ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه دوست داشتن مردان | چگونه به عشق و دوست داشتن مردان پی ببریم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نشانه های دوست داشتن مردان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


چگونه می‌توان به علاقه مردان نسبت به خودمان پی ببریم؟ آیا می‌توان نشانه های دوست داشتن مردان را شناسایی کرد؟ مردان عاشق چگونه رفتار می‌کنند؟ در واقع عشق یک اتفاق غیر ارادی و گاه فیزیولوژیکی‌ست که در روح و جسم همه انسان‌ها امکان دارد اتفاق بیافتد. اما هر کس بر اساس شخصیتش به شیوه‌های متفاوتی ابراز عشق می‌کند. اگر این ابراز عشق با احترام همراه نباشد، چیزی جز یک احساس جسمانی و گذرا نیست. چه بسا  می‌تواند مخرب هم باشد. در قدم اول باید کمی بیشتر با مفهوم عشق و جلوه‌های سالم آن آشنا شویم. همچنین می توان به منظور مدیریت بهتر روابط عاطفی، از مشورت با مشاورین متخصص حوزه روانشناسی بهره برد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

;

 

نشانه دوست داشتن مردان | عشق سالم مردان

یک عشق سالم بر مبنای شناختن بنا می‌شود. قدم اول آن است که زن بداند مردی که عاشق او شده آیا سعی می‌کند نـیاز اساسی زنان را بشناسد؟ در قدم دوم به نیازهای خاص شریک خود احترام بگذارد و به آن‌ها اهمیت بدهد. سوم آن که خود را مسئول رفع نیازهای طرف مقابل می‌داند و در آخر تمام تلاش خود را برای رسیدن به او انجام می‌دهد.

اگر متوجه شوید مرد طرف مقابل شما بر اصول احتـرام به خود پایبند است و همین عشق و احترام را برای خودش نیز قائل است می‌توانید از عشق سالم در او مطمئن شوید. زمانی می‌توانید به عشق مردان اعتماد کنید که احترام او و توانایی‌اش برای ابــراز عشق به گونه ای درست و سالم را ببینید.

اینفوگرافیگ نشانه دوست داشتن مردان

 اینفوگرافیگ نشانه دوست داشتن مردان

تفاوت مردان و زنان در نشانه های دوست داشتن

تحقیقات روان‌شناسی نشان می‌دهد که زنان و مردان در موارد زیادی با هم تفاوت دارند. این تفاوت‌ها را به عنوان تفاوت‌های جنسیتی می‌شناسند. همچنین عرف جامعه نیز برای نقش مردان و زنان متفاوت است و از آن‌ها انتظار رفتار همسان را ندارد. در واقع تفاوت عشق بین زنان و مردان باعث شده که نشانه‌ دوست داشتن مردان را از رفتار زنان هنگامی که عاشق می‌شوند متفاوت ببینیم. اما توجه کنید که همه مردان هم دقیقا عین هم نیستند.

هر مردی بر اساس ویژگی‌ها و صــفات شخصیتی به روش خود رفتار می‌کند. پس نشانه‌هایی که در ادامه به عنوان نشانه‌های دوست داشتن مردان می‌آوریم الزاما در مورد همه مردها درست نیست و لازم است با شرایط دیگر آن‌ها را بسنجید و در صورت لزوم از کمک مشاور استفاده کنید.

نشانه های دوست داشتن مردان و زبان بدن

زبان بدن انسان همه چیز او را لو می‌دهد. زمانی که فردی دروغ می‌گوید، می‌توانید با دقت در زبان بدن او، متوجه شوید. لحن صدا، تماس چشمی، حالت چهره و بدن، بیش از هرچیزی احساساتتان را نشان می‌دهند. با دقت و بررسی زبان بدن مردان می‌توانید به علاقه آن‌ها پی ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آموزش زبان بدن کلیک کنید.

1. لبخند زدن از نشانه های دوست داشتن مردان

به شما لبخند می‌زنند

مردی که عاشق شماست به طور معمول در نحوه ابراز علاقه به دختر مورد علاقه اش روش خاص خودش را اجرا خواهد کرد. اما بعضی رفتارها تقریبا بین تعداد کثیری از مردان مشترک است و آن این است که در مقابلتان، عمیق و صمیمی لبخند می‌زند. شما تفاوت لبخند صمیمانه و اصیل را می‌توانید از لبخند مصنوعی تشخیص دهید. لبخند واقعی می‌تواند در چشم‌ها خودش را نشان دهد. چشم‌های گرد شده و هماهنگ با لب‌هایی که کامل کشیده شده‌اند نشانه‌ای از لبخندی عمیق و صمیمیتی هستند که بدون کنترل ابراز می‌شود.

2. به شما نزدیک می‌شود، طوری که آزرده نشوید

از نشانه دوست داشتن مردان احترام است. مرد عاشق در درجه اول به نیاز و خواسته درونی دختر مورد علاقه خود احترام می‌گذارد. پس توجه می‌کند رفتاری نشان ندهد که او را برنجاند. با آن که اگر به شما علاقه داشته باشد و دوست دارد بدنش را به شما نزدیک کند و در فاصله کمی با شما قرار گیرد؛ اما به خاطر توجه به احساس شما، خود را کمی دورتر نگه می‌دارد. اما شما از حالت صورت و دست‌هایش می‌توانید متوجه علاقه او به نزدیک شدن شوید. او با این کار در واقع سعی می کند آداب معاشرت با خانم ها را رعایت کرده و اینگونه مراتب ارادت و احترام خود را به شما نشان دهد.

3. ارتباط چشمی

مردان عاشق به وسیله ارتــباط چشمی سعی می کنند توجه شما را جلب نمایند. وقتی صحبت می‌کنید خوب به چشم‌های شما نگاه می‌کنند و نشان می‌دهند که به شما توجه می‌کنند. شاید وقتی حواستان نبود متوجه شوید که به شما خیره شده و یا با چشمانش شما را دنبال می‌کند. شاید هم با تلاقی نگاهتان لبخندی زده و سری تکان بدهد. همه این‌ها می‌تواند نشانه توجه او به شما باشد.

4. بدنش با شما هماهنگ می‌شود

زبان بدن افرادی که به هم علاقه نشان می‌دهند باهم هماهنگ‌تر است. اگر چه زبان بدن مردان و زنان با یکدیگر متفاوت است اما به نظر می رسد، به دلیل علاقه و توجه بسیار به حرکات یکدیگر، هماهنگ شدن حرکات بدن زن و مرد با فرد مورد علاقه شان به صورت ناخودآگاه رخ می‌دهد. فردی که به شما علاقه دارد فرم بدن شما را تقلید می‌کند. نحوه نشستن، به هم گره زدن دست‌ها، قرار گرفتن پاها یا خم شدن به سمت شما طوری است که با شما هماهنگ است.

نشانه های رفتاری دوست داشتن مردان

برای پی بردن به احساس مردان می‌توانید به سبک‌های ارتباطی و رفتاری آن‌ها هم توجه کنید.

1. باشخصیت رفتار می‌کند

باشخصیت رفتار می‌کند

مردان عاشق در مواقعی که با فرد مورد علاقه خود هستند سعی دارند با ادب و با شخصیت باوقارتری رفتار کنند. این تمرکز بر روی رفتار محترمانه یا به اصطلاح جنتلمن بودن نشانه‌ای از علاقه عمیق آن‌ها به شماست. شاید هم رفتاری پخته‌تر از شخصیت واقعی خود در مقابل شما داشته باشد. تلاش برای این که خود را باشخصیت‌تر یا بزرگتر نشان دهد، اگر خلوص نیت او ثابت شده باشد پس نشانه حقه‌بازی او نیست بلکه نشان از مهارت های ارتباطی او دارد. شاید عشق او را وادار کرده در برابر شما بیشتر حواسش را جمع کند.

2. نظرش را به شما تحمیل نمی‌کند

مرد عاشق، علاقه خود را به صورت سالم به شما نشان می دهد، او به نظر و خواسته شما اهمیت می‌دهد. بنابراین قرار نیست نظرش را به شما تحمیل کند. به عقیده شما گوش می‌دهد و به نیاز شما احترام می‌گذارد. حتی اگر با نظر شما مخالف باشد با استفاده از مــهارت همدلی عقاید و اصول شما را می شنود و به هیچ عنوان شما را وادار به قبول حرف خودش نمی‌کند.

3. بودن با شما را ترجیح می‌دهد

مردی که به شما علاقه دارد را همیشه در اطراف خود می‌بینید. چون بودن با شما را به چیزهای دیگر ترجیح می‌دهد. سعی می‌کند به شما نزدیک باشد و راه تماسی برای با شما بودن پیدا می‌کند. این مسئله می‌تواند به فضای مجازی هم کشیده شود. سعی می‌کند با هر بهانه‌ای با شما در ارتباط باشد و حضورش را به شما نشان دهد. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله خوشحال بودن با شریک زندگی را مطالعه فرمایید.

4. ممکن است مضطرب به نظر برسد

ما وقتی در برابر افرادی قرار می‌گیریم که نظرشان برایمان مهم است ممکن است دچار اضطراب اجتماعی شویم. پس مردان عاشق احتمال زیاد در برابر شما بیشتر عصبی و مضطرب به نظر می‌رسند. ممکن است هول کنند یا دست و پا چلفتی دیده شوند. در حالی که سعی دارند متشخص‌تر به نظر برسند، اما در واقع اضطراب مانعشان می شود.

5. شاید حسودی کند

شاید حسودی کند

وقتی کسی به شما علاقه دارد پس طبیعتا روی روابط دیگر شما مخصوصا با جنس مخالفتان حساس‌تر می‌شود. حتی اگر سعی کند که حساسیت خودش را بروز ندهد، می‌توانید این مسئله را با توجه به رفتارش متوجه شوید. وجود حالت عصبی، پرسیدن سوالات درباره روابط دیگر شما و توجه بیشتر به این مسائل می‌تواند نشانه‌ای از حس مالکیت و حسادت در رابطه باشد.

6. سر به سر شما می‌گذارد

مردان عاشق شیطنت و سر به سر گذاشتن را دوست دارند. برای شما هم پیش آمده وقتی کودک بانمکی را دوست دارید کمی او را اذیت کنید. این رفتار نوعی بازگشت به دوران کودکی برای نشان دادن علاقه است. ممکن است وسیله‌ای را از شما کش برود یا سعی کند شما را عصبانی کند.

نشانه دوست داشتن مردان همیشه یک چهره ندارد

توجه داشته باشید که عشق همیشه به یک شکل بروز نمی‌کند. شاید شما برخی از این علائم را در اوایل رابطه خود با همسر یا نامزدتان دیده‌اید؛ اما به مرور زمان کمرنگ شده‌اند. این به معنای آن نیست که علاقه او به شما کم شده یا عشقی بین شما وجود ندارد. بلکه چهره عشق پس از مدتی تغییر می‌کند و به شکل دیگری خود را نشان می‌دهد.

عشق در اوایل رابطه خودش را با اضطراب و رفتارهای پرهیجان نشان می‌دهد. اما پس از گذشت ماه‌ها از رابطه به شکلی باثبات و آرام تبدیل می‌شود. اگر برخی از این نشانه‌ها را در مردی می بینید اما همچنان ابراز علاقه‌ای از جانب او صورت نمی‌گیرد، ممکن است با فرد مغروری طرف باشید. برای اطلاع از راه های جذب مردان و پسران مغرور کلیک کنید.

چرا مردان از ورود به رابطه امتناع می‌کنند؟

گاه متوجه می‌شوید تمام نشانه‌های دوست داشتن در مرد مورد علاقه شما وجود دارد؛ اما هیچ تلاشی برای نزدیک شدن به شما نمی‌کند. این موضوع می‌تواند علل گوناگونی داشته‌باشد که یکی از آن‌ها خجالتی بودن فرد مقابل است؛ و یا ممکن است فرد مقابل آمادگی و شرایط لازم برای شروع رابطه عاشقانه و وارد شدن به رابطه را نداشته‌ باشد و یا اینکه ترس از تعهد در رابطه ممکن است عامل بازدارنده ای برای برقراری ارتباط باشد. در این شرایط چه کار می‌توانید انجام دهید؟

این که خود پیشقدم شوید و به مرد مورد نظر پیشنهاد دهید انتخابی شخصی است که تبعات و مزایای خود را دارد؛ در این خصوص برای تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید به مشاوره روانشناسی مراجعه کنید. برای مطالعه مقاله خواستگاری از پسر مورد علاقه کلیک کنید.

عشق مردان به همسرانشان

رابطه عاطفی زمانی به صورت سالم شکل می‌گیرد که زن و مرد هر دو به یک اندازه نسبت به یکدیگر عشق و علاقه‌ داشته‌ باشند و محبت کافی دریافت کنند. گاه این رابطه سالم شکل نمی‌گیرد و یکی از طرفین در میزان عشق و علاقه همسر خود شک می‌کند. گاه نیازهای اساسی مردان در رابطه به طور کلی فراموش شده و از طرف زنان توجهی به آن نمی شود؛ اما باز هم مردان با وجود نرسیدن به خواسته هایشان در رابطه می مانند، شاید باور نکنید اما شکست عشقی مردان را بسیار آزار می دهد.

نشانه‌های عشق مردان به همسرانشان

معمولا نشانه دوست داشتن مردان و عشق آن‌ها به همسرانشان واضح است. اما برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا به علاقه همسر خود و یا کسی که با او در رابطه عاطفی هستید پی ببرید:

  • خوشبختی شما خوشبختی همسرتان است. زمانی که ناراحت هستید کنار شما می‌ماند و با دلداری دادن به همسر خود هر کاری می‌کند تا حال شما را خوب کند.
  • از نشانه‌های دیگر مرد عاشق این است که به شما بیشتر از هر کس دیگری توجه می‌کند و همواره سعی می‌کند نیازهای شما را برآورده کند.
  • مردی که همسرش را دوست دارد با احـترام به همسر سعی می کند علایقش را درک می‌کند.
  • مردی که واقعا شما را دوست دارد به اتفاقات تلخ گذشته‌تان اهمیتی نمی‌دهد و مدام آن‌ها را بازگو نمی‌کند.
  • مردی که عاشق است همواره با حمایت از هـمسر خود و یا شریک خود در هر شرایطی حفاظت می‌کند و در مواقع سختی تکیه گاه اوست. در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده نباشد ممکن است افراد دچار شکست عشقی در رابطه شوند. 

سخن آخر

مطمئن شدن از عشق و علاقه مرد مورد علاقه یکی از مهم ترین نیاز های خانم ها است تا بتوانند از امنیت رابطه ای که در آن قرار دارند و جلوگیری از شکست عاطفی در رابطه، مطمئن شوند. نشانه هایی که در بالا گفته شد تنها بخشی از نشانه های علاقه و دوست داشتن مردان هستند. در هر حال تفاوت های میان فردی و شخصیتی هر فرد می تواند باعث شود که هر مردی دوست داشتن خود را به صورت متفاوتی نشان دهد و اگر مرد مقابل شما همه نشانه های بالا را ندارد، نمی توان با قطعیت گفت که به شما بی علاقه است.

برای اطلاع کامل از این مساله بهتر است که از افراد متخصص کمک بگیرید. از سوی دیگر رابطه عاطفی برای این که در حالت ایده آل خود بماند، لازم است که اصولی را در آن رعایت کنید. برای داشتن رابـطه سالم می توانید از روانشناسان متخصص در زمینه روابط عاطفی کمک بگیرید. متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید، به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*