ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علائم هشدار دهنده طلاق خاموش

علائم هشدار دهنده طلاق خاموش ممکن است احساس کنید که شما و همسرتان از هم جدا شده اید. ممکن است عصبانی و ناامید باشید. اغلب این احساسات قبل از قطعی شدن طلاق قانونی رخ می دهد. برخی از افراد تا سال ها پس از طلاق قانونی مشکلات عاطفی دارند. طلاق خاموش به این معنی است که از نظر عاطفی از شریک زندگی خود فاصله می گیرید. برای برخی از همسران این اتفاق قبل از طلاق می افتد. برای دیگران، این اتفاق تا پس از فرآیند طلاق رخ نمی دهد. برای دریافت مشاوره زناشویی کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

طلاق خاموش چیست؟

ازدواج ها به طور ناگهانی منفجر نمی شوند. اگرچه بسیاری از طلاق ها مانند بمبی در حال ریختن به نظر می رسند، اما پایان آنها معمولاً به مرور زمان ایجاد می شود. اگرچه همسری که عقب می ماند اغلب تعجب خود را ابراز می کند، اما بیانگر درد و ترس اوست. هنگامی که یک زن و شوهر به موانعی برخورد می کنند و درگیری ها حل نمی شود، احتمال پایان ازدواج بسیار بیشتر می شود. اما، حتی قبل از آن، طلاق عاطفی ممکن است با هر اظهارات آزاردهنده ای رخ دهد که با عذرخواهی یا هر دعوای حل نشده ختم نمی شود.  

علائم هشدار دهنده طلاق خاموش چیست؟

در حالی که همه یا مطمئناً اکثر طلاق ها احساسات ما را تحت تأثیر قرار می دهند، همه به دلایل عاطفی تصمیم به طلاق نمی گیرند. برخی از رایج‌ترین دلایل طلاق به مسائل مالی، دوری، یا مذهب مربوط می‌شوند. اینها دغدغه های عملی و فرهنگی است. آنها ملموس هستند. گاهی اوقات این نگرانی‌های عملی باعث می‌شود که وقتی در کنار دیگران هستید، با سؤالات، قضاوت یا حتی همدردی‌های فراوان، پایان یک ازدواج کمی «آسان‌تر» به نظر می‌رسد. اما با یک طلاق خاموش ، همه چیز مرموزتر و بی شکل تر به نظر می رسد. ممکن است به دوستان و خانواده خود بگویید که افراد متفاوتی شده اید، اما آنها به شما نگاه می کنند و همه چیزهایی که می بینند بیشتر شبیه هم است. شما می خواهید توضیح دهید که چگونه چیزها در پشت درهای بسته متفاوت از بیرون به نظر می رسند، مشاجرات و رنجش.

1-انتقاد بیش از اندازه

بسیاری از ما می توانیم شروع رابطه خود را به یاد بیاوریم. عشق همه چیز را رنگ کرد، حتی صفات شخصیتی شریک زندگی ما. با پیشرفت روابط، آن عینک های رز رنگ به طور طبیعی شروع به افتادن خواهند کرد و ما احتمالاً از اینکه همسرمان می تواند توپ بسکتبال را از فاصله 20 متری فرو برد، اما نمی تواند با جوراب های کثیف آن را به جلوی لباس برساند، آزردگی خفیفی را تجربه خواهیم کرد. آزردگی خفیف، بله، اما در بیشتر موارد، شما همچنان در برخورد با اشتباهات، سطحی از سخاوت را نسبت به یکدیگر نشان می دهید. اگر شوهرتان نسبت به کارهایی که شما انجام می‌دهید کارهایی که قبلاً هرگز مشکلی نداشتند شدیداً بیش از حد انتقاد شده است، احتمالاً مشکل بزرگ‌تری دارید.

2-علائم هشدار دهنده طلاق خاموش | رد کردن پیشنهادات جنسی

در چنین روابطی دیگر خبری از عشق نیست. اگر اصلاً صحبت می کنید، در مورد تدارکات است، مانند اینکه چه کسی می تواند مواد غذایی را تحویل بگیرد. همسر شما ممکن است دیگر در آغوش نگیرد، در آغوش نگیرد یا بگوید “دوستت دارم”. ممکن است به خود گفته باشید که این در طول زمان طبیعی است. فقدان صمیمیت یکی از بارزترین نشانه های قریب الوقوع بودن طلاق است. مطمئناً، هر زوجی دوره‌های سردی را پشت سر می‌گذارد، اما گاهی اوقات بیشتر از این است. نشانه شکست ازدواج شما زمانی است که عدم علاقه به رابطه جنسی وجود دارد و آنها در مورد آن صحبت نمی کنند و کاری در مورد آن انجام نمی دهند، یا در شرایط بسیار متفاوتی از آن قرار دارند. اساساً، محرک این است که رابطه جنسی کار نمی کند و مدتی است که کسی به دنبال بهتر کردن ارتباط نیست.
طلاق خاموش

3-خشونت خانگی

آزار جسمی، جنسی یا اسیب به سلامت روان به هر شکلی نشانه آشکاری است که باید طلاق را در نظر بگیرید. واقعیت این است که به احتمال زیاد، اگر یک مورد خشونت خانگی وجود داشته باشد، تعداد بیشتری نیز وجود خواهد داشت. وقتی سلامت و امنیت شما با ماندن در ازدواج به خطر می افتد” نباید در مورد اینکه آیا باید آن را ترک کنید یا خیر.

4-علائم هشدار دهنده طلاق خاموش | کمبود تلاش

ازدواج‌ها اغلب با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند و نجات ازدواج شما هنگامی که افسانه شکست می‌خورد، هر دو همسر باید متعهد به حل این مشکل باشند، نه تنها یکی. یک شریک نمی تواند تمام تلاش ها را به تنهایی انجام دهد.  این طبیعی و معمول است که احساس کنید چیزی از دست رفته است، وقتی که شریک زندگی‌تان نمی‌تواند پایان معامله را متوقف کند. از مسائل بزرگ گرفته تا مکالمات روزانه، دیالوگ ها به دو نفر نیاز دارند و اگر شریک زندگی شما تمایلی به مشارکت نداشته باشد، نمی توانند اتفاق بیفتند. همچنین درمورد نشانه های اصلی پایان رابطه عاطفی بخوانید.

5-احساس جدایی

بسیاری از افرادی که با یک شریک عاطفی جدا شده ازدواج می کنند از احساس انزوا و ناامیدی رنج می برند. این راهی برای زندگی کردن شما نیست. برای کسانی که در ازدواج‌هایی که از نظر عاطفی جدا شده‌اند، شریک‌ها معمولاً در زمان حضور شریک، نسبت به زمانی که شریک زندگی نمی‌کنند، احساس تنهایی می‌کنند. «اگرچه برخی از شرکای زندگی در ازدواج‌هایی انتخاب می‌کنند که قطع ارتباط عاطفی عادی است، زیرا برای آنها «کارساز» است، کسانی که از اثرات منفی قطع رابطه عاطفی مزمن رنج می‌برند عاقلانه هستند که راهشان را جدا کنند.
حتی اگر شما و شریک زندگی‌تان از نظر فیزیکی به هم نزدیک هستید، اگر هنوز احساس تنهایی می‌کنید یا از آنها جدا شده‌اید، ممکن است زمان ادامه دادن فرا رسیده باشد. “تنهایی می تواند منجر به افسردگی و ناراحتی در هر رابطه ای شود. اگر احساس می کنید که شریک زندگی شما واقعاً شما را درک نمی کند یا اگر تلاشی برای تقویت رابطه انجام نمی دهد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که صحبت کنید و ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد. به ازدواج شما.”

6-علائم هشدار دهنده طلاق خاموش  | عدم حمایت از یکدیگر

شنیدن فعالانه آنچه همسرتان می‌گوید برای بقای یک ازدواج حیاتی است. وقتی هیچ یک از همسران وقت نمی‌گذارند تا واقعاً آنچه را که طرف مقابل بیان می‌کند بشنوند، شما واقعاً دارید. نشان می دهد که افکار و احساسات شریک زندگی شما برای شما مهم نیست.” او می گوید که این اغلب منجر به این می شود که یکی یا هر دو همسر شخص دیگری را پیدا کنند تا به او اعتماد کنند، که می تواند منجر به خیانت شود. همچنین درمورد شک به خیانت همسر بخوانید.
در ازدواج‌های سالم، هر دو طرف به‌عنوان یک تیم به‌عنوان یک تیم روی همه چیز کار می‌کنند، از پدر و مادر، اداره خانواده و حمایت از جاه‌طلبی‌های شخصی یکدیگر. اگر هر دوی شما شروع به حرکت در مدارهای کاملاً مجزا کرده‌اید، یا اگر روزانه با هم کار نمی‌کنید. فقدان تبادل شخصی و صمیمی در ازدواج نشانه بسیار بدی است، به خصوص اگر با دیگران صحبت می کنید.

7-انتظارات غیرواقعی

یکی از همسران ممکن است شروع به درک این ایده کند. اگر همه چیز با گذشته متفاوت بود، مشکلاتی را که در حال تجربه می‌کنند نداشتند و این می‌تواند منجر به ناامیدی شود. توانایی یا ناتوانی در انطباق با تغییر در زندگی زناشویی تا حد زیادی به داشتن انتظارات واقع بینانه از همسر بستگی دارد. اگر زمانی که انتظارات از پیش تعیین شده برآورده نمی شود، سرخوردگی ایجاد شود، نارضایتی عظیمی ایجاد می کند و سازش را غیرممکن می کند، که منجر به شکست جبران ناپذیر ازدواج. همچنین درمورد روانشناسی ازدواج بخوانید.
نبود سازش در رابطه نشانه طلاق خاموش

8-نبود سازش در رابطه

بخش عمده ای از ازدواج شامل تلاش برای برآوردن نیازهای شریک زندگی تان و در عین حال اطمینان از برآورده شدن نیازهای خودتان است. این یک رقص مادام العمر است، یک داد و ستد، و نیاز به ارتباط مداوم دارد. اگر شریک زندگی شما به طور مداوم از گوش دادن به آنچه شما نیاز دارید (زمان، محبت، رابطه جنسی، کمک به کودکان) یا از در میان گذاشتن نیازهای خود امتناع می ورزد، شما در موقعیت خوبی قرار ندارید. به همین ترتیب، زمانی که احساس می کنید هیچ همپوشانی (یا تلاش برای یافتن همپوشانی) در علایق شما وجود ندارد، ممکن است با مشکل مواجه شوید.
زوج‌ها باید بتوانند تجربیاتی را که در مورد آن هیجان‌زده هستند، به اشتراک بگذارند، حتی اگر کسی شخصاً به این فعالیت علاقه‌ای نداشته باشد. اگر شریک زندگی شما به سادگی علاقه ای به پیدا کردن حد وسط با شما ندارد، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها در ازدواج باشد.

9-علائم هشدار دهنده طلاق خاموش  | عدم تفاهم بر سر رویاهای آینده

گاهی اوقات وقتی دو نفر دور هم جمع می‌شوند، یک نفر برنامه‌ای برای آینده در ذهن دارد که قبل از گره زدن به شریک زندگی خود نمی‌گویند. زمانی که برنامه‌های زندگی و جدول‌های زمانی شما در یک ازدواج هماهنگ نمی‌شوند و هرگز همخوانی ندارند. اگر دیگر ارزش‌ها یا اهداف مشابهی در زندگی ندارید، این نشانه‌ای است که ممکن است رابطه‌تان روی سنگ باشد. این می تواند به ویژه زمانی صادق باشد که یکی از طرفین می خواهد شغل یا سبک زندگی خاصی را دنبال کند در حالی که دیگری نمی خواهد.
در یک رابطه بلندمدت زمینه‌های زیادی برای سازش وجود دارد، اما اگر یکی از شما کاملاً مطمئن است که فرزند می‌خواهید و دیگری قاطعانه امتناع می‌کند، احتمالاً دچار مشکل خواهید شد. اگر شما بچه می خواهید و شریک زندگی تان به وضوح نمی خواهد، ممکن است معامله را به هم بزند. شما باید از خود بپرسید که آیا مایلید از چیزی اساسی مانند خواستن (یا نخواستن) چشم پوشی کنید. اگر شریک زندگی شما شدیداً تمایل به تشکیل خانواده دارد، و شما اینگونه نیستید، ممکن است لازم باشد به این فکر کنید که آیا ازدواج شما در درازمدت قابل دوام است یا خیر.

10-کاهش احترام

یکی از مهمترین جنبه های یک ازدواج سالم احترام متقابل است. وقتی این مشکل از بین رفته است و یکی از شرکای زندگی به طور مداوم احساس می کند که طرد شده و طرد شده است، شما در یک رابطه سالم نیستید. ازدواج‌هایی که به این مکان می‌رسند سمی هستند، شما دیگر مدنی نیستید، و همه گفتمان‌ها یا حمله یا دفاع است. این بی احترامی حتی ممکن است به احساس تحقیر تبدیل شود. تحقیر برای ازدواج سمی است، زیرا انزجار و برتری را در چنین سطح عمیقی منتقل می کند.
تحقیر با نشخوار افکار منفی در مورد همسرش ایجاد می شود و به شکل حمله به احساس شخصی ایجاد می شود. و تحقیر می تواند منجر به رنجش شود، اغلب فضایی را در رابطه اشغال می کند تا جایی که جایی برای ارتباط یا صمیمیت وجود ندارد. خبر خوب این است که طلاق می تواند شما و همتایتان را نسبت به یکدیگر بهتر کند. این احتمال را بدهید که ممکن است در نتیجه طلاق، هر دوی شما افراد مهربان‌تر و شادتری باشید.

11-تقلب یا عدم اعتماد

برای بسیاری از زوج ها، خیانت غیرقابل مذاکره است. اگر اعتماد برای ادامه رابطه تان برای شما مهم است، تعجبی نخواهد داشت. یک رابطه عاشقانه می تواند علامت هشدار دهنده ای باشد که یک رابطه دچار مشکل شده است. زمانی که یکی از طرفین رابطه نامشروع دارد، اعتماد و تعهد در رابطه را از بین می برد و می تواند باعث درد شدید عاطفی، عصبانیت و احساس خیانت شود. در حالی که برخی از زوج ها می توانند از طریق خیانت کار کنند و رابطه خود را از نو بسازند، این می تواند یک فرآیند طولانی باشد که در آن هر دو طرف باید متعهد به ترمیم آسیب باشند. حتی اگر فقط یک بار باشد، اگر دیگر هرگز به همسرتان به همان شکل نگاه نخواهید کرد یا بقیه عمرتان را پشت سر خیانت نمی‌کنید، ممکن است به این معنا باشد که به خاطر همه باید ادامه دهید.

12-علائم هشدار دهنده طلاق خاموش | ارتباط سخت

در ابتدای رابطه، هر دوی شما ممکن است موضوعات زیادی برای گفتگو داشته باشید، اما در طول مسیر، متوجه می شوید که دیگر چیزی ندارید که بخواهید با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید و بالعکس. ارتباطات مهمترین عنصر در یک ازدواج موفق است زیرا به زوج ها این امکان را می دهد تا قدردانی خود را از یکدیگر ابراز کنند و علاقه واقعی به زندگی شریک خود نشان دهند.
عدم برقراری ارتباط همچنین به این معنی است که شما احتمالاً در صورت نیاز به حل مشکلات، آنها را هش نمی کنید، که احتمالاً ممکن است مشکلات بیشتری را در آینده ایجاد کند. اگر دیگر فعالانه درگیر نمی شوید و زمان با کیفیتی را با هم نمی گذرانید، یا به نظر نمی رسد که در گفتگوهای معنادار شرکت کنید ممکن است زمان آن رسیده باشد که رابطه خود را دوباره ارزیابی کنید تا اوضاع را درست کنید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*