ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه های تنفر مردان | نشانه هایی که تنفر مردان را نشان می دهند!

نشانه های تنفر مردان چیست؟ چگونه می توان تنفر از همسر را کنترل کرد؟ نفرت مردان از همسر به دلایل مختلفی از جمله عدم تفاهم با همسر، ویژگی های آزاردهنده همسر و در آخر نگاه حقارت بار جنسیتی به او به عنوان یک زن که تحت عنوان میساژنی شناخته می شود روی می دهد. نشانه های تنفر مردان از همسر از برخوردهای توهین آمیز کلامی تا برخوردهای فیزیکی آسیب زا و خشونت ورزی های جنسی متغیر خواهد بود. برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

تنفر از همسر

ازدواج قرار است برای همیشه دوام بیاورد. به هر حال طبق وعده های عروسی، آهنگ های عاشقانه و متون مذهبی مختلف و با توجه به میانگین امید به زندگی که همیشه در حال افزایش است ازدواج قرار است برای همیشه و زمان طولانی ادامه داشته باشد و وعده عشق ابدی را بدهد. حتی شادترین و سالم ‌ترین ازدواج‌ها به مقدار مشخصی از تلاش کردن نیاز دارند تا به همان شکل دلربای اولیه باقی بمانند.
اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی اوضاع رابطه‌ به شما می‌گوید فکر می‌کنم از همسرم متنفرم؟ نه از آن نوع نفرت جوشان و سمی که گاهی منجر به جنایات زشت می شود اما یک نفرت شدید روزمره که مانع از برقرار ارتباط سالم و سازنده می شود. از نوعی که شما را مجبور می کند آخرین باری که از همراهی همسر لذت برده اید را به خاطر نیاورید و حتی افکار سرگرم کننده ای در مورد خیانت یا طلاق در شما ایجاد کند. به گفته کارشناسان در این وضع ترکیب پیچیده ای از احساسات وجود دارد.
در واقع زمانی که مرد احساس می کند از همسر خود متنفر است همزمان احساسات متناقضی وجود دارد که می خواهد رابطه خود را نجات دهد. برای این کار باید بدانید با احساسات خود چه کاری باید انجام دهید. حقیقت قابل پذیرش این است که احساس نفرت از همسر چه برای مرد و چه برای زن گاهی اوقات تحت شرایطی طبیعی است.  

نشانه های نفرت در مردان

اگر در رابطه خود با مردی شاهد چنین رفتارهایی بودید یا مردی را از اطرافیان می شناسید که دارای چنین ویژگی هایی بود عمر خود را صرف اثبات نفرت جنسیتی او نسبت به زنان نکنید. شما هرگز برای او به قدر کافی همسر خوب نخواهید بود و او مطمئن است که این را به نحوی به شما فهمانده است. زندگی خود را برای تربیت فرزندان چنین آدمی سپری نکنید.
بهتر است هرچه سریع تر شما و کودکان از این رابطه خارج شوید. بچه ها چه پسر و چه دختر نیازی به یک الگوی تمام عیار از یک زن ستیز که ازهمسر خود به عنوان یک زن نفرت دارد، ندارند. پروش یافتن کودک در چنین فضایی باعث می شود وجود فرزند نیز سرشار از نفرت نسبت به همسر به عنوان یک زن باشد. در ادامه به برخی از نشانه ها اشاره شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علت تنفر مرد از همسرش کلیک کنید.
 • تمایل دارند درباره همسر با تفاسیری حقارت بار مانند ناتوان و احمق یا ضعیف و سطحی اظهار نظر کنند.
 • از کار کردن یا کسب درآمد مناسب همسران خود حمایت نمی کنند و اساسا دوست ندارند که او شغل بهتری داشته باشد.
 • از اظهار نفرت کلامی نسبت به همسر در جمع خانواده ها و دوستان ابایی ندارد و از اینکه کسی از همسر او تمجید کند برآشفته می شود.

تنفر از همسر | برخی دیگر از نشانه ها

 • انتظار دارند که همسر در نفش مادر و خانه دار او ظاهر شود و دخالتی در باقی امور همسرداری نداشته باشد.
 • می خواهند رابطه جنسی را هر زمان که اراده کردند با شرط و شروط خود داشته باشند و کمترین اهمیتی به نیاز جنسی همسر نمی دهد.
 • اعمال خشونت خانگی اعم از کتک کاری و ضرب وجرح عمدی، حبس کردن در خانه یا پرخاشگری کلامی به همسر چه فیزیکی چه روانی با استفاده از باج گیری توسط فرزندان زورگویی کند و از همسر به انحا مختلف سوء استفاده کند.
 • او درگیر تبعیض جنسیتی خیرخواهانه می شود اما در ظاهر لباس احترام به همسر را به تن می کند.
 • فاصله یا خشم واقعی را نسبت به سیاستمداران و رهبران زن با الفاظ رکیک جنسی که نمایانگر تجاوز است ابراز می کند.
 نشانه های تنفر مردان

چند دلیل برای تنفر از همسر

دکتر لیزا ماری بابی مشاور ازدواج معتقد است هر رابطه طولانی مدتی این پتانسیل را دارد که به بستری برای ایجاد رنجش، احساسات جریحه دار شده، خشم و ناامیدی تبدیل شود. این امر به‌ ویژه برای زوج‌های میانسالی که برای دستیابی به نشانه‌های توافق‌شده بزرگسالی موفق هم تلاش کرده‌اند صادق است. بچه‌ها، مشاغل پردردسر و خانه‌هایی که نیاز به نگهداری منظم دارند همگی عاملی برای خستگی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تقسیم وظایف در خانه کلیک کنید.
به راحتی می توان فراموش کرد که عشق عاشقانه نیاز به نگهداری دارد. در غیر اینصورت پژمرده می شود. درست مانند یک گاراژ نادیده گرفته شده که می تواند به یک آشفتگی عنکبوتی و کثیف تبدیل شود ازدواجی که شفقت عمدی و آگاهانه نداشته باشد، به طور منظم از آن مراقبت نشود، می تواند به یک سیستم بیمار با جنبه های تاریک تبدیل شود.

1-نشانه های تنفر مردان | دریافت نکردن موارد مورد نیاز

ممکن است برای همسر خوشگذرانی که قبلا می شناختید دلتنگ شوید. همیشه قرارهای آخر هفته و ماجراجویی های شخصی نبض رابطه شما دو نفر بوده است. اما این روزها سرگرمی دورترین و آخرین چیزی است که در ذهن شما به نظر می رسد و شما را برای همیشه خسته و ناامید می کند.
بسیاری از زنان از همسران خود رنجیده می شوند زیرا آن ها اغلب نسبت به سطح بالاتر انرژی ذهنی و مادی که انتظار می رود به خانواده، شغل و خانواده خود اختصاص دهند‌ احساس گیجی، سرخوردگی و رنجش می کنند. از آنطرف مردان اغلب دارای سطح خشم و عصبانیت برابر و یا حتی گاهی بالاتر از همسر خود هستند. خشم مردانه گاهی ریشه در ناامیدی از وظایف و مسئولیت‌ها ندارد. بلکه در اشتیاق به عشق، سرگرمی، معنا و تمایل به ارتباط عمیق‌تر با شریک زندگی‌ استوار است.

2-احساس غفلت در مرد

برای آن‌هایی که فرزندان هنوز در خانه زندگی می‌کنند والد بودن مسئولیتی شبانه‌روزی است و مطالعات همچنان نشان می‌دهد که مادران هنوز هم به طور متوسط ​​زمان بیشتری نسبت به پدران برای فرزند وقت می‌گذارند. بنابراین غیرمعمول نیست که شوهر احساس کند آخرین اولویت همسر خود شده و مورد غفلت واقع می شود.
برخی درمانگران معتقدند مردان بیشتر از زنان احساس می‌کنند از نظر عاطفی توسط شریک زندگی خود نادیده گرفته شده‌اند. آن ها اغلب مشتاق سطح علاقه، توجه و محبتی هستند که می بینند همسران فقط برای فرزندان خرج می کنند. آن ها شور و اشتیاق ساده و سرگرم کننده ای را که زمانی در رابطه خود با همسر داشتند را از دست می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

3-نشانه های تنفر مردان | وجود اختلالات روحی

افسردگی یا اضطراب نادیده گرفته شده می تواند باعث خطای شناختی از اتفاقات محیطی باشد که شخص جنبه هایی از زندگی از جمله روابط خود را به گونه ای که لزوماً منعکس کننده واقعیت نباشد ببیند. کاری مشابه با آنچه سوء مصرف مواد نیز انجام می دهد. شکست‌های شغلی و مالی همراه با استرس قابل درک ناشی از عامل دوم، می‌تواند درک مردان از سلامت زناشویی را نیز تحت شعاع قرار داده و مه آلود کند.
انتظارات فرهنگی مبتنی بر مفهوم مرد بودن به عنوان «شکارچی-گردآورنده» ایده ای را تقویت کرده است که توانایی ارائه ارزش را برای یک شراکت یا خانواده برابر می داند. وقتی توانایی مرد برای موفقیت در چیزی که عمیقاً برایش ارزش قائل است مانند تامین‌کننده خانواده بودن، شوهر مورد اعتماد یا کارمند سازنده بودن در معرض تهدید قرار می‌گیرد همه چیز در زندگی از دریچه‌ای از ناامیدی دیده می‌شود.

4-از دست دادن حس ارزشمندی

وقتی مردان هر گونه احساس ارزشمندی خود را از دست می دهند احساس شکست یا عدم کفایت می تواند در همه چیز از جمله رابطه با همسر رخنه کند. روحیه آن ها ممکن است افت کند و خلق آن ها تحریک پذیر شود. آن ها درخواست های شریک خود را چیزی می شنوند که نوعی انتقاد از این است که آن ها بد هستند یا کافی نیستند. سپس متوجه چیزهایی می شوند که تا دیروز بسیار به آن ها نزدیک بوده اند و اکنون کمبود آن ها را احساس می کنند یعنی انرژی، تعامل و بهره وری.
در این موارد شخص وقتی واقعاً نیاز دارد به درون خود نگاه کند کاستی های درک شده را به شریک زندگی خود فرافکنی می کند و نفرت از همسر زبانه می کشد.

5-نشانه های تنفر مردان | زن ستیزی

زن ستیزی به طور رسمی در فرهنگ لغت به این صورت تعریف شده است: نفرت از زنان از جمله تعصب و تأمل نسبت به تمام امورات مربوط به زنان. زن ستیزی همچنین می‌تواند شامل این باور باشد که زنان انسان‌های پست‌تری نسبت به مردان هستند. بنابراین زدن برچسب های گوناگون جنسیتی مجاز شمرده می شود. تلاشی هماهنگ برای به حداقل رساندن و مشروعیت زدایی از مفهوم و زبان«زن ستیزی» صورت گرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تبعیض جنسیتی کلیک کنید.
وقتی در مورد واقعیت و تأثیر زن ستیزی بحث می شود فعالین با اتهاماتی روبرو می شوند که زن ستیزی افسانه ای است که توسط فمینیست ها و جنگجویان عدالت اجتماعی بافته شده است. در حالی که کلمه زن ستیزی از دو کلمه می آید. Misos به معنی نفرت و gune معنی زن که در اواسط قرن هفدهم به عنوان«زن ستیزی» به معنای نفرت از زنان استفاده شد. ۴۰۰ سال بعد این تعریف هنوز تغییر نکرده است و همچنان به بحث درباره این پدیده جهانی مرتبط با تبعیض جنسیتی نفرت از زنان می پردازد.
برای افرادی که قبلاً هرگز به این موضوع فکر نکرده اند مفهوم نفرت مردم از ۵۱ درصد جمعیت جهان احتمالاً بعید یا دور از ذهن به نظر می رسد. با این حال بسیاری از کتاب‌های دیگر درباره خشونت خانگی علیه زنان و دختران نشان داده‌اند که هزاران نمونه از روش‌های ثابت و پایداری که انسان عاقل و سالم از آن ها دوری می کند، توسط مردان زن ستیز به زن ها آسیب می‌زند، کنترل می‌کند، بدرفتاری می‌کند و زنان و دختران را در سراسر جهان می‌کشد.  
نشانه های تنفر مردان

چند پیشنهاد برای مدیریت نفرت از همسر

مشاجره به شیوه‌ای محترمانه و سازنده می‌تواند نشانه مثبتی باشد زیرا به این معناست که هر دو همسر همچنان به رابطه اهمیت می‌دهند. زمانی که مردم ابراز نارضایتی می‌کنند، زمانی که خصومت می ورزند و زمانی که ارتباط برقرار می‌کنند حتی اگر بد اما همچنان ارتباط برقرار می‌کنند، یعنی در رابطه‌ صدمه دیده‌اند یا می‌ترسند اما هنوز فرصت ترمیم دارند. دفن کینه ها به جای بیان آن ها می تواند به فاصله ای جبران ناپذیر منجر شود. می‌تواند باعث شود دو همسر که زیر یک سقف زندگی می ‌کنند زندگی جداگانه ‌ای را آغاز کنند.
آن ها در تخت‌های مختلف می‌خوابند. برنامه‌های متفاوتی دارند، درباره زندگی درونی‌ و شخص خود بحثی مطرح نمی‌کنند. دوستان متفاوتی پیدا می کنند و دیگر به سادگی قبل به همدیگر نگاه نمی‌ کنند. بنابراین بهتر است در مورد مسائل حتی اگر لازم شد با صدای بلند حرف بزنید.

1-عقب نشینی انفرادی برای کنترل تنفر از همسر

قبل از اینکه حتی به طلاق اشاره شود یک زمان تنهایی را برای اندیشیدن به چند و چون مسایل نیاز دارید. در صورت امکان یک سفر انفرادی را برای حداقل دو روز در طبیعت برنامه‌ریزی کنید. تا جایی که هر تعهد حیاتی زندگی واقعی اجازه می دهد از دنیای دیجیتال فاصله بگیرید. تلفن و رایانه را کنار بگذارید. به کار، خانواده و دوستان خود اطلاع دهید که کجا خواهید بود و سپس از دسترس خارج شوید. تمام عوامل حواس پرتی را از بین ببرید. هنگامی که فضایی برای گوش دادن به شهود و نیازهای خود ایجاد کردید این سوالات را از خود بپرسید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.
 • واقعا چه اتفاقی برای من افتاده است؟
 • کجای زندگی ام احساس ناتوانی می کنم؟
 • چه احساسی دارم؟ آیا من عصبانی هستم، خوشحالم یا ناراحت؟  ترس یا شرم کجا جا دارند؟
 • من واقعاً این چیزها را نسبت به چه کسی احساس می کنم و چرا؟
 • چه مواقع دیگری در زندگی ام چنین احساسی داشته ام؟
 • وقتی چنین احساسی دارم چگونه در نقش های مختلفم ظاهر شوم؟

2-نشانه های تنفر مردان | ابراز ناراحتی به همسر

آیا آسان خواهد بود؟ قطعا نه و اگر همه چیز از نظر احساسی به هم ریخته شود ممکن است انچه حاصل می شود به معنای تفاوت بین طلاق و تغییر یک رابطه بزرگ خواهد بود. اگر هیچ چیز عمیقاً پشیمان‌کننده‌ مانند یک رابطه عاشقانه دیگر این بحث را تسریع نکرده است در واقع فرصتی شگفت‌انگیزی برای گفتگوهای کاملاً صادقانه، معتبر و آسیب‌پذیر به وجود آمده است که می‌تواند زوجین را دوباره به هم نزدیک کند. به راحتی می‌توان هنگام حرف زدن از هر دو طرف گرفتار حالت تدافعی، سرزنش و ترحم به خود شد.
به همین دلیل است که حمایت یک متخصص عینی مانند یک مشاور ازدواج می‌تواند بسیار ارزشمند باشد و درمان موثر نخواهد بود مگر اینکه همسر شما مایل باشد ناراحتی های خود را بیان کند و همچنین به شما گوش دهد. برای زنان اولین گام اغلب این است که برای اولین بار درک کنند که شوهران نیز به اندازه آن ها به عشق، محبت و شفقت نیاز دارند.
بسیاری از افراد آگاهی کمی دارند که شوهران هوس آغوش و بوسیدن، وقت گذاشتن و توجه دیدن، همدلی کردن دارند و به سادگی احساس می کنند که باید از حضور یکدیگر لذت ببرند. اگر شما هم در راستای تنفر از همسر مسئله ای دارید می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*