ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رازهای موفقیت کارآفرینان | چطور در کسب و کار خود موفق باشیم؟

رازهای موفقیت کارآفرینان در واقع رازهای عجیبی نیستند. بیشتر کارآفرینان برای رسیدن به موفقیتی که امروز دارند، سال‌ها ساعت‌های طولانی کار کردند. تعجب می کنید که چگونه می توانید این کار را شما نیز انجام دهید؟ بهترین شیوه ها، اشتباهات و ویژگی های شخصیتی کلیدی آن ها را مطالعه کنید تا بتوانید در حد توان تقلید کنید و مسیر موفقیت خود را به طور چشمگیری کوتاه کنید. معمولاً برای پی بردن به راز موفقیت سال ها با آزمون و خطا طول می کشد. اما تنها راز واقعی‌در عمل کردن است، نه دانش؛ عمل کردن است که موفقیت واقعی را تقویت می کند.برای  کسب  اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاوره شغلی تماس حاصل فرمایید.  

تماس با مشاور

تعریف کارآفرین موفق

نقش هایی که یک کارآفرین در میان سایر عوامل تولید شناخته شده ایفا می کند، کلیدی و غیرقابل مذاکره است. به عنوان هماهنگ کننده و مغز پشت پرده سایر عوامل تولید، هدف اصلی کارآفرین موفقیت در کسب سود، گسترش و در صورت امکان تغییر شکل به یک شرکت است که زبانزد باشد. خواندن بهترین کتاب های کسب و کار، گوش دادن به مکالمات انگیزشی، حضور در مدارس کسب و کار و شام خوردن با نمادهای کسب و کار، موفقیت خودکار کسب و کار را تضمین نمی کند. قرار گرفتن در مرکز تجاری یک شهر، انجام بهترین تبلیغات و حمایت مالی از بهترین های بازار در تلویزیون به معنای موفقیت در تجارت نیست. همچنین، داشتن افزایش نوسانی در گردش مالی یا سودهای سرسام آور جادو نیست. برای آشنایی با رازهای موفقیت شغلی کلیک کنید.
کارافرینی موفق در مورد رشد از طریق محافل تجاری، غلبه بر چالش ها و برنده شدن است. گاهی اوقات، طبقه بندی های موجود و معیار سنجش یک صاحب کسب و کار به عنوان موفق  نسبی است. برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین، فعالیت با یک عزم جزم بدون ابهام و تردید در ذهن کارآفرین برای موفقیت شروع می شود. اما کارآفرینان موفق واقعی معمولاً در محیط کسب و کار دیده، احساس و شنیده می شوند. چنین مؤسسات یا صاحبان مشاغل از طریق رشد پایدار، ژست و ارتباط اجتماعی دوستانه، مشتری-مداری، کارکنان ارام و راضی و غیره ارتباط آشکاری با جامعه شناخته می شوند.
کارآفرینان موفق یا صاحبان کسب‌وکار دارای ویژگی‌های مشترک خاصی هستند که آن‌ها را از بقیه افراد متفاوت می‌کند. این خصوصیات نه با پول خریداری می شوند و نه توسط آن ها حفظ می شود. این عوامل فقط اصول اولیه کسب و کار هستند که وقتی در هر واحد تجاری شناسایی و اعمال شوند، مالک(ها) موفق می شوند. در این رابطه مطالعه مقاله مبانی موفقیت پیشنهاد می شود.  

رازهای موفقیت کارآفرینان

رازهای موفقیت کارآفرینان در واقع آنقدرها هم که فکر می کنید مخفی و عجیب نیست. برای اینکه به عنوان یک کارآفرین موفق باشید، ابتدا باید بدانید که چه نوع کارآفرینی هستید. دو نوع اصلی از کارآفرینان وجود دارد. ‌آن هایی که کسب و کار خود را در واکنش به شرایط پیشین زندگی خود ایجاد کرده اند و آن هایی که کسب و کار را از دیدگاه و عمل الهام گرفته ایجاد می کنند. کارآفرینان مرتجع(گروه اول) از کار کردن برای شخص دیگری خسته شده و پول محور و مبتنی بر ترس ها عمل می کنند.
آن ها می خواهند کسب و کار خود را داشته باشند زیرا گزارش دادن به شخص دیگر خوشایند آن ها نیست و در مورد کسب درآمد بیشتر از آنچه در کار روزانه خود می توانند، خیال پردازی می کنند. سپس کارآفرینان الهام گرفته (گروه دوم)وجود دارند. آن ها چشم انداز الهام گرفته شده روشنی دارند. در مذاکره در مورد قلمروی نامشخص بی باک هستند و سبک زندگی کارآفرینانه را دوست دارند. ریسک پذیری به طور طبیعی برای آن ها اتفاق می افتد، می دانند که چگونه در مسیر ناشناخته ها قرار بگیرند‌ و هر چه بیشتر خود را با مشاغل خود ادغام کنند، موفقیت بیشتری را تجربه می کنند.دراین رابطه مقاله ریسک پذیری در شغل پیشنهاد میشود.  

سه کلید اصلی موفقیت کارافرینان

مسئولیت پذیری، طرز فکر و اشتیاق از جمله اسرار موفقیت کارآفرینی هستند. آن ها را با آغوش باز بیاموزید و به موفقیتی که به دنبالش هستید برسید. هیچ فرمول جادویی و ناگهانی برای موفقیت کارآفرینی وجود ندارد. با این حال، در طول سال‌ها، فرآیندهایی شناسایی و تطبیق داده‌ شده اند که تلاش‌های فرد را در مسیر سازنده تری متمرکز می‌کند تا به نتیجه برسد.

1-رازهای موفقیت کارآفرینان | مسئولیت پذیری

به عنوان انسان، افراد تمایل دارند ژنتیک، شرایط اقتصادی، وضعیت دولت و حتی والدین خود را مقصر شکست‌هایی که تجربه کرده اند بدانند. یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌هایی که در مورد رهبران تحسین کننده است، توانایی آن ها برای بر عهده گرفتن مسئولیت زندگی و تصمیماتی است که می‌گیرند. برای موفقیت و انجام کارهای بزرگ در زندگی، کارآفرینان باید مسئولیت هر جنبه ای از تصمیمات یا کسب و کار خود را بپذیرند. مسئولیت بهای سنگینی است که آن ها می پردازند.
از نظر یک کارآفرین، تنها یک نفر مسئول نتیجه زندگی و کیفیت آن است و آن شخص خود اوست.برای کسب اطلاعات دراین زمینه افزایش مسئولیت پذیری کلیک کنید.
رازهای موفقیت کارآفرینان

2-رازهای موفقیت کارآفرینان | طرز فکر درست و بالغانه

کارآفرینان همیشه در حال فکر کردن هستند. همیشه در حال حرکت و دست و پنجه نرم کردن با مشغله‌ی راه‌اندازی یک استارت‌آپ یا یک شرکت که می‌تواند باعث فرسودگی روحی و جسمی آن ها بشود. برای رها کردن برخی از وظایف شخصی مرتبط با موفقیت در کارافرینی و جلوگیری از فرسایش روحی و جسمی، باید فرآیندها و استراتژی های خوبی با هم قطاران خود داشته باشند. همچنین افراد مناسب در تیم تا ماشین متحرک سرمایه را در مسیر درست هدایت کنند.
هیچ چیز مایوس کننده تر از این نیست که کسب و کار خود را به کسی بسپارید که باور ندارید قادر به رسیدگی به مسائل و تصمیم گیری باشد، به این معنی که شما به هدف نخواهید رسید. بیشتر کارآفرینان موفق می توانند رها کنند و تفویض اختیار کنند. آن ها متوجه می شوند که باید عناصر عملیاتی کسب و کار را تحویل شخص دیگری دهند تا بتوانند روی استراتژی و رشد تمرکز کرده  درست فکر کنند. اما آن ها هرگز(یا به ندرت) یک فرد منفی و ناکارامد را برای داشتن آن موقعیت یا سطح مسئولیت انتخاب می کنند. در این رابطه مطالعه مقاله موانع موفقیت و پیشرفت پیشنهاد می شود.
تفکر فرد زندگی او را شکل می دهد. واضح است فردی که در مورد خود مثبت فکر می کند کارهای بزرگتری نسبت به فردی که منفی فکر می کند انجام می دهد. این اصل در نحوه نگرش فرد به خود و اینکه متوجه باشد کسب‌وکار به چه سمتی حرکت می کند اهمیت بیشتری دارد. افراد با ذهنیت مثبت قادر به انجام کارهای شگفت انگیز هستند. ضمیر ناخوداگاه مغز فرد را کنترل می کند و درک این موضوع به عنوان یک کارآفرین مهم است.  فقط به دنبال مثبت بودن در کارمندان خود نباشید؛ آن را از خود نیز بخواهید و شروع کنید.

3-رازهای موفقیت کارآفرینان | شور و اشتیاق

فکر کردن، احساس کردن و انتخاب افکار، عوامل اصلی و اساسی هستند که واقعیت های بیرونی افراد را شکل می دهند. النور روزولت یک بار گفته بود هیچکس نمی تواند بدون رضایت شغلی و رضایت از خود به احساس حقارت برسد. افراد زیادی هستند که تسلیم متوسط ​​بودن شده اند. حتی با وجود مقدار زیادی پتانسیل درونی، تصمیم می‌گیرند دیدگاه دیگران را نسبت به خود جلب نکنند. با این حال، باور به خود یک انتخاب است. ساختن یک کسب و کار برای موفقیت از این نقطه به بعد به شما بستگی دارد و اینکه آیا می توانید به اندازه کافی به خود ایمان داشته باشید که مخالفان را نادیده بگیرید و از شکست های اجتناب ناپذیری که در راه است جان سالم به در ببرید.
اشتیاق سوختی است که افراد را به پرواز در هر معیار مهمی از موفقیت سوق می دهد. افراد پرشور منشأ تغییرات واقعی در جهان هستند. رهبران و مبتکران در هر صنعتی یک چیز مشترک دارند: عاشق کاری هستند که انجام می دهند. یافتن اشتیاق برای کاری که انجام می‌دهید شما را به سوی موفقیت‌های آینده هدایت می کند و به چشم‌انداز شما کمک می‌کند تا به اوج برسید. اشتیاق یک کارآفرین به راحتی قابل تشخیص است احساسات او را در بر می گیرد، بر موانع و خواست های دیگر او غلبه می کند و وقف یافتن هدف می شود. افراد به خاطر اشتیاقی که به خرج داده اند در یادها می ماند و یا به دلیل نداشتن آن فراموش می‌شود.  هرگز فاقد شور و شوق نباشید.  

چند پیشنهاد برای کارافرین موفق بودن

هوشیار باشید. درک کسب و کار شما به معنای درک خود است. اگر از نزدیک و دقیق ندانید که چه چیزی به شما انگیزه می دهد، چه چیزی شما را افسرده می کند، الهام می بخشد یا انرژی شما را کم می کند، نمی توانید به عنوان یک کارآفرین موفق کار کنید. آگاهی برای یک کارآفرین عنصری طلایی است. زیرا به او امکان می‌دهد از واکنش‌پذیری و انفعال به فعال بودن تغییر مسیر دهد. اگر می‌دانید چرا به اتفاقاتی که در کسب و کار می‌افتد به سبک رفتار منفعلانه پاسخ می‌دهید، می‌توانید آگاهانه انتخابی برای پاسخ متفاوت داشته باشید.

1-ناشناخته ها را در آغوش بگیرید.

بسیاری از کارآفرینان می گویند که هیجان زندگی در منطقه ناشناخته و ترسیم نقشه را دوست دارند، اما واقعیت برای بسیاری این است که زمانی که وام مسکن سررسید است، زمانی که ماشین شما به خدمات اضطراری نیاز دارد، یا زمانی که فرزند شما بیمار می شود و شما نمی توانید استطاعت پرداخت بیمه درمانی را داشته باشید زندگی در ناشناخته و حاشبه ناامن دیگر سرگرم کننده نیست. وقتی صورت حسابی دارید که نمی دانید چگونه پرداخت کنید، چگونه پاسخ می دهید؟ آیا این است که خدای من، چگونه این را پرداخت خواهم کرد؟ یا می دانم چقدر پول برای کسب کردن در این هفته نیاز دارم. طرز فکر شما در مورد ناشناخته ها بر موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین تأثیر می گذارد.

2-اقدامی الهام بخش انجام دهید.

بیشتر اقدامات الهام گرفته زمانی ایجاد نمی شود که جلوی لپ تاپ یا پشت میز خود نشسته اید. بلکه وقتی پیاده روی می کنید، ظرف‌ها را می‌شویید یا لباس‌های شسته‌شده را تا می‌کنید ظاهر می‌شود. ایده ها زمزمه های کوچک و آرامی هستند که در ذهن شما شناور می شوند. بدون قید و شرط، این یک راه آسان، بهتر و سریعتر برای رسیدن به نتایجی است که می خواهید. همچنین یک رویکرد خارج از چارچوب است که شما هنگام استراتژی در مقابل لپ‌تاپ در نظر نمی‌گرفتید و مهم تلقی نمی کردید. تفکر خارج از چارچوب باعث موفقیت یک کارآفرین می شود.

3-چشم انداز را تعریف کنید و به آن پایبند باشید.

اگر طرح الف به نتیجه نرسد، سریعا زمان آن نیست که درباره طرح ب رویاپردازی کنید. اطمینان از موفقیت طرح الف مستلزم پشتکار و مهارت تمرکز است. تجارت چند صد میلیونی یک شبه اتفاق نمی افتد. برای ایجاد نتایج پایدار و بلندمدت باید مایل به زندگی در غبار و ابهام ایجاد تجارت خود باشید. اگر مطمئن هستید که طرح الف یک طرح تجاری قابل اجرا است و اگر برای تحقق آن از پشتیبانی کافی برخوردار هستید، آنقدر به آن پایبند بمانید تا ببینید چه نوع نتایجی می تواند ایجاد کند.

4-موفقیت را تعریف کنید.

تعریف کنید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد؛ نه فقط از نظر مالی. برای درک تعریف خود از موفقیت، رویکردی جامع داشته باشید. آیا به این معنی است که شما سبک زندگی متعادلی خواهید داشت، بیست ساعت در هفته یا کمتر کار می کنید تا زمانی برای مراقبت از خود و خانواده خود داشته باشید؟ آیا به معنای ایجاد یک سیستم خودکار برای کسب و کار شما است تا بتوانید آن را از هر کجای دنیا اجرا کنید و هر چقدر که دوست دارید سفر کنید؟ تعریف کنید که می خواهید زندگی شما چگونه باشد. وضوح این‌چگونگی به شما کمک می کند تا اهدافی را برای دستیابی به موفقیت ایجاد کنید.
رازهای موفقیت کارآفرینان

5-طرز فکر خود را شناخته و اصلاح کنید.

موفقیت کاری نیست که شما همیشه در بیرون از خود به آن دست پیدا کنید. بلکه بخش اعظم موفقیت چیزی است که شما از درون به آن می رسید. بقیه در ادامه خود به خود پیش خواهند آمد. باورهای محدود کننده خود را بشناسید. آیا فکر می‌کنید نمی‌توانید به تنهایی یک کیک را درست کنید و آن را بخورید؟ آیا فکر می کنید که نمی خواهید پول زیادی داشته باشید؟ آیا بر این باورید که برای راه اندازی کسب و کار خود یا ارائه محصول یا هر خدماتی که برای آن بازاریابی می کنید، صلاحیت کافی ندارید؟ همه باورهای محدود کننده ای دارند. افکار خود را بشناسید و با درک آن ها، رابطه درستی برقرار کنید تا دیگر تصمیم گیری را به شما دیکته نکنند ‌که بر مبنای ترس ها و افکار محدود کننده مسائل را انتخاب کنید.برای درک بهتر مقاله اصول موفقیت را مطالعه فرمایید.

6-با آغوش باز تغییر را بپذیرید.

صبح با خوشحالی از خواب بیدار شوید و بدانید که آن روز چگونه زندگی شما تغییر خواهد کرد. تغییر برای کارآفرینان الهام گرفته از زندگی، سرگرم کننده است. آنچه امروز کار نمی کرد، مسیر را برای چیز دیگری هموار می کند که فردا می تواند بهتر عمل کند. زمانی که نیاز به تغییر است با آغوش باز از آن استقبال کنید. یک چشم انداز برای کسب و کار خود ایجاد کنید و سپس مایل به انعطاف پذیری برای چگونگی گسترش آن چشم انداز باشید. ممکن است از نتایج به دست آمده در هنگام تغییر شگفت زده شوید.

7-به جای سخت تر، هوشمندانه تر کار کنید.

به جای حالت دفاعی، حالت تهاجمی را اتخاذ کنید. از خود بپرسید برای اینکه کسب و کار خود را در مسیری متفاوت در زمینه ای که کار نمی کند، حرکت دهید، چه چیزی را باید تغییر دهید؟ این تفاوت بین وصله زدن سدی است که نشت می کند، زیرا می ترسید آب گرفتگی ایجاد شود و تشخیص می دهید که سد در وهله اول، جایی نیست که می خواهید باشید. تفکر ارتجاعی منجر به بسیاری از اقدامات بیهوده برای پرداختن به باورهای محدود کننده می شود. تفکر تهاجمی منجر به عمل الهام گرفته و حذف باورهای محدود کننده می شود. در نتیجه هوشمندانه کار کردن با صرف وقت کمتر و بازدهی بیشتر همراه است.دراین رابطه مقاله تبدیل ایده ها به واقعیت پیشنهاد میشود.  

رازهای موفقیت کارآفرینان | سخن آخر

برای موفقیت از رویاپردازی درباره ایده کسب و کار خود دست بردارید. شروع به اقدامات جسورانه کنید تا کسب و کار خود را به واقعیت تبدیل کنید.  تجارت شما با شما شروع می شود.برای دریافت خدمات در این مورد میتوانید با مشاوره روانشناسی در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی مشورت نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*