ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بی میلی جنسی | علل و راه های درمان سرد مزاجی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سرد مزاجی و بی میل جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


سرد مزاجی و بی میل جنسی از انواع اختلالات جنسی است که یکی از دلایل اصلی جدایی زوجین و طلاق به حساب می‌آید. بی میلی جنسی در زنان شایع تر از سرد مزاجی در مردان است، اما به اندازه زود انزالی در مردان مخرب و آسیب زننده است و بر رابطه عاطفی زوجین نیز تأثیر می‌گذارد. بسیاری از زوجین به خاطر همین موضوع دچار اختلافات و مشکلات زناشویی فراوان شده‌اند در صورتی که می‌توان تنها با چند جلسه مشاوره جنسی به ریشه‌یابی مشکل و بهبود کیفیت رابطه جنسی پرداخت. زوجین می توانند با اطلاع از دلایل سرد مزاجی در مردان و زنان و افزایش آگاهی در مورد نحوه‌ی صحیح برقراری رابطه جنسی، از بروز این مشکلات پیشگری نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

سرد مزاجی یا بی میلی جنسی چیست؟

بی میلی جنسی یا سرد مزاجی تحت عنوان کاهش قابل توجه میل جنسی در یک بازه زمانی طولانی شناخته شده و در دسته کژکاری های جنسی طبقه بندی می‌شود. چرخه پاسخ جنسی در یک رابطه جنسی 4 مرحله اصلی دارد که شامل میل جنسی ( برانگیختگی)، تحریک کامل، ارگاسم و بعد از ارگاسم، فرو نشینی می‌شود. بی میلی جنسی در مرحله برانگیختگی جنسی اتفاق می‌افتد و از جمله اختلالات جنسی به حساب می‌آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات کژکاری جنسی کلیک کنید.

اینفوگرافیک بی میلی جنسی

اینفوگرافیک بی میلی جنسی

انواع اختلال بی میلی جنسی

اختلالات میل یا برانگیختگی جنسی در مردان و زنان انواع مختلف دارند. از جمله:

تمام عمری: یعنی فرد همیشه همینطور بوده و هرگز میل جنسی نداشته یا میل جنسی بسیار اندک داشته است. برای کسب اطلاعات در زمینه بی میلی جنسی در زنان کلیک کنید.

اکتسابی: فرد قبلا میل جنسی عادی و طبیعی داشته، اما به تدریج این میل را کاملا از دست داده یا از شدت آن کاسته شده است.

گسترش یافته: یعنی فرد به هیچکس و هیچ چیز میل جنسی ندارد یا میل جنسی بسیار اندکی دارد.

موقعیتی: فرد هنوز میل جنسی دارد اما به همسر خود یا شریک جنسی خود میل ندارد. یا اینکه در بعضی از موقعیت‌ها به همسر خود میل دارد و بعضی از موقعیت‌ها ندارد یا میل جنسی اندکی دارد. برای کسب اطلاعات در زمینه سرد مزاجی در مردان کلیک کنید.

دلایل سرد مزاجی در زنان و مردان

بی میلی جنسی در زنان معمولا به علت نگرش‌های منفی به رابطه جنسی یا تجربه‌های جنسی مخرب در کودکی به وجود می‌آید. دریافت اطلاعات منفی درباره رابطه جنسی، مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفتن و داشتن مشکلات با شوهر می‌توانند به ایجاد بی میلی جنسی در زنان دامن بزند. دلایل بی میلی مردان خیلی واضح نیست اما عمدتا مردان به دلیل بیماری های جسمی و روحی دچار این مشکل می شوند. مواد مضر برای میل جنسی نیز بر هر دو جنس تاثیر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در زمینه مواد مضر برای میل جنسی کلیک کنید. برخی از دلایل سرد مزاجی شامل موارد زیر است:

1. نداشتن حس خوب نسبت به خود

افرادی که حس خوبی نسبت به اندام خود ندارند اغلب تمایلی نیز برای برقراری رابطه جنسی نشان نمی‌دهند و این موضوع میل جنسی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند معمولا اشتیاق خود را برای رابطه جنسی از دست می‌دهند. در صورتی که احساس کم ارزشی می‌کنید و افکار منفی زیادی در مورد خود دارید با همسرتان در مورد این موضوع صحبت کنید و به دنبال راه‌های افزایش اعتماد به نفس باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش کیفیت رابطه جنسی کلیک کنید.

2. ضعف هورمون‌های بدن

سطح پایین ترشح هورمون تستوسترون منجر به کمبود میل جنسی می‌‌شود. این مشکل ممکن است از بدو تولد در شما وجود داشته‌باشد و یا بر اثر استفاده از برخی از داروها مانند قرص‌ ضد بارداری به وجود آمده باشد. در هر صورت با مراجعه به پزشک می‌توانید آن را رفع کنید.

3. ابتلا به افسردگی

افسردگی سلامت روان شما را به شدت کاهش می‌یابد. افراد افسرده برای انجام هیچ‌کاری تمایل ندارند حتی رابطه جنسی. کاهش میل جنسی یکی از علائم شایع افسردگی است. علاوه بر این در صورتی که در پروسه درمان هستید، مصرف داروهای ضد افسردگی بر کاهش میل جنسی تأثیر می‌گذارند. اما نباید مصرف داروها را قطع کنید. در این زمینه با پزشک و مشاور خود مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیگر