط جدل بین شما بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید مشکلات گذشته را دوباره مطرح کنید حتماً در حضور یک مشاور حرفه‌ای این کار را انجام دهید، تا صحبت به دعوا کشیده نشوید.

4.برگشت بعد از طلاق | رفتاری مانند غریبه‌ها

چون این یک رابطه جدید است باید پایه‌های آن را از اول بچینید. در واقع باید مانند زمانی که برای اولین بار نسبت به شروع رابطه عاشقانه رفتار می کنید این بار نیز سعی کنید در تمام مدتی که می‌خواهید توجه همسر سابق خود را جلب کنید با نهایت احترام، وقار، ملاحظه و تفکر این کار را صورت دهید. درست مثل دو غریبه با هم رفتار کنید که تازه قرار است با هم آشنا شوند.

5.مشاوره ازدواج را دریافت کنید

ازدواج اولتان یک بار با شکست مواجه شد و شاید هنوز هم علت واقعی طلاق خود را کشف نکرده باشید. اگر به فکر ازدواج با همسر سابق خود هستید  حتماً باید زیر نظر مشاوران متخصص قدم به قدم پیش بروید. در مشاوره ازدواج به زوجین آموزش داده می‌شود که روش‌های جدیدی را برای تعامل با یکدیگر اتخاذ کنند. این روش‌ها را بیاموزید و در ارتباط با همسر سابق خود به کار ببرید.

6.برگشت بعد از طلاق | شوخ طبعی در حین بحث

اگر توانستید با همسر سابق خود مجدد ازدواج کنید یادتان باشد دعوا و جر و بحث‌ خانوادگی قدیمی ممکن است هر لحظه خود را نشان دهد. بهترین کار این است که به هنگام بروز هر گونه اختلافی راه شوخ طبعی را در پیش بگیرید. به خصوص اگر فرزندانی نیز دارید حتماً از بروز هر گونه دعوا خودداری کنید. در صورت تکرار جدایی آسیب های طلاق شدیدتر از قبل خواهد بود و فرزندان متحمل فشار روانی بیشتری خواهند شد.

7.عدم تغییر طرف مقابل

اگر شما به دلیل اینکه رفتار همسرتان با شما متفاوت است و سلایق گوناگونی دارد طلاق گرفتید، صد هزار بار دیگر هم ازدواج کنید طلاق خواهید گرفت. شما نباید زندگی مشترک خود را بر مبنای تغییر همسر بعد از ازدواج پایه ریزی کنید. آن کسی که باید تغییر کند شما هستید. باید بپذیرید که انسان‌ها با هم متفاوت هستند و هرگز نمی‌توانند شبیه شما و هر کس دیگری شوند. اگر با همسر سابق خود دوباره ازدواج کردید، او را همانگونه که هست با همه تفاوت‌هایش بپذیرید.

8.تعهد داشته باشید که این ازدواج، ازدواج آخر شما خواهد بود

تعهد یک ستون اساسی است که روابط را تثبیت می‌کند. روی مزایای بودن در کنار این شخص تمرکز کنید، نه اشکالاتی که وجود دارد. هر رابطه مزایا و اشکالاتی دارد. هر روز به منظور تقویت احساسات مثبت به خود یادآوری کنید که چقدر خوشبخت هستید که توانستید دوباره با همسر خود باشید. تعهد کنید که هرگز از کلمه (طلاق) استفاده نمی‌کنید.

9.ماه عسل مناسبی ترتیب دهید

اگر توانستید با همسر سابق خود ازدواج کنید، یک ماه عسل ترتیب دهید و به سفر بروید. این کار به طرف مقابل شما این احساس را منتقل می‌کند که برایتان مهم است. نگویید یک بار به ماه عسل رفته‌ایم. این یک ازدواج جدید است و باید همه چیز طوری باشد که انگار بار اولتان است که با طرف مقابل خود ازدواج می‌کنید. باید با تمام قوا به یک ازدواج مــوفق بیندیشید و راهکارهای آن را عملی سازید.

برگشت بعد از طلاق باید با نهایت دقت صورت بگیرد. سعی کنید این بار یک ازدواج عقلانی داشته باشید. اگر همسر شما فرد مناسبی برایتان نیست و نمی‌تواند باعث خوشبختی شما شود، بازگشت کار عاقلانه‌ای نیست. تحقیق، بررسی، انجام منظم مشاوره زوج درمانی به صورت فردی و دو نفره می‌تواند به شما کمک کند که انجام این کار درست است یا خیر.

همچنین یادتان باشد چند روز بعد از طلاق ممکن است بخواهید که دوباره با همسر خود ازدواج کنید. اما این کار هیچ دلیل و منطقی ندارد. باید اجازه دهید کمی زمان بگذرد و شما خودتان را پیدا کنید. بعد از گذشت مدت زمانی طولانی‌تر اگر باز هم پشیمانی بعد از طلاق به سراغتان آمد، می‌توانید برای ازدواج با همسر سابق خود دست به کار شوید.

10. گول تبلیغات را نخورید

حتما دیده اید که در بسیاری از سایت ها مواردی همچون دعای بازگشت به رابطه و غیره دیده می شود. و چه بسا دیده شده که بسیاری از زوجین به امید این تبلیغات دروغین به رابطه خود بازگشته اند و با مشکلات بسیار جدی تری مواجه شده و مجددا طلاق گرفته اند. پس گول این تبلیغات را نخورید و به مشاوره افراد فاقد تخصص و عــمه درمانی! آن ها اعتماد نکنید. توجه کنید که برای بازگشت به رابطه ابتدا باید به صورت اصولی و صحیح مشکلات زوجین را از بین برد و سپس به شرایط رابطه جدید فکر کرد.  این مساله مسلما با کمک یک فرد متخصص به شکلی صحیح پیش خواهد رفت.

مواردی که بازگشت بعد از طلاق توصیه نمی شود؟

_همسرتان اجازه نمی دهد که به اندازه فکر کنید و برای بازگشت به ازدواج اصرار بسیار زیادی دارد.

_فشار بسیار زیادی به شما وارد می کند که هر چه سریع تر مجددا ازدواج کنید.

_روابط جنسی پرخطر دارد و دائما در روابط مختلف می باشد.

_عقل شما می گوید که بازگشت به همسر فکر منطقی نیست.

_پس از طلاق و جدایی حال بسیار خوبی دارید و از نگرانی ها و سختی های زندگی مشترک سابق رها شده اید.

_حس می کنید که تحت کنترل همسر خود قرار دارید.

_به دلایلی همچون داشتن همسر شکاک و یا سایر مشکلات جدی از همسر خود جدا شده اید؛ توجه داشته باشید که این گونه موارد به راحتی تغییر پیدا نمی کنند.
سخن آخر
برگشت بعد از طلاق، از شروع یک رابطه جدید به مراتب سخت تر و پرچالش تر است. در واقع در برگشت به رابطه قبلی فرصت اشتباه مجدد دیگر وجود ندارد. مورد قضاوت دیگران قرار گرفتن، سرزنش های درونی و انتقاد از خود، احساسات سرخورده و افکار منفی همگی پیامدهای اشتباه دوم در یک رابطه است. بنابراین لازم است که دقت کافی در این زمینه را داشته باشید. مشورت با افراد متخصص می تواند راهکار مناسبی در این مورد باشد. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی یاریگر شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سؤالات متداول در مورد برگشت بعد از طلاق

آیا به خاطر فرزندان می‌توانیم دوباره با همسر سابق خود ازدواج کنیم؟

اصولاً باید به این فکر کنید که آیا این مرد و یا این زن می‌تواند شوهر و یا زن مناسبی برای زندگی شما و فرزندانتان باشد یا خیر. اگر فقط دلیلتان این است باید حتماً نظر یک مشاور متخصص را جویا شوید. اما این دلیل نمی‌تواند دلیلی قانع کننده برای بازگشت به همسر سابقتان باشد.

با دخالت دیگران چه کاری می‌توانیم بکنیم؟

تنها کسی که تصمیم نهایی را می‌گیرد شما هستید. نباید به توصیه‌های دیگران گوش کنید، باید به نداهای درونی‌تان توجه کنید. شاید این موضوع ترسناک به نظر برسد، اما در این صورت می‌توانید تصمیمات درستی بگیرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*