ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تنوع طلبی جنسی در مردان و زنان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تنوع طلبی جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تنوع طلبی جنسی معمولا زمانی نمود پیدا می‌کند که عشق در روابط زناشوئی کم رنگ و ارضای جنسی ناقص باشد. محرک‌های زیادی همچون پورنوگرافی، فیلم‌های نامتعارف، سایت‌های مبلغ جنسی و... می‌تواند در این رابطه تاثیر گذاشته و باعث ایجاد هیجانات کاذب در فرد شود؛ در نتیجه یک انتظار سیری ناپذیر در فرد ایجاد خواهد شد. این امر در مردان بیشتر مشاهده می‌شود، به طوری که فرد دیگر نمی‌تواند به صورت طبیعی با همسر خود به رضایت و ارضای جنسی دست یابد. این حالت به فرد گرسنه ای شبیه است که همه چیز را مانند غذا می‌بیند و هرچه می‌خورد سیر نمی‌شود. این افراد همیشه در پی یافتن فردی جذاب‌تر و یا روشی جدیدتر برای ارضای میل جنسیشان می‌گردند. آگاهی از دلایل تنوع طلبی جنسی و پیامدهای آن به شما کمک می‌کند تا جهت درمان آن اقدام کنید. مطالعه مقاله مشاوره جنسی میتواند اطلاعات شما را در زمینه افزایش دهد.


گیف تنوع طلبی جنسی

تنوع طلبی جنسی

تنوع طلبی امری ذاتی است و در هر کس دارای درجه متفاوتی می‌باشد. از دیدگاه روانشناسان، در صورتی که زوجین با یکدیگر رابطه‌های طبیعی و رضایتمند داشته باشند، هیچگاه خیانتی صورت نمی‌گیرد. برای شناخت بیشتر از نارضایتی جنسی کلیک کنید.
بر اساس این باور فردی که تنوع طلب است، چنان که بتواند چندین بار با شریک جنسی خود به یک ارضای کامل جنسی دست یابد؛ به مرور میل تنوع در او کمرنگ شده و پس از مدتی حس تنوع طلبی را از دست خواهد داد. اما هرچه به این میل بیشتر پاسخ داده شود، فرد بیشتر به روابط جنسی ناسالم نزدیک خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روابط جنسی ناسالم کلیک کنید.

اینفوگرافیک تنوع طلبی جنسی در مردان و زنان

اینفوگرافیک تنوع طلبی جنسی در مردان و زنان

تنوع طلب جنسی در مردان

تنوع طلب جنسی در مردان

پژوهش‌ها گزارش می‌کنند که مردان نسبت به زنان تنوع طلب‌تر هستند و به برقراری روابط جنسی متنوع، گرایش بیشتری نشان می‌دهند. اصلی‌ترین علت این گرایش مردان را نیز هیجانات جنسی خاموش نشده عنوان می‌کنند. البته ناتوانی در حل تعارضات زناشوئی، کنجکاوی برای کشف نادیده‌ها، کمبودهای روانی، میل به تجربه با افراد متعدد و انحرافات جنسی نیز از دیگر عوامل ذکر شده هستند. برخی دیگر از دلایل آن عبارتند از:

1. میل جنسی بخش اصلی زندگی مردان

در برخی از مردان لذت بردن از مسائل جنسی، قسمت مهمی از زندگی را تشکیل می‌دهد؛ مثلا بعضی از افراد پس از مدتی که از زندگی زناشوئیشان می‌گذرد؛ هرچند که از همسرشان رضایت کامل دارند اما برای زنده نگه داشتن میل جنسی یا عواطفشان، به روابط و جذابیت‌های جدیدتر نیاز پیدا می‌کنند. در صورتی که این نیازها از سوی همسرشان درست تامین نشود، ممکن است فرد به تنوع طلبی جنسی و روابط متعدد دست بزند. برای کسب اطلاعات در زمینه افزایش کیفیت رابطه جنسی کلیک کنید.

2. عدم سرکوب نیاز جنسی

خیلی از مردان حاضر نیستند نیاز جنسی خود را سرکوب کنند و اغلب اعتراضی هم نمی‌کنند. این افراد نیاز جنسی خود را بیان نمی‌کنند و همچنین از راهکارهای عملی درمان نیز پرهیز می‌نمایند. در نتیجه به وقت مناسب و شرایط مطلوب، نیاز خود را با رابطه نامشروع جبران می‌کنند. در چنین وضعیتی که دسترسی به برنامه‌های محرک و تماشای سایت‌های متفاوت و پورنوگرافی به راحتی وجود دارد، این مشکل بیشتر شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پورنوگرافی کلیک کنید.

این افراد معمولا با وجود متاهل بودن، با دختران و زنان مجرد یا متاهل وارد رابطه شده و به دلیل "نداشتن رابطه جنسی لذت بخش و رضایتمند" کار خود را توجیه می‌کنند.

تنوع طلبی جنسی در زنان

تنوع طلبی جنسی در زنان

دنیای امروزی به صورتی درآمده که به تنوع طلبی جنسی در زنان نیز افزوده است. متاسفانه در موارد زیاد، زنانی را می‌بینیم که با پسران و مردان متاهل رابطه دارند. در دیدگاه روانشناسان، تنوع طلبی جنسی در زنان رابطه خاصی با رضایت زناشویی ندارد و بیشتر به کمبودها و خلاءهای عاطفی مربوط می‌شود. کمبود‌های ایجاد شده و خلاء‌های عاطفی باعث گرایش به برقراری روابط عاطفی و سپس رابطه جنسی نامشروع در فرد می‌گردد.

زنان با احساسشان وارد رابطه می‌شوند

در چنین روابطی زنان آسیب پذیرترند زیرا ممکن است فرد مقابل فقط از روی هوس وارد رابطه شده باشد و به هیچ عنوان احساس و قلبش را درگیر رابطه نکرده باشد، در صورتی که قلب و احساس زن درگیر رابطه شده است و در صورت دوری آسیب اصلی به زن وارد می‌شود. مطالعه مقاله رابطه جنسی میتواند مطالب مفیدی به شما ارائه دهد.

آسیب نهایی به زن

تنوع طلبی جنسی برای زن بهای سنگینی خواهد داشت، چراکه نگرش زن به مسائل جنسی بر اساس عاطفه و هیجانات او صورت می‌پذیرد و یک زن براحتی نمی‌تواند صورت مسئله را پاک کند و ذهن و خاطرات را از درگیری‌های ایجاد شده تخلیه نماید. بنابراین زن در چنین وضعیتی بیشترین صدمه می‌بیند. برای کسب اطلاعات در زمینه تنوع در سکس کلیک کنید.

عدم ارضای نیاز جنسی زن

از دیگر علل مهم و مشخصی که باعث کمرنگ شدن محبت و صمیمیت در رابطه مرد و زن می‌شود و در نهایت به کمبود محبت زن و تنوع طلبی در او می‌انجامد، مشکلات جنسی مردان است که به مرور زمان در برخی ها به وجود می‌آید. بعضی از مردان نیز روش‌های به اوج رساندن لذت در زنان را ندانسته و با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه به اوج رساندن لذت در زن کلیک کنید.

تنوع طلبی جنسی خود را توجیه نکنید!

تنوع طلبی جنسی خود را توجیه نکنید

هر کسی برای ازدواج باید به میزان مشخصی از بلوغ رسیده باشد تا احساسات و هیجانات نامناسب خود را کنترل کند. قطعا داشتن هر نوع تنوع طلبی جنسی در یک زندگی زناشوئی به هیچ وجه توجیه پذیر نیست و فرد نمی‌تواند به این دلیل که فردی زیباتر را یافته خود را توجیه کند.

پیش از ازدواج لازم است فرد با شناخت صحیح و انتخاب همسر مناسب اقدام به ازدواج کند تا پس از آن دچار حس پشیمانی نشود. شیطنت‌ها، رفیق بازی‌ها، برقراری روابط باز با جنس مخالف و... نشانه‌های تنوع طلبی جنسی بالا است و معمولا پس از ازدواج شدت بیشتری نیز پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب همسر مناسب کلیک کنید.

در چنین شرایطی پیش از ازدواج بهتر است تنوع طلبی فرد زیر نظر روانشناس بررسی شود تا دلایل و روش‌های رفع آن مشخص شود. گاهی برخی اختلالات شخصیت یا ناتوانی‌های جنسی و خلاءهای عاطفی و... باعث این گونه رفتارها می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات شخصیت کلیک کنید.

سخن آخر

در آخر آن که فراموش نکنید تنوع طلبی جنسی نوعی اختلال جنسی است که مانند دیگر اختلالات جسمی و روانی نیاز به مشاوره جنسی دارد. تنوع طلبی می‌تواند بنیان‌های زندگی مشترک ویران کند پس لازم است که برای درمان آن اقدامی کرد. مشاوره جنسی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و با بررسی علل، راهکارهای موثری در این زمینه ارائه دهد.برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*