ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پوزیشن های جنسی | زندگی جنسی خود را تغییر دهید

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پوزیشن های جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


روابط جنسی و سکس نیاز اصلی هر انسانی است که با مدل‌ و پوزیشن های جنسی مختلفی صورت می‌گیرد. هر فرد با شناخت پوزیشن‌های متفاوت می‌تواند حالت مناسب برای لذت خود و شریک جنسی‌ خویش را پیدا کرده و به یک رابطه خوب دست پیدا کند. بسیاری از زوج‌ها از یک مدل پوزیشن استفاده می‌کنند و از مدل‌های دیگر اطلاعات کافی ندارند و حاضر نیستند تغییری در آن ایجاد کنند. بعضی از افراد نیز در روابط خود از پوزیشن‌های مختلفی استفاده می‌کنند که می‌تواند معایبی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه مقاله با ما همراه باشید. همچنین مشاوره جنسی می تواند راهکارهای مناسبی در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات از مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

پوزیشن های جنسی رایج

پوزیشن های جنسی بسیار متنوع هستند. لذت بردن از رابطه جنسی علاوه بر تاثیرات مثبت در زندگی زناشویی، مانع بزرگی در برابر انواع اختلالات جنسی است.برخی از رایج ترین آن ها به شرح زیر می باشند:

اینفوگرافیک پوزیشن های جنسی

اینفوگرافیک پوزیشن های جنسی

1. حالت معمولی

در این حالت که بسیار مرسوم است زن به پشت می‌خوابد و پاهایش را باز می‌کند و مرد روی او دراز می‌کشد و دخول را انجام می‌دهد. در این حالت مرد باید آرام دخول را انجام دهد به طوری که از فشار زیاد خبری نباشد و زن بتواند تا حدودی فشار را کنترل کند. بهتر است دستانش را در طرفین بدن زن قرار دهد تا فشار وارد شده به بدن زن کاهش پیدا کند. معمولا در اولین رابطه جنسی این حالت ایمن ترین روش محسوب می شود.

2.حالت پهلو به پهلو

در این پوزیشن هر دو به پهلو دراز می‌کشند و دخول انجام می‌گیرد. در این پوزیشن، صورت باید روبروی یکدیگر قرار بگیرد.

3. حالت متقاطع

در حالت متقاطع زن به پهلو دراز می‌کشد و مرد در بین پاهای او قرار می‌گیرد. زن باید یکی از پاهایش را روی مرد قرار دهد. این روش می‌تواند احساس بسیار خوبی را برای زنان در رابطه زناشویی ایجاد کند.

4. حالت زانوهای خمیده

در این پوزیشن زن به پشت دراز می‌کشد و پاهایش را دور گردن یا دور کمرمرد قفل می‌کند، در این حالت مرد می‌تواند به خوبی دخول را انجام دهد.

5. حالت دخول از پشت یکی از پوزیشن های جنسی رایج

در حالت دخول از پشت زن زانوها و دست‌هایش را به موازات هم روی زمین قرار می‌دهد و مرد در پشت او ایستاده و آلت خود را وارد واژن می‌کند. در حالت دیگر زن می‌تواند روی زمین دراز بکشد و دخول انجام شود. تکنیک شروع - توقف در این روش باعث افزایش زمان انزال در مردان خواهد شد که راهکاری برای درمـان زود انزالی می باشد.

6. حالت زانو زدن

در این پوزیشن زن به روی زمین زانو می‌زند و بدن خود را به سمت جلو می‌کشد، مرد پشت او می‌نشیند و عمل دخول را انجام می‌دهد.

7. حالت نشسته

در این حالت مرد دراز می‌کشد و زن به روی آلت تناسلی او می‌نشیند؛ در این پوزیشن زن فشار وارد شده را تنظیم می‌کند و بالا و پایین می‌رود. (ممکن است این پوزیشن باعث ارگاسم زنــان شود.). درحالت دیگر زن می‌تواند در این پوزیشن بعد از دخول روی مرد دراز بکشد.

8. حالت ضربدر  

این پوزیشن مانند پوزیشن پهلو به پهلو است اما در این حالت هردو پاهایشان را پشت یکدیگر قفل می‌کنند و با عقب و جلو کردن پاها رابطه جنسی را انجام می‌دهند. در این حالت باید فشار بسیار کم باشد در غیر این صورت دخول دردناک می‌شود.

9. حالت دنوکا از جمله پوزیشن های جنسی

در این پوزیشن در حالی که زن ایستاده و پاهایش را باز کرده مرد از پشت دخول را انجام می‌دهد و زن تا جایی که دستش را روی زمین قرار دهد خم می‌شود. اگرهردو قدرت بدنی و توانایی کافی داشتند مرد می‌تواند کمر زن را نگه دارد تا پاهایش را بالا نگه دارد.

10. حالت ایستاده و معلق

در این پوزیشن مرد در جای خود می‌ایستد، زن دستانش را به دور گردن مرد می‌اندازد و پاهایش را به دور پاهای مرد قفل می‌کند. این حالت برای کسانی که خواهان طولانی شدن رابطه جنسی هستند، بسیار دشوار است و نیازمند تعادل بسیار بالایی است. این پوزیشن تنها در مواردی که می‌خواهید بعد از مدت‌ها تنوع ایجاد کنید مناسب است، در غیر این صورت توصیه نمی‌شود.

11. مرد ایستاده و زن نشسته

در این پوزیشن زن بر روی میز یا تخت می‌نشیند و مرد روبروی او ایستاده است. در این حالت زن می‌تواند پاهایش را دور کمر مرد قفل کند و یا با دست، پاهایش را بالا نگه دارد.

12. چرخیدن از پوزیشن های جنسی

در این پوزیشن مرد باید به پشت روی زمین دراز بکشد و زانوهایش را از زمین جدا کند بعد از جدا کردن زانو باید ران‌ها را نیز بالا نگه دارد ( به صورتی که پل درست شود) و زن روی آلت تناسلی او بنشیند. برای استفاده از این پوزیشن باید از قدرت بدنی فوق‌العاده‌ای برخوردار باشید و بهتر است برای مدت زیادی ادامه پیدا نکند. 

13. کوه جادویی

هم شما و هم همسرتان رو به روی یکدیگر می نشینید و زانو ها را خم کرده و پاهایتان را از یکدیگر فاصله می دهید. در همین حالت به هم نزدیک می شوید و ذخول را انجام می دهید. این پوزیشن احساس صمیمیت زناشویی میان شما را افزایش می دهد و تحریک زیادی را به همراه دارد.

14. گاو چران

در این حالت مرد به پشت دراز می کشید و زانوهای خود را کمی خم می کند. زن بر روی او نشسته و پاهای خود را اطراف همسرش قرار میدهد و زانو هایش را بر روی زمین می گذارد. بهتر است زن در این حالت کمی به عقب متمایل شود و مقداری از وزن خود را بر روی پاهای همسرش تکیه دهد.

15. گاو چران برعکس

این حالت نیز درست مانند پوزیشن قبلی است؛ مرد به پشت دراز کشیده و پاهای خود را کمی خم می کند وزن بر روی او قرار می گیرد. اما در این پوزیشن زن برعکس بر روی همسر خود می نشیند و پشتش به صورت مرد است. در این وضعیت زن می تواند سرعت رابطه جنسی را به میل خود تعیین کند و موجب تــحریک همسر خود شود.

16. مرد گاو چران از پوزیشن های جنسی

در این حالت زن به پشت دراز می کشد و پاهای خود را از زانو خم می کند. مرد بر روی او قرار گرفته و دخول را انجام می دهد. مرد باید بسیار مراقب باشد که تمام وزنش بر روی زن قرار نگیرد.

17. رقص باله

در این پوزیشن در حالت ایستاده رابــطه جنسی انجام می گیرد. زن و مرد هر دو می ایستند و زن یکی از پاها خود را بالا آورد و بر دور پای همسرش گره می کند و سپس دخول جنسی انجام می گیرد. اگر زن بدن منعطفی داشته باشد بهتر است که پای خود را کمی بالاتر بیاورد و آن را بر روی شانه همسر خود قرار دهد. در این صورت دخول بسیار عمیق تر می شود و با تحریک بیش تر کلیتوریس لذت جنسی بیش تری به وجود می آید.

18. تکیه گاه

در این پوزیشن مرد بر روی تخت یا زمین می نشیند و پاهای خود را دراز می کند. زن نیز به همسر خود تکیه کرده و در آغوش او می نشیند. در این حالت دخول از پشت انجام می گیرد و امکان ارضا شدن مــردان و لذت بردن از رابطه بسیار بالا است. افرادی که در ابتدای رابطه جنسی از دیدن صورت همسرشان خجالت می کشند، می توانند از این پوزیشن استفاده کنند.

19. پوزیشن صدفی

در این حالت زن به پشت دراز می کشد و پاهای خود را از هم دور می کند. حال پاها را در حا امکان بالا می آورد و بر پشت گردن خود خود نگه می دارد. حال مرد بر روی زن قرار گرفته و رابطه جنسی را انجام می دهد. در این حالت دخول بسیار عمیق صورت می گیرد.

20. صندلی چرخدار

در این پوزیشن مرد بر روی تخت یا صندلی و یا هر سطحی که کمی بالا باشد می نشیند و زن به پشت بر روی دراز می کشد. در این حالت باسن زن بر روی پاهای مرد قرار می گیرد و پاهای خود را دو طرف همسرش بر روی تخت دراز می کند. هم چنین کف دستان خود را هم بر روی زمین قرار می دهد و بازوهای خود را صاف می کند. در این حالت دخول بسیار عمیق بوده و امکان ارضا شدن همزمان زن و مرد وجود دارد.

21. میز

در این حالت زن بر روی میز به پشت دراز می کشد و پاهای خود را از هم باز می کند. مردان نیز رو به روی او می ایستند و دخول را انجام می دهد. در این حالت با دیدن چهره یکدیگر صمیمیت زوجین در رابطه حفظ می شود. هم چنین این پوزیشن برای زوجینی که تفاوت قد زیادی دارند بسیار مناسب است.

انتخاب پوزیشن های جنسی مناسب

انتخاب پوزیشن مناسب بستگی به خود فرد دارد و این که در کدام یک از آن‌ها بیشتر احساس راحتی می‌کند و لذت بیشتری برای فرد به وجود می‌آید اما باید نسبت به شرایط بدنی و محیط اطراف پوزیشن، مناسب انتخاب شود.

مناسب‌ترین پوزیشن های جنسی برای افراد با شرایط خاص

زنان دارای اضافه وزن: بهترین روش برای این اشخاص روش معمولی است که زن به پشت دراز بکشد. در این حالت می‌تواند از بالشت برای زیر باسن خود استفاده کند. 

مردانی با درد کمر: به طور کلی پوزیشن هایی که کمر مرد در آن ثابت می ماند برای عارضه کمر درد آقایان مناسب تر است. بهترین روش برای این زوج‌ها، پوزیشن نشسته است که زن روی مرد می‌نشیند و پاهایش را روی زمین قرار می‌دهد. اما باید بدانید که در این پوزیشن درصد تحریک و لذت کم است.  به همین دلیل اهمیت عشق بازی با همسر قبل از ایجاد رابطه برای لذت بردن مهم است.

جلوگیری از بارداری : در این حالت بهتر است از روش پهلو به پهلو استفاده شود اما با این تفاوت که پایش را روی شانه مرد قرار دهد و همان زاویه را حفظ کند. در بسیاری از موارد زنان به دلیل نگرانی از بارداری با مصرف قرص اورژانسی سعی در جلوگیری از بارداری دارند. با توجه به عوارض قرص اورژانسی لازم است راهکارهای مناسب و طبیعی مانند پوزیشن های جنسی مناسب جلوگیری از بارداری و یا در نظر داشتن ایام تخمک گذاری و استفاده از وسایل پیشگیری استفاده نمایند. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر مقاله جلوگیری از بارداری بعد از رابطه را مطالعه فرمایید.

باردار شدن: حالت مناسب برای باردار شدن پوزیشن معمولی است به طوری که پاهای زن به طور کامل باز شده باشد.

زنان باردار :  شیوه انجام رابطه جنسی در زمان بارداری بسیار مهم است. زیرا در صورت فشار آوردن به رحم و شکم نه تنها به مادر بلکه به کودک نیز می‌تواند آسیب برساند. در این حالت زن باید به پشت دراز بکشد و مرد به صورت برعکس روی او قرار بگیرد. اما با او تماس نداشته باشد و از این راه به آرامی دخول را انجام دهد. برای اطلاع بیشتر درباره رابطه جنسی حین بارداری کلیک کنید.

رابطه جنسی با مردان دارای آلت تناسلی کوچک و باریک : در این حالت می‌توان از پوزیشنی که زن می‌نشیند و مرد می‌ایستد استفاده کرد. به طوری که زن روی یک صندلی بنشیند و باسنش را از آن خارج کند که مرد بتواند به راحتی با فشار، آلت تناسلی خود را وارد واژن زن کند.

 باید در نظر داشت تمامی پوزیشن ها نمی تواند برای همگان مناسب باشد. با توجه به شرایط بدنی و میل طرفین، پوزیشن جنسی انتخاب می شود. اما به طور معمول برای زنان پوزیشن های که تحریک نقطه G که قسمت بسیار حساسی از واژن است به خوبی انجام شود، لذت بسیار زیادی خواهد داشت.

مزایای تنوع در پوزیشن

ممکن است رابطه جنسی با یک نوع پوزیشن بعد از مدت‌ها شما را خسته کند و دیگر علاقه‌ای به ادامه آن نداشته باشید و این موضوع می‌تواند برای شما و شریک جنسی‌تان خوشایند نباشد. با ایجاد تنــوع در سکس و انجام رابطه جنسی می‌توانید به بهتر شدن و لذت بیشتر رابطه‌ خود کمک کنید.

معایب تنوع در پوزیشن های جنسی

تنوع دادن متداول و ممتد در پوزیشن های جنسی می‌تواند نارضایتی در شریک جنسی شما ایجاد کند و از حالتی که در آن لذت بیشتری دارید دور شوید. ممکن است بعضی از پوزیشن‌ها اصلا برای شما مناسب نباشد و موجب به وجود آوردن بعضی از مشکلات شود. حتما قبل از امتحان کردن یک نوع پوزیشن با شخص مقابلتان مشورت کنید که از رخ دادن بعضی مشکلات جلوگیری شود. همچنین نباید عــوارض رابطه جنسی زیاد را از نظر دور داشت. معمولا کسانی که به تنوع پوزیشن های جنسی علاقه دارند، در مقوله روابط جنسی زندگی مشترک بسیار فعال هستند. باید توجه داشت که زیاده روی در این مورد می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

 

تاثیرات پوزیشن‌ های جنسی بر جنسیت فرزند

آمــوزش سکس و یادگیری پوزیشن های جنسی تا حدودی می‌تواند باعث تعیین جنسیت فرزند شود. صفات جنسی مردانه خیلی زودتر از صفات جنسی زنانه از بین می‌روند. اگر شما از پوزیشنی استفاده کنید که با آن اسپرم، قبل از این که صفات جنسی مرد از بین برود به دهانه رحم برسد و خود را به تخمک برساند می‌تواند احتمال پسر شدن جنین بالا می‌رود و اگر از پوزیشنی استفاده شود که در آن اسپرم دیرتر به دهانه رحم وارد شود و به دیواره‌ها بچسبد احتمال دختر شدن جنین زیاد می‌شود.سخن آخر

پوزیشن های جنسی نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت رابطه جنسی دارند. بسیاری از زوجین در طول رابطه با مشکلاتی هم چون درد در حین دخول مواجه می شوند. این در حالیست که گاهی مواقع تنها با تغییر پوزیشن می توانید این مساله را برطرف سازید. هم چنین یکنواختی پوزیشن جنسی از مهم ترین دلایل سرد جنسی است پس یادگیری پوزیشن ها به شما کمک می کند تا از یکنواختی در رابطه پیشگیری نمایید. آموزش جنسی در افزایش کیفیت رابطه نقش بسیار مهمی دارد؛ متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا با ارائه خدمات حضوری و تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول درباره‌ پوزیشن های جنسی

تغییر پوزیشن می‌‌تواند از درد واژن موقع رابطه جنسی کم کند؟

ممکن است درد واژن در زمان رابطه جنسی به دلیل پوزیشن نامناسب انتخاب شده باشد پس تغییر آن می‌تواند درد واژن را کاهش دهد.

بهترین پوزیشن در رابطه جنسی چیست؟

انتخاب بهترین پوزیشن‌ بستگی به خود و شریک جنسی‌ شما دارد که با کدام یک لذت بیشتری می‌برید.

تغییر پوزیشن می‌تونه به ارگاسم رسیدن اثر داشته باشه؟

تغییر پوزیشن و امتحان کردن مدل‌های متفاوت ممکن است در به ارگاسم رسیدن بهتر نقش داشته باشد. استفاده از روش معمولی اما به طوری که زن روی مرد باشد می‌تواند کمک بسیاری کند.دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*