ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رابطه جنسی خشن | دلایل تمایل به رابطه خشن و مشکلات روانی آن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با رابطه جنسی خشن پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


رابطه جنسی خشن به معنای وجود رفتارهای دردناکی است که آگاهانه صورت می گیرند. لزوما با مشکلات روحی افراد خواستار رابطه جنسی خشن همراه نیست و آنچه باید در این بین مورد توجه قرار گیرد این است که این رابطه  کاملا با خشونت جنسی متفاوت است. چرا که اولی یک رفتار جنسی بهنجار بر اصل رضایت و توافق کامل طرفین بر کسب لذت استوار بوده و دومی یک رفتار ناهنجار جنسی با هدف آسیب عمدی یکطرفه بدون جلب رضایت و بدون کسب لذت انجام می شود. این مقاله به بررسی دلیل تمایل به رابطه خشن و چگونگی مدیریت آن می پردازد.  

تماس با مشاور

رابطه جنسی خشن چیست؟

وقتی مردم در مورد این نوع رابطه صحبت می کنند معمولاً منظور این است که یک عنصر درد در آن دخیل بوده است. از نیروی جنسی بدن استفاده می کند و این انتظار وجود دارد که اتفاقی غیرعادی رخ دهد. در رابطه جنسی خشن اگر قرار است مساله ای حل شود نحوه انجام کارها است نه لزوما آنچه تحت عنوان خشن بودن رابطه انجام می دهید. متخصصین سکسولوژیست بر این باورند که شما تقریباً می توانید هرگونه فعالیت شهوانی را به آرامی و ظرافت یا سریع، سخت و خشن انجام دهید. این انتخاب فردی مادامی که بر اصل رضایت و توافق دوطرفه بنا شده باشد و خشن بودن موجود به رابطه عادی روزانه کشیده نشود مساله ساز نیست و جزء انحرافات جنسی محسوب نمی شود.  

اینفوگرافیک رابطه جنسی خشن

اینفوگرافیک رابطه جنسی خشن

تفاوت خشونت جنسی و رابطه جنسی خشن

مهم است که بین سکس خشن و تجاوز جنسی تفاوت قائل شوید زیرا بین آن ها همپوشانی وجود دارد. تفاوت های اصلی بر سر وجود رضایت و لذت است. تجاوز جنسی هرگز با رضایت انجام نمی شود و یک طرف رابطه خود را به دیگری با توسل به زور و سلطه تحمیل می کند. انگیزه های یک رفتار متجاوزکارانه معمولا جنسی نیست و بیشتر بر اعمال قدرت و تخلیه پرخاشگری استوار است. این در حالی است که در رابطه جنسی خشن، طرفین همیشه رضایت را مد نظر قرار می دهند. در حالی که رابطه جنسی خشن همیشه لذت محور است تجاوز جنسی هرگز به معنای لذت بردن و با هدف لذت بردن نیست.
مرز ظریف بین این دو، به این معناست که این یک مبادله قدرت با دقت بالا در مذاکره و توافق دوطرفه است که هم در نظر دارد گیرنده از چه چیزی هیجان زده می شود و هم هدیه دهنده مشتاق است همان را ارائه دهد. شما نمی توانید صرفا با مشت زدن به کسی، بدون شناخت نقاط امن بدن، نحوه انجام این کار، بدون آسیب رساندن به بدن او، به این نوع رابطه بپردازید؛ چرا که این رفتار مصداق تجاوز جنسی و اعمال خشونت جنسی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی کلیک کنید.
اگر شما در حال بازی نقش آفرینی جنسی هستید، باید بدانید که آیا شریک شما در مورد هر چیزی که نقش آن را ایفا می کند احساس راحتی دارد یا خیر. آماده باشید تا در صورت بروزعوامل محرک احساسی ناخوشایند، بازی را متوقف کنید. توضیح دهید نمی خواهید در طول یک رابطه جنسی آسیب بزنید و آسیب ببینید. در مورد این موارد نیز در خارج از اتاق خواب صحبت کنید نه در حین انجام فعالیت جنسی و ناگهانی.  
رابطه جنسی خشن

دلیل تمایل به رابطه جنسی خشن

تمایلات جنسی انسانی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است. تقریباً همه گاه و بیگاه به رابطه جنسی خشن روی می آورند یا حداقل به آن علاقه نشان می دهند؛ حتی اگر افرادی ملایم و آرام در روزمرگی ها و در ارتباط با اطرافیان شناخته شوند.
درک دلیل جذابیت ترکیبی لذت با درد حتی برای خود کسانی که از ایده رابطه جنسی خشن با شریک زندگی خود استفاده می کنند دشوار است. طیف‌ گسترده ای از دلایل وجود دارد برای این سوال که چرا افراد کارهایی را انجام می دهند که با درد کشیدن عمدی همراه است.
برخی از دلایل ممکن است ماهیت روانشناختی داشته باشند و این دلایل را می توان برای ارزیابی موقعیت های فردی اشخاص گروه بندی کرد. آنچه از این یافته ها به دست می آید این است که تنها یک دلیل برای اینکه که چرا این نوع رابطه چنین تم فانتزی جنسی برای اکثر افراد است وجود ندارد و معلوم می شود عوامل مختلفی افراد را به سمت این سبک از رابطه می کشاند.

1-اشتیاق به ترسیدن

از نظر طبیعت و سیر تکاملی، انسان هوس و اشتیاق ترسیدن دارد. البته میزان این اشتیاق از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مهم این است که شریک زندگی به شما و به مرزهای انسانی خود احترام بگذارد. علاقه به رابطه جنسی خشن درست مانند علاقه به تماشای یک فیلم ترسناک یا سوار شدن بر روی یک ترن هوایی بسیار بلند و به ظاهر خطرناک است.
تا وقتی احساس امنیت می کنید که بتوانید از وضعیت خارج از کنترل جلوگیری کنید. درست مثل داشتن حق انتخاب و اراده برای متوقف کردن صحنه ترسناک یک فیلم. اینجا هم می توانید به شریک خود بگویید دست از کار بکشد و فیلم را خاموش کنید. اما این از اشتیاق به ترسناک و دردناک بودن کم نمی کند. باید دقت داشته باشید اشتیاق به ترسیدن با آزارخواهی جنسی یا مازوخیسم متفاوت است.

2-اثر کولیج

به شرکت کنندگان در همان مطالعه فهرستی بلند از محرک های احتمالی این رابطه داده شد و از آن ها خواسته شد تا گزارش دهند که به کدام دلیل از آن ها خواسته شده است یا خود آن ها خواسته اند که رابطه جنسی خشن داشته باشند. در فهرست ارایه شده به رایج ترین محرک ها مانند امتحان کردن چیزهای جدید، خستگی از شیوه های قبلی و علاقه به امتحان کردن و بازی فانتزی اشاره شده بود.
نتایج می گوید که رابطه جنسی خشن اغلب فقط نیاز افراد به تازگی و تنوع جنسی را برطرف می کند. زنان و مردان تمایل دارند روال جنسی خسته کننده را با ترکیب این ها تغییر دهند. پدیده ای که محققان جنسی از آن به عنوان اثر کولیج یاد می کنند.

3-اثر انتقال تحریک

عوامل محرکی وجود دارد که شامل مواردی می شود از این قبیل که افراد قبلاً در حالت تحریک فیزیولوژیکی شدید قرار داشته باشند و سپس اقدام به سکس بکنند. مانند بعد از دعوا، عصبانی شدن از شریک خود و رابطه جنسی بعد از ورزش کردن. این محرک ها را می توان با چیزی که روانشناسان آن را انتقال تحریک می نامند توضیح داد.
برانگیختگی انتقال از یک موقعیت، زمانی اتفاق می افتد که برانگیختگی یا هیجان جنسی را در موقعیتی غیر مرتبط تقویت کند. به عبارت دیگر اگر بدن شما در ابتدای یک رابطه جنسی آمپر شده باشد، این امر زمینه را برای پیگیری یک تجربه فعال تر و شدیدتر فراهم می کند.

4-علاقه به سلطه

برای افرادی که خشن هستند اشتیاق به قدرت و کنترل وجود دارد و البته این قدرت واقعاً در دست شخصی است که خشونت را دریافت می کند ( یا حداقل در شکل درست آن باید اینطور باشد). هنگامی که شما کاملاً بر شریک خود کنترل دارید و اجازه دارید بدن او را دقیقاً همانطور که دوست دارید در اختیار بگیرید، آسان نیست که هیجان زده نشوید. چرا که به دست آوردن چنین موقعیتی به طور کلی فرد را به رابطه جنسی سریعتر، خشن و شدیدتر مانند بردگی جنسی سوق می دهد.

5-دلالت بر فوریت

هیچ چیز سکسی تر از این نیست که تصور کنید شریک جنسی، آنقدر شدید شما را می خواهد که حسی از اجبار و فوریت برای رابطه در لحظه را تجربه می کند. رابطه جنسی خشن این تجربه را به خوبی ارائه می دهد. هیجان بستن شریک به تختخواب برای رابطه جنسی با او، بسیار وابسته به عشق شهوانی است که معمولاً با شنیدن عبارت اروتیک به آن فکر می کنند و حس خوشایند جنسی به سراغ فرد می آید. هنگامی که فرد رابطه جنسی خشن دارد، به قسمتی از مغز می پردازد که با ارضاء فوری سروکار دارد. فرد آنقدرها نگران این نیست که به آرامی به نقطه اوج خود برسد. فورا آن را می گیرد و این سکسی است.

6-اعتماد محض

همه فعالیت های جنسی نیاز به اعتماد از طرف گیرنده و ارایه دهنده دارد. در رابطه جنسی خشن اعتماد بیشتری حتی در این مورد وجود دارد. چرا که شما باید بتوانید اطمینان حاصل کنید که در صورت فشار بیش از حد، با درخواست شما شریک جنسی رفتار خود را متوقف می کند. در برخی موارد این هدف با تعیین یک واژه به معنی یک کلمه امن به دست می اید که طرف مقابل را به توقف رفتار فرا می خواند.‌ این که بتوانید به او اعتماد کنید تا به آنچه شما بیان می کنید گوش دهد و در مواقعی که لازم است از مرزهای خود فراتر نرود، یک تعهد بزرگ است.

7-لذت بردن صرف

به نظر می رسد که مردم واقعاً از این نوع رابطه جنسی لذت می برند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*