ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

امروز از سایت هنر زندگی با مقاله خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی همراه شما هستیم. یکی از مسائل مهم در زندگی زوجین تجربه والد شدن است. پدر و مادر بودن قبل از هرچیز نیاز به آمادگی روحی و روانی زوجین دارد. زوجین قبل از تولد فرزند باید شرایط لازم را داشته باشند تا بتوانند فرزندی سالم تربیت کنند. طبیعی است که بارداری ناخواسته و بدون برنامه ریزی زوجین را در حالت شوک و ناباوری قرار می دهد. بنابراین پیشگیری از بارداری در این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا کودک به تربیت و سلامت روان پدر و مادر نیاز دارد و معمولا در بارداری های ناخواسته این مهم تحقق پیدا نمی کند. روش های مختلفی جهت پیشگیری از بارداری های ناخواسته وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از قرص تنسی است. علاوه بر این روش، راهکارهای دیگری نیز برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر از طریق مشاوره جنسی اطلاعات کسب نمایید.

تماس با مشاور

 

بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته اشاره به زمانی دارد که زوجین بدون قصد و برنامه ریزی تجربه والدگری پیدا می کنند. این بارداری می تواند در زمان عقد، نامزدی یا اوایل ازدواج اتفاق بیفتد. بارداری ناخــواسته یک معضل جهانی است که در ایران میزان شیوع آن در بین زنان به 35 درصد می رسد. یکی از علت های رشد بی رویه جمعیت بالاخص در کشورهای در حال توسعه، بارداری از قبل پیش بینی نشده است که بر سلامــت روان زنان و کودکان اثرات سوئی می گذارد. گاهی زوج ها مسائل زنانشویی حل نشده دارند و یا مشکلات اقتصادی و بین فردی دارند که در این مواقع ورود فرزند ناخواسته روابط آنان را بیش از قبل دچار چالش می کند. عوامل متعددی در بارداری ناخواسته دخیل اند.

برخی زوج ها روش های پیشگیری از بارداری را نمی دانند و یا در این زمینه آگاهی اندکی دارند. باورهای مذهبی و متعصابه برخی از آنان و اطلاعات ناکافی، خطر بارداری ناخواسته را افزایش می دهد. برخی اوقات هم روش های پیشگیری از بارداری با شکست مواجه می شود. مثل استفاده از کاندوم که ممکن است پاره شود. هر یک از این روابط محافظت نشده خطر بارداری فوری را به همراه دارد.

قرص اورژانسی تنسی

عوارض بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته و بدون پیش بینی زوجین قطعا پیامدهای روحی روانی زیادی را برای زن و مرد مخصوصا برای زنان به همراه می آورد. مشکلات سلامتی و جسمانی، روحی و روانی و اجتماعی از اثرات بارداری ناخواسته هستند. مادری که از قبل برنامه ریزی برای بچه دار شدن دارند و با کمک متخصص تغذیه سالمی قبل از بارداری دارد با مادری که این مسئله مهم برای او ناخواسته پیش آمده، بسیار متفاوت هستند. این نوع بارداری ناخواسته برای مادران ممکن است به جنین آسیب برساند و فرزندانی چه بسا نارس و یا زودرس به دنیا آورند. در مواردی حتی منجر به سو تغذیه و مرگ مادر می شود. از لحاظ روانی شایع ترین تاثیر بارداری ناخواسته افســردگی در بارداری و بروز استرس و تنش عصبی است.

گاهی این افسردگی زندگی زنانشویی زوجین را دچار مشکل می کند و صدمات روحی اش حتی بعد از تولد دامن نوزاد را می گیرد. استرس زوجین از دیگر عوارض بارداری ناخواسته است. ورود فرد جدید به زندگی قطعا نظم خانواده، سبک زندگی و خواب و بیداری زن و مرد را به هم می ریزد. استرس مادر در این دوران به راحتی می تواند به جنین نفوذ کند و سیستم قلبی عروقی و عصبی جنین را تحت تاثیر قرار دهد. این مادران مطمئنا کودکانی پر استرس و عصبانی به دنیا می آورند. کودکان ناخواسته معمولا مورد غفلت، بی توجهی و سرزنش والدین قرار می گیرند. از طرفی از عوارض اجتماعی بارداری ناخواسته نیز نمی توان چشم پوشی کرد. برای مطالعه بیشتر در خصوص استــرس در دوران بارداری کلیک کنید.

بارداری ناخواسته

خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی | پیامدهای سقط جنین
 

بارداری ناخواسته در برخی زنان باعث می شود اقدام به ســقط جنین کنند. سقط جنین اگر در شرایط ناامن انجام بگیرد منجر به صدمات جسمی مثل عفونت لگنی یا سقط ناقص جنین می شود. خارج نشدن برخی از اندام جفت خونریزی و عفونت ایجاد می کند. لخته خون بعد از سقط، درد شدیدی در شکم زن ایجاد می کند که در مواردی نیاز به جراحی دارد. عمل کورتاژ هنگام وارد شدن به رحم احتمال آسیب به دیواره های آن را بالا می برد و ممکن است نیاز به عمل هیسترکتومی باشد. مشکلات روده و مثانه، ناتوانی در بارداری های بعدی، مشکلات تنفسی و بی حسی، پارگی دهانه ی رحم و ایجاد زخم در آن از عوارض شایع جسمی سقط جنین است. برخی از زوجین بعد از کورتاژ یا سقط جنین، احســاس گناه و افسردگی پیدا می کنند.

زنانی که فورا اقدام به این کار می کنند به مرور احساسات منفی بیش تر بر آنان غلبه می کند و مدام خود را سرزنش می کنند. افسردگی، اضطراب، اختلال در عملکرد جنسی طبیعی، کابوس های شبانه، تمایل به بارداری مجدد، به یاد آوردن خاطره سقط و حتی اقدام به خودکشی بخشی از صدمات روحی و روانی سقط جنین در زمان بارداری ناخواسته است. کسانی که سقط جنین دارند تا مدتی روال زندگی عادی خود را از دست می دهند. احساسات ناخوشایندی که در برخی به وجود می آید وســواس فکری عملی و افسردگی را به دنبال دارد.

روش های جلوگیری از بارداری

در این بخش از مقاله خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی به روش های پیشگیری از بارداری می پردازیم. پیشگیری از بارداری یعنی استفاده از دارو یا ابزار به منظور جلوگیری از انعقاد نطفه. زوجینی که تازه ازدواج کرده اند و یا آمادگی برای داشتن فرزند ندارند لازم است از این روش ها آگاهی داشته باشند. روش های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که عبارتند از:

_کانــدوم مردانه که در پیشگیری از انواع بیمارهای مقاربتی هم موثر است.
_اسفنج هم یکی از روش های جلوگیری است که از ورود اسپرم به تخمک ممانعت می کند.
_کاندوم زنانه که قبل از دخول اسپرم را به صورت شیمیایی از بین می برد.
_کلاهک دهانه ی رحم که مانع از ورود اسپرم به داخل رحم می شود.
_تزریق آمپول دپو یا DMPA یکی از ابزارهای ضد بارداری است که دارای پروژسترون است.
_دیافراگم یک ابزار لاستیکی نیم دایره مانند که داخل رحم می شود و بالای آن قرار می گیرد. شما می توانید آی یو دی های خاصی را ظرف 120 ساعت (پنج روز) پس از رابطه جنسی محافظت نشده دریافت کنید. این موثرترین نوع پیشگیری از بارداری اضطراری است. آی یو دی ها در روز اول و پنجم به خوبی کار می کنند.
_روش طبیعی که دخول های منقطع و در هنگام انزال بیرون کشیدن آلت می باشد. برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص پیشگیــری طبیعی از بارداری کلیک کنید.

روش های جلوگیری بر اساس اثربخشی

روش‌های پیشگیری از بارداری شامل قرص‌های ضد بارداری خوراکی، ایمپلنت‌ها، تزریق‌ها، چسب‌ها، حلقه‌های واژینال، دستگاه‌های داخل رحمی، کاندوم، عقیم‌سازی مردانه و زنانه، روش‌های آمنوره شیردهی، روش‌های مبتنی بر پیشگیری طبیعی و آگاهی از باروری است. این روش ها مکانیسم های عمل و اثربخشی متفاوتی در پیشگیری از بارداری ناخواسته دارند. اثربخشی روش ها با تعداد حاملگی در هر 100 زن با استفاده از روش در سال اندازه گیری می شود. روش‌ها بر اساس اثربخشی به‌صورتی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند طبقه‌بندی می‌شوند:

بسیار موثر (0-0.9 بارداری در هر 100 زن)
موثر (1 تا 9 بارداری در هر 100 زن)
نسبتاً مؤثر (10-19 بارداری در هر 100 زن)
کمتر موثر است (20 بارداری یا بیشتر در هر 100 زن).

انواع قرص های جلوگیری از بارداری
 

قرص های ضد بارداری حاوی استــروژن و پروژسترون هستند و دارای انواع مختلف تک فازی، دو فازی و سه فازی می باشند. برخی از قرص های ضد بارداری به شرح زیر هستند:

1. قرص ال دی

این قرص دارای 21 عدد است که از روز سوم تا پنجم پریودی شروع می شود. مصرف آن به این شکل است که بعد از خوردن 21 عدد آن تا 7 روز صبر می کنید و دوباره از روز هشتم شروع می کنید.

2. قرص اچ دی

هر بسته آن دارای 21 عدد است. نحوه مصرف آن مانند قــرص ال دی است. این قرص بهتر است قبل ازرخواب و بعد از شام استفاده شود. در صورت داشتن حالت تهوع از ویتامین ب 6 می توان استفاده کرد. هم چنین ایجاد لکه بینی بعد از مصرف این قرص تا دو یا سه ماه طبیعی است ولی اگر بیشتر شود باید با پزشک مشورت کرد. کسانی که اختلالات خونی، چربی خون و سردرد میگرنی دارند نباید از این دارو استفاده کنند. عوارضی مانند تهوع، سردرد و میگرن بعد از 2 تا 3 ماه مصرف دارو از بین می روند. این دارو را تا سن 45 سالگی هم می توان استفاده کرد و محدودیت سنی ندارد.

3. خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی | دروسپیل

این قرص نیز دارای 21 عدد است که طرز مصرفش مانند دو قرص بالاست. قرص سفید دارونما برای زنانی استفاده می شود که آکنه شدیدی دارند که تاکنون بهبود نیافته اند و یا کسانی که دارای رشد موی شدید صورت و بدن هستند. این قرص برای زنانی که در حال درمان مشکلات پوستی وابسته به آندروژن هستند نیز تجویز می شود. دارو برای افراد مبتلا به دیــابت یا قند خون مناسب نیست و قند خون آن ها را افزایش می دهد. افرادی که می خواهند جراحی کنند 4 هفته قبل از آن باید مصرف دارو را قطع کنند.

4. دزولست

نوعی قرص پیشگیری کننده از بارداری است که دارای دو هورمون زنانه به نام دزوژسترل و اتینیل استرادیول می باشد. دارای 21 قرص سفید و 7 قرص سبز دارونما هستند. این قرص در روزهای مشخص باید مصرف شود. برای 21 روز اول از قرص های سفید رنگ استفاده می کنید و برای 7 روز باقیمانده از قرص سبز رنگ و بعد از آن بسته بعدی را مصرف می کنید.

5. چاریوا

طریقه مصرف آن مانند قرص بالا است. با آنتی بیوتیک هایی مثل آمپی سیلین و تتراسیکلین در تداخل است. دو یا چهار روز بعد از مصرف آخرین قرص خون ریزی ایجاد می شود اما بعد از هفت روز مصرف آن را مجدد باید شروع کرد. نکته مهم در مورد این دارو اینکه در 6 ماه اول شیردهی نباید استفاده شود زیرا تولید شیر را قطع می کند. برای کسب آگاهی در خصوص مصرف دارو در دوران شیــردهی کلیک کنید.

6. خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی | اکتوژست

این قرص متعلق به گروهی از داروهاست که دارای پروژسترون طبیعی هستند. برای مشکلات یائســگی و بارداری استفاده می گردد. کپسول ژلاتینی دارای 100 تا 200 میلی گرم پروژسترون برای مصرف خوراکی هست.

7. قرص ضد بارداری یاسمین

شامل یک بسته 28 تایی است و هم چنین بسته 21 عددی هم دارد. از روزی یک عدد شروع می شود و بعد 7 قرص بی اثر را مصرف می کنید.

8. مارولون

دارای یک بسته 21 عددی است. این دارو با داروهای ریفامپین، گریزوفولوین، باربیتــورات ها و داروهای ضد ویروس مانند ریتوناویر در تداخل است. در صورتی که پریود بعد از دو ماه قطع شد باید به دکتر مراجعه کرد.

9. خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی | دروسبلین

دارای 21 عدد قرص زرد که دارای مقدار کمی از دو هورمون زنانه به نام دروسپیرنون و اتینیل استرادیول هستند. 7 قرص سفید دارونما تاثیری ندارند.
قرص دیان یا سیپروترون کامپاند: از روز پنجم قاعدگی قرص 21 عددی شروع می شود و بعد از 7 روز فاصله مجددا شورع به مصرف می کنید.
قرص یاز : دارای 21 عدد است که از روز اول سیــکل قاعدگی شروع و بلافاصله بعد اتمام آن بسته دوم شروع می شود.
قرص روکین: از روز اول قاعدگی بسته 21 عددی آن شروع می شود و بعد از 7 روز دوباره بسته جدید استفاده می کنید.
کنتراسمین: دارای 21 عدد است که طریقه مصرف آن مانند قرص روکین است.
بلارا: دارای 21 عدد قرص است. این قرص را باید از روز اول قاعدگی شروع به مصرف کرد.
قــرص تری فازیک: دارای 21 عدد است که از روز اول قاعدگی شروع می شود و بعد از 7 روز فاصله دوباره از روز هشتم استفاده می شود.

پیشگیری از بارداری

خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی | اهداف قرص های ضد بارداری

در این بخش از مقاله خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی به بررسی اهداف قرص ضد بارداری می پردازیم. قرص ضد بارداری علاوه بر جلوگیری از حاملگی فوری برای سایر اهداف نیز استفاده می شود مانند:
_تنظیم دوره های قاعدگی
_پریود های نامنظم
_پریود دردنــاک
_غدد آندومتریال و استرومای رحم
_سندرم پیش از قاعــدگی
_جوش و آکنه، ریزش مو و یا رشد بیش از حد مو
_کاهش خطر ابتلا به کیست سینه، کیست تخمدان، بیماری التهاب لگن و بارداری خــارج از رحم

شایع ترین عوارض قرص های ضد بارداری
 

ترشحات واژن: اگر افراد در مورد تغییرات ترشحــات واژن نگرانی دارند بهتر است به پزشک مراجعه کنند. هرچند این تغییرات نگران کننده نیستند. در صورت خشکی واژن هم می توان از روان کننده های واژینال به منظور رابطه جنسی بهتر استفاده کرد.
کاهــش میل جنسی: استفاده از این قرص ها در مواردی به دلیل هورمون های موجود در آن بر میل جنسی افراد اثر می گذارد. هر چند در مواردی این قرص ها افزایش میل جنسی را به دنبال دارند.

تاخیر در زمان پریودی: عواملی هم چون استرس، بیماری، سفر، مشکلات تیروئیدی و اختــلالات هورمونی بر زمان عادت ماهیانه اثر می گذارند. در صورتی که هنگام استفاده از قرص ضد بارداری یک دوره قاعدگی به تعویق بیافتد، بهتر است قبل از استفاده از بسته بعدی با پزشک مشورت کنید.

ایجاد افسردگی: کسانی که سابقه ابتلا به افسردگی داشته اند بهتر است قبل مصرف هرگونه قرص ضدبارداری با پزشک مشورت کنند. این قرص ها در مواردی منجر به اختلالات خلــقی هم می شوند.

افزایش وزن: برخی تحقیقات نشان داده که استفاده از قرص ضدبارداری منجر به احتباس مایعات در باسن و سینه می شود. هم چنین استروژن موجود در قرص های ضدبارداری سلول های چربی را تحت تاثیر قرار می دهند که خود سبب ایجاد اضافه وزن می گردد.

سردرد: هورمون موجود در قرص ضد بارداری با ایجاد سردرد و میگرن رابطه مستقیم دارد اما در صورتی که دچار سردرد و میگرن مداوم شدید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

مشاهده لکه بینی حین دو قاعدگی: کسانی که از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند بین دو قاعدگی ممکن است دچار خون ریزی واژینال شوند.

تهوع: یکی از شایع ترین عوارض قرص ضد بارداری ایجاد حالت تهوع است. افراد بهتر است این قرص ها را همراه با غذا یا هنگام خواب استفاده کنند.

حساس شدن یا بزرگ شدن سینه ها: این عارضه معمولا چند هفته بعد از شروع دارو برطرف می شود.

عوارض جانبی که باید بابت آن ها نگران بود و به پزشک مراجعه کرد شامل تاری دید یا از دست دادن حس بینایی، سردرد شدید، درد قفسه سینه و تنگی نفس، تورم، درد در پا یا ران و یا قرمزی آن ها است.

قرص های ضدبارداری برای چه کسانی اصلا مناسب نیست

_زنان باردار، زنان دارای چاقی مفرط، کسانی که سیگاری هستند و سن بالای 35 سال دارند.
_زنانی که دارای سابقه سکته مغزی و یا مشکل قلبی بوده اند یا قبل 45 سالگی لخته خونی داشته اند.
_زنان دارای میگرن شدید
_زنانی که داروهای خاصی مصرف می کنند.
_کسانی که بیماری هایی چون سرطان سینه و دیابت داشتند.

انواع قرص های جلوگیری از بارداری

قرص اورژانسی تنسی

گاهی زوجینی که روش های جلوگیری را نمی شناسند یا در حین رابــطه جنسی در اثر نزدیکی محافظت نشده ترس از بارداری ناخواسته دارند اقدام به حرید قرص تنسی می کنند که به راحتی در داروخانه های کشور در دسترس است. این قرص دارای ماده لوونورژسترول می باشد که در اثر شک و تردید به بارداری، صبح روز بعد استفاده می شود. این قرص تاثیرش تا 72 ساعت است که می تواند در رابطه جنسی پیشگیری نشده موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه قرص اورژانسی کلیک کنید.

1-طریقه مصرف قرص تنسی

در این بخش از مقاله خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی به بررسی طریقه مصرف دارو می پردازیم. این قرص با متوقف کردن آزادسازی تخمک ها از تخمدان، جلوگیری از بارور شدن تخمک های آزاد شده توسط اسپرم و پیشگیری از اتصال تخمک به دهانه رحم در جلوگیری از بارداری موثر است. طریقه استفاده از آن به این شکل است که اگر از رابطه جنسی کمتر از 12 ساعت گذشته باشد ابتدا یک قرص 75 میلی گرمی و 12 ساعت بعد یک قرص 75 میلی گرمی دیگر استفاده کنید. اما اگر از رابطه جنسی بیش از 12 ساعت گذشته باشد یک قرص 5/1 میل گرمی یا دو قرص 75/0 میلی گرمی استفاده نمایید. برای کسب اطلاع بیش تر در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده است را مطالعه فرمایید.

قرص ال دی

2-مزایای خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی

_مصرف آن کاملا ساده است و در هر داروخانه ای در دسترس می باشد.
_مصرف قرص تنسی مشکلی برای حاملگی بعدی ایجاد نمی کند.
_مصرف آن از لحاظ ایمنی مورد تایید پزشکان است.
_این قرص تحت شرایط ویژه و با فناوری بالایی تولید می شود.
_قرص تنسی اولین قرص در ایران است که بروشور و راهنمای کامل دارد.
_این قرص اگر هم در زمان بارداری غیر عمد مصرف شود هیچ گونه خطری برای جنین ندارد. برای آگاهی از خطرات تهدید کننده جنین کلیک کنید.

3-موارد احتیاطی در حین مصرف قرص تنسی

-این قرص با معده یا شکم خالی نباید مصرف شود.
-یکی از مواردی که باعث کاهش جذب قرص تنسی می شود استفراغ و اسهال شدید است که در این مواقع بهتر است با پزشک متخصص مشورت شود.
-در صورت استفراغ کردن تا 2 ساعت پس از مصرف این قرص باید آن را دوباره استفاده کرد.
– این قرص مخصوص زنان بالای 18 سال است.
برای کسب اطلاعات در زمینه عوارض قرص اورژانسی کلیک کنید.

موارد منع مصرف قرص تنسی

_پورفیری
_بیماری شدید شریانی
_آدنومای کبدی
_سرطان پستان و دستگاه تناسلی
_بارداری خارج از رحم
_BMI بالاتر از 30 KG/M2

4-نکات مهم قبل از خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی

-در حالت کلی معمولا 14 روز پس از مصرف تنسی زنان پریود می شوند که این مورد در مورد همه زنان قطعی نیست. بلکه به این که شما روز چندم سیکل قاعدگی آن را مصرف کرده اید بستگی دارد و ممکن است لکه بینی هم بروز کند.
-تنسی به عنوان یک قرص اورژانسی شناخته می شود و نباید بطور دائمی از آن استفاده کرد.
-قرص تنسی به دلیل اینکه دارای پروژسترون است برای جنین خطرناک نیست.
-قرص ضد بارداری را تنها 2 تا 3 بار در سال می توانید استفاده کنید.
-در صورت داشتن سابقه اختلال کبدی یا بیمــاری آسم دکتر را در جریان قرار دهید.
-افرادی که سابقه حساسیت به دارو دارند با مشورت پزشک باید دارو را مصرف کنند.
-داروهای ضد بیماری صــرع، تشنج، آنتی بیوتیک هایی چون ریفامپیسین و ریفابوتین، داروهای گیاهی و داروهــای ضد افسردگی باید تحت نظر پزشک مصرف کنند.
-افراد دارای سابقه اختلال قلبی عروقی و مشکل در انعقاد خون باید با مشورت پزشک مصرف کنند.

قرص اچ دی

روش خرید اینترنتی قرص اورژانسی تنسی
 

امروزه تهیه کالا و وسایل مورد نیاز به صورت اینترنتی بسیار رواج یافته است و در میان مردم بسیار محبوب شده است. تهیه دارو نیز امروزه به صورت اینترنتی امکان پذیر است. اما لازم است که در این زمینه کمی مراقب باشید و دقت بیش تری از خود نشان دهید. مراقب باشید که فروشگاه اینترنتی حتما معتبر باشد. هم چنین پس از دریافت دارو با استفاده از کد irc از اصل بودن و داشتن مجوز بهداشت مطمئن شوید. در این زمینه می توانید از طریق مشاوره روانشناسی با مشاوران حامی هنر زندگی تماس حاصل فرموده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

 

ضرورت مشاوره و روان درمانی برای بارداری ناخواسته مادران

-زنانی که بارداری ناخواسته دارند معمولا درگیر تعارضات و تشویش روحی و روانی می شوند. این افراد نگرانی های زیادی پیدا می کنند مثل ترس از آینده، پذیرش کودک ناخواسته، افسردگی، اضطراب، شک و تردید، مشکلات مالی، وســواس فکری عملی و حتی در مواردی اختلاف با همسر. چنانچه این صدمات روحی در دوران بارداری تا انتهای آن ادامه یابد پیامدهای ناگوار زیادی هم برای کودک و هم مادر پس از زایمان خواهد داشت. کودک ناخواسته با خود دشواری های زیادی را به همراه می آورد که نظم زندگی زن و مرد را به هم می ریزد.

-انواع مختلفی از پیشگیری از بارداری وجود دارد، اما همه انواع برای همه افراد در همه شرایط مناسب نیستند. مناسب ترین روش کنترل بارداری به سلامت کلی فرد، سن، دفعات فعالیت جنسی، تعداد شرکای جنسی، تمایل به بچه دار شدن در آینده و سابقه خانوادگی بیماری های خاص بستگی دارد. تضمین دسترسی همه مردم به روش‌های پیشگیری از بارداری ترجیحی باعث پیشرفت چند جانبه فردی و اجتماعی می شود. از جمله از دست ندادن حق کار و تحصیل و همچنین مزایای قابل توجهی برای سلامتی مادر به ارمغان می‌آورد.

-بنابراین توجه به این مسئله مهم است و رسیدگی به آن باید در اولویت قرار بگیرد. از طرفی سقط جنین و کورتاژ خالی از ضربه روانی برای مادر نیست. زنانی که سابقه کورتاژ دارند یا بر عکس آن کسانی که بارداری ناخواسته دارند بهتر است به متخصص و روانشناس برای بهبود وضعیت روحی روانی خود مراجعه کنند. روانشناسان و مشاوران حامی هنر زندگی با ارزیابی کامل وضعیت مادر و شناسایی مسائل حل نشده او، راهکارهایی را جهت درمان آنان در پیش می گیرد.

 

سخن آخر

قرص تنسی از دسته قرص های پیشگیری از بارداری به صورت اورژانسی است. به دلایل مختلف نباید از آن ها به عنوان روش ثابت پیشگیری از بارداری استفاده کرد. به کار بردن مداوم قرص اورژانسی تنسی مانند سایر قرص ها عوارض مخصوص خود را بر جای می گذارد و همچنین اثربخشی آن ها را در طولانی مدت ممکن است تحت تاثیر قرار داده و ضعیف کند. بنابراین بهتر است قبل از رابطه جنسی درباره نحوه پیشگیری دائمی از بارداری خوب فکر کنید. قرص تنسی اگرچه می تواند اثربخشی خوبی در پیشگیری از بارداری بعد از رابطه محافظت نشده ارائه بدهد اما در صورت عدم دسترسی به آن وضعیت به بارداری ناخواسته منجر خواهد شد. در اینصورت زوجین با مسایلی از قبیل والد شدن بدون برنامه و یا برنامه ریزی برای سقط جنین روبرو می شوند که شرایط تنش زای خود را به همراه دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*