ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رابطه لاغری و اعتماد به نفس | آیا لاغری با اعتماد به نفس ارتباط دارد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با رابطه لاغری و اعتماد به نفس پیج اینستاگرام مؤسسه حامی را دنبال کنید.


رابطه لاغری و اعتماد به نفس چیست؟ ظاهر فیزیکی و اعتماد به نفس اغلب ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. درک شما از ظاهرتان می تواند تأثیر زیادی بر ارزشی که برای خود قائل هستید و میزان اعتماد به نفس شما در زندگی روزمره داشته باشد. اگرچه اعتماد به نفس پایین می تواند یک مشکل خاص برای افرادی باشد که با تفاوت های قابل مشاهده زندگی می کنند، اما این مشکل برطرف نشده است و کارهایی وجود دارد که می توان برای بهبود آن انجام داد.  

تماس با مشاور

تصویر بدن و اعتماد به نفس چیست؟

تصویر بدن همان تصور ذهنی است که از بدن خود دارید و هم وقتی که در آینه نگاه می کنید خود را چگونه می بینید. اعتماد به نفس نحوه ارزش گذاری و احترام شما برای خود به عنوان یک شخص است. اعتماد به نفس بر نحوه مراقبت از خود، از نظر عاطفی، جسمی و روحی تأثیر می گذارد. تصویر بدن و اعتماد به نفس مستقیما بر یک دیگر تأثیر می گذارند.
وقتی تصویر بدنی سالمی نسبت به اندام خود دارید، نسبت به بدن خود احساس راحتی می کنید و می دانید چگونه از آن مراقبت کنید. اما هنگامی که کسی بدنش را دوست ندارد، ممکن است احساس خوبی نسبت به خودش نداشته باشد یا از خودش مراقبت کند. این می تواند به معنای نخوردن یا نخوابیدن کافی، دوری از دوستان و خانواده یا رد کردن شانس انجام کارهایی باشد که در غیر این صورت از آن ها لذت می بردند.
داشتن تصویر بدنی سالم به معنای شناخت ویژگی ها و نقاط قوتی است که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهد. یک محیط مثبت که در آن دوستان و خانواده از یک دیگر حمایت می کنند و ظاهر یک دیگر را می پذیرند برای اعتماد به نفس و تصویر بدنی سالم ضروری است.  

افزایش اعتماد به نفس با وزن مورد علاقه

 • با بدن خود با احترام رفتار کنید.
 • وعده های غذایی متعادل همراه با انواع غذاهای مغذی و جذاب بخورید.
 •  از ورزش منظم و متوسط برای لذت بردن از احساس حرکت بدن و قوی‌ تر شدن لذت ببرید، نه صرفاً برای سوزاندن کالری و کنترل چربی بدن.
 • استراحت کافی داشته باشید تا بتوانید از هر روز لذت ببرید.
 • خود و دیگران را بر اساس وزن، شکل یا اندازه قضاوت نکنید.
 • به افراد بر اساس صفات شخصیتی و دستاوردهایشان احترام بگذارید، نه فقط به این دلیل که لاغر، خوش اندام یا در کنار هم قرار گرفته‌ اید.
 • طوری لباس بپوشید که احساس خوبی به شما بدهد.
 • لباس هایی را که خیلی کوچک هستند اهدا کنید یا کنار بگذارید. برای لباس هایی که از پوشیدن آن ها لذت می برید جا خالی کنید.
 • اطراف خود را با دوستان و خانواده مثبتی احاطه کنید که منحصر به فرد بودن شما را می شناسند و شما را همان طور که هستید دوست دارند. وقتی در اطراف افراد و چیزهایی هستید که به شما احساس خوبی می دهند، احتمال کمتری دارد که اعتماد به نفس خود را بر اساس این که بدنتان با تعریف رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام از زیبایی رواج می دهد، قرار دهید.
 • از شر تمام لباس‌ هایی که در کمدتان است و اندازه شما نمی شوید خلاص شوید. این شامل لباس هایی می شود که می توانید فقط هنگام رژیم گرفتن بپوشید و لباس هایی که می پوشید تا توجه را از فرم بدن خود دور کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی لاغری کلیک کنید.
 رابطه لاغری و اعتماد به نفس

تشخیص اعتماد به نفس و تصویر بدنی سالم

 • شما خود را یک فرد کامل می بینید و خودتان راجع به راحتی بدنتان فکر می کنید نه مجموعه ای از افراد خاص.
 • شما منحصر به فرد بودن شکل و اندازه بدن طبیعی خود را می پذیرید و جشن می گیرید.
 • شما می‌ دانید که ظاهر فیزیکی یک فرد خیلی چیز کمی در مورد شخصیت و ارزش او به عنوان یک شخص بیان می‌ کند.
 • در بدن خود احساس راحتی و عزت نفس می کنید و از نگرانی در مورد غذا، وزن و کالری شماری خودداری می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه حفظ عزت نفس کلیک کنید.
 • مهم است که به یاد داشته باشید که هر بدن منحصر به فرد است. پیشینه خانوادگی و محیط هر کس به طور متفاوتی بر اندازه و وزن آن ها تأثیر می گذارد. چیزی به نام تیپ بدنی یک سایز متناسب برای همه وجود ندارد که برای همه مناسب باشد.
 • وقتی نسبت به خود و آن چه هستید احساس خوبی دارید، قد بلند می‌ ایستید و طبیعتا خود را با احساس اعتماد به نفس و پذیرش خود حمل می‌ کنید که بدون در نظر گرفتن وزن، اندازه یا شکل شما را زیبا و جذاب می‌ کند.
 

رابطه لاغری و اعتماد به نفس | تشخیص تصویر بدنی منفی

 • شما روی وزن بدن و نقص های درک شده خود تمرکز می کنید.
 • نسبت به بدن خود احساس ناراحتی و خجالت می کنید.
 • شما متقاعد شده اید که اگر لاغر بودید شادتر یا بهتر خواهید بود.
 • شما معتقدید که فقط افراد دیگر جذاب هستند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.
 • شما برای کاهش وزن یا برای جبران کالری هایی که خورده اید ورزش می کنید.
 

رابطه لاغری و اعتماد به نفس

دلایل زیادی برای کاهش وزن و به وجود آمدن اعتماد به نفس وجود دارد. فرقی نمی کند که با کاهش وزن سلامتی خود را بهبود ببخشید یا لباسی را که دوست دارید و برای خود خریده اید بپوشید. به هر حال کاهش وزن می تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد.
اگر اضافه وزن دارید، تلاش می کنید تا برای بازگشت به دورانی که شلوار جین مورد علاقتان را می پوشیدید برسید. هم چنین این موضوع می تواند باعث عزت نفس پایین شما شود. شما ممکن است رژیم های مختلف را امتحان کنید، اما آن ها کار نکنند. شما یک برنامه ورزشی جدید را شروع می کنید، اما به سرعت انگیزه خود را از دست می دهید و ترک می کنید. شروع و پایان دادن به این تلاش های تناسب اندام بارها و بارها یک تصویر منفی از خود را تقویت می کند. این باعث می شود احساس کنید که هرگز وزن شما تغییر نمی کند و به خود می گویید که همیشه شکست خورده خواهید بود.
هنگامی که یک برنامه تناسب اندام موثر پیدا کردید و شروع به کاهش وزن خود کردید، متوجه پیشرفت های قابل توجهی در اعتماد به نفس خود خواهید شد. این اعتماد به نفس فقط بخاطر وزن مشخص شما روی ترازو نیست. به دلیل موارد زیر است:

1-رابطه لاغری و اعتماد به نفس | ظاهر بهتر

بیشتر مردم برای این که ظاهر بهتری داشته باشند می خواهند وزن کم کنند. وقتی بهتر به نظر می رسید، احساس بهتری نسبت به خودتان دارید. شما به نحوه تناسب لباس و نحوه حرکت خود مطمئن هستید. داشتن احساس ارزشمندی و خوب نسبت به بدن و ظاهر شما تاثیر مثبتی دارد و به میزان قابل توجهی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

2-داشتن احساس بهتر

اگر به روشی سالم وزن کم می کنید، به این معنی است که درست غذا می خورید و به طور منظم ورزش می کنید. هر دوی این ها حال شما را بهتر می کند. راحت تر به خواب می روید، شما انرژی بیشتری دارید و با ورزش منظم، بدن شما به طور طبیعی مواد شیمیایی مربوط به احساس خوب مانند اندورفین و انتقال دهنده های عصبی، سروتونین و نوراپی نفرین را افزایش می دهد که هر دو هدف داروهای ضد افسردگی هستند.
هنگامی که بدن شما احساس خوبی دارد و خواب کاملی دارید، عزت نفس شما به طور طبیعی افزایش می یابد زیرا می دانید که از خود مراقبت می کنید.

3-محقق کردن اهداف

هر کسی که قصد کاهش وزن را دارد می داند که این یک نبرد است و به راحتی برنده نمی شود. اما زمانی که به اهداف کاهش وزن خود دست یابید، اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید و این باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. برای این که خود را برای موفقیت ها آماده کنید، اهداف کوچک و قابل اندازه گیری را برای شروع کاهش وزن خود تعیین کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه موانع موفقیت و پیشرفت کلیک کنید.
یک هدف کوتاه‌ مدت کم‌ تر احساس می‌ شود که دست یابی به آن آسان‌ تر است، شما را با انگیزه نگه می‌دارد و در صورت دستیابی، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌ دهد.

4-رابطه لاغری و اعتماد به نفس | توسعه کنترل

احساس عدم کنترل یکی از دلایل اصلی افسردگی و اعتماد به نفس پایین است. بعد از این که به اهداف کاهش وزن خود رسیدید، ثابت کرده اید که کنترل خود را در دست دارید. شما یاد گرفته اید که از منطقه راحتی خود عبور کنید، عادت های بد خود را مهار کنید و اکنون می دانید که می توانید این کار را انجام دهید. شما بدن خود را آموزش داده اید تا آن چه را که می خواهید انجام دهد و این اعتماد به نفس را دارید که بدانید می توانید آن چه را که در ذهن دارید انجام دهید.

5-بدست آوردن حمایت

وقتی به یک باشگاه ورزشی یا کلاس مدیتیشن می‌ پیوندید، با افرادی آشنا می‌ شوید که علاقه‌ های مشابهی دارند. این افراد وجود دارند تا به شما در رسیدن به اهدافتان، چه در داخل و چه در خارج از باشگاه، کمک کنند. داشتن یک سیستم حمایتی قوی از افراد با علایق مشترک شما را اجتماعی نگه می دارد و اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد. ممکن است به این دلیل شروع به کاهش وزن کرده باشید که می‌ خواستید بهتر به نظر برسید یا سالم‌ تر باشید، اما این یک راه عالی برای افزایش طبیعی اعتماد به نفس و یادگیری دوباره احساس خوبی در مورد خودتان است.  

6 راه برای افزایش اعتماد به نفس در هنگام کاهش وزن

آیا سعی می کنید با کاهش وزن سالم تر شوید یا ظاهر بدن خود را تغییر دهید؟ مبارزه با کاهش وزن مستلزم آن است که معمولاً برای مدت طولانی شاداب و با انگیزه بمانید. اما ممکن است سخت باشد که نسبت به خودتان احساس خوبی نداشته باشید و از ظاهر خود راضی نباشید.
به همین دلیل مهم است که اعتماد به نفس خود را در طول کاهش وزن افزایش دهید. بسیاری از افرادی که رژیم دارند انتظار دارند بعد از کاهش وزن احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشند. اما اگر در حین کاهش وزن اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، به احتمال زیاد انگیزه خود را حفظ خواهید کرد، به برنامه خود پایبند خواهید بود و به اهداف خود می رسید. از این تکنیک ها برای الهام گرفتن و در طول مدت کاهش وزن خود استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش اعتماد به نفس کلیک کنید.

1-رابطه لاغری و اعتماد به نفس | ایمان داشتن به موفقیت

باور به خود مزایای زیادی دارد. اگر باور دارید که می توانید وزن کم کنید، به احتمال زیاد واقعاً به هدف کاهش وزن خود خواهید رسید. اما اگر فکر می کنید که قرار است شکست بخورید، به احتمال زیاد فعالیت خود را ترک خواهید کرد. پس چرا مغزتان را طوری آموزش نمی دهید که خودتان را باور کند؟ روانشناسان و مربیان همیشه این کار را انجام می دهند و شما هم می توانید. از همین امروز با باورهای بهتر، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مقابله با شکست کلیک کنید.

2-تعیین اهداف هوشمند کاهش وزن

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که رژیم گیرندگان مرتکب می شوند، هدف گذاری نکردن است. یا بدتر از آن، آن ها اهداف غیر واقعی را تعیین می کنند. اهداف یک نقشه راهی کلی برای کاهش وزن به شما ارائه می دهند. اهدافی که در ابتدای روند کاهش وزن تعیین می کنید می توانند نتیجه برنامه شما را تغییر دهند. پس چرا چند دقیقه برای تعیین اهداف خود وقت نمی گذارید؟ نحوه تنظیم اهداف خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و محدود به زمان را بیاموزید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه به اهدافمان دست یابیم کلیک کنید.

3-انرژی بالا و داشتن شادابی

اگر سطح انرژی شما در پایین ترین حد خود باشد، به احتمال زیاد در طول کاهش وزن احساس اعتماد به نفس نخواهید داشت. اما خوردن کمتر و ورزش بیشتر می تواند چنین تأثیری داشته باشد، به خصوص در روزهای اولیه برنامه کاهش وزن. راه‌ های مختلفی برای احساس بهتر وجود دارد، مانند اطمینان از خواب کافی یا لذت بردن از غذاهای مغذی برای تامین انرژی. راه دیگر برای داشتن احساس بهتر، بهبود وضعیت بدنی است.
رابطه لاغری و اعتماد به نفس

4-رابطه لاغری و اعتماد به نفس | اطمینان بیشتر

منتظر نمانید تا رژیم غذایی شروع شود تا خود را شگفت‌ انگیز نشان دهید. همین الان انجامش بده! وقتی ظاهر خود را اصلاح می کنید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد و برنامه کاهش وزن شما به حالت هایپردرایو تبدیل می شود. لباس بپوشید تا خود را تحت تاثیر قرار دهید. پوشیدن لباس های مناسب (به جای لباس های بزرگ) می تواند تفاوت زیادی در روحیه و اعتماد به نفس شما ایجاد کند.

5-ورزش کردن با اعتماد به نفس

برای رفتن به ورزشگاه خیلی ترسیده اید؟ اگر برای مدت طولانی ورزش نکرده اید، ممکن است از امتحان کردن یک کلاس جدید یا شروع یک برنامه جدید احساس ناراحتی کنید. پوشیدن لباس های ورزشی که به شما احساس خوبی می دهد می تواند کمک زیادی به شما کند. یا، قبل از بازدید از باشگاه، با تمرینات کگل با استفاده از یک برنامه یا پخش ویدیو شروع کنید تا تکنیک‌ ها را به صورت خصوصی تمرین کنید.

6-تقویت انگیزه برای کاهش وزن

انگیزه هرکسی در یک برنامه ی کاهش وزن در هر نقطه ای کم یا زیاد می شود. وقتی نتایجی را که می خواهید روی ترازو نمی بینید، بالا نگه داشتن انگیزه خود ممکن است سخت باشد. اما ترفند های انگیزشی وجود دارد که می‌ توانید از آن‌ ها استفاده کنید تا خودتان را در بالاترین سطح نگه دارید تا تمرین‌ های خود را کامل کنید و تغییرات سبک زندگی‌ تان را در مسیر درست نگه دارید. دریابید که مربیان چگونه این کار را انجام می دهند و سپس آن استراتژی ها را در زندگی خود بگنجانید.  

سخن آخر درمورد رابطه لاغری و اعتماد به نفس

اعتماد به نفس می تواند تحت تأثیر چندین چیز قرار گیرد. یکی از آن ها احساس ما نسبت به ظاهرمان و لاغری خود است که به عنوان تصویر بدنمان نیز شناخته می شود. اگر چیزی را در مورد ظاهر خود دوست نداشته باشید، اغلب دشوار است که نسبت به سایر جنبه های خود احساس خوبی داشته باشید. اعتماد به نفس، سطح اعتمادی است که شما به خودتان برای عملکرد خوب در یک موقعیت خاص قائل هستید و بسته به خلق و خوی، تجربیات اخیر یا شرایط، می تواند برای همه متفاوت باشد.
ممکن است متوجه شوید که احساسات شما در مورد ظاهر فیزیکی و لاغری و اعتماد به نفس دست به دست هم می دهند، به خصوص اگر واکنش های منفی یا نظرات مکرری را تجربه کنید. ممکن است با خیره شدن هر روزه خود در آینه آشنا باشید.
مردم حتی ممکن است نظرات غیر محبت آمیز یا اشاره ای داشته باشند. ممکن است روی این واکنش‌ های منفی از سمت دیگران راجع به وزن خود که منجر به احساس نگرانی، افسردگی، پریشانی، ناراحتی یا عصبانیت و هم چنین ترس از این که دیگران به شما خیره خواهند شد یا نامهربان خواهند شد، متمرکز شوید. این می‌تواند باعث شود از موقعیت‌ های خاصی دوری کنید یا اصلاً از بیرون رفتن احساس اضطراب کنید. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*