ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

انتقام پس از شکست عشقی | چه کسی پس از انتقام ضربه می خورد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با انتقام پس از شکست عشقی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


انتقام پس از شکست عشقی یکی از مواردی است که افراد آسیب دیده ممکن است به آن فکر کنند. به خصوص زمانی که رابطه با اتفاق ناخوشایندی نظیر خیانت به پایان می‌رسد. شكست عشقی موجب برهم خوردن توازن احساسات و در نهایت بروز برخی ناهنجاری‌های روانی در فرد می‌شود. از این رو ممكن است فرد آسیب دیده برای جبران صدمات روحی خود درصدد انتقام از فرد مورد نظر برآید. اما نکته اینجاست که بیشترین صدمه انتقام را خود فرد انتقام‌گیر می‌بیند. انتقام راهی برای درمان و التیام جراحات روحی افراد نیست. چرا كه این رفتار به معنای این است كه فرد قادر به پذیرش موقعیت موجود و آنچه رخ داده نیست. بر این اساس انتقام یک شمشیر است كه لبه تیز آن به‌سوی خود فرد است. برای اینکه در این باره بیشتر بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. همچنین توصیه می کنیم با مشاوره روانشناسی راهکارهای موثر و عملی برای کاهش فشار عصبی خود در بحران شکست عشقی بیاموزید و انجام دهید. این کار می تواند بهترین درمان باشد. برای کسب اطلاعات در مورد مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

انتقام پس از شکست عشقی |علت گرایش به انتقام چیست؟

انتقام گرفتن از کسی که ما رو ول کرده

شكست عشقی نوعی هیجان شدید است كه در ابتدای امر نوعی حالت فقدان عمیق را ایجاد کرده و فرد را دچار رنجی زیاد می‌کند. در ابتدا واكنش اولیه فرد به درد و رنج، افسردگی زیاد و گوشه گیری و انزواطلبی است، با ادامه این روند امكان بروز خشم زیاد در فرد و احتمال بروز واكنش تلافی جویانه وجود دارد. در صورتی كه فرد قادر به انجام واكنش تلافی جویانه نباشد، ممكن است حتی تحت تنش زیاد عصبی وادار به خــودكشی شود. در این میان چه چیزی باعث حس انتقام می‌شود؟

در حقیقت علت انتقام گرفتن ناتوانی در کنترل هیجانات و خشم و نداشتن راهبرد مقابله‌ای مناسب در برابر این موضوع است. فرد فکر می‌کند با انتقام گرفتن از احساسات منفی شکست عشقی می‌شود و طرف مقابل را مجازات می‌کند. این در حالی است که طبق گزارشات اکثر افراد پس از انتقام نه تنها احساس آرامش نمی‌کنند، بلکه مشکلات روحی‌شان تشدید می‌شود. به همین خاطر لازم است که اگر به فکر انتقام و تلافی هستید پیش از انجام هر اقدامی با یک روانشناس صحبت کنید تا هرچه زودتر برای درمان شکست عشق خود اقدام نموده و از پیامدهای ناگوار پیشگیری کنید. 

 

اینفوگرافیک انتقام پس از شکست عشقی

اینفوگرافیک انتقام پس از شکست عشقی

انتقام پس از شکست عشقی | پیامدهای انتقام برای خود فرد 

ضربه انتقام پس از شکست عشقی را چه کسی می‌خورد؟ همان طور که گفته شد انتقام برخلاف تصور هیچ‌گونه اثر مثبتی در كاهش انرژی منفی و درد و رنج ندارد و علاوه بر این مقدار زیادی ناراحتی و اندوه را به وجود انسان وارد می‌کند. بنابراین امكان بهبودی بعد از انتقام کاملاً منتفی است و به علاوه این کار شما را در معرض پیامدهای بزرگ‌تر نظیر بازخوردهای حقوقی و جزایی صدماتی كه به فرد مورد نظر وارد می‌کنید نیز قرار می‌دهد. بنابراین ضربه انتقام پس از شکست عشقی را انتقام گیرنده می‌خورد. البته این که شما پس از شکست عشقی از شریک زندگی خود عصبانی باشید و  افکار انتقام به سرتان بیاید امری طبیعی است. اما اینکه چقدر بتوانید به مهارت کنترل احساسات، هیجانات و احساس خود را تحت کنترل در بیاورید و بر اساس آن‌ها عمل نکنید مسئله‌ای حائز اهمیت است.

شکست عشقی به نوبه خود فشار روانی زیادی را برای شما به همراه می‌آورد در این وضعیت انجام رفتارهای تلافی جویانه می‌تواند وضعیت روانی‌تان را با بحران بیشتری مواجه کند به همین خاطر اگر به فکر آرامش ذهن و رهایی از رنج‌های خود هستید بهتر است به دنبال راهی اصولی باشید. به این ترتیب احتمال آسیب‌هایی نظیر بروز افسردگی بعد از شکست عشقی و اضطراب‌های مزمن نیز در شما کاهش خواهد یافت. 

 

مراجعه به روانشناس و درمان شکست عشقی 

برای اینکه بحران شکست عشقی برای شما هرچه زودتر به پایان برسد لازم است که به خودتان زمان بدهید و در طول این مدت راهکارهایی عملی برای مقابله با احساسات و افــکار منفی را بیاموزید. برای مثال یادگیری مهارت کــنترل خشم در این زمینه بسیار اهمیت دارد. هم‌چنین به دلیل اینکه اکثراً افسردگی در کنار شکست عشقی اتفاق می‌افتد، لازم است که هرچه زودتر برای درمان اقدام کنید. در واقع افسردگی با ایجاد نشخوار فکری در ذهن شما اجازه نمی‌دهد که اتفاقات گذشته را فراموش کنید و به سوی فردایی بهتر بروید. 


سخن آخر
به بن بست عشقی رسیدن و دل بریدن از تمام عواطف و احساسات کار دشواری است. اما باید از تصمیم گیری احساسی اجتناب کرد و واقع بین بود. مسلما رابطه ای که با شکست مواجه شده، مشکلات بسیاری را در خود داشته و همین امر باعث تزلزل آن شده است. بنابراین به جای افکار آسیب زننده انتقام، بهتر است با احـترام به خود و حفظ ارزش های انسانی به رابطه تمام شده با دیدی عبرت گرایانه نگاه کنید و با آرامش به اهداف زندگی خود بپردازید.
در این مسیر مشاوران حامی هنر زندگی با تمام تخصص و دانش خود شما را همراهی می کنند. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*