ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه های تمایل به آشتی و بازگشت به زندگی مشترک

نشانه های تمایل به آشتی در زوجین می تواند شامل کنجکاوی در مورد فعالیت های همسر در فضای مجازی یا پرس و جو درباره او از دوستان و نزدیکان باشد. با دیدن این نشانه ها می توانید منتظر بازگشت همسرتان به زندگی باشید. اما هنگام بازگشت دوباره به زندگی باید نسبت به اشتباهات آگاه باشید تا بتوانید زندگی مشترک سالمی را بازسازی نمایید. این مقاله نشانه های تمایل به آشتی و اشتباهات حین بازگشت دوباره را توضیح می دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره خانواده راهنمایی بخواهید.

تماس با مشاور

 

نشانه های تمایل به آشتی

روابط در طول زندگی یکسان نیست. گاهی اوقات بدتر می شوند و همسران تصمیم می گیرند جدا از هم زندگی کنند. لزوماً به این معنی نیست که همه چیز تمام شده است. گاهی برای نجات تعهد خود باید تلاش کنند. پس آیا بعد از جدایی امیدی به ازدواج هست؟ خوب، بسته به شرایط، شانس خوبی برای آن وجود دارد. علائم زیر به شما می گوید که آیا می توانید با همسرتان آشتی کنید یا خیر و به شما ایده می دهد که چگونه در زندگی بعد از طلاق برای نجات آن روی آشتی کار کنید.

1-ادامه تماس ها از نشانه های تمایل به آشتی

آیا شما و همسرتان با هم صحبت می کنید یا از طریق واسطه ها با هم ارتباط برقرار می کنید؟ به ندرت صحبت می کنید یا حداقل هفته ای یک بار چت می کنید؟ کیفیت و میزان ارتباطات شما اغلب نشان می دهد که آیا آشتی خواهید کرد یا خیر. در ابتدا، همه چیز معمولاً پر از استرس است. بالاخره به دلیلی از هم جدا شدید. اگر همه چیز با گذشت زمان شروع به آب شدن کند این نشانه بسیار خوبی است که رابطه می تواند در جهت مثبتی باشد که به جدایی ختم نمی شود. اگر در طول تماس های تلفنی، همسران خونسردی خود را حفظ کنند و بتوانند بدون فریاد زدن با یکدیگر صحبت کنند در درجه اول نشانه خوبی است. علاوه بر این، علائم احتمالی آشتی پس از جدایی شامل احترام مداوم به یکدیگر در طول تعامل است. به طور کلی، ارتباطات متمدنانه در طول زندگی جداگانه نقطه شروع خوبی برای بهبود روابط عاطفی به طور کلی است.
یکی دیگر از نشانه های مطمئن که یکی از همسران می خواهد دوباره رابطه را احیا کند، ارتباط بدون دلیل خاصی است. به عنوان مثال، یک شریک سابق در زمینه هایی که برای همسرش کاملاً ناشناخته است، نظر یا مشاوره می خواهد. بسیاری از پیام های متنی در مورد موضوعات مختلف نیز سیگنالی است که فرد سابق به دنبال جبران اشتباهات در زندگی زناشویی است.

2-کنجکاوی درباره شما از نشانه های تمایل به آشتی

شریک زندگی شما فعالانه شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کند. پس از جدایی، بسیاری از زوج ها اشتراک خود را در شبکه های اجتماعی لغو می کنند. دلایل این امر ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، شرکای سابق می خواهند بدون زندگی کردن در گذشته، دوباره از نو شروع کنند. دلیل دوم عدم تمایل به در میان گذاشتن جزئیات زندگی شخصی خود با سابق است. اما برخی از زوج‌ها در شبکه‌های اجتماعی دوست می‌مانند و هر از گاهی به یکدیگر پیام می‌دهند.
اگر یکی از آنها به طور فعال برای پست ها و تصاویر طرف مقابل کامنت بگذارد، ممکن است یکی از نشانه های برگشت بعد از طلاق و جدایی باشد که می خواهند رابطه خود را تجدید کنند. همسرتان از دوستانتان درباره شما می پرسد. گاهی اوقات شرکای سابق در برقراری تماس و دیدار بعد از جدایی تردید دارند بدون اینکه اطمینان داشته باشند که طرد نمی شوند. شاید آنها می ترسند که شریک زندگی، آنها را نبخشد یا شخص دیگری را می بیند. این زمانی است که آنها شروع به پرسیدن از دوستان مشترک خود در مورد زندگی همسرشان می کنند و اینکه آیا با کسی قرار ملاقات دارند یا خیر. آنها به وضوح همسر سابق خود را فراموش نکرده اند و می خواهند بفهمند که آیا امکان شروع مجدد رابطه وجود دارد یا خیر.

3-صحبت درباره خوبی ها

شما اغلب در مورد خاطرات خوبی که در ازدواج خود داشتید صحبت می کنید. هر چه مدت زمان ازدواج طولانی تر باشد، خاطرات مشترک زوجین بیشتر می شود. اینها می توانند هم رویدادهای مثبت باشند و هم اتفاقات چندان خوشایند نباشند.درصورتی که تمایل به ادامه زندگی مشترک دارید لازم است خاطرات شیرین خود را مرور کنید و زمان های خوب را دوباره بازسازی کنید.

4-کنار آمدن با انتظارات برآورده نشده

بیشتر زوج‌ها هنگام جدایی آنقدر از دست یکدیگر عصبانی هستند که نمی‌توانند تصویر بزرگی از اینکه چرا روابطشان از هم پاشیده شده است را ببینند. بنابراین، شناسایی دلیل عصبانیت و تلاش برای از بین بردن آن بسیار مهم است. ممکن است ناشی از انتظارات غیر واقعی در یک رابطه باشد. به عنوان مثال، زنی تصمیم گرفت که شوهرش مسئول بیرون آوردن زباله ها باشد اما او مدام فراموش می کند که این کار را انجام دهد، بنابراین عصبانی می شود. یا شوهری انتظار داشت که همسرش شغلی پیدا کند و در عوض او می خواهد خانه دار شود. در هر رابطه اشتباهاتی که به طلاق ختم می شوند را باید کشف کرد. اغلب، ازدواج هایی که از جدایی جان سالم به در می برند، ازدواج هایی هستند که زوجین تکنیک بیان خواسته هایشان را داشته اند و سعی کردند زندگی زناشویی را برای یکدیگر کم و بیش راحت کنند.

5-معاشقه کردن

معاشقه یکی از نشانه هایی است که همسر یا همسر جدا شده شما می خواهد با هم آشتی کنید. این بدان معناست که آنها هنوز نسبت به شما احساس دارند و با این نوع توجه به شما نیت خود را روشن می کنند. در اینجا چند نمونه از معاشقه وجود دارد:
  • شریک زندگی تان برای شما تعریف می کند و در پیامک چیزهای شیرینی به شما می گوید.
  • آنها از زبان بدن استفاده می کنند تا به شما نشان دهند که چه احساسی دارند به عنوان مثال، اغلب شما را لمس می کنند یا هر زمان که ملاقات می کنید از نظر فیزیکی به شما نزدیک تر می شوند.
  • همسرتان سعی می کند با آخرین دستاوردهای خود شما را تحت تاثیر قرار دهد.
  • آنها اغلب لبخند می زنند و در طول مکالمه ارتباط چشمی عاشقانه برقرار می کنند.
ادامه رابطه با خانواده همسر نشانه تمایل به آشتی

6-ادامه رابطه با خانواده شما از نشانه های تمایل به آشتی

زوجین به داشتن رابطه با خانواده همسر تمایل دارند. یکی از نشانه‌هایی که همسر یا شوهر جدا شده شما می‌خواهد با هم آشتی کنید، ارتباط مکرر با پدر و مادر است. به عنوان مثال، آنها می توانند ناگهان تبدیل به یک داماد یا عروس نمونه شوند که به سلامت والدین همسرشان علاقه مند هستند.یا به هر طریق ممکن به اعضای خانواده شما اشاره می کنند که می خواهند شما را برگردانید.

7-عدم ورود به رابطه جدید از نشانه های تمایل به آشتی

هیچ کدام از شما با شخص دیگری قرار ملاقات نمی گذارید. اگر همسر شما شروع به قرار ملاقات با شخص دیگری کرده است به احتمال زیاد او سیگنالی را می فرستد که تمام شده است. حتی اگر آنها این کار را برای حسادت شما انجام دهند، آیا واقعاً می خواهید رابطه خود را با کسی ادامه دهید که تا این حد به شما صدمه بزند؟ و اگر با افراد دیگری در رابطه قرار می‌گیرید، آیا منصفانه است که به شخصی که زمانی دوستش داشتید فورا پشت کنید. اگر شما و همسر جدا شده‌تان در طول جدایی مجرد بمانید، می‌تواند به این معنی باشد که در را برای ملاقات مجدد باز نگه دارید.  

اشتباهات هنگام آشتی کردن با همسر

تصمیم گیری برای جدایی از همسرتان می تواند بسیار دشوار باشد. چه مسئله تان انواع خیانت باشد و چه با روش دوستانه کنارگیری کرده باشید، احتمالاً موجی از احساسات مختلط را احساس می‌کنید. با گذشت زمان، ممکن است به فکر برگشتن به هم باشید. آشتی بعد از جدایی کاملاً ممکن است. بسته به رابطه شما و دلایل جدایی شما، هنوز این فرصت وجود دارد که بتوانید مسائل را حل کنید و ازدواج خود را به مسیر درست برگردانید. آمارها نشان می دهد که در حالی که 87 درصد از زوج های جدا شده با طلاق به رابطه خود پایان می دهند، 13 درصد باقی مانده قادر به آشتی پس از جدایی هستند. اگر به فکر آشتی پس از جدایی از ازدواج هستید با یک مشاور صحبت کنید و درس های شخصی، مشاوره و ... را دریافت کنید. اگر شما و همسرتان در مورد آشتی موافق هستید، چند اشتباه وجود دارد که می تواند پیشرفت شما را از مسیر خارج کند. در اینجا چند اشتباه آشتی پس از جدایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

1.بهانه کردن فرزندان

از فرزندان خود به عنوان بهانه استفاده کنید. وقتی بچه‌ها درگیر جدایی از ازدواج هستند، همه چیز همیشه کمی پیچیده‌تر است. از یک طرف، شما می خواهید هر کاری که می توانید انجام دهید تا خانواده خود را در کنار هم نگه دارید و سعی می کنید نگذارید کودکان شما فرزندان طلاق شوند. در سوی دیگر، شما باید بهترین کار را برای فرزندان کوچک خود انجام دهید، حتی اگر به معنای ترک آن باشد. اگر فقط به خاطر فرزندانتان به آشتی با همسرتان فکر می کنید، احتمالاً ازدواج شما از یک ضربه دوم جان سالم به در نخواهد برد. هر چقدر هم که نیت خوبی داشته باشید، شما و همسرتان نباید خود را مجبور به ادامه روند کنید. این فقط به بچه ها آسیب بیشتری می رساند تا فایده.

2. نگه داشتن کینه

در حالی که نباید چیزهایی را که در گذشته اتفاق افتاده به طور کامل فراموش کنید، باید راهی برای حرکت رو به جلو و یادگیری از آنها پیدا کنید. وقتی کینه دارید، می‌تواند باعث رنجش شدید و شکست اعتماد و ارتباطات دو ستون هر رابطه سالم شود. وقتی بعد از جدایی تصمیم می گیرید با هم آشتی کنید، تمرکزتان باید روی آینده مشترکتان باشد نه اشتباهات گذشته. اگر در مورد حل کردن مسائل جدی هستید، باید تعیین کنید که آیا مایلید کنترل عصبانیت در زندگی زناشویی تان را در دست بگیرد؟ هر دوی شما باید اعمال خود را بپذیرید، یاد بگیرید چگونه عذرخواهی کنید و مهمتر از همه، یاد بگیرید که چگونه ببخشید.

3.سرزنش کردن

سرزنش همدیگر آسان است، اما حقیقت این است که هر دو عمل شما در جدایی شما نقش داشته است. بخش مهمی از آشتی گرفتن مسئولیت رفتارها و اشتباهات خود است. زمانی که مدتی را صرف کمی خود اندیشی کردید به جای تمرکز بر کارهای اشتباهی که انجام دادید، به این فکر کنید که چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید. شما نمی توانید اتفاقات رخ داده را پس بگیرید اما می توانید برای تغییر رفتار خود تلاش کنید.

4.شکستن مرزها

به وضوح برخی از جنبه های ازدواج شما باعث تنش بین شما دو نفر شده است، بنابراین برای بار دوم از آنها برای تعیین مرزها استفاده کنید. هر یک از شما باید در مورد نیازهای خود و اینکه کدام رفتارها در حال عبور از مرز هستند کاملاً رک و صادق باشید. ایجاد مرزهای سالم گامی ضروری در بهبود روابط عاطفی شما است به خصوص اگر قبلاً آنها را نداشتید. به عنوان مثال اگر موضوع اصلی اختلاف این بود که چند بار با دوستان خود برای نوشیدن مشروب بیرون می روید، احتمالاً بهترین کار این است که در اطراف آن مرزهایی ایجاد کنید. شاید هفته ای یک بار یا چند بار در ماه بیرون بروید هر چیزی که به شما کمک کند احساس راحتی کنید. به یاد داشته باشید همه چیز در مورد سازش است!
نشانه های تمایل به آشتی

5.نشانه های تمایل به آشتی | غفلت از خود

وقتی کاملاً روی نجات ازدواج خود متمرکز هستید به راحتی می توانید مراقبت از خود را فراموش کنید. متأسفانه،اگر از خود غافل شوید به این معنی است که از رابطه خود نیز غافل شده اید! تا زمانی که بهترین نسخه از خود نباشید، نمی توانید بهترین همسر  باشید. قبل از اینکه بتوانید با کسی دیگر خوشحال باشید، باید با کسی که هستید راضی باشید. اگر مشکلاتی در درون خودتان وجود دارد که باید روی آنها کار کنید به عبارتی باید خودسازی کنید.
مطمئن شوید که آنها را قبل از شروع آشتی حل کرده اید. اگر هنوز مشکلات داخلی برای حل کردن دارید، نمی‌توانید به طور کامل متعهد شوید که دوباره با هم جمع شوید. در امتداد این خطوط، وقت گذاشتن برای خود بعد از اینکه دوباره با هم جمع شدید بسیار مهم است! زمان جدایی در هر رابطه عاشقانه ای سالم است. شما هرگز نباید توانایی خود را برای تمرکز بر سرگرمی ها و اهداف خود به خطر بیاندازید. شما فقط در صورتی می توانید به عنوان یک زوج رشد کنید که بتوانید به رشد و توسعه فردی برسید و حمایت از یکدیگر برای انجام این کار به ناچار رابطه شما را قوی تر می کند.

6.نشانه های تمایل به آشتی | بی احترامی

عشق به این معناست که شما نسبت به کسی محبت شدید دارید،اما احترام به این معناست که او را به عنوان یک شخص تحسین می کنید. تمام ویژگی ها، توانایی ها و دستاوردهای او. احترام به شما و همسرتان این امکان را می دهد که احساس ارزشمندی، تشویق و امنیت کنید. ممکن است همیشه در مورد چیزها توافق نداشته باشید اما وقتی به یکدیگر احترام می گذارید، مایلید ذهن خود را باز نگه دارید و دیدگاه های مختلف را قدردانی و در نظر بگیرید. بهترین راه‌ها برای ایجاد احترام در خانواده این است که ارتباطات خود را بهبود بخشید، انتظارات واقع‌ بینانه‌ای برای یکدیگر تعیین کنید، مسئولیت اعمال خود را بر عهده بگیرید، احساسات یکدیگر را تأیید کنید، حتی وقتی با آنها موافق نیستید.

7.نه گفتن به مشاوره

برگشتن به هم بعد از جدایی کار آسانی نیست. برای جلب اعتماد همسر تان موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد و گاهی اوقات زوج ها نمی توانند به تنهایی از پس آنها بر آیند. اگر شما و همسرتان در تلاش هستید تا در مورد تعدادی از مسائل هم نظر باشید، یک مشاور یا زوج درمانگر می تواند توصیه های ارزشمندی را ارائه دهد. مشاوران می توانند به شناسایی مشکلات مداوم در رابطه شما کمک کنند و راهنمایی هایی برای غلبه بر آنها ارائه دهند. آنها دیدگاهی خنثی و شخص ثالث ارائه می دهند که به شدت مورد نیاز است به خصوص اگر شما و همسرتان بارها و بارها بحث های مشابهی داشته باشید. حرفه‌ای‌ها ابزار، منابع و بینش‌هایی دارند که به شما کمک می‌کنند دوباره ارتباط برقرار کنید و رابطه تان را بهبود ببخشید. برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*