ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج | سندروم بازگشت به خانه


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اهمیت و ضرورت ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج چیست؟ تعارضات یا نحوه تعاملاتی که افراد با والدین خود دارند مستقیما بر کیفیت روابط بعدی آن‌ها در آینده خصوصا روابط عاشقانه تاثیر مستقیم می‌گذارد که به آن تاثیر ذهن ناخودآگاه برای ازدواج یا سندروم بازگشت به خانه می‌گوییم. در واقع  هر کودک دو خواسته اصلی دارد به این صورت که عشق پدر و مادر را دریافت کند و پدر و مادرش به یکدیگر عشق بورزند. ممکن است فردی در کودکی در رسیدن به این خواسته‌ها ناکام شده باشد؛ از همین رو این خواسته‌ها حتی در بزرگسالی نیز با او می‌مانند. در بزرگسالی، ناخودآگاه فرد شرایطی را به وجود می‌آورد تا بتواند به این دو خواسته خود در عشق پاسخ دهد. در مشاوره قبل از ازدواج با استفاده از روانشناسی ازدواج با آگاهی از ضمیر ناخودآگاه خود و عدم پیروی از وسوسه‌های آن، ازدواج موفق را تجربه کنید.
تماس با مشاور

ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج به چه معناست؟

معمولا افراد به دنبال این هستند که با هر نوع ازدواج، نیمه‌های خالی وجودی خود را پر کرده و  به سمت رشد و شکوفایی حرکت نمایند. شاید برایتان جالب باشد بدانید چرا در روابط عاشقانه خود جذب برخی از افراد با شخصیت‌های خاص می‌شوید. معمولا افراد از ضمیر ناخودآگاه خود برای ازدواج و انتخاب همسر تاثیر می‌گیرند؛ دقیقا مانند این است که یک کار ناتمام دارید که باید به اتمام برسانید. کافیست به روابط پدر و مادرتان با یکدیگر و حتی تعاملاتی که با شما داشتند توجه کنید. تا چه اندازه فردی که به او علاقه مند شده‌اید ویژگی‌هایی مشابه با یکی از والدین شما دارد؟ برای کسب اطلاع بیشتر از انتخاب همسر کلیک کنید. 

اینفوگرافیک ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج

 اینفوگرافیک ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج

نقش و اهمیت ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج چیست؟

در ادامه با ذکر مثال اهمیت ضمیر ناخوداگاه در ازدواج را به صورت واضح توضیح می‌دهیم:

1- التماس ضمیر ناخودآگاه برای توجه و عشق

اگر در کودکی عشق و توجه لازم را از طرف یکی از والدین دریافت نکرده باشید، ممکن است به کسی علاقه مند شوید که او نیز مانند پدر یا مادرتان عشق و توجه کافی به شما نداشته باشد. مریم زنی است سی ساله که به طور ناخودآگاه از مردان انتقادگر و کنترل کننده خوشش می‌آید. او با مردی ازدواج کرده که مدام از او انتقاد می‌کند و با انتقادهای خود به مریم این احساس را می‌دهد که همسر خوبی نیست، باهوش نیست و باید خودش را تغییر دهد. او حتی به دلیل خواسته شوهرش، بینی‌اش را عمل کرده است. از مریم خواسته شد که فهرستی از ویژگی‌های پدر و مادرش را بنویسد.

مادر مریم زنی انتقادگر، سختگیر، طعنه زن، دمدمی مزاج، کمال‌گرا و همواره عصبانی بوده است. مریم با علاقمند شدن به مردانی که ویژگی مادرش را دارند سعی در بازسازی رابطه خود با مادرش دارد. رابطه‌ای که در آن همواره سخت تلاش می‌کند که باهوش، زیبا و خوب باشد. گویی هنوز با خود می‌اندیشد که "شاید بتوانم کاری کنم که دیگر مادرم من را سرزنش نکند. ممکن است بتوانم کاری کنم که او فکر کند من هم خوب هستم." مریم هنوز نیاز به تایید مادر خود دارد و چون در کودکی هرگز نتوانسته این تایید را بدست آورد. به همین دلیل دچار سندروم بازگشت به خانه شده است. مریم سعی می‌کند تا در رابطه با همسرش این کار ناتمام دوران کودک خود را به پایان برساند. برای کسب اطلاع در زمینه  ازدواج موفق کلیک کنید. 

2- ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج | خشم از والدین و طرد معشوق توسط ضمیر ناخودآگاه

تاثیر ذهن ناخودآگاه در ازدواج | سندروم بازگشت به خانه

اگر از دست یکی از والدین خود عصبانی و خشمگین باشید، ممکن است زمانی که کسی به شما عشق می‌ورزد، او را طرد کنید تا دلش را بشکنید، تا هم خشم خود را تسکین داده باشید و هم او را مجبور کنید تا تلاش کند که عشق و توجه شما را با تلاش بیشتری بدست آورد. یکی دیگر از تاثیرات ذهن ناخودآگاه برای ازدواج را می‌توان در این مثال بیان کرد. پدر و مادر سارا وقتی که او پنج ساله بودند، از هم جدا شدند. سارا تحت نظارت مادرش بزرگ شده است. در این مدت پدرش بسیار به ندرت به دیدن او رفته و تماس چندانی با او نداشته است. پدرش تقریبا او را فراموش کرده و بیشتر به زندگی شخصی خود توجه دارد.

حال سارا قصد ازدواج دارد. وقتی برایش خواستگار می‌آید، تا جایی پیش می رود که مطمئن شود پسر واقعا خواهان ازدواج با اوست. سپس به او جواب رد می‌دهد و با تندی و عصبانیت برخورد می‌کند. سارا با طرد کردن خواستگارهایش، در واقع پدر خودش را به خاطر این که او را در کودکی ترک کرده تنبیه می‌کند. او با این کار پیش خود به آن‌ها می‌گوید" فهمیدید که طرد شدن چه احساس بدی است؟! حلا می‌فهمید که من چه احساسی داشتم."

3- جذاب شدن همزادهای والدین برای ضمیر ناخودآگاه

یکی دیگر از تاثیرات ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج باعث می‌شود به کسی علاقمند شوید که شبیه یکی از والدینتان باشد و سعی می‌کنید تا زندگی او را نجات دهید. بدین وسیله تلافی کاری که نتوانستید برای پدر یا مادر خود انجام دهید را جبران کرده و او را خوشحال کرده باشید. ظاهرا پانته‌آ از مردان معتاد خوشش می‌آید. او اکنون در آستانه ازدواج با یک فرد معتاد است. در جلسات مشاوره معلوم شد که پدر او یک مرد کاری، سخت کوش و مهربان بوده، که به تریاک اعتیاد داشته است.

پآنتا مانند دیگر اعضای خانواده خود، اعتیاد پدرش را پذیرفته بود اما با این حال همیشه سعی می‌کرد تا به طریقی اعتیاد پدرش را از دیگران پنهان کند. او پدرش را خیلی دوست داشت، اما در عین حال هرگز موفق نشد کاری کند که پدرش اعتیاد خود را کنار بگذارد. پآنتا 11 ساله بود که پدرش به دلیل سکته قبلی فوت کرد. او پایان زود هنگام زندگی پدرش را به اعتیاد او ارتباط داده بود و به سندروم بازگشت به خانه مبتلا شده است. او می‌خواهد که این پایان غم انگیز را به گونه‌ای تغییر دهد. به همین دلیل تصمیم به ازدواج با یک معتاد دارد تا او را نجات دهد و باعث شود که آن پایان غم انگیز دیگر تکرار نشود. برای کسب اطلاعات در زمینه انگیزه های ازدواج کلیک کنید. 

4- والد بی توجه هدف ضمیر ناخودآگاه

اگر یکی از والدین شما همیشه شاد نبوده و یا در زندگی مورد توجه واقع نشده باشد، احتمالا شما جذب فردی شبیه او می‌شوید تا با عشق ورزیدن خود به او ثابت کنید که پدر یا مادرتان بسیار دوست داشتنی بوده و باید مورد توجه واقع می‌شد. نادر از نیلوفر خوشش می‌آید و می‌خواهد با او ازدواج کند. نیلوفر دختری است که احساس نا‌امنی دارد و بسیار آسیب‌پذیر است و از مردم می‌ترسد. نسبت به نیلوفر احساس حمایت و محبت فراوانی دارد و می‌خواهد به او احساس دوست داشتنی بودن بدهد.

گذشته نادر روشن کننده ماجراست. پدر نادر از مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق برخوردار نبوده و پانزده سال پیش همسر و فرزندانش را ترک کرده است. مادر نادر بعد از این رویداد از لحاظ روحی بسیار آسیب می‌بیند و همواره احساس بی‌کفایتی می‌کند. او دیگر ازدواج نکرد و نادر در آن زمان پانزده ساله بود. او احساس ناامیدی و ترک شدگی مادر را به خوبی درک می‌کرد. به همین دلیل به طور ناخودآگاه تصمیم گرفت تا به مادرش ثابت کند که دوست داشتنی است. به همین دلیل او با عشق ورزیدن و ازدواج با دختری شبیه مادرش، می‌خواهد به او بگوید که دوست داشتنی است و به پدرش هم ثابت کند که در ترک مادرش اشتباه کرده است. برای اطلاع بیشتر در زمینه مهارت های لازم برای ازدواج موفق کلیک کنید. 

5- وارد شدن به رابطه ای که خوشبخت تر از والدین نباشیم!

تاثیر ذهن ناخودآگاه در ازدواج | سندروم بازگشت به خانه

گاهی ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج باعث می‌شود وارد رابطه‌ای شوید که از ازدواج پدر و مادرتان بهتر نباشد. در واقع می‌خواهید از پدر و مادر خود خوشبخت‌تر نباشید. سعید بیست و هفت ساله در یک خانواده پر تشنج بزرگ شده است و پدر و مادر او با هم تفاهم ندارند. سعید بارها شاهد دعوا و بحث آن‌ها بوده است. اکنون سعید تصمیم به ازدواج با مریم را دارد و می‌داند که او زود عصبانی می‌شود اما با این حال می‌خواهد با او ازدواج کند. هنگامی که از سعید پرسیده شد که آینده خود را چگونه می‌بینی در جواب گفت: چیزی شبیه زندگی پدر و مادرم. از او پرسیده شد که آیا فکر نمی‌کنی حق تو بیشتر از یک زندگی همراه با دعوا و مرافعه باشد؟ پاسخ داد: حق من از زندگی بیشتر از حق پدر و مادرم از زندگی نیست.

درمان و شناخت تاثیر ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج

دوستی‌های قبل از ازدواج، می‌تواند فرصت مناسبی برای شناخت فرد مقابل است. استفاده از تجربه‌های خانواده و اطرافیان نیز نقش مهمی در ازدواج موفق دارد. شناختن تاثیر ذهن ناخودآگاه در ازدواج بر انتخاب‌های عشقی، نیاز به بررسی تخصصی دارد. بررسی انگیزه‌های ازدواج و تاثیر ذهن ناخوداگاه در ازدواج طی جلسات مشاوره روانشناسی امکان پذیر است. فرصتی که باعث می‌شود در دام ذهن ناخوداگاه خود قرار نگیرید و ازدواجی اصولی و ماندگار را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه دوستی های قبل از ازدواج کلیک کنید. 

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

همانطور که گفته شد ناخودآگاه انسان تاثیر بسیار زیادی بر تصمیمات مهم زندگی همچون ازدواج می‌گذارد و حتی می‌تواند مسیر زندگی مشترک را تغییر داده و حتی در برخی مواقع آن ازدواج را به سوی شکست هدایت کند. با کمک گرفتن از یک روانشناس می‌توانید از ناخودآگاه خودتان آگاه شوید و اینگونه ازدواج موفقی را تجربه نمایید. شما می‌توانید در هر کجا که هستید به صورت تلفنی با متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی تماس بگیرید و با آنان صحبت کنید. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*