ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بررسی رابطه | با 16 سوال رابطه خود را مرور کنید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با برای بررسی رابطه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برای آن که رابطه تان را به طور منظم و مداوم درست پیش ببرید، نیاز به ابزاری برای بررسی رابطه خود دارید. گاه نگریستن به رابطه از یک زاویه دید دیگر به شما کمک می‌کند تا گره‌های کوری که باز نشدنی را  به یک موضوع پیش پا افتاده تبدیل کنید. رابطه مانند ماشینی است که هر چند وقت یک بار نیاز به تعمیر و مراقبت دارد. همانطور که پیش از سفر ماشین خود را چک می‌کنید، در هر مرحله از زندگی زناشویی نیز باید وضعیت رابطه تان را بررسی کنید. عدم توجه به خرابی‌ها شما را از ادامه مسیر باز می‌دارد؛ پس پیش از آن که زخم‌های رابطه تان عمیق‌تر شود باید به دنبال راه چاره ای بگردید تا با شکست عشقی مواجه نشوید. به پرسش‌های زیر پاسخ داده و با توجه به نمره ای که از این پرسشنامه کسب می‌کنید، می‌توانید به لزوم مشاوره و درمان پی ببرید. مشاوره روابط عاطفی میتواند در این زمینه شما را یاری کند.

تماس با مشاور

;

چرا باید رابطه را بررسی کرد؟

چرا باید رابطه را بررسی کرد؟

یک رابطه، مانند هر چیزی در این دنیا، نیاز به مراقبت دارد. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بنابراین باید قبل از اینکه یک رابطه و یک زندگی به مرحله تخریب و تعمیر برسد، آن را از گزند و آسیب در امان بدارید. طبیعتا بهترین راه برای اینکار، همراه داشتن یک روانشناس متخصص است تا به بهترین شکل مشکلات زندگی شما را تحلیل کرده و بهترین راهکارها را برای بررسی رابطه و مراقبت از آن به شما بگوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روابط دختر و پسر کلیک کنید.

اینفوگرافیک بررسی رابطه

اینفوگرافیک بررسی رابطه

16 سوال برای بررسی رابطه

برای بررسی رابطه خود، به 16 سوال زیر با بله یا خیر پاسخ داده و در ادامه با توجه به نحوه نمره گذاری که شرح داده شده به آن‌ها نمره دهید:

1. من از ظاهر فیزیکی خود راضی هستم.

2. من به طور مرتب ورزش نمی‌کنم.

3. من هر هفته فعالیت‌هایی برای مراقبت از خود انجام می‌دهم. (فعالیت‌هایی که برای تقویت یا جوان شدن است)

4. من بخاطر مشغله‌های زندگی، شغلی و خانواده، زمان و انرژی کافی برای مراقبت از خودم ندارم.

5.  ما می‌توانیم در مورد هرگونه مشکل و اختلاف نظری، با هم صحبت کنیم.

6.  من و شریک زندگی‌ام، اشتراکات و تفاهم زیادی با هم نداریم. معمولا در یک مسیر مشترک قرار نمی‌گیریم. انگار که در یک رابطه بی سرانجام قرار گرفته‌ایم.

7. من و شریک زندگی‌ام، ارتباط خیلی خوبی با هم داریم.

8. مسائل و مشکلات رابطه و خانواده ما حل نمی‌شود.

9. در هفته گذشته، نسبت به همسرم میل جنسی بالایی داشتم.

10. من درباره رابطه جنسی مان ناامید، بی تفاوت و دلسرد شده‌ام.

11. من در زمان تحریک و رابطه جنسی، خیلی راحت به شریک زندگی‌ام می‌گویم که چه چیزی را دوست دارم یا دوست ندارم و چه چیزی را بیشتر یا کمتر می‌خواهم.

12. احساس می‌کنم شریک زندگی‌ام، مرا جذاب نمی‌بیند.

13. من می‌توانم 100 درصد خودم را در رابطه بگذارم.

14. من احساس می‌کنم شریک زندگی‌ام مرا به خوبی نمی‌شناسد و واقعا مرا نمی‌بیند.

15. من و شریک زندگی‌ام، احساس می‌کنیم که در یک مسیر مشترک قرار داریم و اهداف، ارزش‌ها و اولویت هایمان با هم یکی است.

16. بهتر است که مسائل خیلی شخصی و خصوصی خود را از شریک زندگی‌ام پنهان کنم.
برای کسب اطلاع در زمینه شکست عشقی کلیک کنید.

نحوه نمره گذاری سوالات بررسی رابطه

16 سوال برای بررسی رابطه

_ در سوالات فرد، به پاسخ بله (یک) امتیاز و به پاسخ خیر (صفر) امتیاز بدهید.

_ در سوالات زوج، به پاسخ بله (صفر) امتیاز و به پاسخ خیر (یک) امتیاز بدهید.

تفسیر نمرات آزمون به طور کلی

نمره 14تا 16 

شما در المپیک رابطه، مدال طلا را دارید. این نمره نشان می‌دهد که شما رضایت بسیار بالایی از رابطه دارید و در حال تجربه یک رابطه مثبت هستید. شما وقت خود را هم برای خود و هم برای شریک زندگیتان می‌گذارید و با توجه به نیازها و اولویت‌ها، بین خود تعادل برقرار می‌کنید.

بررسی رابطه | نمره 9 تا 13 

شما یک رابطه خوب دارید، اما این رابطه برای بهتر شدن نیز جا دارد. بعضی از بخش‌های زندگی شما نیاز به توجه و انرژی بیشتری دارد. به بررسی رابطه خود پرداخته و با توجه به تفسیر جزئی به این بخش‌ها پی ببرید. برای آگاهی از نشانه های رابطه سالم کلیک کنید.

نمره 8 به پایین 

شما ممکن است از رابطه خود راضی باشید، اما مشکلاتی وجود دارد که آن‌ها را نشنیده اید، ندیده اید و نفهمیده اید. این مشکلات به مرور زمان تبدیل به الگوهای تکراری مقاومت شده و دیگر نمی‌توانید بپذیرید که مشکلاتی دارید. این مسئله باعث شده که به نوعی احساس گیر کردن در رابطه را داشته باشید. پس باید به بررسی رابطه خود پرداخته و این مشکلات جزئی را شناسایی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جلوگیری از احساس تنهایی در روابط عاطفی کلیک کنید.

تفسیر جزئی آزمون

اگر در یکی از بخش‌های چهار تایی در سوالات (1 تا 4)، (5 تا 8)، (9 تا 12) و (13 تا 16)، نمره کمتر از 2 گرفته اید؛ یعنی یک بخش از رابطه شما نیاز به بهبود دارد.

نمره 2 یا کمتر برای 4 سوال اول

نمره 2 در 4 سوال اول بررسی رابطه نشان می‌دهد که شما با ظاهر فیزیکی خود مشکل دارید. شاید تا به حال به آن فکر نکرده بودید یا شاید دغدغه همیشگی شما بوده است. بنابراین نیاز به مراقبت شما در مورد ظاهر فیزیکی‌تان بیشتر می‌شود. زمان بیشتری را برای ورزش و مراقبت جسمانی بگذارید. برای داشتن جذابیت ظاهری کلیک کنید.

نمره 2 و کمتر در سوالات 5 تا 8

نمره 2 در سوالات 5 تا 8 نشان دهنده مشکلات و وجود مناقشاتی در رابطه است. در این صورت مراجعه به مشاوره برای بررسی رابطه و زوج درمانی لازم به نظر می‌رسد. چرا که این مشکلات، باعث می‌شود انگیزه و امید یکی از زوجین، به طور کلی نسبت به آینده از بین برود و عقاید و نظرات او توسط شریکش تخریب شود. این مسئله صبر و تمایل بالایی می‌طلبد؛ شما باید به شریک زندگی و همسرتان توجه کرده و او را بشنوید. به جای انتقاد مستقیم با نرمی و مهربانی صحبت کنید و با تحقیر و توهین خود یا شریکتان را محبور به عقب نشینی نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحقیر در رابطه عاطفی کلیک کنید.

نمره 2 و کمتر در سوالات 9 تا 12

نمره 2 در سوالات 9 تا 12 به این معناست که شما تحریک جنسی در رابطه خود نداشته و از روابط جنسی خود رضایت ندارید. آیا شما می‌توانید از شریک زندگیتان آن چه را که می‌خواهید درخواست کنید؟ اگر نه، یک درمانگر جنسی می‌تواند به بررسی رابطه پرداخته و به شما کمک کند. اگر نمره شما صفر یا یک باشد، احتمالا آخرین باری که همسرتان را بوسیده اید، در آغوش گرفته اید یا لمس کرده اید را از یاد برده باشید. شاید به دلیل درگیری‌ها و مشکلات حل نشده، میل جنسی بالایی ندارید؛ اما نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج می‌تواند بسیار خطرناک باشد. مشکلات پزشکی، مشکلات عصبی و روانی که هیجانات یا لذت‌های شما را کور کرده است، باید بررسی و حل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج کلیک کنید.

نمره 2 و کمتر در سوالات 13 تا 16

نمره 2 در سوالات 13 تا 16 نشان دهنده این است که شما احساس راحتی با خودتان ندارید، نمی‌توانید همه چیز را با همسرتان به اشتراک بگذارید و حس می‌کنید که شریک زندگی تان هنوز شما را نپذیرفته است و اینکه با هم در حال رشد و پیشرفت نیستید. اولویت بندی در رابطه، صحبت درباره ارزش‌ها و اهدافتان می‌تواند در این زمینه مفید باشد. سعی کنید برای یافتن یک مسیر مشترک و همبستگی بیشتر در رابطه، با یک روانشناس صحبت کرده و با نگاهی دقیق به زندگی خود نگاه کنید. روانشناس به  بهبود صمیمت شما و همسرتان در رابطه کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمت با همسر کلیک کنید.

سخن آخر

برای اینکه اشتیاق و احساس رضایت در یک رابطه عاطفی همواره بالا باشد، باید هرچند وقت یکبار به بررسی رابطه پرداخته و با رسیدگی و تقویت، عشق و سرزندگی را به رابطه‌تان برگردانید. چرا که حتی بهترین رابطه‌ها هم ممکن است در اثر بی‌توجهی با سردی مواجه شوند. اگر احساس می‌کنید رابطه عاطفی‌تان دیگر مانند گذشته نیست از یک روانشناس کمک بگیرد تا قبل از دست رفتن رابطه، آن را احیا کنید. روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی می‌توانند در زمینه بررسی رابطه و بهبود آن به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زوج درمانی و دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*