ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ارضا با دست در دوران بارداری | خطرات، بایدها و نبایدها


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ارضا با دست در دوران بارداری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ارضا با دست در دوران بارداری یکی از پرسش های بانوان باردار است. بارداری می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود. گاهی امکان برقراری رابطه جنسی وجود ندارد. در این شرایط خودارضایی شیوه مناسبی برای جایگزینی است. اکثر پزشکان معتقدند خودارضایی در دوران بارداری بی خطر است و حتی می تواند مزایای سلامتی مانند کاهش استرس و افزایش جریان خون را نیز به همراه داشته باشد ومنجر به کسب آرامش زن باردار می شود. برای برخی از زنان باردار تهوع صبحگاهی و خستگی هرگونه علاقه به فعالیت جنسی از جمله خودارضایی را از بین می برد. در هر حال بروز اختلالات جنسی می تواند زمینه ساز مشکلات روانی برای افراد باشد. بهتر است در صورت تشدید اختلال روانی و جنسی خود که امری شایع در دوران بارداری است با متخصصین مشاوره جنسی مشورت نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.
 

تماس با مشاور

                                            

بارداری و افزایش میل جنسی

در سه ماهه ی دوم و سوم، زنان با افزایش جریان خون در دستگاه تناسلی روبرو می شوند. برای بسیاری از آن ها، همین مسئله باعث یک تجربه ی جنسی تحریک کننده تر و ارگاسم شدیدتر می شود. بر اساس نظر مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد در طول بــارداری، زنان ممکن است بیشتر از قبل، از رابطه ی جنسی لذت ببرند. در نتیجه افزایش میل جنسی زنان و خودارضایی در این دوران طبیعی است.

 

اینفوگرافیک ارضا با دست در دوران بارداری

 اینفوگرافیک ارضا با دست در دوران بارداری

آیا رابطه ی جنسی در دوران بارداری خطرناک است؟

رابــطه جنسی با شوهر مطمئناً منجر به ارگاسم شدیدی می شود. اما زنان هنوز هم بیشتر اوقات خود را ممکن است با عطش جنسی سر کنند. برای زنان باردار پرسش در مورد بی خطر بودن یا نبودن خودارضایی در دوران بارداری دشوار است. چرا که این موضوع همچنان تابو تلقی می شود. چون نمی توانند پاسخی پیدا کنند، از ایده ی سوال کردن هم چشم پوشی می کنند. میله هایزر از دانشگاه استنفورد می گوید: تا زمانی که هیچ مسئله پزشکی وجود نداشته باشد که مانع از رابطه جنسی یک زن باردار شود، او می تواند به هر اندازه که راحت است رابطه جنسی برقرار کند و خطری ندارد.  

آیا ارضا با دست در دوران بارداری خطرناک است؟

در دوران بارداری، برخی از خانم ها متوجه می شوند که میل جنسی آنها به دلیل اختلالات هورمونی افزایش می یابد. افزایش سطح استروژن و پروژسترون احتمالاً اشتهای جنسی خانم ها را بیش از پیش افزایش می دهد. در نتیجه انجام خودارضایی و حتی رابطه ی جنسی در این مدت کاملاً بی خطر است. میله هایزر می گوید: به طور کلی یک زن نمی تواند در هنگام خودارضایی به کودک آسیب برساند. ارگاسم زنــان بیشتر می تواند باعث انقباضات موسوم به برکستون هیکس شود که به مرور کاهش می یابد و در نهایت متوقف می شود و جای نگرانی نیست. اما انقباضات منجر به زایمان به لحاظ کمی منظم و به لحاظ کیفی با شدت افزایش می یابد. درعین حال ممکن است به دلیل حالت تهوع و خستگی شدید برخی دیگر از زنان علاقه ی خود را به رابطه ی جنسی یا خودارضایی به طور کلی از دست بدهند.  

دلایل ارضا با دست در دوران بارداری

اگر مانع پزشکی برای رابطه ی جنسی مستقیم وجود داشت، با توجه به مزایای مختلف خودارضایی برای زنان، تعجب آور نیست که زنان باردار - به ویژه کسانی که افزایش میل جنسی را مشاهده می کنند - به خودارضایی ادامه دهند. بسیاری از زنان باردار دریافته اند که میل جنسی آنها بیش از قبل، به سرعت بالا رفته است و حالا نیاز بیشتری برای رفع آن احساس می کنند. به همین دلیل روی آوردن به خودارضایی رایج و یک شیوه ی فوق العاده برای رفع نیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خودارضایی زنان و دختران کلیک کنید.  
ارضا

فواید ارضا با دست در دوران بارداری

به جز همه ی احساسات خوب ناشی از خودارضایی برای افراد عادی، در زنان باردار حتی می تواند مزایای اضافی هم برای کمک به سختیهای روحی و جسمی آنها به همراه داشته باشد. بنابراین وقتی احساس نیاز کردید، منتظر همسرتان نباشید. امور را به دست خود بگیرید و از این نه ماه نهایت استفاده را ببرید. خودارضایی در دوران بارداری غیرقابل انکار است. برخی از مزایای خودارضایی برای زنان شامل کسب آرامش و کاهش استرس و صمیمیت با شریک زندگی می باشد. در ادامه به فواید خودارضایی با تفصیل می پردازیم.

1- تسکین استرس با ارضا با دست در دوران بارداری

زندگی روزمره می تواند به اندازه ی کافی استرس زا باشد. حالا بارداری را هم به این اوضاع اضافه کنید تا ببینید سطح اضطراب شما در مورد همه چیز تا چه اندازه ممکن است افزایش یابد. لذت بردن از خود، یکی از راه های حل کم کردن این فشارهاست. متخصص زنان و زایمان بریتانی نوئل روبلز، می گوید: خودارضایی می تواند به کاهش احساس استرس یا اضطراب کمک کند. ارضا شدن زنان حتی با بهبود خواب آن ها ارتباط دارد. بنابراین با دادن یک استراحت آرام به خود، نگرانی های روز را از بین ببرید. اگرچه همه مشکلات را برطرف نخواهد کرد، اما مطمئناً می تواند کمک کند. هنگامی که بعد از خودارضایی ارگاسم می کنید،افزایش هورمون اکسی توسین می تواند تسکین دهنده استرس طبیعی باشد.

2- ارگاسم در دوران بارداری، بهتر و شدیدتر

اگر فکر می کنید یک ارگاسم طبیعی شگفت انگیز است، تجربه ی اوج در بارداری ممکن است شما را از مرز لذت هم فراتر ببرد. با توجه به افزایش مقدار جریان خون در دستگاه تناسلی زنان نقاط مناسب را حساس تر می کند و هورمون های اضافی در بدن شما ارگاسم بارداری را تشدید می کند. ارگاسم هایی که در دوران بارداری تجربه می شوند یک درجه بالاتر از ارگاسم های معمولی هستند که به معنای لذت بیشتر است.

3- جایگزین رابطه جنسی

شکم در حال رشد یا یک بیماری پزشکی ممکن است شما را از داشتن رابطه ی جنسی منع کند یا آن را برای شما دشوار کند، در این صورت خودارضایی می تواند کمک کننده باشد. البته استفاده از پوزیشن های جنسی متناسب با وضعیت زنان باردار می تواند رابطه جنسی را امکانپذیر و لذت بخش کند.
اما بین بسیاری از زنان باردار کسانی وجود دارند که ممکن است حس کنند میل جنسی به شریک زندگی خود ندارند یا سطح نیازشان با او مطابقت ندارد. همچنین ممکن است مردان به دلایل دیگر از جمله ترس از آزار رساندن به کودک در رابطه ی جنسی با همسر باردار خود مردد باشند. این بدان معنی است که تنها فرصت شما برای ارگاسم این است که کنترل امور را به دست بگیرید و خودارضایی کنید. 

4- ارضا با دست در دوران بارداری، بی خطر برای کودک

هنگام بارداری، زنان هر تصمیمی را که می گیرند اول نگران کودک هستند.  معمولا سوالات رایج درباره بارداری شامل موضوعاتی از قبیل اینکه چه چیزهایی برای کودک مفید یا مضر است و آیا رابطه جنسی و ارگاسم برای جنین زیان آور است یا نه، می باشد. روبلز می گوید: خودارضایی در دوران بارداری به طور کلی برای اکثر خانم ها بی خطر است.

خطرات خودارضایی در دوران بارداری

مشارکت در فعالیت های جنسی در دوران بارداری، از جمله خودارضایی، به طور کلی برای اکثر زنان بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، شرایط و خطرات خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بسیار مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشید.

1. خطر انقباضات رحمی

خودارضایی گاهی می تواند به انقباضات خفیف رحم منجر شود. در حالی که این انقباضات معمولاً بی ضرر هستند، در برخی از حاملگی های پرخطر، چنین انقباضاتی ممکن است باعث نگرانی شود. مشاوره با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی اینکه آیا این خطر در شرایط فردی شما صدق می کند یا خیر ضروری است.

2. پتانسیل برای عفونت

درگیر شدن در فعالیت های جنسی، از جمله خودارضایی، خطر جزئی ورود باکتری به واژن را به همراه دارد، به خصوص اگر اقدامات بهداشتی مناسب رعایت نشود. در موارد عفونت رحم یا شرایطی مانند واژینوز باکتریایی، خطر عوارض ممکن است بیشتر باشد.

3. تاثیر بر برخی شرایط بارداری

در شرایط خاص بارداری، مانند جفت سرراهی یا سابقه زایمان زودرس، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است از فعالیت هایی که به طور بالقوه می توانند رحم را تحریک کنند توصیه کنند. ممکن است لازم باشد از انقباضات ناشی از خودارضایی برای جلوگیری از عوارض مرتبط با این شرایط اجتناب شود.

 

موارد منع ارضا با دست در دوران بارداری

اگرچه عوارض جانبی زیادی از خودارضایی در دوران بارداری وجود ندارد، و در حالی که خودارضایی به طور کلی در دوران بارداری بی خطر تلقی می شود، شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است توصیه شود از آن اجتناب کنید یا در مورد آن محتاط باشید. ضروری است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای مشاوره شخصی مشورت کنید، اما در اینجا چند موقعیت کلی وجود دارد که ممکن است در هنگام بارداری از خودارضایی اجتناب کنید:

1. سابقه سقط جنین

اگر به دلیل شرایطی مانند سابقه سقط جنین حاملگی پرخطری دارید، پیروی از توصیه های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است. آنها ممکن است توصیه کنند از فعالیت هایی که به طور بالقوه می توانند رحم را تحریک کنند خودداری کنید.

2. خونریزی واژن

اگر در دوران بارداری خونریزی واژینال غیرقابل توضیحی را تجربه کردید، ضروری است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. در برخی موارد، آنها ممکن است از فعالیت هایی که می توانند باعث تحریک بیشتر یا آسیب به دهانه رحم شوند توصیه کنند.

3. سابقه زایمان زودرس

اگر سابقه زایمان زودرس یا سقط جنین دارید، ممکن است پزشک شما توصیه کند از فعالیت هایی که به طور بالقوه می توانند انقباضات را تحریک کنند اجتناب کنید. انقباضات ناشی از خودارضایی عموماً خفیف هستند، اما شرایط فردی متفاوت است.

4. پارگی غشاء

اگر کیسه آمنیوتیک شما پاره شده است، انجام فعالیت های جنسی، از جمله خودارضایی در دوران بارداری، ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد. در چنین مواردی، ویزیت فوری مراقبت های پزشکی ضروری است.

5. ناتوانی دهانه رحم

برخی از زنان ممکن است شرایطی به نام ناتوانی دهانه رحم داشته باشند که در آن دهانه رحم در اوایل بارداری شروع به گشاد شدن می کند. در چنین مواردی، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است توصیه کنند از فعالیت هایی که می توانند فشار بیشتری بر دهانه رحم وارد کنند اجتناب کنید.

6. درد یا گرفتگی شدید شکم

اگر بعد از خودارضایی درد شدید شکم یا گرفتگی شکم را تجربه کردید، ضروری است که با پزشک خود مشورت کنید. در حالی که انقباضات خفیف طبیعی هستند، درد مداوم یا شدید باید به سرعت درمان شود. در این رابطه مطالعه مقاله سوالات رایج درباره دوران بارداری پیشنهاد می شود.

7. جفت سرراهی

اگر جفت سرراهی برای شما تشخیص داده شده است، وضعیتی که جفت تا حدی یا به طور کامل دهانه رحم را می پوشاند، ممکن است پزشک شما از انجام فعالیت هایی که می تواند منجر به انقباضات رحمی شود توصیه کند. خودارضایی، در برخی موارد، ممکن است رحم را تحریک کرده و به طور بالقوه باعث خونریزی یا سایر عوارض شود. در این رابطه مقاله نزدیکی در اوایل بارداری پیشنهاد می شود.

8. عفونت های رحمی

در صورت وجود عفونت‌های رحمی، مانند واژینوز باکتریایی یا سایر بیماری های مقاربتی، پزشک ممکن است برای جلوگیری از خطر ورود باکتری به رحم، خودداری از فعالیت‌های جنسی، از جمله خودارضایی را توصیه کند.

9. محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR)

در مواردی که نگرانی‌هایی در مورد رشد و تکامل نوزاد (IUGR) وجود دارد، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است در انجام فعالیت‌هایی که می‌تواند به طور بالقوه بر جریان خون رحم تأثیر بگذارد، احتیاط را توصیه کند. انقباضات ناشی از خودارضایی، اگرچه معمولاً خفیف هستند، ممکن است در چنین شرایطی مورد توجه قرار گیرند. در صورت نیاز به آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

category_id=391

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*