ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با برانگیختگی جنسی در زنان و مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، یکی از مراحل چرخه پاسخ جنسی انسان است که در آن فرد پس از میل اولیه نسبت به رابطه جنسی وارد فاز آماده شدن برای عمل جنسی می‌شود. این مرحله با تحریک شروع شده و با تغییرات فیزیولوژیکی که رابطه جنسی را تسهیل و امکان پذیر می‌سازد همراه خواهد بود. تفاوت‌هایی در برانگیختگی جنسی زنان و مردان وجود دارد؛ این مرحله در مردان، منجر به نعوظ آلت تناسلی و در زنان سبب تغییراتی در سایز کلیتوریس، خیس شدن واژن، برجسته شدن نوک سینه و... می‌شود. با ادامه پیدا کردن تحریک جنسی و عمل جنسی، مرحله برانگیختگی به اوج خودش می‌رسد و میزان لذت افزایش می‌یابد؛ سپس در لحظه اوج، ارگاسم رخ می‌دهد. در ادامه این مقاله به بررسی برانگیختگی جنسی در زنان و مردان و اختلالاتی که در مرحله برانگیختگی ممکن است بروز یابد و درمان آن می‌پردازیم. مشاوره جنسی در حل مشکلات ناشی از اختلالات جنسی می تواند بسیار موثر باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.
تماس با مشاور

تحریک جنسی؛ پیش زمینه برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

برانگیختگی جنسی در زنان و مردان با تحریک جنسی آغاز می‌شود. عوامل تحریک کننده به شکل کلی فیزیکی و ذهنی هستند. فرد می‌تواند توسط یک فرد دیگر یا جنبه‌هایی از آن فرد تحریک شود و یا حتی با یک سوژه غیرانسان تحریک شود. تحریک خوشایند نقاط حساس بدن در معاشقه باعث برانگیختگی جنسی در زنان و مردان می‌شود. تخیلات و فانتزی‌ جنسی هم همانند محرک‌های فیزیکی فرد را تحریک و وارد مرحله برانگیختگی می‌کند. در واقع تحریک همسر در برانگیختگی جنسی او بسیار حائز اهمیت است.

اینفوگرافیک برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

اینفوگرافیک برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

برانگیختگی جنسی در زنان و مردان چه تفاوت‌هایی دارد؟

در مورد زنان شاهد درهم آمیختگی مرحله میل جنسی و مرحله برانگیختگی هستیم، در واقع تمایز قائل شدن بین آن‌ها دشوار است. زنان نیاز به زمان بیشتری برای برانگیختگی دارند. معمولا زمان معاشقه برای زنان 15 تا 30 دقیقه می باشد. بنابراین وقت بیشتری را صرف عشق بازی با همسر و نوازش‌های جنسی بکنید تا آماده رابطه جنسی شوند. مراحل و نشانه‌های برانگیختگی زنان ارتباط زیادی با فضای عاطفی آن‌ها دارد. چنان که خیلی از آنان مایل به برقراری رابطه با کسی دارند که به او علاقه مندند. به اوج لذت رساندن زنان یکی از موضوعاتی است که مردان از آن لذت می‌برند، پس سعی کنید به شناخت بدن همسر خود برسید.

ولی در مردان برانگیختگی لزوما نیاز به میل عاطفی ندارد. البته این مورد قطعی و صد در صد نیست. عوامل روانشناختی مانند انگیزه‌های جنسی، نقش جنسی ادراک شده و نگرش‌های جنسی نقش پیچیده و نسبتا نامشخصی در برانگیختگی مردان دارند، اما در مورد زنان این موارد نقش مهمی بازی می‌کنند. برانگیختگی روانشناختی خود منجر به واکنش‌های جنسی می‌شود و این تجربه خوشایند در نهایت زن را تقویت کرده تا در رابطه‌ جنسی بعدی وارد شود. در مورد زنان همچنین گفته می‌شود که افکار جنسی سبب افزایش خیلی سریع در هورمون‌های بدنشان می‌گردد، برای مثال تستسترون ناگهان افزایش می‌یابد. بنابراین برانگیختگی جنسی زنان به میزان زیادی امری ذهنی است. پژوهش‌ها در مورد مردان نشان می‌دهند که آنان بیشتر به محرک‌های دیداری عکس العمل نشان می‌دهند.اختلالات برانگیختگی جنسی 

در زنان شاهد اختلال برانگیختگی جنسی هستیم و نسبت به مردان شیوع بسیار بالایی دارد. همان طور که گفتیم تفکیک این دو مورد از هم دشوار است پس همزمان با هم در نظرشان می‌گیریم.  اختلال برانگیختگی جنسی در زنان با