ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه‌ های رابطه بی سرانجام


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با رابطه بی سرانجام پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا از نشانه‌ های رابطه بی سرانجام آگاهی دارید؟ برقراری رابطه عاطفی جزئی جداناپذیر و تأثیر گذار در زندگی افراد است. اما برخی مواقع این رابطه سالم نیست و به هدفی نخواهد رسید. تمام افراد دوست دارند وارد رابطه‌ای شوند که علاوه‌بر رفع نیازهای احساسی و عاطفی، به سرانجام مطلوب و مورد نظرشان نیز برسد و در غیر این صورت با مشکلاتی در رابطه مواجه خواهند شد. آگاهی از نشانه‌ های رابطه بی سرانجام به شما کمک می‌کند تا در ارتباط با این موضوع بهتر عمل کنید. ممکن است برای ادامه رابطه و یا قطع آن دچار تردید شده باشید؛ در ادامه نکاتی را ذکر کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند دست به انتخاب بهتری بزنید. همچنین بهتر است در این باره از مشاوره روابط عاطفی نیز کمک بگیرید.
 

تماس با مشاور

;

اهمیت آگاهی از نشانه‌ های رابطه بی سرانجام

اگر از میزان جدی بودن و سرانجام رابطه خود با دیگری اطلاع نداشته‌باشید، فقط زمان خودتان و شخص مقابل را تلف می‌کنید و به مرور زمان رابطه شما بر اساس نوعی وابستگی پیش می‌رود. در این صورت حتی اگر بخواهید هم نمی‌توانید به آن پایان دهید که در نتیجه زندگی خودتان و شخص مقابل را تحت تاثیر قرار می‌دهید و همه چیز را خراب می‌کنید. حتی ممکن است به شکست عشقی دچار شوید. به سرانجام رسیدن همیشه به این معنی نیست که به ازدواج ختم شود بلکه به این معنی است که هر دوطرف به جایی برسند که بتوانند در آرامش کنار هم به زندگی ادامه دهند.

 

اینفوگرافیک نشانه‌ های رابطه بی سرانجام

اینفوگرافیک نشانه‌ های رابطه بی سرانجام

چرا افراد با وجود آگاهی از رابطه بی سرانجام در آن باقی می‌مانند؟

انسان به طور کلی موجودی است که از تنهایی می‌ترسد. وقتی که با کسی وارد رابطه ای می‌شود حتی اگر با ایده آل‌های او فاصله داشته باشد و بداند که به هیچ جایی نمی‌رسد به آن ادامه می‌دهد. در این بین اغلب افراد وقتی که رابطه‌ای را شروع می‌کنند به شدت به شخص مقابل وابسته می‌شوند و دل کندن از او برایشان دشوار است. هرچه این زمان بیشتر می‌گذرد این وابستگی بیشتر شده و باعث می‌شود که او به اتمام رابطه فکر نکند. مطالعه مقاله با 16 سوال رابطه خود را مرور کنید به شما کمک می‌کند تا روابط احساسی خود را بهتر بررسی کنید.

 

نشانه‌ های رابطه بی سرانجام

نشانه‌های رابطه بی سرانجام به شما می‌گویند که رابطه‌ای که در آن هستید می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد یا خیر. در ادامه برخی از این نشانه‌ها را ذکر کرده‌ایم. برای اطلاع از مراحل شکست عشقی کلیک کنید.

1. نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | علاقه یک طرفه از جانب شما

در صورتی که در رابطه‌ای گرفتار شده‌اید که عشق و علاقه‌ی شما نسبت به طرف مقابلتان بیشتر است، نمی‌توانید انتظار سرانجامی مطلوب و موفقیت آمیزی را داشته‌باشید. چرا که مطمئنا شخص مقابل به اندازه شما نسبت به این رابطه راغب نیست و نمی‌تواند ارزش و اهمیت آن را نیز درک کند. زمانی که توازن در رابطه برقرار نباشد، شخصی که عشق و علاقه بیشتری دارد، بیشتر هم ضربه می‌خورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عشق یک طرفه کلیک کنید.

2. عشق یک‌ طرفه از جانب فرد مقابل

اگر علاقه شخص مورد نظرتان بیشتر از علاقه شما به او باشد، ادامه رابطه آزاردهنده و اذیت کننده می‌شود. ممکن است تنها به خاطر حس وابستگی، از روی ناچاری و یا عذاب وجدان در رابطه با فردی که زیاد دوستش ندارید مانده باشید. توجه داشته‌باشید که در این شرایط هم شما و هم دیگری آسیب می‌بیند. شما نیز بعد از مدتی دیگر نمی‌توانید رابطه را تحمل کنید و این در شرایطی است که فرد مقابل به شما وابسته‌تر شده و قطع رابطه سخت خواهد شد. 

3. نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | تصورات غیر واقعی از طرف مقابل

ممکن است در رویاهایتان شخص مورد نظرتان را جور دیگری تصور کنید و دلتان می‌خواهد که مدل دیگری باشد. اگر او را آن طور که در رویاهایتان است بیشتر دوست دارید، توصیه می‌شود که به این رابطه ادامه ندهید چون این رابطه سرانجامی ندارد. زمانی می‌توانید انتظار ماندگاری رابطه‌تان را داشته باشید که او را هر طور که هست بخواهید. امید و انتظار برای تغییر طرف مقابل امری بیهوده است چرا که انسان‌‌ها به سختی و تنها زمانی که خودشان بخواهند تغییر می‌کنند. مطالعه مقاله روانشناسی عشق اطلاعات شما را در این زمینه افزایش خواهد داد.

4. حس ترحم به جای علاقه

شما فقط و صرفا برای این که او را نجات دهید و به او کمک کنید با او هستید. کارهایی را که برای او می‌کنید از روی ترحم است نه از روی عشق و مهربانی. یک نوع حس انسان دوستانه در شما به وجود میاید و شما خودتان هم این را می‌دانید. حتی ممکن است شرایط برعکس باشد و کاملا متوجه باشید که طرف مقابل‌تان نه از سر عشق بلکه از روی ترحم با شما در رابطه است؛ در این صورت رابطه‎‌تان سرانجامی نخواهد داشت. برای کسب اطلاعات در زمینه نقش مخرب ترحم و دلسوزی در روابط کلیک کنید.

5. نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | او را برتر از خودتان می‌دانید

در همه لحظه‌ها فکر می‌کنید که او از شما بهتر است و باید از وی پیروی نمایید و همه چیز را از او یاد بگیرید ولی این طرز فکر به شدت اشتباه است. شما دو نفر مکمل هم هستید و باید با یکدیگر یک زندگی را اداره کنید. پس در صورتی که گمان می‌کنید طرف مقابلتان از شما برتر است، نمی‌توانید توقع یک رابطه سالم و با آرامش را داشته باشید. این تصور اعتماد به نفس شما را می‌کاهد و در روابطتان تأثیرات منفی می‌گذارد.

6. عاشق داشته هایش هستید

بیشتر از این که عاشق خودش و رفتارش باشید عاشق موقعیت شغلی، چهره، پول و داشته‌هایش هستید. به این فکر کنید که او ممکن است روزی تصادف کند و چهره‌اش را از دست بدهد یا این که ورشکست شود و تمام پولش را از دست بدهد؛ آیا باز هم حاضر به ادامه رابطه هستید؟ در صورتی که پاسخ‌تان منفی است باید رابطه‌تان را بازنگری کنید. برای کسب اطلاع درباره عشق واقعی کلیک کنید.

7. نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | هدف‌های نامناسب از برقراری ارتباط

بسیاری افراد تنها برای نشان دادن موفقیت خود در رابطه و خوشبختی خود به دیگران وارد رابطه‌ای می‌شوند و هدفشان جلب توجه دیگران است. ممکن است برای اینکه نامزد قبلی خود را آزار دهید و به خیال خود باعث حسادت او شوید، رابطه‌ای جدید را آغاز کنید؛ هیچ کدام از این‌ها هدف مناسبی برای برقراری رابطه با دیگری نیست و سرانجامی هم ندارد. در این زمینه مطالعه مقاله روابط دختر و پسر به شما کمک می‌کند تا بهتر به حل مشکلات در روابط خود بپردازید.

8. وجود شکاکیت و عدم اعتماد در رابطه

اگر در رابطه مدام به هم شک می‌کنید و به دنبال این هستید که سر از کار هم دربیاورید، نمی‌توانید اعتماد را در روابط خود پرورش دهید و رابطه‌ای که اعتماد در آن وجود نداشته‌باشد به مرور زمان دچار رکود و دلسردی می‌شود. پس این رابطه نیز برای شما سرانجامی ندارد. یا از آن خارج شوید و یا شکاکیت خود را به طور کامل رفع کنید. مقاله روابط ناسالم به توضیح بیشتری در اینباره پرداخته است.

9. نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | اصلا راجع به ازدواج صحبت نمی‌کند

 بسیاری از دختران با هدف ازدواج وارد رابطه با جنس مخالف می‌شوند. در صورتی که اصلا راجب این صحبت نمی‌کنید که بخواهید با هم ازدواج کنید این یعنی طرف مقابل به هیچ وجه به داشتن آینده با طرف شما فکر نمی‌کند. پس قطعا این رابطه، رابطه بی سرانجامی است و شما را به هدف مورد نظرتان نمی‌رساند. برای کسب اطلاع در این زمینه مقاله عاشقی قبل از ازدواج را مطالعه فرمایید.

 

نشانه‌ های رابطه بی سرانجام | چگونه از رابطه بی سرانجام خارج شویم؟

بعد از این که متوجه شدید رابطه شما رابطه ماندگار و با آرامشی نیست، دیگر وقت آن است که رابطه را به اتمام برسانید. اول مشکل را شناسایی کنید و ببینید که می‌توانید آن را حل کنید یا ادامه رابطه یه ضرر شماست. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید به آرامی با یکدیگر صحبت کنید و از هم جدا شوید بی آنکه کسی را مقصر بدانید. در بسیاری از مواقع به تنهایی نمی‌توانید از پس مشکلات خود در روابط عاطفی بربیایید و یا توانایی تمام کردن رابطه ناسالم را ندارید. به همین دلیل مراجعه به مشاوره روانشناسی می‌تواند راهگشای شما باشد. برای کسب آگاهی در زمینه پایان دادن به رابطه کلیک کنید.

 

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

رابطه بی سرانجام می‌تواند فشار روانی زیادی به شما وارد کند و بر جنبه‌های مختلف زندگی‌تان تاثیر بگذارد. به همین دلیل ضروری است که هرچه سریع‌تر برای حل آن اقدام نمایید. از سوی دیگر ممکن است پس از اتمام رابطه نیز با ناراحتی و شکست عشقی مواجه شوید که می‌تواند بسیار سخت باشد. در هردو صورت لازم است از یک فرد متخصص برای غلبه بر این رابطه و مشکلات ناشی از آن کمک بگیرید. در صورتی که به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارید، می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی مرکز حامی هنر زندگی با همان کیفیت عالی مشاوره حضوری بهره‌مند شوید. اینگونه هزینه‌ها و زمان ناشی از رفت و آمد کاهش می‌یابد و راحتی بیشتری در هنگام مشاوره خواهید داشت. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*