ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین | آموزش جنسی

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مشاوره جنسی و زناشویی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

آیا می دانیدمشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین چه کاربردی دارد؟ به دلیل عدم آگاهی از مسائل جنسی است که مشاوره جنسی حتی به صورت تلفنی تبدیل به یک موضوع خجالت آور و پیچیده شده است. هر چند که مشاوره جنسی معمولا مربوط به زندگی زناشویی و روابط زن و شوهر پس از ازدواج می شود اما صرفا مشاوره مشکلات جنسی به زندگی زناشویی محدود نمی شود. هر فردی، چه دختر چه پسر با رسیدن به سن بلوغ،که معمولا با بلوغ جنسی آغاز می شود با شرایط جدیدی مواجه می شود که نیازمند دریافت آموزش و آگاهی است. آموزش های جنسی باید به دور از پرده دری و با رعایت عفت صورت گیرد. مشاوره جنسی سبب رفع بسیاری از مشکلات زوج ها و افرادی که تازه به سن بلوغ رسیده اند می شود.

 

تماس با مشاور

                                            

 

مشاور مسائل جنسی چه کسی است؟

مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین در گروه های تخصصی مانند روانپزشکان مجرب، روانشناسان و درمانگران ازدواج و خانواده یا مددکاران اجتماعی بالینی جای می گیرند. هر یک از این متخصصان بهداشت روان برای ورود به حوزه درمان های جنسی دوره های آموزشی تکمیلی گسترده ای را در مورد مسائل جنسی زنان و مردان می گذرانند تا صلاحیت فعالیت به عنوان یک درمانگر جنسی معتبر را پیدا کنند.

مشاوران جنسی در حیطه کمک به افراد با مشکلات مرتبط با رابطه جنسی فعالیت می کنند. مشکل شما را بررسی کرده و بعد از علت یابی تشخیص گذاری می کنند. ارزیابی انجام شده مشخص می کند ریشه مشکلات جنسی شما به کدامیک از دلایل روانی، جسمی و یا ترکیبی از هر دو مربوط است. بنابراین مشاوره جنسی برای پیدا کردن دلیل مساله و حل آن ها بسیار مفید خواهد بود. شناخت شما از علت مشکل درک و شناخت بهتری از چرایی مساله به شما می دهد که در کنار آمدن با موضوع و عواقب روانی احتمالی آن موثر می باشد. تمرینات و تکالیف دریافتی از مشاور در جلسات جنبه آموزشی و درمانی را به صورت توام فراهم می کند.

مشاوره جنسی و زناشویی

مشاوره جنسی و زناشویی را می توان به طور موثر از طریق تلفن یا آنلاین انجام داد و برای افراد و زوج هایی که به دنبال حمایت هستند راحتی و دسترسی بهتر و سریع تری را ارائه می دهد. در ادامه به چند نکته کلیدی که باید در این باره در نظر گرفته شود به طور خلاصه عنوان و در پی آن به شرح مفصل تری از مشاوره جنسی و زناشویی پرداخته می شود.

رازداری و حریم خصوصی: هنگام مشارکت در خدمات مشاوره چه از طریق تلفن یا آنلاین، مهم است که از حریم خصوصی و رازداری خود اطمینان حاصل کنید. یک فضای خصوصی و ساکت را انتخاب کنید که بتوانید آزادانه در مورد موضوعات حساس بدون ترس از شنیده شدن صحبت کنید.

مشاوره ویدیویی: پلتفرم‌های مشاوره ویدیویی امکان تعامل چهره به چهره بین مشاور و مراجع را فراهم می‌کنند، حتی در صورت جدایی فیزیکی. این ارتباط بصری می تواند به ایجاد رابطه و تسهیل نشانه های ارتباط غیرکلامی که در مشاوره مهم هستند کمک کند.

مشاوره تلفنی: مشاوره تلفنی یک گزینه راحت و در دسترس برای افراد یا زوج هایی که ممکن است جلسات فقط صوتی را ترجیح دهند فراهم می کند. به ویژه برای کسانی که دسترسی محدودی به اتصالات اینترنتی قابل اعتماد دارند یا شکل ناشناس تری از ارتباط را ترجیح می دهند مفید است.

صلاحیت درمانگر: هنگام جستجوی مشاوره جنسی و زناشویی از حرفه ای بودن روانشناس مربوطه مطمئن شوید. درمانگری که انتخاب می کنید باید واجد شرایط و دارای مجوز برای ارائه خدمات مشاوره باشد. به دنبال متخصصانی باشید که در زمینه جنسی درمانی، مشاوره زوجین یا ازدواج و خانواده درمانی تخصص داشته باشند.

ارتباط آزاد: در طول جلسات مشاوره آنلاین یا تلفنی، مهم است که صریح و صادقانه با مشاور خود ارتباط برقرار کنید. مایل باشید نگرانی ها، تجربیات و احساسات خود را به اشتراک بگذارید، زیرا صراحت شما به مشاور کمک می کند تا راهنمایی و پشتیبانی مناسب را ارائه دهد.

مشاوره جنسی و مشکلات جنسی در سنین نوجوانی و جوانی

سن بلوغ (که در دوران نوجوانی افراد می باشد) سن تغییر هورمون ها، رشد اندام های بدن و مجموعا دوره گذار از دوره کودکی به بزرگسالی است. فرد در این سن شرایط بدنی جدیدی را تجربه می کند و به همین دلیل باید نسبت به شرایط جدید خود شناخت پیدا کند. شناخت کامل مسائل جنسی و شرایط فیزیکی در سن بلوغ به لحاظ بهداشت و جسمی دارای اهمیت بسیاری است. در اغلب موارد شاهد هستیم که در اکثر خانواده ها والدین به دلیل حجب و حیا و نوع رابطه ای که با فرزندان دارند، آموزش و مشاوره جنسی مناسب را برای فرزندان ارائه نمی دهند. همین امر سبب بروز بسیاری از مشکلات در آینده فرزندان می شوند.

اهمیت آموزش و مشاوره مشکلات جنسی برای والدین

از آنجایی که در مدارس بستر مناسبی برای آموزش و مشاوره جنسی فراهم نیست یکی از راه های مناسب برای کمک به نوجوانان می تواند استفاده ازمشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین و البته حضوری در مراکز مشاوره باشد. استفاده از خدمات مشاوره جنسی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج مراکز مشاوره می تواند بسیار به شما در حل مشکلات کمک کند. والدین می توانند با استفاده از مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین، آموزش های لازم برای انتقال مسائل جنسی به فرزندانشان را بیاموزند. از آنجایی که مراکز مشاوره برای برخی افراد به راحتی در دسترس نیست، والدین می توانند از مشاوره تلفنی برای دریافت آموزش های لازم استفاده کنند.

چرا آموزش و مشاوره تلفنی مراکز مشاوره را به والدین توصیه می کنیم؟

برای استفاده از مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین و مشاوره تلفنی خانواده چندین دلیل وجود دارد که اولین دلیل این است که مشاوره تلفنی همیشه در دسترس خانواده ها می باشد و در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل به راحتی می توانند فارغ از زمان و مکان در هر شهر یا روستایی که هستند مشاوره بگیرند.

دوم این که مسائل جنسی و آموزش آن به فرزندان در جهت آگاهی بخشی و جلوگیری از خطا رفتن نوجوان است. به همین دلیل آموزش و مشاوره جنسی باید به گونه ای آموزش داده شود که باعث ایجاد مشکل در نوع ارتباط پدر فرزندی یا مادر فرزندی نشود و حرمت های خانواده شکسته نشود.

سومین دلیل این است که معمولا والدین و همچنین نوجوانان خجالت می کشند تا در مورد مسائل و مشکلات جنسی با هم صحبت کنند. در این موارد مشاوران می توانند به عنوان شخص سوم، ارتباط بهتری با شخص برقرار کنند. از آنجایی که بیان حضوری مسائل جنسی برای بیشتر نوجوانان شرم دارد، مشاوره تلفی جنسی می تواند راه حلی مناسب برای برطرف کردن این مشکل باشد تا نوجوانان بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل جنسی خود را بیان و مطرح نمایند. مرکز تخصصی مشاوره روانشناسی هنر زندگی آماده است تا با متخصصان خود پاسخگوی سوالات شما باشد.

مشاوره جنسی و رفع مشکلات زناشویی

علاوه بر آموزش و والدین و نوجوانان در مورد مسائل جنسی، کاربرد اصلی مشاوره جنسی تلفنی می تواند برای زوج های جوان باشد. هر چند که بخشی از مخاطبین مشاوره جنسی را زنان و مردن میانسال تشکیل می دهند. اما در اغلب موارد مخاطبین ما زوج های جوان هستند که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند. مشکلاتی که معمولا در بین زوج های جوان دیده می شود این است که افراد در ابتدای زندگی شناخت مناسبی از زندگی مشترک و روابط زناشویی ندارند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روابط زناشویی و رابطه جنسی کلیک کنید)

خیلی از زوج هایی که هنوز وارد زندگی مشترک نشده اند، مشکلات زندگی مشترک را بیشتر در مسائل مالی و بی توجهی همسر می دانند. ولی تجربه ما در این چند سال ثابت کرده که یکی از بزرگ ترین مشکلات زوج های جوان که تازه زندگی مشترک خود را شروع کرده اند نداشتن روابط صحیح زناشویی و روابط جنسی است. رابطه ی جنسی تنها وسیله ای برای ارضا شدن میل جنسی نیست و در حقیقت وسیله ای برای ابراز عشق و عشق وروزی به همسر است.

در مواردی که زوج ها از مشاوره زناشویی و مشاوره جنسی مراکز مشاوره روانشناسی استفاده کردند مشاهده کردیم که روابط آن ها مستحکم تر شده و میزان علاقه و محبت زوجین بسیار نسبت به هم افزایش پیدا کرده است.

اهمیت مشاوره جنسی و روابط زناشویی برای زوج های جوان

بسیاری از زوجین جوان در ارتباط جنسی دچار مشکلاتی می شوند که می تواند کیفیت رابطه عاطفی آن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از جمله رایج ترین این مشکلات می توان به زود انزالی در مردان و بی میلی جنسی در زنان اشاره کرد. بسیاری از افراد به دلیل خجالت و شرمندگی از این بابت برای دریافت خدمات حرفه ای اقدام نمی کنند. در حالی که اختلالات جنسی از جمله مشکلات شایعی میان مردم است و امروزه درمان ها و روش های بسیار کارآمدی برای حل آن ها وجود دارد.

حتی اگر نمی توانید به صورت حضوری برای حل مشکل خود اقدام کنید. روانشناسان متخصص در این حوزه می توانند از طریق مشاوره تلفنی به شما کمک کنند. دریافت مشاوره در این زمینه با افزایش اطلاعات بهداشتی شما از بروز بیماری هایی نظیر بیماری های مقاربتی نیز جلوگیری می کند.

چرا مشاوره درباره روابط زناشویی تلفنی را توصیه می کنیم

معمولا هزینه شرکت در جلسات مشاوره یا حتی کارگاه های جنسی بالاست و بسیاری از زوج ها توان شرکت در این جلسات را ندارند علاوه بر هزینه سنگین این جلسات، به دلیل حیا و حجب خانواده ایرانی مشاوره تلفنی می تواند یک راهکار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند. از دیگر دلایل برتری مشاوره تلفنی بر مشاوره حضوری می توان به نداشتن وقت و درگیری های کاری زیاد امروزه افراد اشاره داشت. مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی آماده است تا با متخصصان خود پاسخگوی تمامی سوالات شما با خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری خود می باشد.

در طول جلسات مشاوره جنسی چه اتفاقی می افتد؟

مراجعه به سکس تراپ نیاز به جلسات ملاقات با متخصص امر دارد. برخی از مراجعین به تنهایی و برخی به همراه شریک خود برای دریافت خدمات به دفاتر مشاوره رجوع می کنند. تعداد و طول جلسات مشاوره با توجه به شرایط مراجع مانند شدت و دلیل اختلال و میزان همکاری آن ها متفاوت خواهد بود.

برای بیشتر کسانی که به دلیل اختلالات جنسی به مشاور مراجعه می کنند تجربه سطوحی از اضطراب به دلایل مختلف طبیعی است که مشاوران معمولا نسبت به این موضوع آگاهی دارند. لذا با فراهم کردن محیطی امن و قابل اعتماد موجبات راحتی و احساس امنیت افراد را تامین می کنند. جلسه درمانی ابتدا با پرسش هایی از پیشینه جنسی فرد، وضعیت سلامت عمومی، سطح اگاهی جنسی، عقاید و باورهای او درباره رابطه جنسی و نگرانی های احتمالی او آغاز می شود.

تأثیر مشاوره زناشویی بر زندگی مشترک

داشتن زندگی جنسی سالم و طبیعی بخشی از بهزیستی روانی و حتی جسمانی شما محسوب می شود. صمیمیت جسمی و عاطفی عناصر اساسی برای رضایت از زندگی مشترک به شمار می رود. بروز اختلالات جنسی کیفیت رابطه جنسی افراد را تحت تاثیر قرار داده و تا توقف کامل آن پیش می رود. دریافت خدمات مشاوره جنسی می تواند بخشی از معضلات جنسی شما را کاهش داده و در بهبود وضعیت و نحوه کنار آمدن با آن ها مثمر ثمر باشد. مشاوره جنسی یا سکس تراپی مانند دیگر روش های روان درمانی عمل می کند.

با در میان گذاشتن مشکل و عوارض بعدی آن که دامن گیر احساسات شما و شریک جنسی شما می شود به درمان علائم پرداخته می شود. با همراهی سکس تراپیست و دریافت الگوهای رفتاری جدید به عنوان تکالیف خانگی شیوه های مقابله ای کارساز را اموخته و اجرا می کنید. بازخوردهای درمانی را به عنوان نتایج تمرینات با مشاور درمیان گذاشته و برنامه ثابتی برای بهبود روابط جنسی دریافت می کنید. اگر شما و شریک جنسی شما دچار مشکلاتی در زمینه روابط جنسی هستید استفاده از مشاوره های جنسی را به عنوان اولین خط درمان در نظر بگیرید.

سخن آخر

در آخر شایان ذکر است که در حالی که مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین می تواند برای بسیاری از افراد و زوج ها موثر باشد، برخی موقعیت ها از مشاوره حضوری سود بیشتری عاید مراجع می کنند. اگر مسائل پیچیده یا شدیدی دارید یا اگر احساس می‌کنید که تعامل چهره به چهره برای شما بسیار مهم است، گزینه‌های خود را با یک متخصص سلامت روان در میان بگذارید تا مناسب‌ترین رویکرد را برای نیازهای خاص خود تعیین کنید. هنگام انتخاب و ثبت اطلاعات در فرم مشاوره، همیشه آسایش و امنیت خود را در اولویت قرار دهید و از پرسیدن سوال یا جستجوی توصیه برای یافتن بهترین گزینه برای دریافت مشاوره دریغ نکنید.

سوالات متداول مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی و آنلاین

1- آیا خود ارضایی عوارض دارد؟ 

خودارضایی عملی است که بسیاری از افراد در فرایند رشد جنسی خود آن را تجربه می کنند. اگر فرد به طور مکرر به این عمل دست بزند برای ارضای جنسی به آن وابسته می شود و در رابطه جنسی با شریک خود دچار مشکل خواهد شد. علاوه بر این، مسائلی نظیر افسردگی، اضطراب و احساس گناه نیز با توجه به بافت فرهنگی و در پی تحت فشار گذاشتن فرد برای عدم انجام خودارضایی ممکن است اتفاق بیفتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترک خودارضایی کلیک کنید.

2-روش های جلوگیری از بارداری چیست؟ 

روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که از جمله رایج ترین آن ها می توان به استفاده از کاندوم، خوردن قرص های ضد بارداری، بستن لوله رحمی، عمل وازکتومی برای آقایان و استفاده از روش طبیعی با رابطه جنسی منقطع اشاره کرد. برای اطلاعات دقیق تر به مقاله راه های پیشگیری از بارداری مراجعه کنید.

3- آیا با وجود پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟

بله. وجود غشا هایمن مانعی برای بارداری نیست. چرا که بکارت یک پوشش کاملا بسته و مهمر و موم شده نیست و پیشاپیش باز بوده و دارای منافذی برای خروج خون قاعدگی می باشد. اگر رابطه جنسی محافظت نشده و بدون کاندوم باشد اسپرم می تواند منجر به بارور شدن تخمک در زن بشود.

4- درد زیاد در زمان دخول نشانه چیست؟

درد در زمان دخول می تواند علل مختلفی داشته باشد، یکی از دلایل رایج آن وجود اختلال واژینیسموس است که منشا روانی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد واژینیسموس کلیک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*